Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1234, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Po Kauno Laisvės alėją darda Lenino ir Lobio traukiama „konkė“ (23)

Aktualijos / 2014-09-17 18:25 / Iveta Skliutaitė

Po daugiau nei po 80 metų pertraukos Laisvės alėja vėl važinėja „konkė“. Šešiolika keleivių vienu metu galinčią vežti istorinę transporto priemonę traukia žirgai Leninas ir Lobis. Pasivažinėti „konke“ ir pajusti tarpukario Kauno dvasią miestiečiai ir svečiai galės iki spalio pabaigos. Ši transporto priemonė kursuos savaitgaliais nuo Centrinio pašto iki Soboro.


  2. Įtartinos investicijos greta Šiaulių oro uosto bus stabdomos (38)

Rinkos pulsas / 2014-09-17 11:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė įstatymų pataisas, kad investicijos į strateginius ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančią teritoriją būtų leidžiamos tik įvertinus, ar potencialaus investuotojo veikla nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Pataisos pateiktos po to, kai opozicijoje esantys konservatoriai perspėjo dėl Šiauliuose parengto investicinio projekto, kuriuo remiantis, pasak jų, prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės neaiškaus, spėjama, rusiško kapitalo įmonė ketina statyti „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją.


  3. Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis? (1)

Sveikata / 2014-09-15 09:50 / Vėjūnė Inytė

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


  4. Vyrui neaišku, kodėl Vilniaus pensininkai vis verkšlena (230)

Man rūpi / 2014-09-15 09:38 / Rapolas

Vidutinis Lietuvos pensininkas gyvenantis mieste – vos galą su galu suduriantis ir nuolatos verkšlenantis koks blogas gyvenimas. Kaip išgyventi, kai už buto komunalinius reikia palikti 500 Lt, o pensija viso labo tik 700 Lt, o dar reikia vaistams, daktarui, tai maistui išvis nelieka...


  5. Šalia NATO bazės rengiama laboratorija - atsitiktinumas (151)

Aktualijos / 2014-09-12 06:07 / Ričardas Vitkus

Po to, kai ketvirtadienį Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad neaiškaus kapitalo investicijos prie karinių oro pajėgų NATO bazės Zokniuose kelia grėsmę nacionaliniams saugumui, Šiaulių miesto mero Justino Sartausko kabinete netilo telefono skambučiai. Vos prieš kelias dienas stebėjęs, kaip pasirašoma investicijų sutartis su styginį transportą kuriančia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“ J.Sartauskas jam skambinusiems žurnalistams turėjo aiškintis, kodėl tokia sutartis buvo sudaryta.


  6. Šiauliai sukirto rankomis su styginio transporto kūrėjais (47)

Laboratorija / 2014-09-10 08:23 / Ričardas Vitkus

Šiaulių pašonėje bus kuriama vadinamojo styginio transporto bandymų laboratorija – vakar miesto valdžia pasirašė investicijų sutartį su neregėtas investicijas ir technologinį proveržį žadančia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“. Pagal šią sutartį bendrovei „Rail Skyway Systems Ltd“ Šiaulių pramoniniame parke atiteks du (10,97 ha ir 19,49 ha) sklypai, kuriuose kompanija įsipareigojo per trejus metus investuoti ne mažiau kaip 60 milijonų litų, sukurti ir dešimt metų išlaikyti ne mažiau nei 150 darbo vietų. Kompanijos „Rail Skyway Systems Ltd“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Artūras Virbickas sakė, kad šie skaičiai tėra atspirties taškas, – kompanija Šiauliuose žada investuoti apie 300 milijonų eurų.


  7. Krymo dienoraštis (II). Po emocinio sprogimo - nežinomybė (341)

Rytai-Vakarai / 2014-09-07 00:28 / Audronė Urbonaitė, specialiai lrytas.lt, Krymas

Portalo lrytas.lt žurnalistai dairėsi po Rusijos okupuotą Krymą. Kaip atrodo ši kadaise plačiai garsėjusi savo paplūdimiais ir pramogomis vieta? Ką kalba žmonės? Ko jie laukia iš okupanto ir tikisi iš Kijevo? Apie gyvenimą pusiasalyje – šis reportažų ciklas. Šią savaitę publikavome pirmąją dalį. Čia - tęsinys. Iš Maskvos į Krymo sostinę Simferopolį skrendančiame lėktuve palydovės totorės kalbėjosi gimtąja kalba ir atrodė kiek sunerimusios. Spėliojome: gal jos bijo prarasti darbą? Keleiviai, daugiausia Maskvos rusai, irgi patyliukais svarstė, kokių permainų išvys Kryme.


  8. Netikėtas greičio mažinimo metodas – pašalinti eismo juostas (9)

Saugus eismas / 2014-09-05 17:44 / lrytas.lt

„Londono transporto“ atliktas tyrimas parodė, kad kelio viduriu einančių skirtingų krypčių juostų žymėjimo pašalinimas leidžia sumažinti vairuotojų pasirenkamą greitį. Vidutinis transporto priemonių greitis gali kristi 4 myliomis per valandą (6,4 km/val.).


  9. Kaune bus sprendžiamos miestiečių judrumo problemos

Saugus eismas / 2014-09-03 16:30 / lrytas.lt

2014 m. rugsėjo 24–25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje vyks tarptautinis renginys „Darnus judrumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis „Judėk permainų link“.


  10. G. Gurevičiūtės patarimai keliaujantiems į Amsterdamą (1)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-09-03 16:29 / lrytas.lt

Tolerantiškas, atviras ir kupinas įvairovės – tokį Amsterdamą galima pažinti trumpam pasiklydus siaurose miesto gatvelėse ir iš arčiau pažvelgus į vietinį gyvenimą. Miestą iš pirmo žvilgsnio leidžia pamilti jo unikalumas, praturtintas architektūros eklektika – nuo įmantrių renesansinių vingių iki grandioziškų postmodernizmo projektų.


  11. Ukrainą jau pasiekė lietuvių surinkta pagalba (2)

Įvykiai / 2014-09-02 16:13 / lrytas.lt

Ukrainiečių televizijos kanalas „112 Ukraina“ parodė reportažą iš Kijevo Borispolio oro uosto, kur nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „C-27J Spartan“ su Ukrainai skirta humanitarine pagalba. Televizijos reporterė pakalbino vieną šios humanitarinės pagalbos organizatorių Joną Ohmaną.


  12. Ir vilniečiai suprato: geriau augti į viršų nei į plotį

Komentarai / 2014-08-30 07:00 / Arūnas Dumalakas

Vilnius nebelenktyniaus su Paryžiumi dėl ploto. Keistos buvo tos lenktynės, keistas dviejų miestų palyginimas. Tačiau net iš Vilniaus vadovų girdėjome pasigyrimus, kad mūsų miestas yra keturis kartus didesnis už Prancūzijos sostinę.


  13. Princų salos Turkijoje griuvėsiuose naktį išlenda vaiduokliai

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-29 18:16 / Ernesta Vinevičiūtė, specialiai lrytas.lt, Turkija

Gali būti, kad būtent iš čia parsivešite gražiausius Stambulo prisiminimus. Nors Princų salos – tai ne istoriniai Topkapio sultonų rūmai ar visų turistų traukos taškas Mėlynoji mečetė, viešint Stambule salas būtina aplankyti. Ne tik todėl, kad pamatytumėte dar vieną, visai kitokį Stambulo veidą.


  14. Rugsėjo spūstys artėja: ką pataria eismo ekspertai?

Naujienos / 2014-08-29 13:20 / Vytenis Radžiūnas, LRT.lt

Atostogos baigėsi, į didmiesčius grįžta atostogavę miestiečiai bei studentai. Jau paskutinę rugpjūčio savaitę pastebimas automobilių srauto padidėjimas sostinėje, tuo metu pirmadienį, rugsėjo 1-ąją, vėl teks laiką leisti transporto spūstyse. Eismo ekspertai vairuotojams duoda vienintelį patarimą – sėskite į viešąjį transportą.


  15. Argentiną vėl drebina visuotinis streikas

Įvykiai / 2014-08-28 21:14 / Rūta Ziabkutė, specialiai lrytas.lt, Kordoba

Ketvirtadienį visoje Argentinoje nevažiuoja traukiniai, neskrenda lėktuvai, neveikia bankai, degalinės, uostai, barai, neišvežamos šiukšlės. Šioje šalyje trečią kartą per Argentinos prezidentės Cristinos Kirchner valdymo laikotarpį vyksta visuotinis streikas, kuris truks visą parą.


  16. Nuo baisaus karo tėvynėje ukrainiečiai pasislėpė Vilniuje

Likimai / 2014-08-28 17:40 / Martynas Čerkauskas

Minske antradienį vykusias derybas, kuriose dalyvavo ir Ukrainos bei Rusijos prezidentai, su didele viltimi sekė karo pabėgėliai, palikę namus Rytų Ukrainoje. Keletą jų likimas nubloškė ir į Lietuvą. Ką šie žmonės patyrė ir kaip jaučiasi dabar? Separatistų kontroliuojamo Donecko priemiesčio gyventojai trisdešimtmečiai Aleksandras ir Natalija su penkerių metų dukterimi Anastasija jau antrą savaitę džiaugiasi ramybe Vilniuje. Baimindamasi dėl savo gyvybės jauna šeima skubiai susirinko būtiniausius daiktus, paliko namus ir patraukė į Lietuvą – pas čia gyvenančius giminaičius.


  17. Daina Gudzinevičiūtė: „Po Nandzingą vaikščiojome išdidūs“

Startai / 2014-08-28 16:18 / Gintaras Nenartavičius

Tris kartus Nandzinge skambėjo Lietuvos himnas, dar penkis sykius mūsų šalies sportininkai stovėjo ant prizininkų pakylos. Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, kai kurių šalių atstovai nustebę net perklausdavo, sužinoję, kiek apdovanojimų pelnė mūsų šalies sportininkai.


  18. Pažeidėjai užvėrė įvažą į Klaipėdos senamiestį Biržos tiltu

Radaras / 2014-08-28 10:42 / Aušra Pilaitienė

Nuo rugsėjo pirmosios lengvieji automobiliai nebegalės važiuoti Biržos tiltu į Klaipėdos senamiestį kaip visą vasarą, o turės sukti aplinkui ilgesniu keliu - taip nuspręsta todėl, kad vairuotojai nesilaikė tvarkos ir nuolat pažeidinėjo kelių eismo taisykles.


  19. Žadėjo jaukų kvartalą – turėsime dar vieną prekybos centrą

Architektūra / 2014-08-27 23:15 / Erika Bružaitė

Planuotame „Soho“ kvartale turėjo stovėti daugiabučiai, jų pirmuosiuose aukštuose būtų įsikūrusios parduotuvės, studijos bei restoranai, virš jų – biurai, o dar aukščiau – butai. Dabar ten bus „Rimi".


  20. Vilniaus įvertinimas: dviratininkų neviltis ir amžinos spūstys

Naujienos / 2014-08-27 12:22 / Liucija Lenkauskaitė

Po sostinės viešojo transporto reformos praėjo kiek daugiau nei metai. Ar per tą laiką pavyko vilniečius persodinti į miesto autobusus bei troleibusus ir sumažinti spūstis gatvėse? Juk toks ir buvo pertvarkos tikslas.


Populiariausi per 24 val.