Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1462, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Pasiekė savo: Vilniuje važiuos autobusai su angliškais užrašais (8)

Naujienos / 2015-09-03 16:40 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Vilniaus oro uostą keleivius vežantys miesto autobusai penktadienį pasirodys su anglišku užrašu „Airport“ (liet. oro uostas), pranešė savivaldybė.


  2. Rusijos sostinei – nepatenkintų turistų smūgiai (33)

Rinkos pulsas / 2015-09-02 17:51 / lrytas.lt

Turistų pamėgtas tarptautinis žurnalas „Travel and Leisure“, kaip ir kasmet, paskelbė nedraugiškiausius keliautojams pasaulio miestus. Buvo apklausta beveik 200 tūkst. žmonių. „Travel and Leisure“ teiravosi jų nuomonės apie 266 pasaulio miestus.


  3. Remigijus Šimašius nusprendė ignoruoti kalbininkų reikalavimą (27)

Naujienos / 2015-09-02 15:41 / BNS ir lrytas.lt inf.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) nepritarė Vilniaus viešojo transporto iniciatyvai autobusų, važiuojančių miesto centro ir oro uosto kryptimis, maršrutų rodyklių užrašus teikti lietuvių ir anglų kalbomis. „Atkreipiamas dėmesys į tai, kad pagrindinės maršrutų sudedamosios dalys yra vietovardžiai – neverčiami žodžiai, taigi tokios informacijos teikimas ir anglų kalba būtų netikslingas ir neinformatyvus“, – rašoma VLKK pranešime.


  4. Autobusų padegėjas kratosi kaltės dėl tualeto (1)

Kriminalai / 2015-09-02 15:15 / Milda Kuizinaitė

Dėl sudeginto kilnojamojo tualeto kaltę ėmęs neigti 28 metų vilnietis Paulius Gaižauskas sužlugdė jau prasidėjusį Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdį.


  5. Kaune viešasis transportas kursuos ir naktimis

Aktualijos / 2015-08-27 15:32 / lrytas.lt

Į Kauną po vasaros sugrįžtantys ar naujai atvykstantys studentai paskutinėmis rugpjūčio ir pirmosiomis rugsėjo naktimis turės galimybę naudotis naktiniu viešuoju transportu. Naktiniai autobusai ir troleibusai pradės kursuos naktį iš šio ketvirtadienio į penktadienį. Paskutinė naktis, kuomet važinės papildomas naktinis transportas, bus iš antradienio į trečiadienį. Visomis naktimis kursuos 13N ir 14N maršrutų troleibusai ir 37N maršruto autobusai.


  6. Pabradės poligone – unikalaus vokiško ginklo bandymai (361)

Aktualijos / 2015-08-27 11:25 / Aleksandras Matonis

Lietuvos kariuomenės generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje – svarbus įvykis. Krašto apsaugos ministerijos paskelbtame konkurse tiekti naujas pėstininkų kovines mašinas (PKM) dalyvaujantis Vokietijos koncernas ARTEC atvežė pėstininkų kovinę mašiną „Boxer“ su ginkluotės bokšteliu. Šiandien šarvuočio manevravimą ir šaudymą vertins Lietuvos kariuomenės vadovybė ir ekspertai, o išvakarėse „Boxer“ bandymus stebėjo portalo „Lrytas.lt“ autorius.


  7. Kylančios rinkos krenta – kaip tai paveiks Lietuvą? (3)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-08-26 11:08 / Rokas Grajauskas

Tiesioginis poveikis Lietuvai dėl Kinijos ir kitų kylančių rinkų akcijų smukimo nebus didelis – Lietuvos eksportas į Indijos, Kinijos ir visų Pietryčių Azijos šalis kartu sudėjus sudaro mažiau nei 1 proc. Lietuvos eksporto. Daugiau problemų kels dar labiau susitraukusi Rusijos ir kitų NVS šalių perkamoji galia, tačiau situaciją gelbės atpigusi nafta.


  8. Valdininkai nesugeba išspręsti Motiejūnų kaimo problemos (3)

Lietuvos diena / 2015-08-25 17:49 / „Lietuvos ryto“ televizija

Prižadėjo, suviliojo ir apgavo. Tokius kaltinimus Širvintų rajono merei, darbietei Živilei Pinskuvienei meta vienas Širvintų rajono gyventojas. Vyras su žmona, auginantys mažamečius vaikus piktinasi, kad jau eilę metų vietos valdininkai nesugeba išspręsti Motiejūnų kaimo problemos, mat kone vienintele gyvenvietės gatve sunkiasvoris transportas kelia grėsmę gyventojams, o lengvųjų automobilių vairuotojai laksto lyg pašėlę.


  9. Rinkėjus apgavusi Ž. Pinskuvienė teisme nepasirodė (29)

Aktualijos / 2015-08-25 10:01 / lrytas.lt

Širvintų merę Živilę Pinskuvienę ir jos administracijos veiksmus, pavargę nuo politikės pažadų išspręsti gyvenvietės problemas, širvintiškiai padavė ją į teismą. Vilniaus administraciniame apygardos teisme vyko posėdis dėl nevykdomų merės priešrinkiminių pažadų Širvintų rajono gyventojams, tiesa, pati merė jame nepasirodė.


  10. Dėl tuščių pažadų rinkėjai Ž. Pinskuvienę padavė į teismą (287)

Aktualijos / 2015-08-24 16:34 / Indrė Vainalavičiūtė

„Šaukis, belskis ar daryk, ką nori, niekam niekas neįdomu“, – taip Širvintų merės Živilės Pinskuvienės ir jos administracijos veiksmus apibūdino aktyvus širvintiškis Robertas Diržinauskas, kuris, pavargęs nuo politikės pažadų išspręsti gyvenvietės problemas, padavė ją į teismą. Tai ne pokštas – Vilniaus administraciniame apygardos teisme vyks posėdis dėl nevykdomų merės priešrinkiminių pažadų Širvintų rajono gyventojams. Į teismą gyventojai padavė ir pačią Širvintų savivaldybę.


  11. Reklamos ant autobusų tyčiojasi iš miesto transporto (10)

Rinkos pulsas / 2015-08-23 16:01 / „Lietuvos rytas“

Kur tai matyta – kai kurios reklamos ant autobusų ir troleibusų nukreiptos prieš patį miesto transportą ir skatina juo nesinaudoti. Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija (NVTKA) trinktelėjo: kiek vežėjai gali tyčiotis patys iš savęs?


  12. Optimaliu maršrutu važinėjantis permatomas autobusas

Išmanyk / 2015-08-18 14:08 / lrytas.lt

Transportas – tai žodis kilęs iš lotyniškų žodžių trans (per, skersai) ir portare (nešti, gabenti).


  13. Inovatyvūs autobusai jau greitai Klaipėdos gatvėse?

Laikas inovacijoms / 2015-08-18 12:07 / „Lietuvos ryto“ televizija

Transportas – tai žodis kilęs iš lotyniškų žodžių trans (per, skersai) ir portare (nešti, gabenti). Transportas mums reikalingas kasdien: kaip žmonių tarpusavio susisiekimo, ir prekių gabenimo iš taško A į tašką B priemonė. XIX amžiaus pabaigoje Vilniaus ir Kauno gyventojus nustebino įrengtos arklinio tramvajaus linijos - arklių traukiami vagonėliai ant bėgių. XIX amžiuje Lietuvos išradingieji įkūrėjai savo inovacijomis stebina ne tik Vilniaus ir Kauno gyventojus, bet ir Europos, Azijos, Amerikos žemynų gyventojus. Naujos kartos permatomas miesto autobusas, optimalios krovos algoritmas įgalinantis efektyviai naudoti terminalo resursus, inovatyvi geografinė informacinė sistema, pateikianti naujausią informaciją apie oro sąlygas, transporto dalyvių srautų ir kt. duomenis – tai inovacijos, kuriomis pagrįstai didžiuojamės!


  14. Grįždami iš emigracijos panevėžiečiai parsivežė verslo idėją

Sėkmės istorijos / 2015-08-18 11:38 / lrytas.lt

Jauna moteris, ieškodama profesionalių vežėjų paslaugų, sumanė verslo idėją, kurią jau sėkmingai įgyvendino Rusijoje, startuoja Lietuvoje, o ateityje planuoja pateikti Latvijos, Estijos ir kitų Europos šalių rinkai. Iš Panevėžio kilę jaunuoliai Kristina ir Andrius Užusieniai, kurį laiką pagyvenę Anglijoje, prieš dvejus metus sukūrė šeimą ir nusprendė grįžti į gimtinę. Persikraustydami iš vienos šalies į kitą jie susidūrė su problema – kur surasti patikimus vežėjus už prieinamą kainą.


  15. Nelaimė Indonezijoje: gyventojai matė, kaip sudužo lėktuvas

Įvykiai / 2015-08-16 12:48 / BNS ir lrytas.lt inf.

Indonezijos rytinėje Papua provincijoje sekmadienį buvo prarastas ryšys su indoneziečių keleiviniu lėktuvu, kuriuo skrido 54 žmonės. Kaimo gyventojai rytiniame Papua regione pranešė, kad orlaivis sudužo. Papua regiono Bintango rajono kaimų gyventojai vietos policijai sakė matę, kaip žemai skridęs lėktuvas rėžėsi į kalno šlaitą.


  16. Į turko viliones lietuvė atsakė tiktai po metų

Istorijos / 2015-08-14 21:47 / Audronė Urbonaitė („Lietuvos rytas“)

Linksmi, atsipalaidavę, nenuvarginti rūpesčių ir nebijantys ateities – tokia man pasirodė lietuvės Ingos (38 m.) ir turko Gurkano (39 m.) Kakačų šeima iš Antalijos. Penkiametę Silviją ir trejų metų Augustą auginanti pora myli ir gerbia vienas kitą ir mano, kad jiems labai pavyko.


  17. Kūno kalba – kelias į sėkmę

Veikla bendruomenėje / 2015-08-14 12:59 / Alvydas Valenta

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga jau aštunti metai iš eilės įgyvendina projektą „Kūno kalba – kelias į sėkmę“. Projektas visų pirma skirtas nuo vaikystės nematantiems arba sunkią regėjimo negalią turintiems žmonėms. Jis vyksta vasarą, toli nuo miesto šurmulio įsikūrusioje LASS poilsiavietėje prie Zelvos ežero. Penkias, o nuo šių metų ‒ septynias dienas, žmonės mokosi pažinti ir suprasti savo kūną, jo galimybes. Kai kada tai gali būti iš pirmo žvilgsnio labai paprasti dalykai: taisyklinga stovėsena, eisena, sėdėsena, tačiau žmogui, nemačiusiam išorinio pasaulio, net ir jie gali tapti iššūkiu.


  18. Marius Lucka – keliautojas be pinigų, meilės ir žemiško tikslo

Stiprioji lytis / 2015-08-12 18:06 / Indrė Greizaitė („Lietuvos rytas“)

Nors kišenėje vos keli eurai, modelis Marius Lucka (22 m. ) užsibrėžęs per penkerius metus apkeliauti pasaulį. Ir nesvarbu, ar bus už ką valgyti, kur miegoti. Juk svarbiausia – savęs pažinimas bei nusistovėjusių stereotipų laužymas. Žodžiais sunkiai apibūdinamų emocijų troškulys vaikinui – gyvenimo variklis, – rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.


  19. Viešasis transportas patogus žmogui su baltąja lazdele?

Lygios galimybės / 2015-08-12 10:42 / Lina Jakubauskienė

Žmonės su regos negalia niekada neįgis teisės vairuoti nuosavą automobilį. Vienintelė galimybė jiems savarankiškai judėti mieste – viešasis transportas. Tačiau ar bent Lietuvos sostinėje jis pritaikytas neregiams bei silpnaregiams?


  20. Ar viešasis transportas patogus žmogui su regos negalia?

Skaityk lengvai / 2015-08-12 10:37 / Lina Jakubauskienė

Žmonės su regos negalia negali patys vairuoti.


Populiariausi per 24 val.