Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1242, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Sostinei – grėsmė likti be viešojo transporto (51)

Aktualijos / 2014-09-29 18:22 / Evelina Žičkevičiūtė

Vilniaus savivaldybė ir vėl turi problemų – šį kartą sukilo nuo rugpjūčio mėnesio atlyginimų negaunantys sostinės valdžios įsteigtos įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojai. „Kitos savivaldybės įmonės išmokėjo algas, o mes likome it musę kandę. Vairuotojai pikti ir alkani“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Jonas Dekaminavičius.


  2. Atlyginimų negaunantys vairuotojai Vilniuje ruošiasi streikui (3)

Naujienos / 2014-09-29 12:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus viešojo transporto vairuotojai ketina streikuoti dėl vėluojančių atlyginimų. Vairuotojų profesinė sąjunga žada išvažiuoti tik į 30 procentų maršrutų. Šią savaitę Vilniaus autobusų parke bus renkamas streiko komitetas.


  3. Neregėta naujovė: Skuode kursuos nemokamas autobusas (2)

Rinka / 2014-09-26 18:52 / lrytas.lt

Nuo Naujųjų Skuodo mieste kursuos nemokamas autobusas. Juo važinėti neatverdami piniginės galės ne tik skuodiškiai, bet ir svečiai iš kitų miestų bei užsieniečiai. Iki šiol panaši tvarka galiojo tik Taline – Estijos sostinės gyventojai su miestiečio kortele turi teisę viešuoju miesto transportu naudotis už dyką.


  4. Beveik pusė Lietuvos automobilių nebegalės riedėti į gatves (271)

Naujienos / 2014-09-26 14:53 / Eglė Šilinskaitė - Puškorė

Šiandien – paskutinė diena, kai vairuotojai dar gali suskubti prasitęsti terminą, kad jų automobiliai, motociklai ar sunkvežimiai savaime neprarastų valstybinių numerių ir ateityje galėtų važinėti šalies keliais. Jau ateinantį pirmadienį kone milijonas transporto priemonių Lietuvoje bus išregistruotos ir neteks teisės dalyvauti viešajame eisme.


  5. Lietuvos humanitarinė parama pasiekė Ukrainos karius (9)

Aktualijos / 2014-09-22 17:01 / BNS ir lrytas.lt inf.

Penkios tonos Lietuvos ir Latvijos humanitarinės pagalbos pasiekė Šiaurės Ukrainos Žitomiro regione tarnaujančius karius, kurie vykdo Antiteroristinę operaciją, pranešė Ukrainos gynybos ministerija.


  6. Dubajaus prabanga per 10 metų pakeitė pasaulio žemėlapį (13)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-09-21 19:33 / Greta Vegytė

Milžiniškas kontrastas nuo skurdo prie prabangos, pakeitusios, net pasaulio žemėlapį. Taip pasikeitė Dubajus per pastarąjį dešimtmetį. Jungtinių Arabų Emyratų širdis yra Dubajus, nors sostinė - Abu Dabis. Tačiau viskas sukasi apie Dubajų, vieną prabangiausių miestų pasaulyje, kuris nepalieka abejingų. Lyg ne iš šio pasaulio mirgančiais viešbučiais, skulptūromis, sunkiai suvokiamais vaizdais, ko visiškai nebuvo prieš 50 metų.


  7. Paroda po dangumi kviečia pakeliauti laiko mašina

Dailė / 2014-09-21 17:47 / Vėjūnė Inytė

Kaune, ant Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvių sankryžoje esančios tvoros, supančios buvusio prekybos centro „Merkurijus“ statybvietę, praėjusį savaitgalį atsirado 37 įspūdingo formato nuotraukos. Jose užfiksuoti XIX amžiaus pabaigos, tarpukario ir sovietinių laikų Kauno vaizdai, žmonės, transportas, įvairūs įvykiai. Parodoje po atviru dangumi galima pamatyti ne tik kaip įvairiais laikais atrodė Laisvės alėjos ir senamiesčio pastatai bei gatvės.


  8. Dėl gaisro Vilniaus centre sunerimo ir garsūs šalies žmonės (30)

Nelaimės / 2014-09-20 08:25 / lrytas.lt

Vilniaus ugniagesiai penktadienį vidurdienį išskubėjo gesinti miesto centre užsidegusio namo stogo. Penktadienį, maždaug vidurdienį, Vilniaus ugniagesiams pranešta, kad Teatro g. nuo namo stogo kyla dūmai. Į gaisro vietą nusiųsti mažiausiai septyni gaisriniai automobiliai.


  9. Po Kauno Laisvės alėją darda Lenino ir Lobio traukiama „konkė“ (24)

Aktualijos / 2014-09-17 18:25 / Iveta Skliutaitė

Po daugiau nei po 80 metų pertraukos Laisvės alėja vėl važinėja „konkė“. Šešiolika keleivių vienu metu galinčią vežti istorinę transporto priemonę traukia žirgai Leninas ir Lobis. Pasivažinėti „konke“ ir pajusti tarpukario Kauno dvasią miestiečiai ir svečiai galės iki spalio pabaigos. Ši transporto priemonė kursuos savaitgaliais nuo Centrinio pašto iki Soboro.


  10. Įtartinos investicijos greta Šiaulių oro uosto bus stabdomos (38)

Rinkos pulsas / 2014-09-17 11:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė įstatymų pataisas, kad investicijos į strateginius ūkio sektorius ir greta strateginių objektų esančią teritoriją būtų leidžiamos tik įvertinus, ar potencialaus investuotojo veikla nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Pataisos pateiktos po to, kai opozicijoje esantys konservatoriai perspėjo dėl Šiauliuose parengto investicinio projekto, kuriuo remiantis, pasak jų, prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės neaiškaus, spėjama, rusiško kapitalo įmonė ketina statyti „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją.


  11. Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis? (1)

Sveikata / 2014-09-15 09:50 / Vėjūnė Inytė

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


  12. Vyrui neaišku, kodėl Vilniaus pensininkai vis verkšlena (4)

Man rūpi / 2014-09-15 09:38 / Rapolas

Vidutinis Lietuvos pensininkas gyvenantis mieste – vos galą su galu suduriantis ir nuolatos verkšlenantis koks blogas gyvenimas. Kaip išgyventi, kai už buto komunalinius reikia palikti 500 Lt, o pensija viso labo tik 700 Lt, o dar reikia vaistams, daktarui, tai maistui išvis nelieka...


  13. Šalia NATO bazės rengiama laboratorija - atsitiktinumas

Aktualijos / 2014-09-12 06:07 / Ričardas Vitkus

Po to, kai ketvirtadienį Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad neaiškaus kapitalo investicijos prie karinių oro pajėgų NATO bazės Zokniuose kelia grėsmę nacionaliniams saugumui, Šiaulių miesto mero Justino Sartausko kabinete netilo telefono skambučiai. Vos prieš kelias dienas stebėjęs, kaip pasirašoma investicijų sutartis su styginį transportą kuriančia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“ J.Sartauskas jam skambinusiems žurnalistams turėjo aiškintis, kodėl tokia sutartis buvo sudaryta.


  14. Šiauliai sukirto rankomis su styginio transporto kūrėjais

Laboratorija / 2014-09-10 08:23 / Ričardas Vitkus

Šiaulių pašonėje bus kuriama vadinamojo styginio transporto bandymų laboratorija – vakar miesto valdžia pasirašė investicijų sutartį su neregėtas investicijas ir technologinį proveržį žadančia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“. Pagal šią sutartį bendrovei „Rail Skyway Systems Ltd“ Šiaulių pramoniniame parke atiteks du (10,97 ha ir 19,49 ha) sklypai, kuriuose kompanija įsipareigojo per trejus metus investuoti ne mažiau kaip 60 milijonų litų, sukurti ir dešimt metų išlaikyti ne mažiau nei 150 darbo vietų. Kompanijos „Rail Skyway Systems Ltd“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Artūras Virbickas sakė, kad šie skaičiai tėra atspirties taškas, – kompanija Šiauliuose žada investuoti apie 300 milijonų eurų.


  15. Krymo dienoraštis (II). Po emocinio sprogimo - nežinomybė

Rytai-Vakarai / 2014-09-07 00:28 / Audronė Urbonaitė, specialiai lrytas.lt, Krymas

Portalo lrytas.lt žurnalistai dairėsi po Rusijos okupuotą Krymą. Kaip atrodo ši kadaise plačiai garsėjusi savo paplūdimiais ir pramogomis vieta? Ką kalba žmonės? Ko jie laukia iš okupanto ir tikisi iš Kijevo? Apie gyvenimą pusiasalyje – šis reportažų ciklas. Šią savaitę publikavome pirmąją dalį. Čia - tęsinys. Iš Maskvos į Krymo sostinę Simferopolį skrendančiame lėktuve palydovės totorės kalbėjosi gimtąja kalba ir atrodė kiek sunerimusios. Spėliojome: gal jos bijo prarasti darbą? Keleiviai, daugiausia Maskvos rusai, irgi patyliukais svarstė, kokių permainų išvys Kryme.


  16. Netikėtas greičio mažinimo metodas – pašalinti eismo juostas

Saugus eismas / 2014-09-05 17:44 / lrytas.lt

„Londono transporto“ atliktas tyrimas parodė, kad kelio viduriu einančių skirtingų krypčių juostų žymėjimo pašalinimas leidžia sumažinti vairuotojų pasirenkamą greitį. Vidutinis transporto priemonių greitis gali kristi 4 myliomis per valandą (6,4 km/val.).


  17. Kaune bus sprendžiamos miestiečių judrumo problemos

Saugus eismas / 2014-09-03 16:30 / lrytas.lt

2014 m. rugsėjo 24–25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje vyks tarptautinis renginys „Darnus judrumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis „Judėk permainų link“.


  18. G. Gurevičiūtės patarimai keliaujantiems į Amsterdamą

Kelionės ir pomėgiai / 2014-09-03 16:29 / lrytas.lt

Tolerantiškas, atviras ir kupinas įvairovės – tokį Amsterdamą galima pažinti trumpam pasiklydus siaurose miesto gatvelėse ir iš arčiau pažvelgus į vietinį gyvenimą. Miestą iš pirmo žvilgsnio leidžia pamilti jo unikalumas, praturtintas architektūros eklektika – nuo įmantrių renesansinių vingių iki grandioziškų postmodernizmo projektų.


  19. Ukrainą jau pasiekė lietuvių surinkta pagalba

Įvykiai / 2014-09-02 16:13 / lrytas.lt

Ukrainiečių televizijos kanalas „112 Ukraina“ parodė reportažą iš Kijevo Borispolio oro uosto, kur nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „C-27J Spartan“ su Ukrainai skirta humanitarine pagalba. Televizijos reporterė pakalbino vieną šios humanitarinės pagalbos organizatorių Joną Ohmaną.


  20. Ir vilniečiai suprato: geriau augti į viršų nei į plotį

Komentarai / 2014-08-30 07:00 / Arūnas Dumalakas

Vilnius nebelenktyniaus su Paryžiumi dėl ploto. Keistos buvo tos lenktynės, keistas dviejų miestų palyginimas. Tačiau net iš Vilniaus vadovų girdėjome pasigyrimus, kad mūsų miestas yra keturis kartus didesnis už Prancūzijos sostinę.


Populiariausi per 24 val.