Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1315, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Vilniuje prasidėjo pranašų sąskrydis (8)

Komentarai / 2015-01-24 07:00 / Arūnas Dumalakas

Vilnių užplūdo pranašai. Iš kiekvienos pakampės trimituojama, kas laukia Lietuvos sostinės ateityje. Pranašų prieš artėjančius rinkimus tiek daug, kad jie grasina išstumti žemai skraidančius angelus, kurie mieste įsikūrė anksčiau.


  2. Rusai apskaičiavo vedlių atlyginimus: nuo V.Lenino iki V.Putino (172)

Istorija / 2015-01-18 13:10 / lrytas.lt

Kiek pinigų iš valstybės gaudavo tie, kurie galėjo bet kada panorėję pasiųsti į mirtį ar tremtį tūkstančius žmonių ir valdė neaprėpiamus išteklius? Tai nutarė išsiaiškinti populiarus Rusijos leidinys „Tainy XX veka“. Pirmuoju rusų valstybės vadovu, kuris gaudavo tiksliai nustatytą atlyginimą, tapo Vladimiras Leninas. Jis 1917 metų gruodį už mėnesį į kišenę įsidėjo 500 rublių.


  3. Kelyje į Rusnę įstrigo net autobusas

Lietuvos diena / 2015-01-16 19:49 / Aldona Aleksėjūnienė

Skubiai įrengta autoperkėla nuo ankstaus penktadienio ryto dalį eismo problemų potvynio užlietoje krašto kelio Šilutė-Rusnė septintojo kilometro atkarpoje sumažino, bet visų išspręsti nepajėgė. Penktadienį pačiame perkėlos viduryje į darbo dienos pabaigą įstrigo didžiulis Šilutės autobusų parko autobusas, pabandęs sava eiga įveikti 34 centimetrų vandens gylį ir nuvažiuoti į Rusnę. Bet pariedėjo šis tuščias keleivinis transportas vandeniu gal keliasdešimt metrų, gavo hidrosmūgį ir užgeso.


  4. Potvynio jėgos neatlaikė ir sunkioji technika (3)

Naujienos / 2015-01-16 19:37 / Aldona Aleksėjūnienė

Skubiai įrengta autoperkėla nuo ankstaus penktadienio ryto dalį eismo problemų potvynio užlietoje krašto kelio Šilutė-Rusnė septintojo kilometro atkarpoje sumažino, bet visų išspręsti nepajėgė. Ir nepajėgs.


  5. Emigrantas: paneles gimtinėje iškeičiau į islandų neįgaliuosius (28)

Likimai / 2015-01-16 18:02 / Linas Kumpaitis, specialiai lrytas.lt, Islandija

Žodis „nuotykis“ dirbančio ir į slogią rutiną panirusio lietuvaičio žodyne greičiausiai reiškia savaitgalinę išvyką į sodybą ar kur nors prie ežero su vadinamais draugais ir draugėmis, iš kurių pusės net nepažįsti, nusigėrimąs iki žemės graibymo, kai rytą pabundi vienoje lovoje su panele, kurios net vardo nežinai ar neprisimeni. Pirmadienį darbe džiugiai konstatuoji: „Tai bent nuotykių savaitgalį turėjau“. Kažkur girdėta ar išgyventa istorija? Kelerius metus prieš drąstišką mano gyvenimo pasikeitimą ir aš gyvenau gimtinėje būtent tokį gyvenimą.


  6. Žemaičiai sukilo prieš plastiko perdirbimo įmonę (138)

Aktualijos / 2015-01-15 16:29 / Giedra Akavickienė

Verslininkas Žilvinas Bareikis, Žemaitijoje sumanęs atidaryti plastiko gaminių perdirbimo (granuliavimo) įmonę, susidūrė su vietos gyventojų priešiškumu. Telšių rajono Upynos seniūnijos Kaunatavos kaimo bendruomenė verslininkui pažėrė daugybę priekaištų ir netgi grasinimų. „Jeigu reikės, susikibsime rankomis ir gyva tvora apjuosime įvažiavimą į būsimą nuodų gaminimo fabriką“, – sakė piketą surengę sunkiai emocijas valdantys kaunataviškiai. Kaimo žmonės sunerimę dėl grėsmės jų gyvenamajai aplinkai ir veiklai, iš kurios pragyvena, – ekologiniam ūkininkavimui, kaimo turizmui, bitininkavimui.


  7. Įstaigose vogęs vyras įkliuvo sostinės policijai (3)

Kriminalai / 2015-01-15 13:59 / lrytas.lt

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai, dirbdami pagal tikslinę policinę priemonę dėl kišenvagysčių išaiškinimo ir užkardinimo Vilniaus mieste, išaiškina ir kitus padaromus nusikaltimus. Šių neuniformuotų pareigūnų pagrindinės darbo vietos – sostinės viešasis transportas, turgavietės, prekybos centrai ir kitos žmonių masinio susibūrimo vietos.


  8. Į mirties nagus – ir neatsargūs, ir girti darbininkai (3)

Rinkos pulsas / 2015-01-13 14:35 / Audrė Srėbalienė („Lietuvos rytas“)

Odontologijos klinikoje kilęs gaisras, elektrikų žūtys, ant medkirčių užvirtę medžiai. Tai vienos skaudžiausių nelaimių, kurios žmones 2014-aisiais ištiko darbo vietoje. Darbo inspektorius kone kasdien pasiekia žinios apie darbe susižalojusius, sunkias arba lengvesnes traumas patyrusius žmones.


  9. Į Lietuvą gydymui atskraidinti septyni ukrainiečių kariai

Aktualijos / 2015-01-09 20:38 / lrytas.lt

Penktadienį vakare Vilniaus tarptautiniame oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, kurio įgula iš Kijevo (Ukraina) parskraidino septynis Rytų Ukrainoje sužeistus antiteroristinės operacijos dalyvius. Sužeistiesiems gydymas ir reabilitacija Lietuvoje atliekama Ukrainos prašymu, pranešė Krašto apsaugos ministerija.


  10. Karinis lėktuvas atskraidins į Lietuvą sužeistus ukrainiečius

Aktualijos / 2015-01-09 14:14 / lrytas.lt

Sausio 9 d., apie 17 val. 45 min., (tikslus laikas gali keistis dėl oro sąlygų) Vilniaus tarptautiniame oro uoste leisis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, kurio įgula iš Kijevo (Ukraina) parskraidins 7 Rytų Ukrainoje sužeistus antiteroristinės operacijos dalyvius.


  11. Pingant naftai Vyriausybė eina klystkeliais (1)

Įžvalgos ir nuomonės / 2015-01-09 12:47 / Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, lrt.lt

„Ribota nauda iš pingančių dujų dar yra ir dėl to, kad mes vis mažiau naudojame dujų šilumai, elektros gavybai. Vis daugiau naudojame biokuro. Tiesą sakant, kyla klausimas, ar tikrai gera yra ilgalaikė Lietuvos strategija elektrą ir šilumą gaminti tik iš biokuro. Jeigu matome, kad jau dabar dujos rekordiškai pigios, o jos dar pigs, tai galima numanyti, kad ateinantis dešimtmetis bus tikrai labai pigaus iškastinio kuro dešimtmetis“, – įsitikinęs „Swedbank“ vyriausiasis analitikas Nerijus Mačiulis.


  12. Ar baltarusiai teisūs: Vokietijoje tikrai pigiau nei Lietuvoje?

Mano pinigai / 2015-01-07 15:23 / lrytas.lt

Baltarusijos naujienų tarnyba naviny.by skelbia, jog daugelis maisto produktų Lietuvos parduotuvėse kainuoja brangiau, nei Vokietijoje. Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Ūkio ministerija, prašydamas išsiaiškinti, kodėl taip yra. Ar iš tiesų mokame daugiau nei vokiečiai, o gal tai tik dar viena prorusiškos žiniasklaidos paleista antis? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjosi Kęstutis Masiulis, Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas bei „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė.


  13. Vilniuje šoktelėjo oro tarša

Aktualijos / 2015-01-07 13:37 / BNS ir lrytas.lt inf.

Paspaudus šaltukui ir suaktyvėjus šildymui Vilniuje padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.


  14. Panaudotos žaliaskarės po švenčių šildys namus

Aplinka / 2015-01-07 08:24 / lrytas.lt

Nuo pirmadienio vienuolikoje šalies miestų ir miestelių vyksta akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Jos metu po švenčių surinktos eglutės bus panaudotos ekologiškam kurui gaminti.


  15. Filmo „Mes dainuosim“ likimas buvo pakibęs ant plauko dėl tanko

Kinas / 2015-01-06 12:03 / lrytas.lt

Sausio 13-ąją prisiminti lietuvių kovą už laisvę ir pagerbti žuvusius jos gynėjus pakvies ne tik oficialūs minėjimai, bet ir vaidybinio filmo „Mes dainuosim“ premjera. Pasak kūrėjų, dabar, likus savaitei iki premjeros, kuri neabejotinai bus jausminga, sunku patikėti, kad juosta galėjo kino teatrų ir nepasiekti.


  16. Iš Jungtinės Karalystės lietuvis parsivežė sveikuolišką įprotį

Man rūpi / 2015-01-02 15:52 / Važiuoju

Maždaug prieš metus, kai Lietuvoje buvau tik trumpų atostogų, spaudžiant šaltukui koks dabar važiavau sau šiltai automobilyje ir apie nieką daug negalvojau. Aplenkus keletą dviratinkų kilo tik viena mintis: „Juk taip beprotiškai šalta, dviratis?”


  17. A. Zuokas apsisprendė: kovos dėl Vilniaus mero posto

Aktualijos / 2014-12-29 14:50 / Evelina Valiuškevičiūtė

Iki šiol Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (LLS) oficialiai nepranešė apie savo kandidatūrą į Vilniaus vadovo postą. A.Zuokas patvirtino – jis dar kartą kovos dėl Vilniaus mero posto. Kaip teigia A.Zuokas, jis drauge su komanda yra pasiryžęs ateinančius ketverius metus tęsti pradėtus darbus ir spręsti aktualiausias miesto problemas. A.Zuokas sieks, kad Vilnius padarytų didžiausią šuolį istorijoje.


  18. Darbštus neregys namuose ir čiaupus keičia, ir balkoną įstiklino

Likimai / 2014-12-28 16:12 / Lina Rušėnienė, www.panskliautas.lt

Regėjimo netekęs kupiškietis pyksta, kai žmona prašo: „Pažiūrėk, kas tam čiaupui atsitiko.“ Sutaisyti esą nesunku, bet kaipgi aklam pažiūrėti? O draugo už alkūnės palydėtas iki valties, jis mariose prigaudo ne tik žuvų katei, bet ir namo parsitempė kone 18 kg milžinę lydeką. 69 metų kupiškietis Zigmas Armonas visiškai nemato dienos šviesos, bet sako, kad kitiems būna dar blogiau – netenka rankų, kojų. „Kaip aš galiu dejuoti, jei su žmonos pagalba ir į miestą išeinu, ir čiaupus galiu pakeisti – aš juk mačiau, kaip jie atrodo, viską pamenu. Ir balkoną pats įstiklinau. Blogiausia tiems, kuriuos lovoje kiloti ir vartyti, šaukštu maitinti reikia“, – kalbėjo Z.Armonas.


  19. Vilniečiai autobusų gamintojai - Baltijos šalių lyderiai

Sėkmės istorijos / 2014-12-27 13:30 / lrytas.lt

Įmonė „Altas komercinis transportas“ metus baigia su ypač geromis naujienomis. Milijoninės investicijos į gamybos plėtrą Lietuvoje sukūrė ne tik keliasdešimt naujų darbo vietų, paskatino staigų augimą, bet ir padėjo įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje.


  20. Penkios įsimintinos spūstys, kurių dalyviai pavydėtų lietuviams

Radaras / 2014-12-26 11:49 / Ilona Staškutė

Po paskutinės darbo dienos prieš šventes Vilniaus gatves paralyžiavo dar didesnės spūstys, nei pirmadienį bei savaitgalį. Sostinės gyventojai ne tik strigo parduotuvių prieigose ir Vilniaus centre. Didžiausios automobilių kolonos nusidriekė visuose išvažiavimuose iš miesto, nes šventėms daugybė Vilniaus gyventojų išvažiuoja į mažesnius miestelius ir kaimus pas gimines.


Populiariausi per 24 val.