Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 834, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Darbdaviai: „Esame tie, kurie rengia žmones darbui Norvegijoje“ (3)

Rinkos pulsas / 2015-07-04 14:29 / Eugenija Grižibauskienė

Provincijos darbdaviai grąžo rankas. Dar niekada nebuvo taip sunku į įmones prisikviesti specialistų. Galima verstis per galvą siūlant didesnį atlyginimą, būstą, nemokamą transportą ir pietus – specialistų tai jau nemotyvuoja.


  2. Kodėl pasibaigus lietuvių atostogoms užsienyje ašaros nebyra?

Kelionės ir pomėgiai / 2015-07-04 10:53 / lrytas.lt

Galimybės nevaržomai keliauti po pasaulį mums atsivėrė gana neseniai – vos prieš 25 metus, sulig Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu 1990-ųjų kovą. Vis dėlto per šį ketvirtį amžiaus patyrėme tiek technologinių, finansinių ir kitokių pokyčių, jog ir keliavimo įpročiai keitėsi žaibišku greičiu. Pavyzdžiui, kas dabar besiima į kelionę tokį daiktą kaip spiralė – elektrinį vandens kaitintuvą, kuris buvo kone išgyvenimo prietaisas pirmųjų užsienin keliavusių lietuvių krepšiuose? Turizmo rinkos senbuviai vardija jau praeitin nugrimzdusias ar tebegrimztančias kelionių realijas – daiktus, elgesį, įpročius.


  3. Kas labiausiai teršia miestų orą?

Aktualijos / 2015-07-03 08:26 / lrytas.lt

Oro užterštumas Lietuvos miestuose mažesnis nei mūsų artimiausių kaimynių Lenkijos ir Latvijos didmiesčiuose bei daugelyje kitų Europos šalių miestuose. Tačiau, vis tik, mūsų šalyje miestiečiams taip pat tenka kvėpuoti per stipriai užterštu oru ar net plika akimi stebėti kartais pasikartojantį smogą.


  4. Kurie didesni vargšai – graikai ar lietuviai? (182)

Mano pinigai / 2015-07-02 16:07 / Marius Jokūbaitis, ELTA inf.

Šiais metais Graikija kreditoriams turi grąžinti 10 mlrd. eurų, o iš viso šalis yra pasiskolinusi 240 mlrd. eurų, informuoja „EUbusiness“. Tokios sumos Lietuvai pakaktų net 26 metus išlaikyti ligonines, mokyklas, darželius ir visus kitus biudžetininkus, jei ir toliau įsisavintume ES paramą. Išėmus ES paramą, laikotarpis dar labiau pailgėtų.


  5. Estai įrodė – neįgalieji autobusais keliauti gali (2)

Universali aplinka / 2015-07-01 15:09 / Lina Jakubauskienė

Lietuvoje nuo 2013-ųjų kovo 1-osios įsigaliojo 2011 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 181/2011 dėl miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų transporto keleivių teisių. Dokumente nustatomos neįgaliųjų ar riboto judrumo asmenų, keliaujančių autobusais, teisės į nediskriminavimą bei pagalbą keliaujant. Tačiau Lietuvoje neįgaliesiems vežti kol kas geriau ar prasčiau pritaikytas tik miesto transportas. Daugelyje šalies miestų jau važinėja žemagrindžiai autobusai bei troleibusai, kuriuose sumontuotos specialios rampos neįgaliesiems vežimėliuose įvažiuoti, autobusų stotelėse nurodyta, kada atvažiuos neįgaliesiems pritaikytas autobusas ar troleibusas.


  6. „Auksinio proto“ laimėtojo kelionė aplink pasaulį (IV dalis) (3)

Kelionės ir pomėgiai / 2015-06-30 10:21 / lrytas.lt

„Auksinio proto“ laimėtojas Jonas Mikalkėnas dalijasi įspūdžiais iš kelionės aplink pasaulį – skaitykite nuolat papildomą dienoraštį!


  7. Graikai stebina toliau: miesto transportu važinės nemokamai (53)

Rinkos pulsas / 2015-06-29 16:52 / lrytas.lt

Ties bankroto riba atsidūrusi Graikija stebina naujais sprendimais. Transporto ministras Christos Spirtzis pirmadienį nusprendė, kad visų rūšių visuomeninis transportas bus nemokamas. Taigi už keliones tramvajais, troleibusais ir traukiniais šią savaitę mokėti nereikės, netikėtai paskelbė Graikijos ministras.


  8. Milijoninės skolos – ne kliūtis pirkti prabangius automobilius (84)

Aktualijos / 2015-06-26 12:40 / Vygandas Trainys

Septynženkle pinigų sumas skolinga Kauno klinikinė ligoninė (KKL) neseniai įsigijo du prabangius tarnybinius automobilius – 2014 metų laidos visureigius „Mitsubishi Outlander“. Gydymo įstaigos atstovas spaudai Gediminas Stanišauskas portalui lrytas.lt neatsakė į klausimą, kiek mokesčių mokėtojams kainavo šie pirkiniai. „Mitsubishi Outlander“ rinkos kaina – maždaug 14 tūkst. eurų. Ligoninė savo tinklapyje skelbia už vieną automobilį mokėjusi 13 tūkst. 950 eurų, tačiau neaišku, kiek pinigų buvo išleista už abi transporto priemones.


  9. „Auksinio proto“ laimėtojo kelionė aplink pasaulį (III dalis) (1)

Kelionės ir pomėgiai / 2015-06-25 15:23 / lrytas.lt

„Auksinio proto“ laimėtojas Jonas Mikalkėnas dalijasi įspūdžiais iš kelionės aplink pasaulį – skaitykite nuolat papildomą dienoraštį!


  10. Seną fermą pavertė automobilių gamykla, kad aplenktų vokiečius (60)

Naujienos / 2015-06-24 16:40 / Ilona Staškutė („Lietuvos rytas“)

Įėjus pro Pikutiškių kaime (Vilniaus r.) stovinčio balto pastato duris lankytojus pasitinka japoniškais hieroglifais užrašytas žodis „kaizen“, reiškiantis nenutrūkstamą tobulėjimą. Šis „Toyota“ darbo principas taikomas ir čia, kur gaminami lietuviški automobiliai.


  11. Už švirkšto dūrį – net penki eurai, ir tai ne privatininkų kaina (58)

Mano pinigai / 2015-06-24 14:44 / Audrė Srėbalienė

Beveik 2 eurai. Tiek turi pakloti pinigų taksi ligotas žmogus, kad, išsikeburnėjęs iš autobuso Utenos stotyje, galėtų pasiekti miesto polikliniką. Maždaug pusę euro, o kartais ir visą eurą senukas jau būna išleidęs bilietui, važiuodamas iš savo kaimo į miestą tam, kad poliklinikos gydytojas jam paskirtų vaistų, o vėliau kaimo felčerė juos suleistų. Grįžtant atgal, už viską tenka sumokėti dar kartą. Bet jei tas senas žmogus kviestųsi slaugytoją vaistams suleisti iš miesto į namus, kaina pašoktų dvigubai.


  12. Kaunas sugalvojo du būdus tramdyti greičio mėgėjams (19)

Saugus eismas / 2015-06-21 16:49 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Siekiant riboti automobilių greitį Kaune pradėtos rengti iki šiol nematytos kvadratinės greičio mažinimo salelės. Ateityje jų atsiras dar trijose gatvėse.


  13. Gamtoje, kur nėra triukšmo, Dievo tiek, kiek ir bažnyčioje (5)

Gamta / 2015-06-21 15:18 / Vaida Pilibaitytė, LRT Radijo laida „Vienkartinė planeta“, LRT.lt

Triukšmo aplink mus tiek daug, kad tylos tenka ieškoti, važiuojant dešimtis ar šimtus kilometrų. Tai pastebi garso operatorius Vidmantas Blažys, kurio laisvalaikio užsiėmimas – gamtos garsų įrašymas. Jo teigimu, tylos vertybė šiandien – didžiulis turtas.


  14. Keleiviams bus ramiau – atsisakoma „Karosa“ autobusų (3)

Technika / 2015-06-20 16:02 / lrytas.lt

Vilniečiai turėtų paskubėti paskutinį kartą pasivažinėti autobusais „Karosa“ – netrukus jie visiškai dings iš gatvių. Keleivių keiksnoti dėl nepatogumo autobusai „Karosa“ gyvena paskutines dienas. Bendrovei „Vilniaus viešasis transportas“ liko tik 20 šios markės autobusų. Kadaise jų sostinės vežėjai turėjo 71.


  15. Vilkaviškio abiturientų šėlionės – greitosios automobiliu (26)

Kriminalai / 2015-06-20 09:22 / Loreta Juodzevičienė

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos Paskutinio skambučio šventė, virtusi skandalu, kurį įvertino ir vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, tapo pamoka ir pokštauti mėgstantiems moksleiviams, ir suaugusiewsiems.


  16. Atleido „Vilnius veža“ vadovą Beną Baltusį

Rinkos pulsas / 2015-06-19 14:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus savivaldybė atleido veiklos nevykdančios taksi bendrovės „Vilnius veža“ vadovą Beną Baltusį ir kaltina jį nekontroliavus įmonės buhalterinės apskaitos.


  17. Prie Vilniaus atidarė lietuvišką naujų automobilių gamyklą

Naujienos / 2015-06-17 20:34 / Ilona Staškutė

Jei atrodo, kad Lietuvoje naujų automobilių gaminti neįmanoma, nuvažiuokite į Avižienių seniūnijoje esantį Pikutiškių kaimą. Čia, buvusioje senų, apleistų fermų teritorijoje mažųjų autobusų ir specializuoto transporto gamintoja „Altas komercinis transportas“ trečiadienį atidarė naują 8 tūkst. kvadratinių metrų automobilių gamyklą.


  18. Stabdžių kaladėlės įmantriausiems automobiliams

Nepaprasti daiktai / 2015-06-16 08:07 / lrytas.lt

„Galėtumėt pagalvoti, kad tai yra papuošalas ar koks kokteilis. Bet iš tiesų čia yra komponentai, kurie sudaro frikcinę dalį. Tai yra lubrikantas, grafitas, abrazyvas, cirkonis ir kitos medžiagos, tarkim derva ar kiti komponentai, kurie sudaro stabdžių kaladėlių sudedamąsias dalis“ – paaiškino Jungtinių Tautų Europos Ekonominės Komisijos Techninės Tarnybos vadovė Violeta Greičienė, rankoje laikydama indą su spalvotu medžiagų mišiniu.


  19. Įvardino viešojo transporto pranašumus prieš automobilius

Radaras / 2015-06-15 12:53 / Jurgis Švilpa, NVTKA

Jei paklaustume, kas geriau – viešasis transportas ar nuosavas automobilis, ką atsakytumėte? Turbūt dauguma nė nesuabejoję bestų pirštu į automobilį. Tačiau neskubėkime! Čia slypi daug daugiau įdomių dalykų, nei iš pirmo žvilgsnio galima pamatyti.


  20. Nepaisant Rusijos, Lietuvos ekonomikos garvežys puška į priekį

Rinkos pulsas / 2015-06-10 09:52 / Eugenija Grižibauskienė

Lietuvos ekonomikos garvežys stumiasi į priekį, jį tempia vidaus vartojimas, tačiau šalies ekonomikai koją kiša prastesni eksporto į Rusiją rodikliai. Tai sunkina kai kurių sektorių, pavyzdžiui, transporto sektoriaus padėtį, pristatydamas Lietuvos ekonomikos apžvalgą ir naujausias makroekonomines prognozes sakė Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus.


Populiariausi per 24 val.