Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1103, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Įmonių skola Sodrai – rekordinėse žemumose (2)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-04-17 12:12 / lrytas.lt

Bendras visų darbuotojus turinčių įmonių skolos Sodrai lygis per trejus metus susitraukė daugiau kaip 26 mln. litų, nors pačių darbdavių padaugėjo net devyniais su puse tūkstančio. O indeksas DIX, rodantis įmonių sugebėjimą mokėti mokesčius, pagerėjo beveik dvigubai, teigia verslo subjektų kreditingumą vertinančios „Creditreform Lietuva“ specialistai, išanalizavę Sodros teikiamą informaciją.


  2. Kas nemaitina savos kariuomenės, šers svetimą (46)

Komentarai / 2014-04-16 13:42 / Vaidas Saldžiūnas

Šią šimtmečių senumo Napoleono aksiomą būtina kalti į galvas tiek visuomenei, tiek jos išrinktiesiems. Nes kad ir kokie būtų drąsūs ar ambicingi sprendimai, viską galiausiai lemia žmonių motyvacija ir biologija.


  3. Šiaulių valdžia į šiukšlių verslą įsileidžia tiktai saviškius (8)

Rinkos pulsas / 2014-04-16 11:24 / Gintaras ŠIUPARYS

Šiauliuose vyksta nuožmios grumtynės dėl vietos atliekų surinkimo ir vežimo rinkoje. Didžiausio vietos valdžios palankumo ir vėl sulaukė įmonė „Specializuotas transportas“ – įvairiais būdais iš kovos buvo pašalinti šios bendrovės konkurentai.


  4. JAV atsitiesė po sprogimų Bostone, bet žaizdos dar kraujuoja (7)

Rytai-Vakarai / 2014-04-16 06:26 / Dovydas Pancerovas

Tą 2013-ųjų pavasario pirmadienį, kai Bostone per tryliką sekundžių nugriaudėjo du galingi sprogimai, sukrėsta buvo ne tik Amerika. Išpuolis balandžio 15-ąją įvykdytas per maratoną, kuris išsiskiria giliomis tradicijomis ir bendruomeniškumo jausmu. Tądien, sporto pasaulio dėmesį prikaustantis renginys tapo bendražmogiška tragedija. Ją išgyveno ir šeši lietuviai. Lietuvoje jau buvo vėlus vakaras, kai pasaulio žiniasklaidos priemonės pranešė apie sprogimus Bostone centre – toje vietoje, kur turėjo finišuoti tūkstančiai maratono bėgikų. Pradžioje nebuvo tiksliai žinoma kas įvyko, o sužeistųjų skaičius augo kas akimirką.


  5. Lietuvoje išsireikalauti didesnio atlyginimo – be prošvaisčių (237)

Rinkos pulsas / 2014-04-14 10:20 / Eglė Šilinskaitė

Lietuva – tarp trijų mažiausią minimalų darbo užmokestį nustačiusių Europos Sąjungos valstybių. Ir greitu laiku jis tikrai nedidės, nes mūsų šalies profesinės sąjungos realiai neturi teisinių svertų kovoti su darbdavių savivale. Susaistyti pareigų, bet beteisiai: Lietuvos įmonių darbuotojai beveik neturi galimybių reikalauti geresnių darbo sąlygų ar atlygio. Jei Europos keliautojus į neviltį varęs oro bendrovės „Lufthansa“ darbuotojų streikas daugelyje šalių – įprasta priemonė paveikti darbdavį pakelti atlyginimą, tai mūsų šalyje ji – beveik neįmanoma.


  6. Naujai išasfaltavo gatvę, kuria niekas nevažinėja (11)

Naujienos / 2014-04-13 14:07 / Arūnas Dumalakas

Nors miesto gatvėse užvirė darbai, jie jau stebina vilniečius: kelininkai remontuoja tikrai ne pačios prasčiausios būklės asfalto dangą ir šaligatvius. „Buvo atnaujinta Karaliaučiaus gatvė prie socialinio būsto namų – paklotas naujas asfalto sluoksnis. Atrodytų, tuo tik džiaugtis reikėtų. Bet padarytas nesuvokiamas dalykas – viena eismo juosta skirta automobiliams stovėti“, – Pilaitėje vykusiais darbais stebėjosi Kęstutis.


  7. Visuotinis streikas paralyžiavo Argentiną

Įvykiai / 2014-04-10 20:56 / DPA, ELTA ir lrytas.lt inf.

Visuotinis streikas ketvirtadienį paralyžiavo gyvenimą Argentinoje. Šalyje visiškai nekursavo visuomeninis transportas. Streikuotojai blokavo kai kuriuos svarbius transporto mazgus. Buvo atšaukti vidaus skrydžiai.


  8. Į Lietuvos gatves atkeliauja beveik 100 ekologiškų autobusų (17)

Rinka / 2014-04-03 11:16 / lrytas.lt

Sostinės gatvėmis netrukus riedės du ekologiški autobusai, varomi elektra ir suspaustomis gamtinėmis dujomis. Keliavimą jais ir orientavimąsi mieste dar labiau palengvins autobusuose įrengtos modernios keleivių informavimo sistemos.


  9. Naktimis dar bus ir šalčio

Orai / 2014-04-03 00:01 / Margarita KIRKLIAUSKAITĖ

Kiek daugiau nei savaitę Lietuvoje orai yra pavaldūs iš šiaurės vakarų atslenkantiems anticiklonams. Nors temperatūra dienomis sunkiai kyla link 5–10 laipsnių šilumos, kritulių stoka jaučiama vis labiau.


  10. Mokesčių inspektoriai gaudys prievolių vengiančius verslininkus (5)

Rinkos pulsas / 2014-04-02 14:45 / ELTA

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlieka patikrinimus įmonėse, piktybiškai vengiančiose atsiskaityti su valstybės biudžetu.


  11. Kaune vairuotojams prasidėjo neeiliniai išbandymai (8)

Naujienos / 2014-04-02 11:29 / Nerijus Povilaitis

Trečiadienio rytas Kauno vairuotojus pasitiko neeiliniais išbandymais – remonto darbams uždaryta vienos pagrindinių miesto transporto arterijų, Savanorių prospekto įkalnė. Automobilių eismą sunkina ir tai, jog remontui uždaryta ir K.Petrausko gatvės atkarpa. Planuojama, jog remonto darbai abejose gatvėse turės būti baigti iki šių metų gruodžio.


  12. G.Nausėda: „Rusijai ir ES neapsimoka pradėti prekybos karo“ (15)

Rinkos pulsas / 2014-04-02 10:53 / Aida Murauskaitė

SEB banko analitikai sumažino 2014 metų ir 2015 metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę po 0,5 procentinio punkto iki atitinkamai 3 ir 4 procentų. Tokį pesimizmą lėmė Rusijos bėdos – lėtėja šios šalies ekonomika, dramatiškai krinta rublio vertė.


  13. Brangiausio viešojo transporto kainos gerokai lenkia lietuviškas (18)

Naujienos / 2014-03-31 10:53 / ebus.lt ir lrytas.lt inf.

Dejuojantiems, kad važiavimas viešuoju transportu Lietuvoje kainuoja brangiai, siūlome susipažinti su brangiausiomis pasaulyje viešojo transporto sistemomis. Visuose išvardintuose miestuose galioja gana sudėtingos bilietų tarifų sistemos.


  14. Garsiausios pasaulio kompanijos savo reklamą patiki lietuviui (45)

Sėkmės istorijos / 2014-03-30 16:44 / Eglė Petkutė

Kompanijų „Mercedes Benz”, „McDonald’s” ar „Statoil” vadovai jau seniai nebekilnoja antakių, išgirdę apie Lietuvą. Klaipėdiečiai pasistengė, kad mūsų šalies vardą jie sietų su kokybe ir patikimumu. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios reklamos gamybos įmonės „ADMEN” klientų sąraše – garsiausi vardai. Per keturiolika metų iš bankrutuojančios bendrovės su aštuoniais darbuotojais įmonė tapo reklamos gamybos lydere Baltijos šalyse. „Tai buvo bjaurusis ančiukas, kuris virto gulbe. Bet mes tik pusiaukelėje“, - tikino bendrovės vadovas Ruslanas Aleksandravičius.


  15. Telefonu apskųs bjaurius vairuotojus, o geruosius - pagirs (1)

Techno / 2014-03-29 11:48 / BNS ir lryto.lt inf.

Vilniuje baigiama testuoti nauja mobilioji aplikacija, kuri suteiks galimybę išmaniajame telefone aktyvuoti kelionės bilietą ir net įvertinti vairuotojų elgesį. O jie gana dažnai būna pikti, nemandagūs ar net įsiutę.


  16. Kauno vairuotojų laukia neeilinių išbandymų metas (9)

Naujienos / 2014-03-27 11:18 / Nerijus Povilaitis

Kauno vairuotojų laukia sunkių išbandymų metas. Jau kitą trečiadienį, balandžio 2-ąją, kelininkai remontui uždarus Savanorių prospekto įkalnę. Ja galės vykti visuomeninis transportas, visi kiti vairuotojai privalės rinktis aplinkines Kauno gatves. Planuojama, kad darbai turi būti baigti iki gruodžio pradžios.


  17. Bioniniai augalai siūlo fotosintezės supergalias (1)

Laboratorija / 2014-03-26 11:23 / Technologijos.lt

Už tokią gyvybę, kokią žinome, dėkoti turime augalams. Viskas prasideda nuo mažyčių organelų augalų lapuose, vadinamų chloroplastais. Šie chloroplastai – pirmųjų fotosintetinančių cianobakterijų paprastesni palikuoniai – naudoja gaunamą šviesą vandens molekulių skaidymui ir tada suriša anglį ir vandenilį į daug energijos turinčius junginius, randamus visur, nuo maisto iki iškastinio kuro. Šių junginių gamybos „atlieka“ yra deguonis, kurį mes ir likusi gyvūnų karalystė naudoja kvėpavimui.


  18. Baltijos šalys: kur verslui sekasi labiau? (3)

Rinkos pulsas / 2014-03-25 10:30 / lrytas.lt

2013 m. dešimčiai tūkstančių gyventojų Lietuvoje teko 5,08 bankrutuojančios įmonės, Latvijoje – 3,93, o Estijoje – tik 3,62. Palyginti su 2012-aisiais, padėtis pablogėjo tik Lietuvoje.


  19. Gimnazijai – vargas dėl vilkikų (7)

Aktualijos / 2014-03-24 22:31 / Nerijus Povilaitis

Siaura Totorių gatve vaistus į sandėlius gabenantys vilkikai piktina ne tik vietos gyventojus – A.Puškino gimnazijos pedagogai nerimauja ir dėl moksleivių saugumo. Farmacininkai iš Kauno centro į užmiestį išsikraustyti žada tik ateinančių metų vasarą.


  20. Armėnų ir azerų konflikto Vilniaus gatvėse ėmėsi prokurorai

Aktualijos / 2014-03-24 22:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

Skerdynėmis virtusio žemių kalnuose nepasidalijančių kaimynių Armėnijos ir Azerbaidžiano konfliktas persimetė į Vilniaus gatves. Stendai ir visuomeninis transportas Lietuvos sostinėje išmarginti konflikto skaudulius primenančiais faktais. Azerų inicijuota kampanija papiktino armėnus, įsikišo ambasados, o prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesantaikos kurstymo.