Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1223, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ir vilniečiai suprato: geriau augti į viršų nei į plotį (5)

Komentarai / 2014-08-30 07:00 / Arūnas Dumalakas

Vilnius nebelenktyniaus su Paryžiumi dėl ploto. Keistos buvo tos lenktynės, keistas dviejų miestų palyginimas. Tačiau net iš Vilniaus vadovų girdėjome pasigyrimus, kad mūsų miestas yra keturis kartus didesnis už Prancūzijos sostinę.


  2. Princų salos Turkijoje griuvėsiuose naktį išlenda vaiduokliai (8)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-29 18:16 / Ernesta Vinevičiūtė, specialiai lrytas.lt, Turkija

Gali būti, kad būtent iš čia parsivešite gražiausius Stambulo prisiminimus. Nors Princų salos – tai ne istoriniai Topkapio sultonų rūmai ar visų turistų traukos taškas Mėlynoji mečetė, viešint Stambule salas būtina aplankyti. Ne tik todėl, kad pamatytumėte dar vieną, visai kitokį Stambulo veidą.


  3. Rugsėjo spūstys artėja: ką pataria eismo ekspertai?

Naujienos / 2014-08-29 13:20 / Vytenis Radžiūnas, LRT.lt

Atostogos baigėsi, į didmiesčius grįžta atostogavę miestiečiai bei studentai. Jau paskutinę rugpjūčio savaitę pastebimas automobilių srauto padidėjimas sostinėje, tuo metu pirmadienį, rugsėjo 1-ąją, vėl teks laiką leisti transporto spūstyse. Eismo ekspertai vairuotojams duoda vienintelį patarimą – sėskite į viešąjį transportą.


  4. Argentiną vėl drebina visuotinis streikas (1)

Įvykiai / 2014-08-28 21:14 / Rūta Ziabkutė, specialiai lrytas.lt, Kordoba

Ketvirtadienį visoje Argentinoje nevažiuoja traukiniai, neskrenda lėktuvai, neveikia bankai, degalinės, uostai, barai, neišvežamos šiukšlės. Šioje šalyje trečią kartą per Argentinos prezidentės Cristinos Kirchner valdymo laikotarpį vyksta visuotinis streikas, kuris truks visą parą.


  5. Nuo baisaus karo tėvynėje ukrainiečiai pasislėpė Vilniuje (237)

Likimai / 2014-08-28 17:40 / Martynas Čerkauskas

Minske antradienį vykusias derybas, kuriose dalyvavo ir Ukrainos bei Rusijos prezidentai, su didele viltimi sekė karo pabėgėliai, palikę namus Rytų Ukrainoje. Keletą jų likimas nubloškė ir į Lietuvą. Ką šie žmonės patyrė ir kaip jaučiasi dabar? Separatistų kontroliuojamo Donecko priemiesčio gyventojai trisdešimtmečiai Aleksandras ir Natalija su penkerių metų dukterimi Anastasija jau antrą savaitę džiaugiasi ramybe Vilniuje. Baimindamasi dėl savo gyvybės jauna šeima skubiai susirinko būtiniausius daiktus, paliko namus ir patraukė į Lietuvą – pas čia gyvenančius giminaičius.


  6. Daina Gudzinevičiūtė: „Po Nandzingą vaikščiojome išdidūs“ (7)

Startai / 2014-08-28 16:18 / Gintaras Nenartavičius

Tris kartus Nandzinge skambėjo Lietuvos himnas, dar penkis sykius mūsų šalies sportininkai stovėjo ant prizininkų pakylos. Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, kai kurių šalių atstovai nustebę net perklausdavo, sužinoję, kiek apdovanojimų pelnė mūsų šalies sportininkai.


  7. Pažeidėjai užvėrė įvažą į Klaipėdos senamiestį Biržos tiltu (4)

Radaras / 2014-08-28 10:42 / Aušra Pilaitienė

Nuo rugsėjo pirmosios lengvieji automobiliai nebegalės važiuoti Biržos tiltu į Klaipėdos senamiestį kaip visą vasarą, o turės sukti aplinkui ilgesniu keliu - taip nuspręsta todėl, kad vairuotojai nesilaikė tvarkos ir nuolat pažeidinėjo kelių eismo taisykles.


  8. Žadėjo jaukų kvartalą – turėsime dar vieną prekybos centrą (63)

Architektūra / 2014-08-27 23:15 / Erika Bružaitė

Planuotame „Soho“ kvartale turėjo stovėti daugiabučiai, jų pirmuosiuose aukštuose būtų įsikūrusios parduotuvės, studijos bei restoranai, virš jų – biurai, o dar aukščiau – butai. Dabar ten bus „Rimi".


  9. Vilniaus įvertinimas: dviratininkų neviltis ir amžinos spūstys (4)

Naujienos / 2014-08-27 12:22 / Liucija Lenkauskaitė

Po sostinės viešojo transporto reformos praėjo kiek daugiau nei metai. Ar per tą laiką pavyko vilniečius persodinti į miesto autobusus bei troleibusus ir sumažinti spūstis gatvėse? Juk toks ir buvo pertvarkos tikslas.


  10. Verslininkei mirusiųjų mieste saugumo teikė plačios kelnės (45)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-27 11:45 / Rūta Peršonytė

„Prieš kelionę į Indiją prisiklausiau perspėjimų, kad ten nesaugu, nešvaru, kad gresia daugybė europiečiui nepakeliamų nepatogumų. Kitą žmogų išankstinė baimė būtų suparalyžiavusi ir jis verčiau būtų pasirinkęs poilsį Lietuvos pajūryje. Tačiau nutariau nerti į avantiūrą ir kaip naivus kūdikis išvykau pasidairyti pro nepažįstamo pasaulio langą“, – pasakojo vilnietė verslininkė Ilona Klimaitienė, kuri į kelionę vyko viena, nemokėdama anglų kalbos ir nepasiskiepijusi. Atsidavusi nežinomybei šviesiaplaukė Ilona Indijoje patyrė nemažai nuotykių. Labiausiai lietuvei įstrigo viešnagė senajame mirties mieste Varanasyje.


  11. Rusija aiškina: Ukrainoje suimti kariai „sieną kirto per klaidą“ (642)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-26 14:12 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pirmadienį pranešė, jog kariuomenė šalies rytiniame regione sučiupo dešimt Rusijos oro desantininkų. Tas incidentas padidino įtampą itin svarbių derybų dėl šio konflikto išvakarėse.


  12. Viešojo transporto reforma Kaune smogė medikams ir ligoniams (115)

Naujienos / 2014-08-25 21:10 / Vėjūnė Inytė

Kauno onkologijos ligoninės medikams ir ligoniams atėjo sunkios dienos. Anksti ryte darbą pradedantys gydytojai nebespėja atvažiuoti į darbą, o ligoniams tenka autobuse kratytis net iki 2 valandų. Taip atsitiko atlikus viešojo transporto reformą. Jos sumanytojai vėl žada permainų, tad kauniečiai ir toliau liks bandomaisiais triušiais. Miesto viešojo transporto reformos rengėjai prieš jai prasidedant tikino, kad tyrė keleivių srautus ir atsižvelgdami į juos kūrė naujus maršrutinių taksi, autobusų ir troleibusų maršrutus, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


  13. Kodėl Druskininkuose didesnė gamtinių dujų kaina? (2)

Energetika / 2014-08-25 11:26 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Druskininkų gyventojai sulaukė žinučių, jog visoje Lietuvoje dujų kaina – 2,28 Lt ir abonentinis mokestis. O druskininkiečiai moka 4,19 Lt ir abonentinį mokestį. Žmonės kreipėsi į savivaldybę. Čia gavo atsakymą: ne toks vamzdis, kaip Kaune, Marijampolėje.


  14. Delis: vargo šalies sostinė su grožio blyksniais (37)

Kelionės ir pomėgiai / 2014-08-24 18:05 / lrytas.lt

Indijos sostinė Delis visada buvo pilkesnis ir mažiau turistų lankomas miestas nei Mumbajus arba Kalkuta. Daugiau biurokratų, daugiau verslininkų, tačiau už ministerijų tvorų ir fasadų – ta pati užgrūsta, purvina, karšta Indija. Delis nebegali pasigirti blogiausiu pasaulio oro uostu (Indiros Gandhi tarptautinis oro uostas daugelį metų buvo įvardijamas kaip baisiausias) – prieš kelerius metus jį smarkiai atnaujino, ir dabar jis tik vidutiniškai chaotiškas. Užtat netvarka mieste kaip visada. Elektros tiekimas nutrūksta net ir prabangiausiuose viešbučiuose. Žmonės, pirmą sykį atvykę į Delį, sužino, kas yra skurdas. Baisiau yra tik Bangladeše.


  15. Maskvos kontroliuojamoje įstaigoje liepsnojo lietuvybės židinys (11)

Man rūpi / 2014-08-23 11:43 / Vytautas Daraškevičius

Nuo pat Sąjūdžio pradžios stengiausi aktyviai dalyvauti jo renginiuose. Žinoma, visur su manimi buvo ir fotoaparatas. 1989 m. rugpjūtį darbavausi Vilniaus Elektrografijos mokslinio tyrimo institute (MTI), dalyvavau ir jame įsikūrusiame folkloriniame ansamblyje „Sadauja“.


  16. Pirmieji Rusijos konvojaus sunkvežimiai pasiekė Luhanską (872)

Konfliktai ir saugumas / 2014-08-22 19:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusijos humanitarinės pagalbos sunkvežimių koloną, kuri penktadienį įvažiavo į Ukrainos teritoriją negavusi Kijevo vyriausybės leidimo ir be Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovų palydos, lydi prorusiški separatistai, tebekontroliuojantys dideles teritorijas Ukrainos rytuose.


  17. Į Lietuvą atvykusių ukrainiečių istorijos – kaip siaubo filmai (11)

Lietuvos diena / 2014-08-21 17:51 / „Lietuvos ryto“ televizija

Iš karo draskomo Ukrainos miesto Donecko į Kauno šaulių sąjungos stovyklą atvykę ukrainiečiai pasakoja baisias istorijas. Išgrobtos maisto parduotuvės, atjungtas vanduo ir nevažiuojantis transportas tapo Rytų Ukrainos kasdienybe, todėl jaunimas iš Donecko prašo Vakarus pabusti.


  18. Švedijos simboliu tapęs „Volvo 240“ švenčia solidų jubiliejų (3)

Technika / 2014-08-20 17:55 / lrytas.lt

1974-ųjų rugpjūčio 21 dieną žiniasklaidai pirmą kartą buvo pristatytas „Volvo 240“. Ši modelių serija tapo precendento neturinčia „Volvo“ sėkmės istorija. Per 19 metų buvo pagaminta ir parduota apie 2,8 mln. šio modelio serijos automobilių.


  19. Rūta Meilutytė: „Man svarbiausia laimėti prieš save“ (6)

Startai / 2014-08-19 23:49 / Gintaras Nenartavičius

Rūta Meilutytė yra neįtikėtinas plaukimo talentas, bet ji nėra robotas, kurį būtų galima užprogramuoti laimėti vien aukso medalius. Antrosiose jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse antradienį olimpinė čempionė nelaimėjo 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties, kuriai jai šiuo metu yra šalutinė, bet trečiadienį visi nustebs, jei kas nors sugebės jai mesti iššūkį plaukiant 100 m krūtine.


  20. Atvykėlį iš Kazachstano sugniuždė Lietuvos valdininkai (1)

Rinkos pulsas / 2014-08-17 17:04 / Eugenija Grižibauskienė

Iš Almatos į stažuotę atvykusio 24 metų Alibeko viešnagė Lietuvoje jau skaičiuojama ne dienomis, o valandomis. Tiksi paskutinės minutės, kurioms išsekus, jis bus laikomas nelegalu. Vaikinas į gimtinę išvyks nusivylęs lietuviška tvarka. Kazachas Alibekas Tuleuovas prieš kelerius metus Almatos (Kazachstanas) Tarptautinėje verslo akademijoje baigė buhalterinės apskaitos studijas.


Populiariausi per 24 val.