Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1206, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Švedijos simboliu tapęs „Volvo 240“ švenčia solidų jubiliejų

Technika / 2014-08-20 17:55 / lrytas.lt

1974-ųjų rugpjūčio 21 dieną žiniasklaidai pirmą kartą buvo pristatytas „Volvo 240“. Ši modelių serija tapo precendento neturinčia „Volvo“ sėkmės istorija. Per 19 metų buvo pagaminta ir parduota apie 2,8 mln. šio modelio serijos automobilių.


  2. Rūta Meilutytė: „Man svarbiausia laimėti prieš save“ (6)

Startai / 2014-08-19 23:49 / Gintaras Nenartavičius

Rūta Meilutytė yra neįtikėtinas plaukimo talentas, bet ji nėra robotas, kurį būtų galima užprogramuoti laimėti vien aukso medalius. Antrosiose jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse antradienį olimpinė čempionė nelaimėjo 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties, kuriai jai šiuo metu yra šalutinė, bet trečiadienį visi nustebs, jei kas nors sugebės jai mesti iššūkį plaukiant 100 m krūtine.


  3. Atvykėlį iš Kazachstano sugniuždė Lietuvos valdininkai (49)

Rinkos pulsas / 2014-08-17 17:04 / Eugenija Grižibauskienė

Iš Almatos į stažuotę atvykusio 24 metų Alibeko viešnagė Lietuvoje jau skaičiuojama ne dienomis, o valandomis. Tiksi paskutinės minutės, kurioms išsekus, jis bus laikomas nelegalu. Vaikinas į gimtinę išvyks nusivylęs lietuviška tvarka. Kazachas Alibekas Tuleuovas prieš kelerius metus Almatos (Kazachstanas) Tarptautinėje verslo akademijoje baigė buhalterinės apskaitos studijas.


  4. A. Užkalnis keisčiausioje pasaulio šalyje: „Gerkite daug kavos“ (82)

Kelionės ir poilsis / 2014-08-17 16:44 / Andrius Užkalnis

Į Islandijos sostinę geriausia vykti tada, kai saulė nenusileidžia dieną naktį, kai yra poliarinė diena. Gerkite daug kavos – išsimiegosite grįžę. Anksčiau buvusi brangiausia pasaulio sostinė po finansų krizės prieš kelerius metus atėjo į protą, tačiau, žinoma, ji jau niekada nebus labai pigi.


  5. Vilniečiai netylėjo ir įvertino sostinės viešąjį transportą

Naujienos / 2014-08-13 14:29 / lrytas.lt

Sostinėje veikiančios viešojo transporto bilietų programėlės m.Ticket vartotojai gali ne tik įsigyti transporto bilietus, bet ir įvertinti kelionę: vairavimo kokybę, transporto priemonės atvykimą laiku ir švarą, taip pat galima palikti komentarą.


  6. Lietuvos banko saugyklose - pirmieji lietuviški eurai (27)

Mano pinigai / 2014-08-12 17:43 / lrytas.lt

Į Lietuvos banko saugyklą Vilniuje atgabentos pirmosios partijos lietuviškų eurų monetų. Jos 2015 m. sausio 1-ąją bus išleistos į apyvartą. Bendras euro įvedimui ir atsargoms užtikrinti reikalingas monetų kiekis yra apie 370 mln. vnt., jų svoris – 1740 tonų.


  7. Kaitros palydovas – lauko išviečių dvokas (47)

Aktualijos / 2014-08-12 06:57 / Arūnas Dumalakas

Karštis – tikras išdavikas: kur Vilniuje yra lauko tualetai, dabar nesunku atspėti. Tvarkingesniems kaimynams telieka kęsti nemalonius kvapus, nes valdininkai jų skundus tik stumdo vieni kitiems, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Kadaise skambėjusios kalbos, kad į 2015 metus įžengsime be būdelių, tėra tiktai tušti plepalai. Nesunku tuo įsitikinti pavaikščiojus po dulkančias Šnipiškių ar Markučių gatveles. Kvapai riečia nosį, o tikrintojai šią savaitę tik pirštu pagrūmojo, nors kai kurių nevalyvų gyventojų atsakymai tiesiog pribloškė.


  8. Padėkime R. Šalaševičiūtei: eutanazija jos neįteisinus (30)

Komentarai / 2014-08-07 09:17 / Andrius Jakučiūnas

Turbūt neperdėsiu sakydamas, kad Vilniaus savivaldybės pareigūnai turistus laiko „šventomis karvėmis“. Nei žiemą, nei vasarą nenutyla kalbos apie turizmo infrastruktūros gerinimą, pramogų sektoriaus plėtojimą, įsteigtos oro linijos ir t.t., o štai naujausia išmonė yra Vilniaus miesto prekinis ženklas – patobulintos Gedimino pilies formos darinys raudoname fone, kurį už 344 tūkst. išmąstė ir suprojektavo reklamos agentūra „Lukrecija BBDO“. (Kaip matome, ši paslauga kainavo netgi daugiau nei legendinis „vamzdis“, todėl keista, kad tai nesukėlė miestiečių ir televizinių blizgių nepasitenkinimo.).


  9. Nesvarbu, ką darytų vyriausybės, ateityje darbo nebus (21)

Rinkos pulsas / 2014-08-07 09:10 / lrytas.lt

Laikraščio „The Wall Street Journal“ nuomonių skyrelyje buvęs Iždo sekretorius Lawrence'as Summersas atgaivino diskusiją tema, kuria 2012 metais mokslininkas, rašytojas ir verslininkas Vivekas Wadhwa šnekėjosi su ateitį prognozuojančiu mokslininku Ray Kurzweilu – apie ateitį be darbo. Jis atkartojo Peter`io Diamandis`o žodžius, pasak kurio mes žengiame nuo nepritekliaus istorijos į pertekliaus erą. Tada jis pastebėjo, kad technologijos, kurios atveria kelius šitam pertekliui, įgalina gaminti žymiai daugiau produkcijos, panaudojant daug mažiau žmonių.


  10. „Rail Baltica“ statybos projekte – sudėtingiausias darbų etapas (1)

Rinkos pulsas / 2014-08-06 13:48 / lrytas.lt

Tarptautinės svarbos geležinkelių projekte – „Rail Baltica“ statybvietėje – rangovams karštos dienos tiek temperatūros, tiek darbų organizavimo prasme. Europinę vėžę nuo Lenkijos–Lietuvos sienos iki Kauno tiesiantys rangovai, siekdami per trumpą laiką įvykdyti milžiniškos apimties darbus, kurių vertė pinigine išraiška siekia 1,3 milijardo litų, pasitelkia naujausias susisiekimo infrastruktūros projektuose taikytinas technologijas.


  11. Pirtimi virtusio transporto vairuotojų rūpestis – kaip neapalpti

Naujienos / 2014-08-03 13:46 / Liucija Lenkauskaitė, Ilona Staškutė

Sunkiai šnopuodamas Zenonas išsitraukė vandens butelį. Gerdamas vandenį autobuso vairuotojas pabando dar plačiau atidaryti kabinos langelį, kuris jau nepajudinamas, nes atvertas iki pat galo. Daugiau atsivėsinti darbo vietoje jau nėra kaip. Paskutinę liepos savaitę sinoptikai sostinėje ir visoje Lietuvoje fiksavo karščio rekordus. Vilniaus viešuoju transportu nepatenkinti žmonės skundžiasi – troleibusuose ir autobusuose nėra kuo kvėpuoti, nuo šutros žliaugia prakaitas, darosi silpna.


  12. Dešimt priesakų laikinajai sostinei (13)

Politiko žodis / 2014-07-29 21:37 / Gintautas Labanauskas

Per daugiau nei du dešimtmečius Kaunas sėkmingai ėjo keliu, kuris niekur neveda. Užsispyrusio, gabaus, tačiau uždaro ir naujovių priimti nesugebančio provincialaus regiono centro keliu. Akis badantis Vilniaus pavyzdys tarsi turėtų skatinti keistis, tačiau tik dar sparčiau grimztame į dumblą, iš kurio be išorinės pagalbos išsivaduoti nesugebame.


  13. Įspėjimas: karštis jau tirpdo Lietuvos kelius

Technika / 2014-07-29 10:09 / Ilona Staškutė

Termometro stulpeliui jau kelintą dieną besilaikant virš 30 laipsnių žymos, karščiai nepagailėjo ir Lietuvos kelių. Betoniniame kelyje tarp Vilniaus ir Utenos nuo karščio jau iškilo viena betoninė plokštė, o besitęsiant karščiams jų gali iškilti dar daugiau, todėl tame ruože vairuoti reikia itin atsargiai.


  14. Palangos gyventojai pasijuto įkaitais

Radaras / 2014-07-27 19:20 / Alvydas Ziabkus

J.Basanavičiaus gatvėje Palangoje gyvenantys žmonės pateko į savotiškus spąstus. Nuo 13 valandos iki vidurnakčio šioje gatvėje eismas draudžiamas – tuo metu gyventojai automobiliu negali grįžti namo. Neseniai nemalonumų patyrė J.Basanavičiaus gatvėje gyvenamąją vietą deklaravusi 47 metų verslininkė Loreta Biliartienė.


  15. Paryžiuje gyvenančios lietuvės nebestebina žiurkės ir šiukšlės

Naujienos / 2014-07-26 15:46 / Arūnas Dumalakas

Įlipdami į miesto transportą paryžiečiai visuomet pasisveikina su vairuotoju, o jis kiekvienam atsako. Tik to Lietuvos sostinėje pasigenda buvusi vilnietė Sigita Vergnes, dabar gyvenanti Prancūzijoje. Į gimtąjį miestą pasimatyti su tėvais, draugais šiomis dienomis atvykusi komunikacijos srities dėstytoja ir jogos mokytoja S.Vergnes pastarąjį kartą Vilniuje lankėsi prieš metus.


  16. „Idavang“ komplekse sunaikinta apie trečdalis kiaulių

Rinkos pulsas / 2014-07-26 14:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Nepagydomu afrikiniu kiaulių maru apkrėstame „Idavang“ komplekse Ignalinos rajone jau sunaikinta daugiau kaip trečdalis visų kiaulių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad šeštadienį ryte Rupinskų komplekse buvo sunaikinta apie 7 tūkst. kiaulių. Iš viso šioje fermoje auginama apie 19 tūkst. kiaulių.


  17. Prezidentė ir Seimas nesutaria dėl metro, kurio Vilnius nebenori

Rinka / 2014-07-25 15:21 / BNS ir lrytas.lt inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo metro įstatymą ir grąžino Seimui jį iš naujo svarstyti. Pasak šalies vadovės, priėmus naująjį metro įstatymą, būtų formuojama ydinga praktika, kai atskiriems projektams būtų nustatomi neaiškūs partnerystės būdai.


  18. Skaudžios žinios - žuvo visi „Air Algerie“ lėktuvo keleiviai

Stichijos ir nelaimės / 2014-07-25 11:22 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Malyje sudužus oro bendrovės „Air Algerie“ keleiviniam lėktuvui, žuvo visi juos skridę žmonės, pareiškė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ir pridūrė, jog buvo aptiktas vienas orlaivio savirašis prietaisas.


  19. Asfaltas guls tik ten, kur gyvena Kauno vicemeras

Aktualijos / 2014-07-24 19:12 / Arūnas Karaliūnas

Kodėl kapitaliai remontuojama tik ta Antanavos gatvės dalis, kuria važinėja Kauno vicemeras „tvarkietis“ Vytautas Vasilenka? Tokiais skundais Kauno merą Andrių Kupčinską atakuoja tolėliau stovinčių Antanavos gatvės namų gyventojai.


  20. Nauja techninių apžiūrų tvarka vilkikų vairuotojus įstūmė į bėdą

Technika / 2014-07-24 09:44 / Renaldas Gabartas (cargonews.lt)

Užsimojus Lietuvos transporto registre išgaudyti „automobilius-vaiduoklius“ nuo šių metų liepos 1 dienos „Regitra“ pradėjo masiškai sustabdyti leidimus transporto priemonėms dalyvauti eisme. Priežastys, dėl kurių taikoma tokia griežta sankcija, yra trys.


Populiariausi per 24 val.