Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3393, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Verslas pritaria vyriausybės ketinimui mažinti universitetų skaičių

Rinkos pulsas / 2017-01-16 13:58 / lrytas.lt

Švietimas Lietuvoje susiduria su demografiniais, ekonominiais iššūkiais, o švietimo kokybė yra svarbi ne tik švietimo bendruomenei, Vyriausybei, tačiau ir verslui, teigė Švietimo ir mokslų ministrė Jurgita Petrauskienė susitikime su verslininkais.


  2. Po garsiojo Sauliaus Skvernelio pažado – mintys apie neregėtus pokyčius (21)

Aktualijos / 2017-01-13 16:15 / Modesta Gaučaitė, Indrė Vainalavičiūtė

Trečiadienį kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad Lietuvoje turėtų likti ne daugiau nei penki universitetai, nors šis skaičius gali būti ne galutinis.


  3. Kur penktadienį policija dalins neužmirštuolės žiedus? (8)

Aktualijos / 2017-01-12 16:55 / lrytas.lt

Jau 26 metus organizuojama akcija „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“. Jos metu gyventojams dalinami neužmirštuolės žiedai, kviečiantys prisiminti sausio 13-osios įvykius.


  4. Talibanas paskelbė vaizdo įrašą su įkaitais iš JAV ir Australijos

Įvykiai / 2017-01-12 10:13 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Talibanas trečiadienį paviešino vaizdo įrašą, kuriame šio judėjimo įkaitais laikomi amerikietis ir australas pirmą kartą parodyti po jų pagrobimo Kabule rugpjūtį.


  5. Premjeras Gabrieliui Landsbergiui pasakė, kur jo vieta (283)

Aktualijos / 2017-01-12 08:43 / BNS ir lrytas.lt

Premjero Sauliaus Skvernelio ir „valstiečių“ partijos pirmininko Ramūno Karbauskio nuomonės vėl susikirto. S.Skvernelis prakalbo, kad Lietuvoje turėtų likti ne daugiau kaip 5 valstybiniai universitetai. Prieš rinkimus R.Karbauskis teigė, kad siūlymas naikinti universitetus yra nesuvokiamas ir apskritai jų nereikia liesti.


  6. Geriausias praėjusių metų interjeras – jį rasite Kaune ir maloniai nustebsite (11)

Architektūra / 2017-01-11 12:52 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

Perdangos lingavo, stogas buvo kiauras, balkonai trupėjo ir nuo jų byrėjo tinko gabalai. Tačiau pastato interjero detalės buvo išlikusios neblogos būklės. Nebuvo nudaužyti autentiški gipsiniai lubų lipdiniai, išliko mediniai kambarių durų apvadai, medinės sieninės spintos, vidinės medinės langų langinės, parketas.


  7. Tamsioji Edukologijos universiteto pusė: katilas, iš kurio minta artimi žmonės (14)

Aktualijos / 2017-01-10 20:06 / Rasuolė Bauraitė, Asta Martišiūtė

Edukologijos universitete įrengta lesyklėlė. Tačiau lesa iš jos ne paukščiukai, o universiteto personalui ir profesūrai artimi žmonės. Tik lesalas čia – pinigai, kurie kai kam atrodo maži, o kai kam – dideli. Jei skaičiuotume universiteto parengtų mokytojų atlyginimais, už tokius pinigus pradinių klasių mokytojas turėtų dirbti kelis mėnesius, o universiteto personalui artimi asmenys prisilesa per porą savaičių. Situacija Edukologijos universitete domėjosi „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „24/7“ žurnalistė Asta Martišiūtė.


  8. „Aukštųjų mokyklų mugė 2017“ – viskas apie aukštąjį mokslą Lietuvoje (1)

Aktualijos / 2017-01-10 13:29 / lrytas.lt

Sausio 18-ąją Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) organizuojamoje Aukštųjų mokyklų mugėje dalyvaus 36 šalies aukštosios mokyklos. Didžiausioje Lietuvos arenoje – Kauno Žalgirio arenoje – jos pristatys studijų programas, įvairias naujoves, inovacijas. Atskiroje erdvėje bus demonstruojami išradimai, o arenos amfiteatre planuojami renginiai, kurių metu vyks įvairių sričių profesionalų diskusijos.


  9. Startuoja dar neregėtas tarptautinis verslumo skatinimo projektas (2)

Rinkos pulsas / 2017-01-10 11:04 / lrytas.lt

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantis tarptautinis verslumo skatinimo projektas „Futurepreneurs“ pradeda dalyvių registraciją. Jauni žmonės kviečiami išdrįsti įgyvendinti savo svajonių verslo idėją ir sukurti tokį startuolį, kuris keistų pasaulį.


  10. Dėl vienintelio universiteto regione – atviras merų laiškas šalies vadovams (21)

Aktualijos / 2017-01-10 08:00 / lrytas.lt

Reaguodami į pastaruoju metu viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje nuolat girdimas kalbas dėl universitetų skaičiaus mažinimo, taip pat laukdami šiuo metu Seime pradėto rengti universitetų tinklo optimizavimo, konsolidavimo plano, išreiškiame visapusišką palaikymą Šiaulių universitetui, kuris yra būtinas visos Šiaurės Lietuvos regiono gerovei bei gyvybingumui užtikrinti.


  11. Po moksleivių žiemos atostogų – naujienos Kauno mokyklų valgyklose (2)

Aktualijos / 2017-01-09 20:48 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Skatinant Kauno rajono moksleivius kasdien valgyti organizmui palankų maistą, žadama skirti daugiau dėmesio jų sveikatai, organizuojant mokyklose ugdytinių maitinimą.


  12. Baltarusijoje dingo per 20 Bangladešo piliečių, lankiusių kursus universitete (1)

Įvykiai / 2017-01-09 19:27 / „Interfax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Minske dingo daugiau nei 20 jaunuolių, lankiusių paruošiamuosius kursus Baltarusijos valstybiniame ekonomikos universitete (BVEU), pranešė universiteto atstovai naujienų agentūrai „Interfax“.


  13. Viena paauglystės diena kauniečiui išpranašavo trigubą pragarą (26)

Istorijos / 2017-01-08 21:55 / Sigita Lanauskienė

Kaunietis Marijus (33) iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiria iš kitų laimingų lietuvių. Vyras dirba mėgstamą vadybininko darbą, su žmona augina du vaikus, moka paskolą už butą, laisvalaikiu sportuoja klube, džiaugiasi mylinčiais artimaisiais ir draugais. Daugelis net neįtaria, kokia yra šio jauno specialisto praeitis. Gal ir gerai – tai apsaugo jį ir jo šeimą nuo bereikalingų nemalonumų.


  14. NCAA merginų komandų mūšis – neapsėjo be muštynių (1)

Krepšinis / 2017-01-08 13:35 / lrytas.lt

NCAA merginų čempionate užfiksuotos masinės žaidėjų muštynės – po jų šešios krepšininkės buvo pašalintos iš aikštelės.


  15. Po pagalbinio apvaisinimo gimusios dvynės tildo davatkas (114)

Istorijos / 2017-01-08 06:09 / Vykintė Budrytė („Lietuvos rytas“)

„Kai mama pasakė, kad mes taip gimėme, aš pradėjau juoktis, o sesė apsiverkė“, – „Lietuvos rytui“ atviravo Miglė. Ji ir jos dvynė sesuo Agnė – pirmosios Lietuvos pilietės, gimusios po pagalbinio apvaisinimo. Sausio 9 dieną joms sukaks 23-eji. Kokios jos? Miglė jau trejus metus gyvena Londone, o dešimčia minučių vyresnė Agnė su tėvais – Lietuvoje. Abi – laimingos. Kaip ir jų tėvai. Tad kodėl mūsų šalyje apie pagalbinį apvaisinimą vis dar kalbama tyliai arba net įtariai? Kodėl šia procedūra pasinaudojusi dažna pora stengiasi tai nuslėpti net nuo giminių ar draugų?


  16. Saulius Skvernelis – apie universitetus, šauktinius ir „Tesla“ (6)

Aktualijos / 2017-01-05 22:37 / Edmundas Jakilaitis, LRT TELEVIZIJOS laida „Dėmesio centre“

Kitą savaitę premjeras Saulius Skvernelis žada pristatyti aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos gaires. Iniciatyvos, kiek ir kokių universitetų turi likti, laukiama tiek iš pačių aukštųjų mokyklų, tiek iš verslo aplinkos, tiek iš akademinės bendruomenės. Be to, bus vertinami universitetų moksliniai pasiekimai. Tik apsvarsčius visas alternatyvas, bus įvardijami konkretūs universitetų skaičiai, laidoje „Dėmesio centre“ sako ministras pirmininkas S. Skvernelis.


  17. Mokslininkai išaiškino, kam iš tiesų moterims reikalingas orgazmas (30)

Seksas (N-18) / 2017-01-05 19:45 / technologijos.lt

Jau ilgiau nei 40 metų mokslininkai diskutuoja, kas yra moterų orgazmas – atsitiktinumas ar būtinybė.


  18. Viktoras Pranckietis pritaria LEU ir VDU susijungimui (1)

Aktualijos / 2017-01-05 16:34 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Dar šiais metais gali susijungti Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU).


  19. Kelių dangai – ir sudegintos atliekos (12)

Eko / 2017-01-05 14:40 / Audrė Srėbalienė

Jau geri metai, kai Lietuvos regionuose veikia dešimt mechaninio-biologinio atliekų (MBA) apdorojimo įrenginių. Tačiau sudeginamos tik viename jų – Klaipėdos regiono MBA apdorotos atliekos. Jos gabenamos į greta Klaipėdos esančią „Fortum Klaipėda“ biokuro ir atliekų deginimo termofikacinę jėgainę.


  20. Miręs poetas Vytautas P. Bložė paliko daug mįslių (1)

Literatūra / 2017-01-03 06:53 / Ramūnas Gerbutavičius („Lietuvos rytas“)

Jei kada nors atsiras žmogus, kuris sugebės išpinklinti šviesaus atminimo poeto Vytauto P.Bložės kūrybą ir gyvenimą, tam žmogui bus galima skirti nacionalinę premiją.


Populiariausi per 24 val.