Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2723, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Intelektinės nuosavybės apsaugos skatinimas

Nepaprasti daiktai / 2015-04-17 10:37 / lrytas.lt

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra skiria paramą intelektinės nuosavybės teisių apsaugai tarptautiniu mastu. Parama skiriama išradimų patentavimui, patento paraiškų paieškai ir dizaino registravimui.


  2. M. Krzyzewski istorija: su Dievo pagalba užkariavo JAV krepšinį (12)

Krepšinis / 2015-04-16 22:00 / lrytas.lt

Jo nėra NBA klubų strategų sąraše, tačiau Mike'o Krzyzewski pavardę žino visas krepšinio pasaulis, o ypač amerikiečiai. Lenkų imigrantų vaikas, kuris per krepšinio pasaulį žengė su rožiniu rankoje, – taip dažnai apibūdinamas M.Krzyzewski, kurio pavardė praėjusią savaitę spindėjo beveik visose antraštėse JAV.


  3. Valstybinius dokumentus užteršė plagiatai (5)

Aktualijos / 2015-04-16 21:56 / Lina Bartkutė

Dažniausiai akademinė bendruomenė kaltinama plagijavimu, tačiau pasirodo, kad svetimas mintis vogti ir vėliau jas dėstyti kaip savo analizėse, strategijose ar metodinėse medžiagose mėgsta ir seniai universitetų suolus trynę valdininkai. Kiek yra tokių atvejų ir kuo gresia ši vagystė?


  4. Vyras sutramdytas elektrošoku, pareigūnai kalba apie terorizmą (634)

Kriminalai / 2015-04-15 16:56 / Andrius Vaitkevičius

Trečiadienio popietę Vilniaus senamiestyje prie Prezidentūros vaizdas priminė įtempto siužeto filmą – gausios policijos ir medikų pajėgos, kaukėti „Aro“ pareigūnai ir net snaiperiai. Specialiosios tarnybos į S.Daukanto aikštę atskubėjo po to, kai 17 val. buvo gautas pranešimas, kad netoli Prezidentūros pastato vaikšto laidais apsikarstęs vyras su lagaminu ir grasina susisprogdinti.


  5. Panevėžio regione mokslo ir technologijų variklis – ES parama

Euroefektas / 2015-04-14 11:20 / lrytas.lt

Prieš devynerius metus įsteigtas VšĮ Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (PMTP) nuolat didina regiono konkurencingumą, skatina naujų ir inovatyvių įmonių kūrimąsi bei remia jas sudarymas palankias verslo sąlygas, perduodamas reikalingą patirtį ir žinias.


  6. Naujasis MRU rektorius sieks paneigti mitus (6)

Studijos / 2015-04-14 07:34 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas“)

Išrinktasis Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorius Algirdas Monkevičius meta akmenį tiems, kurie kritikuoja šią aukštąją mokyklą. Kritikų motyvus jis vadina stereotipais, bet pripažįsta, kad teks padirbėti. „Kur jie nueitų, jei mes nebūtume priėmę? Ne į profesinę mokyklą. Juos pasigriebtų užsienio universitetai. Žinoma, srautus reikia reguliuoti, bet ne prievartos būdu“, – apie prastesnių mokymosi rezultatų pasiekusius stojančiuosius kalbėjo A.Monkevičius.


  7. Aloyzas Sakalas: „Per 25 metus neatsikratėme vergiškų įpročių“ (104)

Aktualijos / 2015-04-13 08:16 / Artūras Jančys

Ketvirtadienį žemė priglaudė vieno iškiliausių Atgimimo epochos vedlių Romualdo Ozolo pelenus. Tik dieną prieš Kaune į kapą atgulė kito kovotojo už laisvę Algirdo Vaclovo Patacko kūnas. Po insulto sunkiai atsigauna pirmoji nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos premjerė Kazimiera Prunskienė ir operos solistė, signatarė Nijolė Ambrazaitytė. Šlubuoja ir audringo Sąjūdžio šauklio, vieno jo įkūrėjų Bronislovo Genzelio sveikata. Lietuva atsisveikina su savo išvaduotojų karta. Bet 83 metų signataras, socialdemokratų riteris Aloyzas Sakalas, sausas ir kietas kaip medis, nelinkęs pasiduoti: išlydėdamas amžinybėn savo likimo draugus, bendražygius bando suvokti tą dramatišką ir keistą laiką, į vieną krūvą, vienam tikslui sutelkusį tokių skirtingų charakterių, pažiūrų ir gyvenimo būdo žmones.


  8. Ką teko išgyventi tėvų į emigraciją pastūmėtiems jaunuoliams? (65)

Likimai / 2015-04-12 16:41 / Orijus Gasanovas LRT.lt

Londonas – miestas, į kurį pastaruoju metu atvyksta daugiausiai naujųjų emigrantų iš Lietuvos. Mūsiškių bendruomenė čia gerokai išsipūtusi – apie 50–60 tūkst. žmonių, ir šis skaičius vis auga. Bet ne visi atvykėliai šį miestą ir apskritai emigraciją pasirinko savo noru.


  9. Kinas išgarsėjo dėl pasakojimų apie santykius su ateiviu (6)

Marga planeta / 2015-04-09 15:05 / lrytas.lt

Kinijoje, kurioje ribojamas tikėjimas beveik viskuo, išskyrus komunistų partija – mistinės istorijos nedažnai tampa populiarios. Todėl šalyje, kurioje net keturis kartus daugiau gyventojų nei JAV, iki šiol tik vienas žmogus tvirtino patyręs sueitį su nežemiškomis būtybėmis. Nepaprasta Zhaoguo Meng istorija žinoma beveik kiekvienam kinui, rašo „The Huffington Post“.


  10. Perspektyvią specialybę pasirinkusi mergina skaudžiai nusvilo (97)

Išklausykite / 2015-04-09 14:25 / Gintarė

Tėvai visada skatino mokytis, įgyti aukštąjį išsilavinimą, išdidžiai atsiimti diplomą. Būtinai universitetinį, ne kolegijų, ar kokios profesinės mokyklos. Ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi, – sakydavo mums tėvai. Tai jau tikrai, bet, deja, į kišenę irgi neįsidėsi.


  11. Kaune veiks nauja progimnazija (1)

Studijos / 2015-04-09 10:27 / lrytas.lt

Kauno švietimo įstaigos bendradarbiaus glaudžiau – Kauno „Atžalyno“ vidurinė mokykla bus reorganizuota į Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnaziją, taip pridedant dar vieną grandį prieš jau veikiančią VDU „Rasos“ gimnaziją ir patį universitetą. Bendradarbiavimo sutartis tarp mokyklos ir universiteto buvo pasirašyta trečiadienį VDU rektorato posėdžio metu.


  12. Gyvenu Norvegijoje, pažįstu daug lietuvių. Visi kartoja tą patį (310)

Man rūpi / 2015-04-08 22:32 / Roberta

Kodėl įžeidinėjantys, kylantys į kovą ir įstatymais nepatenkinti žmonės vis tiek gyvena svetimoje šalyje? Ne metus, ne dvejus ir net ne penkerius. Ar objektyvūs „vietinių“ Norvegijos lietuvių riksmai ir ar yra tiesos mamyčių forume rašinėjančių lietuvių istorijose? Tokie klausimai užplūdo ne tik mane, nes žinau ne vieną ir ne du lietuvius, kurie Norvegiją vadina savo namais. Pasiklausius kai kurių istorijų atrodo, kad egzistuoja dvi skirtingos Norvegijos.


  13. Naujuoju MRU rektoriumi išrinktas A. Monkevičius (33)

Studijos / 2015-04-08 19:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Trečiadienį Mykolo Romerio universiteto taryba naujuoju universiteto vadovu išrinko docentą daktarą, buvusį švietimo ministra Algirdą Monkevičių. Rektorių penkerių metų kadencijai Taryba išrinko vienbalsiai, pranešė universitetas.


  14. Vampyrai žemuogių pievose (46)

Komentarai / 2015-04-07 07:07 / Liudas Dapkus

Penktadienį Valstybės gynimo taryba apsisprendė dėl kariuomenės plėtros krypčių ir ginklų pirkinių kitais metais. Priešlėktuvinė ginkluotė atkeliaus iš Lenkijos, prieštankinė – iš JAV, artilerija – iš Vokietijos.


  15. JAV rinktinės treneris – per žingsnį nuo NCAA taurės (2)

Krepšinis / 2015-04-05 09:32 / lrytas.lt

„Duke“ universiteto krepšininkai žengė į NCAA finalą. Jie pusfinalyje 81:61 (36:25, 45:36) nugalėjo „Michigan State“ ekipą. Pirmojo kėlinio pabaigą Djuko krepšininkai laimėjo 14:5 ir priartėti varžovams nebeleido. Nugalėtojus į pergalę vedė 19 taškų surinkęs ir 9 kamuolius atkovojęs Justise'as Winslowas. 18 taškų pelnė būsimu pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu laikomas Jahlilas Okaforas.


  16. Golfo žaidėjai nekantrauja pradėti naująjį sezoną

Startai / 2015-04-04 05:00 / Lina Motužytė („Lietuvos rytas“)

Golfo mėgėjai šiemet sezoną Vilniuje atidarė kiek neįprastu metu. Į duobutes golfo kamuoliukai riedėjo jau kovo pabaigoje – trimis savaitėmis anksčiau negu įprastai. Yra daug sąlygų, kad būtų galima ant žolės vaikščioti ar važiuoti technika. Pirmiausia turi nutirpti sniegas, žemė turi būti įšilusi mažiausiai iki 3 laipsnių šilumos.


  17. Tyčiojiesi iš „Savaitės be patyčių“? Skatini vaikų savižudybes (2)

Komentarai / 2015-04-02 12:52 / Jurgita Ribinskaitė Glatzer

Šis rašinys nėra atsakymas Andriui Užkalniui. A. Užkalnis klausimų neturi, viskas jam aišku, bet štai žmonėms, skaitantiems A.Užkalnio tekstus, minčių kyla įvairių.


  18. Prizai su vardais ir be ironijos

Komentarai / 2015-04-02 11:04 / Rūta Oginskaitė

Štai tokia smagi žinia: režisieriaus Abderrahmane’o Sissako filmui „Timbuktu“ paskirtas „prestižinis Lietuvos kino kritiko Sauliaus Macaičio apdovanojimas“. Vadinasi, prizas keliaus į Mauritaniją, o gal Prancūziją, nes abi šalys kūrė. Ir ten, kur prizas nukeliaus, kils nacionalinė šventė. Prestižinis prizas ne kasdien atskrieja iš Lietuvos!


  19. Islamui skubiai keistis siūlo buvusi musulmonė

Rytai-Vakarai / 2015-04-01 21:53 / „Lietuvos rytas“

Auklėta kaip musulmonė, bet vėliau pasmerkusi islamą Ayaan Hirsi Ali Vakaruose yra sutinkama kaip naujausia feminizmo roko žvaigždė. Tačiau kas ji iš tikrųjų – islamofobė ar aktyvi kovotoja už musulmonų reformaciją? Dažnai sakoma, kad kadaise ne tik šviesą nešusi, bet ir siaubą kėlusi, tamsumą skatinusi krikščionybė toli pažengė į priekį.


  20. Rektorius A. Žukauskas garsins Vilniaus universitetą

Aktualijos / 2015-04-01 15:22 / Lina Bartkutė

Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje trečiadienį iškilmingai inauguruotas naujasis rektorius profesorius 58 metų Artūras Žukauskas. Jis tapo 85-uoju VU rektoriumi. A.Žukauskas prisiekė universitetui ir pasižadėjo bendruomenės nariams rūpintis universiteto klestėjimu, ginti jo autonomiją bei akademinę laisvę, garsinti universiteto vardą Lietuvoje ir pasaulyje.


Populiariausi per 24 val.