Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3201, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Ar jau verta statyti paminklą anglų kalbai? (49)

Aktualijos / 2016-07-28 11:53 / Agnė Černiauskaitė

Visuomenėje egzistuoja toks galingas mitas. Atseit puikius anglų kalbos įgūdžius turime įgyti mokykloje, po to truputį pabendraujame su užsieniečiais „Facebook“, pažiūrime kokį anglišką filmą kine, nesižvalgydami į subtitrus, arba paklausome naujos Adelės dainos per „Youtube“, o tada kažkaip savaime tos turimos žinios išlieka, žodynas plečiasi, žodžiu – viskas labai gerai. Deja, viskas yra ne taip.


  2. Lietuvos varžovė Argentina: titanai, kurie smogė Šaro rinktinei (9)

Krepšinis / 2016-07-27 19:12 / Rolandas V.Eidvilas

Prieš dvylika metų Lietuva subūrė ko gero stipriausią atkūrus Nepriklausomybę krepšinio rinktinę, iš kurios Atėnų olimpinėse žaidynėse buvo tikimasi itin gero rezultato. Tačiau Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas ir kitos mūsų žvaigždės tąkart apskritai liko be medalių, o olimpiniais čempionais tapo JAV viešpatavimą nutraukę Argentinos krepšininkai.


  3. Sunkus startas: darbo biržas vėl užkimšo diplomuoti specialistai (41)

Rinkos pulsas / 2016-07-27 09:43 / Aida Murauskaitė („Lietuvos rytas“)

Teritorinės darbo biržos registruoja plūstančius jaunuolius, nešinus dar dažais kvepiančiais diplomais. Nuostolius skaičiuoja ir aukštosios mokyklos: 82 studijų programų nepasirinko nė vienas stojantysis. Anot darbdavių, tai gerai: rinka reguliuoja pasiūlą. Nesiliaujantis jaunų žmonių srautas darbo biržose, ypač liepą, nieko nebestebina. Taip būna kasmet. Nauja tik tai, kad kaskart jaunų diplomuotų bedarbių vis mažiau.


  4. Kiaurų stogų vaiduoklis: lietus merkė ir Lietuvos, ir NBA arenas (1)

Krepšinis / 2016-07-26 22:21 / Rolandas V.Eidvilas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko sužaisti pirmųjų draugiškų rungtynių Pietų Amerikoje. Dvikova su Australijos nacionaline komanda pirmadienį buvo atšaukta, kai Buenos Airių arenoje per stiprią liūtį pro stogą į aikštę pradėjo lašėti vanduo.


  5. Lietuvių Bachas? Vargonais jis prikelia mitus, legendas, pasakas (2)

Scena / 2016-07-26 14:15 / Asta Andrikonytė

V.Pinkevičiaus muzikos seansus Šv.Jonų bažnyčioje atrandi kaip stebuklą – jo spontaniškų improvizacijų srautas įtraukia klausytoją tarsi įtemptas muzikinis trileris. Štai atsiveria Šv.Jonų bažnyčios požemių dangčiai, ir į šventovę ima plūsti, šlamėdami įkapėmis, vaiduokliai, slankioja skeletai, pokši karstų antvožai. Suriaumoja Vilniaus požemių slibinas Baziliskas, tykodamas naujos aukos.


  6. Stojančiųjų bėda: uždarytų studijų programų sąrašas (12)

Aktualijos / 2016-07-26 12:40 / Modesta Gaučaitė

Svajonės siekti negalės, nes per mažai stojančiųjų – su tokia realybe susidūrė abiturientė Gabrielė (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.). Mergina negalės studijuoti norimos specialybės, nes į pirmąją jos prašyme įrašytą studijų programą nesusirinko pakankamai studentų.


  7. 105 metų profesorius į Palangą ilsėtis važiuoja jau 80 metų (30)

Istorijos / 2016-07-26 10:42 / Alvydas Ziabkus („Lietuvos rytas“)

Beveik 80 metų kiekvieną vasarą į Palangą ilsėtis atvykstantis ilgaamžis gydytojas Kazys Ambrozaitis (105 m.) gali pasigirti amžiumi esantis vyriausias šio kurorto poilsiautojas. Liepos 24-ąją 105 metų jubiliejaus sulaukęs profesorius savo pažintį su Baltijos jūros kurortu skaičiuoja nuo 1936-ųjų.


  8. Studijų turguje – nevykęs viliotinis: panaikintos 82 programos (3)

Aktualijos / 2016-07-26 09:21 / Dalia Gudavičiūtė („Lietuvos rytas“)

Beveik kas dešimta studijų programa – iš viso net 82, kurias pasiūlė įvairios Lietuvos aukštosios mokyklos, šiais metais nesulaukė jokio studentų dėmesio ir buvo panaikintos. Kaip reikėtų vertinti tokius skaičius?


  9. Nori pasisemti jaunatviško polėkio? Keliauk į Birštoną

Meno pulsas / 2016-07-25 19:34 / lrytas.lt

Lietuvos kariuomenės orkestro fanfaros, susitikimas su garbingą jubiliejų švenčiančiu maestro Juozu Domarku ir ugningas ansamblio „Giunter Percussion“ koncertas „Ritmo užburti“ – taip liepos 30 d., šeštadienį, prasidės dešimčiai dienų į gražiausią Lietuvos kurortą meno elitą iš viso pasaulio subursianti „Birštono vasaros menų akademija 2016“.


  10. Garsiojo „Pienocentro“ rūmuose – šmaikšti tarpukario reklama

Istorija / 2016-07-22 22:01 / lrytas.lt

Itin didelio pasisekimo sulaukusi knyga „Tarpukario Lietuvos reklama“ grįžta į savo gimtinę – Kauną. Liepos 21-ąją Laisvės al. 55 numeriu pažymėtuose Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir Karolio Reisono projektuotuose „Pienocentro“ rūmuose atidaryta to paties pavadinimo paroda. Joje eksponuojamus plakatus papildos interaktyvi į tarpukarį lankytojus perkelianti erdvė – laikraščio redaktoriaus kabinetas.


  11. Laivų statytojai Klaipėdoje padeda ruoštis Jūros šventei

Meno pulsas / 2016-07-22 14:00 / Aušra Pilaitienė

Šiandien po dešimties metų pertraukos Klaipėdoje vėl suskambo didysis senojo kariliono varpas Kristupas. Septyni jo dūžiai paskelbė, kad iki Jūros šventės liko septynios dienos.


  12. Aliarmas dėl bombos pavojaus Briuselyje kilo dėl nesusikalbėjimo

Konfliktai ir saugumas / 2016-07-21 11:58 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kalbinis nesusipratimas su spinduliuotę tyrusiu studentu iraniečiu trečiadienį išprovokavo penkias valandas trukusį aliarmą Briuselio centre, kol galiausiai policija sulaikė tą vyrą apklausai, pranešė pareigūnai.


  13. SGD terminalą ketinantys statyti kroatai mokosi iš lietuvių

Energetika / 2016-07-21 11:34 / lrytas.lt

Lietuvą ir Kroatiją skiriantys pusantro tūkstančio kilometrų – ne kliūtis artimesniems santykiams. Ketvirtadienį, liepos 21 dieną, energetikos ministras Rokas Masiulis su Kroatijos ekonomikos ministru Tomislavu Panenićiumi pasirašė susitarimą stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje.


  14. Turkijos sostinėje Ankaroje – sprogimas ir didžiulis gaisras (16)

Įvykiai / 2016-07-19 18:53 / lrytas.lt

Turkijos sostinėje Ankaroje kilo didžiulis gaisras gyvenamajame name, viename iš sostinės rajonų. Tai antradienio popietę pranešė Reuters, cituodama miesto valdininkus.


  15. 25-metį švęsiančio Muzikų rėmimo fondo vadovė: „Einame į nebūtį“ (9)

Scena / 2016-07-19 07:26 / Asta Andrikonytė („Lietuvos rytas“)

„Matyt, projektai proteguojami, ir ši tendencija stiprėja. Kaip kitaip paaiškinti, kad gauname aukščiausius apdovanojimus, o mūsų veikla neremiama?“, – svarstė Lietuvos muzikų rėmimo fondo (LMRF) direktorė Liucija Stulgienė.


  16. Paeiti nebegalėjusi moteris vaistų rado netikėtoje vietoje (2)

Ligos ir gydymas / 2016-07-16 17:45 / Danutė Jonušienė, „Lietuvos rytas“

Omletas su garšvomis, raudonėliais paskaninti makaronai, kadagių uogos vietoj juodųjų pipirų, laiškiniai česnakai – vietoj imbiero, dilgėlių sriuba ar apkepas – tokiais neįprastais patiekalais svečius vaišina Aukštadvario regioninio parko direkcijos kultūrologė Rita Balsevičiūtė (53 m.).


  17. „Bitės“ grupė turi naują generalinį direktorių

Rinkos pulsas / 2016-07-14 10:21 / lrytas.lt

aujuoju „Bitės“ grupės generaliniu direktoriumi paskirtas Nikita Sergienko


  18. Gruzijos parlamentaro duktė S. Gelašvili – princesė ant žirnio

Atvirai / 2016-07-14 06:53 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Galite nesivarginti erzindamiesi – iš tiesų ši mergina įdomi dėl to, kas jos tėvas. Kol kas. Ką gali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas. Vilnietės stilistės Sofio Gelašvili (21 m.) tėvas Valerijus Gelašvilis Gruzijoje laikomas vienu turtingiausiu asmenų. Gruzijos parlamento narys daugiau laiko leidžia tėvynėje, tačiau Sofio gyvenime jo įtaka itin stipri.


  19. TVM studentai apie jungtuves su VU: „Permokėsime už tą patį?“

Aktualijos / 2016-07-11 07:27 / Indrė Vainalavičiūtė

Žinia, kad Vilniaus universitetas (VU) perima Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio pagrindu ne visiems šios įstaigos studentams buvo maloni. Jiems pranešta, kad iki šiol veikusi kaip atskira nevalstybinė aukštoji mokykla, kurios vienintelis dalininkas buvo VU, VU TVM taps visateise lyderiaujančio šalies universiteto dalimi.


  20. Ambicinga technologija, kuri ypač domina Rusiją

Išmanyk / 2016-07-08 11:56 / Technologijos.lt

Rusijos elitas, panašu, tęsia šalies žaliavų prakeiksmo panaikinimo paieškas. Neseniai prie pažangiųjų technologijų, kurias rengiamasi vystyti šalyje, – kvantų teleportacijos, greitųjų „Hyperloop“ traukinių ir blokčeinų, – prisidėjo nauja kryptis ne menkiau intriguojančiu pavadinimu: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavedė išnagrinėti „rūko kompiuterijos“ (angl. fog computing) technologijos vystymo klausimą.


Populiariausi per 24 val.