Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2470, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Japonijos kultūrą kūrė ir geišos

Meno pulsas / 2014-10-24 18:44 / lrytas.lt

Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia susipažinti su Japonijos tradicine popkultūra. Lapkričio 4–8 dienomis vyks renginių ciklas, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje bus rodomas dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinė geiša“ bei pristatoma Edo kultūra.


  2. Lietuvis Japonijoje: svarbu ne tik dirbti, bet ir užsibūti darbe (15)

Sėkmės istorijos / 2014-10-24 08:47 / Rimgailė Masiulytė

Petras Kimbrys Japonijoje gyvena ir dirba jau šeštus metus. Vaikiną iki šiol labiausia stebina Japonijoje nuo XX a. pradžios egzistuojanti „įdarbinimo iki gyvos galvos“ sistema, nerašytas įsipareigojimas, kuris užtikrina žmogui darbo vietą iki pensijos ir jo atsidavimą darbdaviui. „Paprastai, dar būdami trečiakursiais, studentai susiranda vietą kompanijoje, o šios nėra linkusios atleisti darbuotojų netgi ekonominio nuosmukio metu, todėl žmogus dažniausiai darbovietėje lieka iki išėjimo į pensiją. Nepaisant to, Japonija nėra palanki šalis siekti karjeros“, – teigė P.Kimbrys.


  3. Apie kraujomaišą lenkai dar bijo kalbėti, bet jau reikia? (32)

Rytai-Vakarai / 2014-10-24 08:15 / Eldoradas Butrimas, specialiai „Lietuvos rytui“, Varšuva

Lytiniai santykiai tarp artimų kraujo giminaičių, pavyzdžiui, tėvų ir vaikų, brolių ir seserų, vienose šalyse vis dar kelia pasibjaurėjimą, o kitose yra visiškai normalu. Nejau pastaruoju keliu žengs ir Lenkija? Vargu, bet nutylėti šios temos taip pat nebegalima.


  4. Kaune koncertuos rusų pianistas, kuris kritikuoja Rusiją

Meno pulsas / 2014-10-22 12:41 / lrytas.lt

Pastarąjį dešimtmetį A.Gavrilovas aktyviai kovoja su agresyvia Rusijos propagandos mašina. Prieš penkerius metus maestro pradėjo rašyti savo atsiminimais paremtą knygą apie menininkų padėtį Sovietų sąjungoje. Šiais metais Italijoje ir Vokietijoje rusų, vokiečių ir anglų kalbomis išleistos pirmos trilogijos dalies spausdinimas ir pardavimas Rusijoje buvo uždraustas. Knygoje maestro atskleidžia aukštų tuometinės Sovietų sąjungos pareigūnų veiksmus prieš menininkus


  5. Rusijos košmarai pildosi – pigi branduolinė energija jau čia pat (272)

Laboratorija / 2014-10-18 20:58 / Arnoldas Lukošius

Teko skaityti ne vieną rusų fantastų knygą, kurioje aprašoma beviltiška nuo naftos priklausomos Rusijos ateitis po to, kai pasaulis atras pigiausią energijos šaltinį – šaltąją branduolio sintezę. Apie termobranduolinius reaktorius žmonija žino jau daugiau kaip pusę amžiaus. Deja, mokslininkai, entuziastingai ėmęsi kurti tai, kas beveik iš nieko pagamintų neribotą energijos kiekį, buvo priversti nuleisti rankas. Iki šiol. O dabar tie reaktoriai pasielgė, kaip ilgai lauktas autobusas – atvyko iškart du.


  6. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ sutikta gėlėmis ir plojimais (11)

Futbolas / 2014-10-17 19:44 / Ričardas Vitkus

Čekijos vicečempionę Prahos „Sparta“ eliminavusios ir pateko į UEFA moterų Čempionų lygos futbolo turnyro aštuntfinalį patekusios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės Šiauliuose buvo pasitiktos plojimais ir gėlėmis. Iš Prahos autobusu penktadienio popietę sugrįžusią Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandą pasitiko ir į centrinį stadioną atvykęs Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Iš autobuso išlipusios futbolininkės iškart pateko į jų čia specialiai laukusių Šiaulių „Šiaulių“ futbolininkų glėbį.


  7. T. Ševčenkos jubiliejų Lietuvoje mini Ukrainos teatralai

Meno pulsas / 2014-10-17 16:27 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą (LNDT) penktadienį atvyksta Marijos Zankoveckos nacionalinis akademinis Ukrainos dramos teatras su spektakliu pagal ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos kūrinį „Katerina“. Šios gastrolės skirtos T.Ševčenkos 200 metų jubiliejui paminėti bei yra Ukrainos kultūros dienų Lietuvoje programos dalis. Šalyje vieši ir Ukrainos kultūros ministras Jevhenijus Nyščiukas.


  8. Šiaurės Korėjos lyderis vėl pasirodė viešumoje (7)

Įvykiai / 2014-10-17 11:09 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida penktadienį pranešė apie naują šalies lyderio Kim Jong Uno pasirodymą viešumoje – antrąjį per pastarąsias keturias dienas po užsitęsusio dingimo.


  9. KTU miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto (1)

Studijos / 2014-10-16 14:05 / lrytas.lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) miestelį akademinė bendruomenė siekia paversti žalumos pilna oaze Siekiant sumažinti oro taršą, pagrindine KTU miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams. Miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K.Baršausko gatves.


  10. Pagardų karaliams verslo planą rašė gyvenimas (38)

Verslo genas / 2014-10-16 10:09 / Eugenija Grižibauskienė

Jau klasika tapo istorija apie pirmąją emaliuotame kibire užmaišytą įmonės „Daumantai LT“ majonezo partiją. Taip trys kėdainiečiai daugiau kaip prieš du dešimtmečius pradėjo milijoninės vertės pagardų verslą. Didžiausio Baltijos šalyse pagardų gamintojo „Daumantai LT“ (ankstesnis įmonės pavadinimas - „Vesiga“. - Red. ) bendraturtį Saulių Grinkevičių dažnai klausia, kaip jiems, trims verslo partneriams, per tiek laiko pavyko nesusipykti ir nepasukti į skirtingas puses.


  11. Zoologijos sodas šiapus narvo grotų (12)

Komentarai / 2014-10-15 16:42 / Edvardas Čiuldė

Daug dėstytojų iš skirtingų aukštųjų mokyklų šį rudenį pripažino faktą: šiais mokslo metais į universitetus, o taip ir į kolegijas plūstelėjo intelektualiai labiau subrendusi karta, turinti didesnę motyvaciją studijuoti, siekti aukštojo išsilavinimo. Kol kas dar bijai, žmogau, pernelyg anksti apsidžiaugti, tačiau negali atmesti iš principo galimybės, kad bendrojo lavinimo mokyklos nesibaigiantis reformavimas pasiekė tiesiąją ir pagaliau pradeda duoti kažką panašaus į vaisius.


  12. T. Venclova sako, kad jau laikas Rusiją bandyti suprasti protu (126)

Literatūra / 2014-10-15 14:00 / Ramūnas Gerbutavičius

Tomas Venclova įsitikinęs, kad mes turime mažiau bijoti ir būti atviresni pasauliui. „Didelis tas, kuris nelaiko savęs mažu“, – tai, pasak šio išeivijos poeto ir publicisto, galioja ir santykiams su Rusija. Lietuvoje šiuo metu viešintis 77 metų poetas vakar Vilniaus universitete skaitė paskaitą apie lituanistikai kylančius iššūkius šiandienos pasaulyje, rašo „Lietuvos rytas“.


  13. LSMU studentai gydytojams parodė, kaip reaguoti į Ebolos grėsmę

Lietuvos diena / 2014-10-14 18:20 / Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra

Sveikatos mokslų universitetas šalies gydytojams parengė specialią programą, kaip reaguoti į Ebolos grėsmę. Specialiose pratybose dalyvavo Kauno infektologai.


  14. Užsienio studentai kvietė aukoti Kauno mečetei (11)

Studijos / 2014-10-13 19:29 / Karolina Marcinkevičiūtė

Kai pasibaigus Ramadanui Aukojimo šventė yra švenčiama musulmonų visame pasaulyje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) užsienio studentai sumanė į šią šventę pakviesti visus universiteto bendruomenės narius.


  15. Japonijoje gyvenantis lietuvis: „Svarbu, kiek užsibūni darbe“ (19)

Studijos / 2014-10-10 19:52 / lrytas.lt

Petras Kimbrys Japonijoje gyvena ir dirba jau šeštus metus. Vaikinas pasakoja, kad Japonijoje nuo XX a. pradžios egzistuoja „įdarbinimo iki gyvos galvos“ (angl. „lifetime employment“. Pirmą kartą Vakaruose šį terminą apibrėžė amerikiečių sociologas Jamesas Abegglenas 1958 m. knygoje „The Japanese Factory“) sistema, nerašytas įsipareigojimas, kuris užtikrina žmogui darbo vietą iki pensijos ir jo atsidavimą darbdaviui.


  16. Kam atiteks prestižiniai universitetų rūmai Laisvės alėjoje? (1)

Nekilnojamasis turtas / 2014-10-09 10:27 / Nerijus Povilaitis

Dviem aukštosioms mokykloms, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetams, priklausantys „Pieno centro“ bei „Pažangos“ rūmai Laisvės alėjoje greičiausiai bus parduoti. Tarpukariu statyti istoriniai pastatai ne itin tinkami mokymo procesams, tačiau jų vertė rinkoje – labai didelė. Gautas lėšas aukštosios mokyklos ketina panaudoti savo mokymo bazių plėtrai.


  17. Moderni amerikiečių onkologinė ligoninė duris atvers Vilniuje

Architektūra / 2014-10-07 13:56 / lrytas.lt

Premjeras Algirdas Butkevičius šiandien atvyksta į Jungtines Amerikos valstijas pasirašyti milijoninę bendradarbiavimo sutartį su Pistburgo universiteto medicinos centru ateinantiems penkiolikai metų. Planuojama, jog bendras JAV ir Lietuvos projektas - nauja onkologinė ligoninė galės talpinti 100 pacientų ir Vilniuje atvers duris dar 2017 -aisiais.


  18. Parodoje už Atlanto – dipukų gyvenimo epizodai

Meno pulsas / 2014-10-07 11:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidarė parodą „Praradę Tėvynę. Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944-1952“. Ekspozicija pasakoja apie pokario išeivių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyvenimą DP (angl. Displaced Persons - perkeltieji asmenys) stovyklose Vokietijoje.


  19. Startavo atsinaujinęs LSKL čempionatas

Krepšinis / 2014-10-07 07:55 / lrytas.lt

Pirmadienį penkeriomis rungtynėmis startavo XVII-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas. Šiemet į pajėgiausių LSKL vaikinų grupės čempionatą įsiliejo dvi naujos dalyvės – iš II vaikinų grupės aukštesnį lygį nusprendusi išbandyti Kauno kolegija (KK) ir po dviejų metų pertraukos sugrįžusi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) komanda.


  20. T. Ševčenkos jubiliejų Vilniuje minės Ukrainos dramos teatras

Meno pulsas / 2014-10-06 10:56 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Spalio 17 d. į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyks Marijos Zankoveckos nacionalinis akademinis Ukrainos dramos teatras ir atveža spektaklį pagal ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos kūrinį „Katerina“. Šios gastrolės skirtos Taraso Ševčenkos 200 metų jubiliejui paminėti. Spektaklyje Vilniuje dalyvaus Ukrainos kultūros ministras Jevhenijus Nyščiukas.


Populiariausi per 24 val.