Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2427, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kodėl pigūs studentų bendrabučiai ištuštėja jau spalio mėnesį? (3)

Nekilnojamasis turtas / 2014-08-29 15:29 / Simona Viltrakytė, Viktoras Jasaitis

Likus kiek daugiau nei savaitei iki naujų mokslo metų, butų nuomos bumas vis neatslūgsta. Ne visiems studentams pavyksta gauti vietą bendrabutyje, o kiti į jų pusę ir žiūrėti nenori. Tačiau ką daryti, kai iki mokslo metų pradžios skaičiuojamos ne savaitės, bet dienos, o norimos pastogės nesiseka rasti? Tokiu atveju pasitaikius progai griebiama bet kas, neatmetant galimybės, kad iki žiemos pavysk surasti kitą gyvenamą vietą.


  2. Čečėnijos vadovas R. Kadyrovas tapo islamo profesoriumi (22)

Marga planeta / 2014-08-28 09:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas tapo Kunto Chadži Kišijevo islamo universiteto profesoriumi. Tai socialiniame tinkle „Instagram“ pranešė pats R.Kadyrovas.


  3. Moterų futbolo čempionate – trylika šiauliečių įvarčių (2)

Futbolas / 2014-08-27 14:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dvyliktą pergalę iš eilės Lietuvos moterų futbolo A lygoje iškovojo septynių komandų turnyro lyderis bei favoritas Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas, vos penkiolikos žiūrovų akivaizdoje 13:0 (8:0) sutriuškinęs penktojoje pozicijoje esančias Jonavos KKSC „EOS-Aušros“ (7 tšk.) futbolininkes.


  4. Lietuvos plaukikų pergalės Berlyne – sėkmė, bet ne staigmena (3)

Startai / 2014-08-26 20:53 / lrytas.lt

Lietuvos plaukimo rinktinė iš Berlyne vykusio Europos čempionato grįžo su keturiais medaliais. Rūta Meilutytė buvo greičiausia plaukdama 50 m krūtine, o Giedrius Titenis šiuo plaukimo stiliumi iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius. Bendroje medalių įskaitoje lietuviai drauge su lenkais liko vienuolikti.


  5. D. Pavalkis turi naujienų net tik mokiniams ir mokytojams (52)

Studijos / 2014-08-26 15:17 / BNS ir lrytas.lt inf.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada siūlyti, kad likus metams iki mokyklos, vaikai jai turėtų būti privalomai rengiami priešmokyklinio ugdymo įstaigose. „Yra paruoštas Vyriausybės nutarimas, įstatymo pataisos ir jos, pradėjus dirbti Vyriausybei, bus teikiamos Seimui patvirtinti, kad jau nuo kitų metų turėtumėme privalomą šimtaprocentinį priešmokyklinį ugdymą“, - antradienį teigė ministras, surengęs spaudos konferenciją Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.


  6. Vilniaus gimnazijoje pamokos prasidės vėliau. Spėkite, kurioje? (14)

Sveika, mokykla / 2014-08-26 08:05 / Liucija Lenkauskaitė

Po savaitės – mokslo metų pradžia. Dar pavasarį savivaldybė rekomendavo gimnazijoms pamokų pradžią pavėlinti valanda, bet taip kol kas ketina pasielgti tik viena gimnazija. Pamokų pavėlinimas siejamas su rytinių spūsčių mažinimu. Jei žmonės į darbus ir mokslus vyktų skirtingu metu, gatvėse grūstys būtų mažesnės.


  7. Šiaulių universiteto rektoriumi išrinktas Donatas Jurgaitis (11)

Studijos / 2014-08-25 15:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaulių universiteto (ŠU) rektoriumi pirmadienį išrinktas šiuo metu laikinai šiai aukštajai mokyklai vadovaujantis Donatas Jurgaitis. Jo kandidatūra per slaptą balsavimą surinko septynis balsus iš dešimties. Du balsus gavo klaipėdietis socialinių mokslų daktaras, verslo konsultantas Artašesas Gazarianas, vieną - Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytojas Stasys Tumėnas, BNS pranešė ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorė Nijolė Veršinskienė.


  8. Matematikos egzamino užduotis nutekinęs VU docentas neteko darbo (40)

Aktualijos / 2014-08-22 12:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus universitetas (VU) abipusiu sutarimu iš pareigų atleido valstybinio matematikos brandos egzamino užduotis nutekinusį Matematikos ir informatikos fakulteto docentą Rimantą Grigutį. Tai BNS patvirtino sprendimą priėmęs VU mokslo reikalų prorektorius profesorius Eugenijus Butkus, šiuo metu pavaduojantis universiteto rektorių.


  9. Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių (14)

Krepšinis / 2014-08-21 13:47 / lrytas.lt

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA klubo „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių Lietuvos sporto universitete (LSU). Krepšinio talentas pasirašė Laisvojo klausytojo sutartį su universitetu ir studijuos treniravimo sistemas.


  10. Jonas Valančiūnas sieks aukštojo mokslo diplomo (6)

Sportas / 2014-08-21 10:48 / Lietuvos sporto universitetas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA klubo Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių Lietuvos sporto universitete. Krepšinio talentas pasirašė Laisvojo klausytojo sutartį su Universitetu ir studijuos Treniravimo sistemas.


  11. Apsigyvenusi bendrabutyje uoli studentė neįtarė, kuo tai baigsis (242)

Išklausykite / 2014-08-20 18:10 / Kristina

Susirūpinusi perskaičiau straipsnį apie studentę, kuri gyveno Vilniuje pas šeimininkę. Jos patarimas buvo, kad kartais geriau gyventi barake. Todėl nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi apie tokį „studentavimą“.


  12. Didžiausias B. Nicholson iššūkis - išvirti gerus cepelinus (4)

TV antena / 2014-08-20 12:30 / lrytas.lt

Nuo rugsėjo 6 dienos šeštadienio rytais 10.30 val. TV3 žiūrovus savo gera nuotaika, gardžiausiais receptais ir įdomiausiais pasakojimais apie valgių ruošimą ketvirtus metus iš eilės džiugins Beata Nicholson. Kulinarinės laidos „Beatos virtuvė“ vedėja atveria duris į naująjį laidos sezoną, intriguojančias būsimųjų laidų detales atskleisdama specialiame interviu.


  13. „Oskarai“ – Lietuvos architektūros ir statybų objektams (6)

Galerija / 2014-08-20 12:22 / lrytas.lt

Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso objektus. Siūlome įuos vertinti ir lrytas.lt skaitytojus.


  14. Moksleivių krepšinio lygos vadovu tapo M. Račkauskas (1)

Krepšinis / 2014-08-20 10:09 / lrytas.lt

Naujuoju „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ direktoriumi tapo Martynas Račkauskas, kuris pakeitė prieš mėnesį postą palikusį Dainių Čiuprinską.


  15. Lietuva sužavėjo Slovėnijos rinktinės žvaigždę (1)

Ispanija 2014 / 2014-08-19 13:00 / lrytas.lt

Lietuvos sporto universitete lankėsi Slovėnijos krepšinio rinktinės ir NBA klubo „Phoenix Suns“ žaidėjas Goranas  Dragičius.


  16. Maldos namams grąžinamos istorinės spalvos (8)

Architektūra / 2014-08-19 10:41 / Arūnas Dumalakas

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia šalia Lukiškių aikštės nustebino neįprasta pietinio bokšto spalva, vadinama „Pompėjos auksu“. Netrukus šia neįprasta spalva bus nudažytas ir šiaurinis bokštas. Viena Vilniaus bažnyčia gražėja tiesiog akyse, tačiau kitos restauravimo darbai sustojo ilgiems metams.


  17. Studentų verslas: nuo robotų iki teršalų valymo augalais

Rinkos pulsas / 2014-08-18 19:56 / lrytas.lt

Ekologijai draugiški robotai, kurie padės žmonėms atlikti kasdienes, daugiausia fizinių jėgų reikalaujančias užduotis. DNR tyrimai, kurie padės išsiaiškinti, ar naminiai gyvūnai yra užsikrėtę erkių platinamomis ligomis, - ar nešioja jų užkratą. Teršalų valymas augalais. Tai - ne miglotos ateities planai, bet - dabartis: šiose ir kitose srityse dirba Lietuvos studentai.


  18. Kunigo Maironio plunksną vedžiojo ir aistra moterims (170)

Likimai / 2014-08-17 09:49 / Birutė Vyšniauskaitė

Nors nuo tautos dainiaus Maironio mirties jau praėjo daugiau nei aštuoniasdešimt metų, jo asmeninio gyvenimo paslaptys tebeplevena. Didžioji jų: ar tiesa, kad kunigas turėjo palikuonių? Dvasininko priedermė neatima iš katalikų kunigų visko, kas žmogiška. Ypač iš tų, kuriems Dievas dar nepašykštėjo ir išskirtinių talentų, rašo „Lietuvos rytas". „Kunigai, turintys vaikų, – ypatingi kunigai. Ir dažniausiai jie poetai. Argi įmanoma būti poetu nė karto nemylėjus moters“, – tokią lyg ir šventvagišką įžvalgą išgirdau iš vieno kolegos, turinčio daug pažįstamų ir artimų bičiulių tarp katalikų dvasininkų.


  19. Pusšimtis užsieniečių dienas leidžia mokydamiesi lietuvių kalbos (2)

Sveika, mokykla / 2014-08-16 20:32 / Ieva Balsiūnaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir vasarą pilnas studentų. Tai – užsieniečiai, atvykę mokytis lietuvių kalbos ir pažinti šalies kultūros. Į mėnesio trukmės kursus į LEU atvyko 55 studentai iš 18 pasaulio šalių. „Kursai intensyvūs – iš ryto yra dvi kalbos paskaitos, o po pertraukos jie turi kokį nors kultūrinį renginį arba eina į muziejų, važiuoja į ekskursiją, klauso istorijos paskaitų“, – besimokančiųjų kasdienybę apibūdina kursų vadovė Vilma Vilkaitė-Leonavičienė.


  20. Beprotiškiausios vasaros stovyklos, kurias vaikai dievina

Vasaros naujienos / 2014-08-15 17:11 / lrytas.lt

Lietuvoje vaikų ir jaunimo vasaros stovyklų - nors vežimu vežk. Visos jos siūlo įvairiausias veiklas, pradedant edukaciniais užsiėmimais, baigiant aktyviomis veiklomis. Tačiau ar kada nors girdėjote apie vasaros stovyklas, kuriose vaikai gali tapti nindzėmis ar keliauti visureigiu po Afrikos dykumas? Pasirodo, vasaros stovyklos siūlo tokias pramogas moksleiviams.


Populiariausi per 24 val.