Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2753, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Europoje Lietuvos žolės riedulininkai žais ir tarpusavyje

Startai / 2015-05-21 23:00 / lrytas.lt

Keturi Lietuvos moterų ir vyrų žolės riedulio klubai artėjantį savaitgalį kovos įvairaus lygio Europos čempionų taurės turnyruose.


  2. Ekspertas papasakojo, kaip reikėtų traukti An-2 į paviršių (77)

Aktualijos / 2015-05-20 21:09 / Gediminas Pilaitis

Baltiją žvalgęs Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“ dingusį lėktuvą An-2 antradienį aptiko jūros dugne. Kariškiai neabejoja, jog tai – tas pats šiurpią katastrofą patyręs orlaivis. Jų išvadoms pritaria Klaipėdos universiteto mokslininkai, trečiadienį prisijungę prie jūroje atliekamų darbų. „Kuršis“ iš NATO pratybų Estijos vandenyse į gelbėjimo ir paieškos rajoną buvo nukreiptas tik po to, kai dingusių lakūnų artimieji patys kreipėsi į krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką. Pastarasis nedelsdamas šį jūros dugno žvalgymo aparatūra aprūpintą Lietuvos karo laivą atšaukė iš mokymų.


  3. Kaunas alsavo studentiška sporto dvasia

Startai / 2015-05-20 16:44 / lrytas.lt

Gegužės 15-17 dienomis Kaune vyko 31-osios SELL studentų žaidynės, kurios šį kartą sutraukė rekordinį dalyvių skaičių – 1849 sportininkus iš 11 šalių ir 58 universitetų.


  4. Prie garsiųjų Vroclavo nykštukų prisijungs ir lietuviškas (3)

Meno pulsas / 2015-05-19 17:14 / Eldoradas Butrimas. Specialiai lrytas.lt, Varšuva

Vroclave, ketvirtame pagal dydį Lenkijos mieste, viena didžiausių turistinių įdomybių yra tapę 302 metaliniai nykštukai, išstatyti pačiose netikėčiausiose vietose. Jų mada kilo visiškai atsitiktinai po to, kai prieš keturiolika metų buvo pastatytas paminklinis nykštukas, skirtas atminti tokiais personažais sovietmečiu protesto akcijas rengusiems opozicionieriams.


  5. Jauniausios milijardierės E. Holmes sėkmė slypėjo kraujo laše (14)

Karamelė / 2015-05-17 07:28 / lrytas.lt

Kai prieš vienuolika metų Elizabeth Holmes (31 m.) ryžosi imtis galvoje kirbančios idėjos įgyvendinimo, daugelis pašiepiamai prunkštė. Prestižinio Stanfordo universiteto nebaigusi 19-metė siekė palikti ryškų pėdsaką pasaulyje. Juk tokių kaip ji – dešimtys, šimtai, tūkstančiai!


  6. Naujas LSU garbės daktaras inauguruotas Pažaislyje

Startai / 2015-05-16 13:22 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Pažaislio vienuolyne įsikūrusiame svetingumo komplekse iškilmingai inauguruotas naujasis Lietuvos sporto universiteto (LSU) garbės daktaras profesorius Olegas Maticynas.


  7. Studentas iš Gruzijos: „Kaunas tampa vis tarptautiškesnis“ (4)

Aktualijos / 2015-05-14 10:13 / Gabrielė Gugytė

Šiais akademiniais metais Vytauto Didžiojo universitete (VDU) studijuoja 9 studentai, atvykę iš Gruzijos pilnoms studijoms. Vienas iš jų – Revaz Janashia. Šis aktyvus ir įdomus jaunas žmogus Lietuvoje yra lankęsis ir anksčiau – studijavo VDU kaip dvišalių mainų studentas ir pažinęs Lietuvą per keletą mainų programos mėnesių nusprendė čia sugrįžti ilgesniam laikui.


  8. „Rakink“: internetu patikrins, ar užrakintos durys

Nepaprasti daiktai / 2015-05-13 10:29 / lrytas.lt

„Šiuo metu kuriami sudėtingi ir brangūs durų užraktai, kodavimo ir apsaugos sistemos, kurios apsaugo nuo įsilaužimų. Tačiau net ir brangias spynas žmonės kartais pamiršta užrakinti. Aš ir pats esu susidūręs su situacija, kai išėjęs iš namų neatsimindavau, ar palikau užrakintas duris. Tad studijų metų sugalvojau sukurti sistemą, kuri nuotoliniu būdu leistų tai patikrinti, – prisimena „Icus LT“ vadovas Tomas Petrulevičius. – Mūsų sukurta „Rakink“ sistema leidžia nuotoliniu būdu stebėti kas ir kada atrakino bei užrakino duris.


  9. Paskelbė puikią žinią visiems šunų augintojams (8)

Margumynai / 2015-05-12 14:14 / lrytas.lt

Atlikti naujausi tyrimai parodė, kad auginantys šunis kur kas lengviau užmezga naujas pažintis nei tie, kurie jų neturi. Šunų savininkai, lyginant su kitų gyvūnų augintinių šeimininkais, turi net penkis kartus didesnę tikimybę užmegzti naujus ryšius savo apylinkėje, nes pasivaikščiojimas su šunimi yra vienas iš penkių populiariausių būdų susipažinti su naujais žmonėmis.


  10. Egzaminų baimei slopinti – originalūs Kinijos sprendimai

Marga planeta / 2015-05-12 12:49 / lrytas.lt

Baigiamieji egzaminai baugina daugelį moksleivių. Bet Kinijoje, kurioje baigiamąjį egzaminą kasmet laiko milijonai moksleivių, stresas peržengia visas ribas. Kai kurie jaunuoliai verčiau renkasi savižudybę, todėl šią problemą imta spręsti originaliu būdu, skelbia „Lietuvos rytas“, remdamasis „The Daily Telegraph“.


  11. Žingsnis pirmyn, o du – atgal (65)

Komentarai / 2015-05-12 07:00 / Leonidas Donskis

Kodėl mums taip nesiseka reformuoti aukštojo mokslo? Šį klausimą ne kartą girdėjau iš inteligentiškų žmonių lūpų. Ir iš tikrųjų – kodėl ryškios figūros per dvidešimt penkerius mūsų nepriklausomybės ir laisvės metus atėjo į šalies verslą ir žiniasklaidą (jų atsirado net ir mūsų jaunoje, tik dabar bręstančioje politinėje klasėje), bet ėmė ir apėjo švietimo ir mokslo valdymo sferą?


  12. Neįmintos žaliosios energijos gamyklų mįslės (3)

Laboratorija / 2015-05-11 17:57 / Jevgenij Chmeliov, Vytautas Butkus / VU žurnalas „Spectrum“

Dėl žmogaus gyvenimo būdo daug ginčijamasi, bet visi sutiks, kad mums būtina kvėpuoti ir maitintis. O iš kur atsiranda visos mums reikalingos maistinės medžiagos bei deguonis ir kas juos sieja su Saulės šviesa? Fotosintezė! Tai yra didžiulė aplink mus veikianti organinių medžiagų ir deguonies gamykla, be kurios būtų sunku įsivaizduoti gyvybę Žemėje. Biologų, chemikų ir fizikų bendruomenei nuolatos kyla klausimų dėl šios gamyklos sandaros ir veikimo ypatumų. Į dalį jų jau pavyko atsakyti, tačiau nemažai paslapčių dar išlieka.


  13. Kurie universitetai geriausi? Paskelbti reitingų rezultatai (1)

Aktualijos / 2015-05-06 11:01 / Lina Bartkutė

Trečiadienį buvo pristatyta dešimt skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų reitingų ir vertinimų. Spaudos konferencijos dalyviai akcentavo, kad daugiausia studentų sutraukia Lietuvos didmiesčiai, nors kitose pasaulio šalyse to tikrai nėra. Vilniaus universitetas šiemet taip pat niekam neužleidžia pirmosios vietos. Ekspertai nubrėžia gaires, į kurias reikėtų atsižvelgti prieš renkantis aukštąją mokyklą.


  14. Siekiantiems aukštojo mokslo – naujos kliūtys

Lietuvos diena / 2015-05-04 17:50 / „Lietuvos ryto“ televizija

Aukštojo mokslo diplomas – tik su gerais mokyklos baigimo rezultatais. Tokias įstatymo pataisas Vyriausybei pateikė iš pareigų besitraukiantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Taip tikimasi užkirsti kelią prastai mokyklą baigusiems, bet už studijas galintiems mokėti studentams. Minimaliam stojimo balui priešinasi Mykolo Romerio universitetas, kurio daugiau nei pusė studijuojančių moka už studijas.


  15. Premjeras Klaipėdoje sprendė mokslo projektų klausimus

Aktualijos / 2015-05-04 11:31 / lrytas.lt

Pirmadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Klaipėdoje, kur susitiko su Klaipėdos universiteto rektoriumi, vadovybe, sprendė klausimus dėl universiteto perspektyvų ir dalyvavo verslo forume „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas: sėkmingos patirtys ir naujos galimybės“, skirtame Jūrinio slėnio programos veikloms, mokslo ir verslo partnerystės skatinimui ir geriesiems pavyzdžiams pristatyti.


  16. „EXPO 2015“: šalys dalyvės tiesiog pribloškė savo išmone

Galerija / 2015-05-03 16:42 / lrytas.lt

Italijos miestas Milanas ūžia – visai netrukus, gegužės 1-ąją, čia prasidės pasaulinė paroda „EXPO 2015“. Iki spalio 31 dienos truksiančio renginio tema – „Pamaitinti planetą. Suteikti gyvenimui energijos“. Visos šalys dalyvės lenktyniauja išmone – kurios paviljonas bus įdomesnis, patrauks daugiau lankytojų. Gamta, žemės ūkis, maisto technologijos rado atgarsį ne viename paviljone.


  17. Inauguruotas naujasis M. Romerio universiteto rektorius

Aktualijos / 2015-04-29 16:32 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį dalyvaudamas iškilmingoje naujojo Mykolo Romerio universiteto MRU) rektoriaus Algirdo Monkevičiaus inauguracijos ceremonijoje, sveikino naująjį rektorių ir linkėjo kūrybinės energijos įgyvendinant tolesnius universiteto strateginius tikslus ir uždavinius.


  18. Skandalu apipintose rungtynėse – „Mažeikių“ pergalė

Krepšinis / 2015-04-28 20:34 / lrytas.lt

Dėl numanomos sutartų rungtynių grėsmės nukeltose LKL čempionato rungtynėse „Mažeikiai“ išvykoje 98:82 (21:26, 22:8, 29:17, 26:31) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžiui“.


  19. Šiaulietės pirmą kartą per pusantrų metų praleido įvartį

Futbolas / 2015-04-28 17:59 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jau antrajame 2015 metų Lietuvos moterų futbolo A lygos turnyro ture vykusioje lyderių dvikovoje šalies čempionė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda namuose 3:1 (3:1) įveikė šalies vicečempionę Kauno „LSU-Žaros“ vienuolikę ir, iškovojusi antrą pergalę, tapo vienvalde šešių ekipų turnyro lydere.


  20. Žalgiriečių vedama VDU susigrąžino LSKL čempionų titulą

Krepšinis / 2015-04-27 21:37 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Olimpo viršukalnę po dviejų metų pertraukos užkopė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pagrindinės komandos krepšininkai. Viena tituluočiausių LSKL komandų pirmadienį Kauno sporto halėje didžiajame finale rezultatu 93:65 (25:13, 22:16, 25:20, 21:16) nugalėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) komandą.


Populiariausi per 24 val.