Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3496, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Saulius Skvernelis – apie Ramūną Karbauskį ir galimybę kurti savo frakciją (11)

Aktualijos / 2017-03-30 22:03 / Edmundas Jakilaitis (LRT televizija, laida „Dėmesio centre“)

Ramūnas Karbauskis yra pusmečiu vyresnis už Saulių Skvernelį, bet pastarojo išreikštą kritiką nurašė jaunam amžiui, emocijoms ir savikontrolės trūkumui. Išsiskyrus R.Karbauskio ir S.Skvernelio nuomonėms greitai pradėta kalbėti, kad „valstiečių“ frakcija skyla, bet premjeras ramina emocijas.


  2. Premija – milijonas eurų, bet tokio dydžio laimikio mokslininkas negaus (67)

Mano pinigai / 2017-03-30 15:21 / Audrė Srėbalienė

Kaip sumokėti milijono eurų premiją? Kiek mokesčių teks sumokėti jos gavėjui? O gal tai padarys premiją paskyrę verslininkai? Tai klausimai, kurie neduoda ramybės svetimus pinigus mėgstantiems skaičiuoti žmonėms.


  3. Lietuvoje bus kuriamas SGD varomas lokomotyvas (3)

Rinkos pulsas / 2017-03-30 14:37 / lrytas.lt

Kovo 30 d. Klaipėdoje „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pasirašė susitarimą dėl suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) varomo geležinkelio lokomotyvo sukūrimo. Šis inovatyvus projektas atvers galimybes naudoti švaresnį kurą bei sumažinti kuro sąnaudas.


  4. Istorikas prakalbo apie naujus lobius archyvuose: „Gali būti daugiau staigmenų“ (55)

Aktualijos / 2017-03-30 11:37 / Indrė Vainalavičiūtė

Artėjant Lietuvos valstybingumo šimtmečio jubiliejui Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis rado valstybei itin svarbų dokumentą – Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalą. Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne jis rado du originalus – vokišką ir lietuvišką. Abu parašyti ta pačia ranka su 20 signatarų parašų.


  5. Mindaugas Kačinas: „Žaisti Klaipėdoje – nerealus jausmas, norisi patekti į LKL finalus“

Krepšinis / 2017-03-30 11:21 / lrytas.lt

Dar pernai Klaipėdos „Neptūno“ ir „Oklahoma City Thunder“ puolėjai Mindaugas Kačinas bei Domantas Sabonis žaidė NCAA pirmenybėse, tačiau jų keliai studentų krepšinyje nesusikirto. Šio sezono „Kovo beprotybėje“ („March Madness“) abejoms buvusioms lietuvių komandos sekasi tiesiog nuostabiai.


  6. Saulius Skvernelis įsiuto: kilo abejonių dėl LVŽS pažadų (51)

Aktualijos / 2017-03-29 13:56 / Modesta Gaučaitė, BNS

Po to, kai Seime Švietimo ir mokslo komitetas patvirtino Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto jungtuves, pasipiktinimą socialiniame tinkle išsakė premjeras Saulius Skvernelis.


  7. Konkurentai Lietuvos studentams – atvykę čia jie gauna lengvatų (3)

Aktualijos / 2017-03-29 12:56 / Aida Murauskaitė, LR korespondentė

Iš senelių girdėti pasakojimai apie Lietuvą kaip apie pasakų šalį. Noras grįžti ten, kur prabėgo vaikystė. Tikėjimas, kad protėvių žemėje galima įgyti tinkamos kokybės išsilavinimą. Ir tiesiog žodžiais nenusakoma trauka lemia tai, kad lietuvių palikuoniai svečiose šalyse renkasi studijas Lietuvoje.


  8. Krepšinio švieslentė: svarbiausi rezultatai

Krepšinis / 2017-03-28 14:32 / lrytas.lt

Svarbiausios kovo 28 dienos krepšinio rungtynės.


  9. Ekspertas išvardijo, kuriuos universitetus reikia sujungti: „Antraip jie žlugs“ (10)

Aktualijos / 2017-03-28 13:54 / Aida Murauskaitė, LR korespondentė

Studentų mažėja, finansuoti skiriamos lėšos panaudojamos neefektyviai. Akivaizdu, kad Lietuvoje per daug aukštųjų mokyklų, sistema labai didelė, daug dubliavimosi, trūksta efektyvumo. Siekiant aukštesnės studijų kokybės rengiamas planas, kaip mokslo ir studijų institucijų tinklas turėtų būti pertvarkytas. Manoma, kad pirmuosius pertvarkos ženklus jau būtų galima pajusti kitais metais. Ekspertas Gintautas Jakštas pasidalijo mintimis, kurie su kuriais universitetais turėtų būti sujungiami ir kodėl yra blogai natūralus aukštosios mokyklos sunykimas.


  10. Ministrė: kol kas neturėtų būti sprendžiama dėl LEU ir VDU jungimosi (1)

Aktualijos / 2017-03-27 18:41 / BNS ir lrytas.lt inf.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungtuvės šiuo metu neturėtų vykti – jos teigimu, reikėtų palaukti, kol išvadas pateiks dėl šalies mokslo ir studijų institucijų tinklo diskutuojanti premjero sudaryta darbo grupė.


  11. Pakaunės gėlininkas rado būdą, kaip užauginti 5 kartus didesnį pomidorų derlių (18)

Pasidaryk pats / 2017-03-27 17:24 / Vėjūnė Inytė („Lietuvos rytas“)

„Lietuviai gana konservatyvūs, naujoves priima lėtai. Tik kai pas kaimynus pamato kokį naują augalą, užsinori tokio ir pat, – įsitikinęs V.Virbickas. Jis parodė, kuo dar užsiima: su žmona ir sūnaus šeima ugina ir kol kas Lietuvoje mažai kam žinomus skiepytus daržovių daigus.


  12. Dviejų universitetų jungtuvės: „Iš valstybės neprašome nė cento“ (18)

Aktualijos / 2017-03-27 14:16 / Aida Murauskaitė

Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų jungimasis kainuotų 54 mln. eurų? Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis sako, kad tokia suma yra antis, o išties jungtuvės atsieitų dešimčia kartų pigiau ir iš valstybės biudžeto tam nereikėtų nė cento. Tačiau nejaugi iš piršto laužti tie 54 mln. eurų?


  13. Minimalaus balo kėlimas. Kuriems universitetams skaudės labiausiai? (6)

Aktualijos / 2017-03-23 15:11 / Gintautas Jakštas

Džiugu, kad Lietuvoje pasigirsta minčių apie aukštojo mokslo prieinamumą socialiai pažeidžiamoms asmenų grupėms. Pasidžiaugti galime tuo, kad politikos formuotojų dėmesys atkreipiamas į šią didelį spektrą neigiamų pasekmių turinčią problemą. Ir, vis dėlto, liūdna, mat socialiniu jautrumu prisidengiama siekiant apginti vienpusišką savo darbovietės – aukštosios mokyklos – interesą neprarasti studentų ir, pagal dabartinę sistemą, jų atnešamų pinigų.


  14. Naujos daržovių mados: grįžta tai, ką galbūt pamiršote (5)

Pasidaryk pats / 2017-03-23 11:08 / lrytas.lt

Kasmet sekate naujausias daržovių sėklų tendencijas? Jūsų darže galima išvysti juodųjų pomidorų ar paprikų, violetinių morkų? Suprantama, visi savo derliumi ir jo spalvomis bei forma nori nustebinti artimuosius ir draugus, tačiau šiemet siūlome atsigręžti į tai, kas seniai pamiršta. Štai 7 senos geros daržovės, kurios bus ir itin naudingos sveikatai, grįžta „į madą“ su trenksmu!


  15. Minimalios algos reikalavimai vairuotojams gali skatinti šešėlinės ekonomikos augimą (1)

Rinkos pulsas / 2017-03-23 10:40 / lrytas.lt

Europoje ir toliau daugėja šalių, kurios įvedinėja minimalaus darbo užmokesčio įstatymus užsienio šalių vežėjams, dirbantiems jų teritorijoje. Vis tik Europos mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai teigia, kad tai prieštarauja Europos Sąjungos principams ir esminiams dokumentams. Maža to, tokie įstatymai žalingi ir visai ES ekonomikai, o ypatingai šalims, kuriose transportas atlieka svarbų vaidmenį, tai yra ir Lietuvai.


  16. Iškėlęs savo šalies vėliavą, ukrainietis sulaukė saugumiečių vizito (32)

Įvykiai / 2017-03-22 12:03 / lrytas.lt

Rusijos saugumo tarnybų agentai sumušė Maksvos valstybinio universiteto studentą už tai, kad šis mojavo savo gimtosios Ukrainos vėliava, pranešė „The Moscow Times“.


  17. Šiaulių universitetas: unikalios specialybės ir prioritetas regiono poreikiams (4)

Aktualijos / 2017-03-22 10:10 / lrytas.lt

Stojimui į aukštąsias mokyklas nenumaldomai artėjant didžiausia Šiaurės Lietuvos aukštoji mokykla ir regiono pažangos lyderis – Šiaulių universitetas (ŠU) – šiemet kviečia rinktis iš beveik 50 bakalauro ir magistro studijų programų.


  18. Politologai: po Aliaksandro Lukašenkos pareiškimo reikėtų keisti požiūrį į Baltarusiją (29)

Aktualijos / 2017-03-21 17:15 / BNS ir lrytas.lt inf.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškimais apie Lietuvoje ar Lenkijoje esą parengtus ginkluotus kovotojus siekia įspėti būsimų protestų dalyvius ir pateisinti galimas represijas prieš juos baltarusių akyse.


  19. LSMU parengti specialistai vertinami ir užsienyje

Aktualijos / 2017-03-21 10:43 / Vėjūnė Inytė, LR korespondentė

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas studijuojantiems jauniems žmonėms suteikia galimybę įgyti ir daug praktinių žinių. 80 procentų LSMU baigusių studentų be vargo randa darbą Lietuvoje.


  20. Pakartojo liūdnai pagarsėjusį Milgramo eksperimentą: žmonės nesikeičia (12)

Laboratorija / 2017-03-20 18:20 / Technologijos.lt

Jei nors truputį domitės mokslo eksperimentais, tikriausiai esate girdėję apie Milgramo eksperimentą. Paaiškėjo, kad originaliojo eksperimento rezultatai puikiausiai pasitvirtina ir dabar – 90 procentų naujojo tyrimo dalyvių sutinka „elektra nukrėsti“ nekaltą žmogų tiesiog todėl, kad taip buvo liepta.


Populiariausi per 24 val.