Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2430, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Mokslo rėtis – per retas (4)

Studijos / 2014-09-02 07:01 / Valdas Bartasevičius

Pirmą kartą po daugelio metų mokyklose vėl pagausėjo pirmokų – maždaug tūkstančiu. Tačiau bendras tiek moksleivių, tiek studentų skaičius Lietuvoje tebemažėja. Kur veda tokie procesai?


  2. „Lietuvos ryto” ekipoje – NBA vasaros lygoje žibėjęs amerikietis

Sportas / 2014-09-01 21:32 / nba.com

Mike’as Moseris prisijungs prie „Lietuvos ryto” komandos. Su 23 metų 203 cm ūgio puolėju kontraktas pasirašytas vienam sezonui. Iki šiol amerikietis žaidė NCAA, kur pakeitė tris komandas. Paskutinė žaidėjo stotelė NCAA lygoje buvo Oregono universitetas. Ten M.Moseris vidutiniškai pelnydavo 13,2 taško ir atkovojo 7,7 kamuolio. Šią vasarą puolėjas žaidė NBA vasaros lygoje, kur „Boston Celtics” sudėtyje rinko po 13,6 taško ir sugriebdavo 4,8 kamuolio.


  3. Šiauliuose ir Panevėžyje duris atvėrė sporto vidurinės mokyklos

Studijos / 2014-09-01 14:50 / Ričardas Vitkus

Mokslo ir žinių dieną Lietuvos duris atvėrė dvi sportininkų kalve tapti turėsiančios mokymo įstaigos, kuriose sportininkų ruošimas bus derinamas su bendruoju ugdymu. Viena sporto vidurinė mokykla įkurta Šiauliuose, kita – Panevėžyje. Abiejų šių specializuotų mokymo įstaigų, kurios kitąmet taps sporto gimnazijomis, atidaryme dalyvavo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


  4. Kodėl pigūs studentų bendrabučiai ištuštėja jau spalio mėnesį? (4)

Nekilnojamasis turtas / 2014-08-29 15:29 / Simona Viltrakytė, Viktoras Jasaitis

Likus kiek daugiau nei savaitei iki naujų mokslo metų, butų nuomos bumas vis neatslūgsta. Ne visiems studentams pavyksta gauti vietą bendrabutyje, o kiti į jų pusę ir žiūrėti nenori. Tačiau ką daryti, kai iki mokslo metų pradžios skaičiuojamos ne savaitės, bet dienos, o norimos pastogės nesiseka rasti? Tokiu atveju pasitaikius progai griebiama bet kas, neatmetant galimybės, kad iki žiemos pavysk surasti kitą gyvenamą vietą.


  5. Čečėnijos vadovas R. Kadyrovas tapo islamo profesoriumi (22)

Marga planeta / 2014-08-28 09:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas tapo Kunto Chadži Kišijevo islamo universiteto profesoriumi. Tai socialiniame tinkle „Instagram“ pranešė pats R.Kadyrovas.


  6. Moterų futbolo čempionate – trylika šiauliečių įvarčių (2)

Futbolas / 2014-08-27 14:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dvyliktą pergalę iš eilės Lietuvos moterų futbolo A lygoje iškovojo septynių komandų turnyro lyderis bei favoritas Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas, vos penkiolikos žiūrovų akivaizdoje 13:0 (8:0) sutriuškinęs penktojoje pozicijoje esančias Jonavos KKSC „EOS-Aušros“ (7 tšk.) futbolininkes.


  7. Lietuvos plaukikų pergalės Berlyne – sėkmė, bet ne staigmena (3)

Startai / 2014-08-26 20:53 / lrytas.lt

Lietuvos plaukimo rinktinė iš Berlyne vykusio Europos čempionato grįžo su keturiais medaliais. Rūta Meilutytė buvo greičiausia plaukdama 50 m krūtine, o Giedrius Titenis šiuo plaukimo stiliumi iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius. Bendroje medalių įskaitoje lietuviai drauge su lenkais liko vienuolikti.


  8. D. Pavalkis turi naujienų net tik mokiniams ir mokytojams (52)

Studijos / 2014-08-26 15:17 / BNS ir lrytas.lt inf.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada siūlyti, kad likus metams iki mokyklos, vaikai jai turėtų būti privalomai rengiami priešmokyklinio ugdymo įstaigose. „Yra paruoštas Vyriausybės nutarimas, įstatymo pataisos ir jos, pradėjus dirbti Vyriausybei, bus teikiamos Seimui patvirtinti, kad jau nuo kitų metų turėtumėme privalomą šimtaprocentinį priešmokyklinį ugdymą“, - antradienį teigė ministras, surengęs spaudos konferenciją Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.


  9. Vilniaus gimnazijoje pamokos prasidės vėliau. Spėkite, kurioje? (14)

Sveika, mokykla / 2014-08-26 08:05 / Liucija Lenkauskaitė

Po savaitės – mokslo metų pradžia. Dar pavasarį savivaldybė rekomendavo gimnazijoms pamokų pradžią pavėlinti valanda, bet taip kol kas ketina pasielgti tik viena gimnazija. Pamokų pavėlinimas siejamas su rytinių spūsčių mažinimu. Jei žmonės į darbus ir mokslus vyktų skirtingu metu, gatvėse grūstys būtų mažesnės.


  10. Šiaulių universiteto rektoriumi išrinktas Donatas Jurgaitis (11)

Studijos / 2014-08-25 15:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaulių universiteto (ŠU) rektoriumi pirmadienį išrinktas šiuo metu laikinai šiai aukštajai mokyklai vadovaujantis Donatas Jurgaitis. Jo kandidatūra per slaptą balsavimą surinko septynis balsus iš dešimties. Du balsus gavo klaipėdietis socialinių mokslų daktaras, verslo konsultantas Artašesas Gazarianas, vieną - Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytojas Stasys Tumėnas, BNS pranešė ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorė Nijolė Veršinskienė.


  11. Matematikos egzamino užduotis nutekinęs VU docentas neteko darbo (40)

Aktualijos / 2014-08-22 12:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus universitetas (VU) abipusiu sutarimu iš pareigų atleido valstybinio matematikos brandos egzamino užduotis nutekinusį Matematikos ir informatikos fakulteto docentą Rimantą Grigutį. Tai BNS patvirtino sprendimą priėmęs VU mokslo reikalų prorektorius profesorius Eugenijus Butkus, šiuo metu pavaduojantis universiteto rektorių.


  12. Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių (14)

Krepšinis / 2014-08-21 13:47 / lrytas.lt

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA klubo „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių Lietuvos sporto universitete (LSU). Krepšinio talentas pasirašė Laisvojo klausytojo sutartį su universitetu ir studijuos treniravimo sistemas.


  13. Jonas Valančiūnas sieks aukštojo mokslo diplomo (6)

Sportas / 2014-08-21 10:48 / Lietuvos sporto universitetas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA klubo Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių Lietuvos sporto universitete. Krepšinio talentas pasirašė Laisvojo klausytojo sutartį su Universitetu ir studijuos Treniravimo sistemas.


  14. Apsigyvenusi bendrabutyje uoli studentė neįtarė, kuo tai baigsis (119)

Išklausykite / 2014-08-20 18:10 / Kristina

Susirūpinusi perskaičiau straipsnį apie studentę, kuri gyveno Vilniuje pas šeimininkę. Jos patarimas buvo, kad kartais geriau gyventi barake. Todėl nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi apie tokį „studentavimą“.


  15. Didžiausias B. Nicholson iššūkis - išvirti gerus cepelinus (4)

TV antena / 2014-08-20 12:30 / lrytas.lt

Nuo rugsėjo 6 dienos šeštadienio rytais 10.30 val. TV3 žiūrovus savo gera nuotaika, gardžiausiais receptais ir įdomiausiais pasakojimais apie valgių ruošimą ketvirtus metus iš eilės džiugins Beata Nicholson. Kulinarinės laidos „Beatos virtuvė“ vedėja atveria duris į naująjį laidos sezoną, intriguojančias būsimųjų laidų detales atskleisdama specialiame interviu.


  16. „Oskarai“ – Lietuvos architektūros ir statybų objektams (1)

Galerija / 2014-08-20 12:22 / lrytas.lt

Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kuo vienas pastatas skiriasi nuo kito, ką pavyko pastatyti sėkmingai, o kas turėtų būti tobulinama. Todėl Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) su Darnios plėtros akademija septintą kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Neseniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisijos nariai aplankė primuosius tris konkurso objektus. Siūlome įuos vertinti ir lrytas.lt skaitytojus.


  17. Moksleivių krepšinio lygos vadovu tapo M. Račkauskas (1)

Krepšinis / 2014-08-20 10:09 / lrytas.lt

Naujuoju „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ direktoriumi tapo Martynas Račkauskas, kuris pakeitė prieš mėnesį postą palikusį Dainių Čiuprinską.


  18. Lietuva sužavėjo Slovėnijos rinktinės žvaigždę (1)

Ispanija 2014 / 2014-08-19 13:00 / lrytas.lt

Lietuvos sporto universitete lankėsi Slovėnijos krepšinio rinktinės ir NBA klubo „Phoenix Suns“ žaidėjas Goranas  Dragičius.


  19. Maldos namams grąžinamos istorinės spalvos (1)

Architektūra / 2014-08-19 10:41 / Arūnas Dumalakas

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia šalia Lukiškių aikštės nustebino neįprasta pietinio bokšto spalva, vadinama „Pompėjos auksu“. Netrukus šia neįprasta spalva bus nudažytas ir šiaurinis bokštas. Viena Vilniaus bažnyčia gražėja tiesiog akyse, tačiau kitos restauravimo darbai sustojo ilgiems metams.


  20. Studentų verslas: nuo robotų iki teršalų valymo augalais

Rinkos pulsas / 2014-08-18 19:56 / lrytas.lt

Ekologijai draugiški robotai, kurie padės žmonėms atlikti kasdienes, daugiausia fizinių jėgų reikalaujančias užduotis. DNR tyrimai, kurie padės išsiaiškinti, ar naminiai gyvūnai yra užsikrėtę erkių platinamomis ligomis, - ar nešioja jų užkratą. Teršalų valymas augalais. Tai - ne miglotos ateities planai, bet - dabartis: šiose ir kitose srityse dirba Lietuvos studentai.


Populiariausi per 24 val.