Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2815, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Birštono vasaros menų akademija „Traviatą“ pavers instaliacija

Meno pulsas / 2015-07-30 10:37 / lrytas.lt

Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiamas jau trečiasis tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai Birštono vasaros menų akademija. Daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukusio projekto pagrindinė tema – teatrališkumas muzikoje.


  2. Žmonės su negalia siekia mokslo: studijų galimybės Lietuvoje (1)

Lygios galimybės / 2015-07-30 08:47 / Rūta Drąsutytė-Čepienė

Kažin, kiek žmonių su negalia norėtų mokytis aukštojoje mokykloje, bet dėl daugelio priežasčių nedrįsta net pradėti? To, matyt, niekada nesužinosime. O kiek jų jau studijuoja Lietuvos aukštosiose mokyklose bei kolegijose?


  3. Auksinę mergaitę išauginę tėvai sulaukė žiauraus jos keršto (114)

Likimai / 2015-07-28 13:15 / lrytas.lt

Kurį laiką kanadietės Jennifer Pan tėvai laikė ją auksine mergaite. Stropi katalikiškos mokyklos moksleivė laimėjo stipendiją, įstojo į koledžą. Kaip ir svajojo jos tėvas, Jennifer Toronto universitete įgijo prestižinę farmakologijos specialybę, gavo darbą „SickKids“ ligoninės kraujo tyrimų laboratorijoje.


  4. Lenkai dėl pergalių kovos be M.Lampe, bet su nauju amerikiečiu

Monpeljė / 2015-07-27 18:24 / Rolandas Varanauskas

Lenkijos rinktinė pastaraisiais metais nuolat patenka į Europos krepšinio pirmenybes, bet baigiamajame turnyre favoritų ramybės nedrumsčia. Šiais metais lenkų galimybės irgi vertinamos kukliai – kelialapis į atkrintamąsias varžybas jiems būtų labai geras rezultatas. Juo labiau kad stipriausių žemyno komandų turnyre Lenkijos rinktinė kovos be vieno geriausių krepšininkų Maciejaus Lampės.


  5. Daugiausia šimtukininkų pakvietė Vilniaus universitetas (7)

Aktualijos / 2015-07-27 12:43 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vilniaus universitetas (VU) pritraukė daugiausia abiturientų, kurių bent vienas valstybinis egzaminas įvertintas šimtu balų, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).


  6. Lietuvos kariuomenei – devyni pasiūlymai dėl bepiločių orlaivių (15)

Aktualijos / 2015-07-27 08:14 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kurti bepiločius orlaivius Lietuvos kariuomenei siūlo keturios mokslo institucijos ir keliolika verslo įmonių grupių. Krašto apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų inicijuotame konkurse sulaukta devynių paraiškų, BNS informavo konkursą vykdanti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).


  7. Mokslo įkvėpti pokyčiai – ir maisto pramonės srityje

Rinkos pulsas / 2015-07-25 05:49 / Audronė Urvelytė

Jau 17 metų besitęsiantis Kauno technologijos universiteto (KTU) ir įmonių grupės „KG Group“ bendradarbiavimas kilstelėtas į naują lygį – pasirašyta sutartis, kurioje išryškinti abiejų pusių norai bei siekiai. KTU specialistai šia proga svečiams parodė, kuo jie gali būti naudingi maisto pramonei. Mokslininkų sukurti prietaisai bei programos įvertina produktų šviežumą, švarumą ar net skonines savybes.


  8. Klaipėdoje – pasaulį apiplaukęs istorinis burlaivis

Kelionės ir pomėgiai / 2015-07-24 20:00 / lrytas.lt

Klaipėdiečiai ir jūros šventės svečiai turi retą progą apžiūrėti unikalų burlaivį ir apsilankyti jame.


  9. Po Kauną klaidžioja būsimieji studentai (6)

Aktualijos / 2015-07-24 18:45 / Laura Jačiauskaitė

Penktadienį į Kauną plūstelėjo studentai iš visos Lietuvos. Naujos aplinkos jaudulys, nepažįstamas miestas ne vieną abiturientą privertė į sutarčių pasirašymą keliauti su palyda. Nors ne visi būsimi jaunuoliai įstojo ten, kur svajojo, tačiau dauguma su pasididžiavimu kalbėjo apie savo universitetą.


  10. Klaipėdoje – pasaulį apiplaukęs Magelano laikų burlaivis (5)

Aktualijos / 2015-07-24 10:35 / lrytas.lt

Klaipėdiečiai ir jūros šventės svečiai turi retą progą apžiūrėti unikalų burlaivį ir apsilankyti jame.


  11. Iš neįgaliųjų vežimėlių – ant žirgų! (1)

Veikla bendruomenėje / 2015-07-24 09:07 / Rūta Drąsutytė-Čepienė

Kai prieš kokius metus kurį laiką beviltiškai ieškojome žirgyno netoli Vilniaus, kur galėtų pajodinėti neįgalieji, netikėtai atradome Bendorius. Jų žirgyno savininkai priėmė mus tokius, kokie esame. Bendoriuose, mes – grupė neįgalių žmonių, susibūrusių į mažą bendruomenę po Vilniaus neįgaliųjų dienos centro stogu, ir centro darbuotojai, pusdienį praleidome jodinėdami, šerdami žirgus duona, morkomis, fotografuodamiesi, vėliau – užkandžiaudami ant žolės. To pergalingo pusdienio žirgyne, kai jojome VISI, kas tik norėjo, ilgai negalėjome pamiršti... Todėl užteko Dienos centre viešėjusiam kultūros mecenatui Ramūnui Karbauskiui prasitarti, kad Naisių kaime turi žirgyną, žmonės su negalia užsidegė mintimi pajodinėti ant naisietiškų žemaitukų.


  12. Rašytojų sąjungos virsmas: nuo tautos vedlio iki verslininko (12)

Istorija / 2015-07-24 08:06 / Milda Keturakytė („Naujasis Židinys-Aidai“, nr. 4)

Posovietiniai metais Rašytojų sąjunga, praradusi viltį išpildyti trokštamą utopinę, idealią menininko nepriklausomybę saugančios ir materialinį išlaikymą iš šalies gaunančios organizacijos svają, virto ekonomine galios struktūra, savo įtakai panaudojanti iš sovietmečio paveldėtą turtą, o organizacijos narys pamažu įgavo naują amplua – rašytojas-verslininkas.


  13. Savęs ieškoti išvykusi lietuvė laimę rado kurdama „Rolls-Royce“ (10)

Radaras / 2015-07-23 14:30 / lrytas.lt

„Vienais prabangiausių bei garsiausių pasaulyje automobilių „Rolls-Royce’’ važinėja šalių vadovai, karališkosios šeimos nariai, politikai, žvaigždės, sėkmingi verslininkai. Tai – automobilis istorija.


  14. Kodėl vis dar negalite susirasti darbo? 7 nesėkmės priežastys (12)

Psichologija / 2015-07-23 12:21 / lrytas.lt

Šiais laikais aukštasis išsilavinimas tikrai negarantuoja jums gero darbo. Vis daugėja jaunų žmonių, kurie negali įsidarbinti. Statistikos duomenys tikrai nedžiugina, tačiau pagrindinis klausimas, kuri iškyla – kodėl? Kodėl žmonės nesugeba susirasti darbo? Nejau aplinkui nėra laisvų darbo vietų ir dėl visko galima kaltinti šalies ekonomiką? O galbūt vertėtų pradėti nuo savęs? Galbūt verta atkreipti dėmesį į psichologines priežastis?


  15. P.Makausko teatras: tarp baroko, Vilniaus ir Italijos renesanso

Scena / 2015-07-22 18:18 / Karolina Remeikaitė (VU komunikacijos fakultetas)

„Nors teatre aš daug kalbu apie tikrovę, istoriją, bet dažniausiai mums gražūs dalykai scenoje yra netikri. Ir mums patiems kaip žiūrovams būna labai smagu savo vaizduotės pagalba, šiek tiek susisvajojus, paversti juos tikrais. Man tai siejasi su barokiniu pasaulio-teatro suvokimu ir mūsų vieta po žvaigždėmis“, – kalbėjo Povilas Makauskas.


  16. Ar lemta V. Bacevičiui pasivaržyti su M. K. Čiurlioniu?

Scena / 2015-07-21 12:20 / Milda Augulytė

Muzikos tyrinėtojų įsitikinimu, kompozitorius ir pianistas VytautasBacevičius buvo ir tebėra viena stipriausių asmenybių lietuvių kultūros istorijoje. Tačiau likimas susiklostė taip, kad Lietuvoje jis gyveno ne per ilgiausiai ir seniai, gal todėl apie jį mažai kas žino.


  17. Norvegijoje žuvusios lietuvės šeimą kamuoja neatsakyti klausimai (116)

Nelaimės / 2015-07-19 07:21 / Rasa Karmazaitė („Lietuvos rytas“)

„Kodėl mano mergaitė negrįžo iš Norvegijos?“ – ramybės neranda dukterį Rūtą palaidojęs statybų bendrovės vadovas Antanas Šakinis. Tėvą slegia nežinia, kaip per studentų praktiką kalnuose žuvo apie mokslininkės karjerą svajojusi būsima geologė.


  18. Mirė kalbininkas profesorius Vincentas Drotvinas

Nelaimės / 2015-07-13 20:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sekmadienį mirė 86-erių metų Lietuvos edukologijos universiteto profesorius emeritas, kalbininkas, leksikologas, kalbos istorikas, Mažosios Lietuvos leksikografijos tyrėjas, Lietuvos mokslo premijos laureatas Vincentas Drotvinas.


  19. Plaukų stilistui J. Levčenkovui kelią į pasaulį atvėrė santuoka

TV antena / 2015-07-13 06:26 / lrytas.lt

„Be žmonos nebūčiau tiek pasiekęs“, – sakė garsus Lietuvos plaukų stilistas Jurijus Levčenkovas (39 m.), pripažinimo sulaukęs ir sutuoktinės tėvynėje Kinijoje.


  20. Galvosūkis jaunimui: studijuoja Kaune, o kur galės įsidarbinti?

Aktualijos / 2015-07-12 19:50 / Laura Jačiauskaitė („Lietuvos rytas“)

Jau keletą metų netyla kalbos, kad inžineriniai mokslai, informacinių technologijų studijų programos laikomos perspektyviausiomis. Tačiau vis dar nemažėja „iškeptų“ socialinių mokslų specialistų. Vadybininkų per daug, o vadybiniai gebėjimai versle – būtini. Studijuoti universitete nori visi, tik ar reikia tiek darbuotojų? Kur stoti ir kas perspektyvu?


Populiariausi per 24 val.