Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1012, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Rusijos košmarai pildosi – pigi branduolinė energija jau čia pat (272)

Laboratorija / 2014-10-18 20:58 / Arnoldas Lukošius

Teko skaityti ne vieną rusų fantastų knygą, kurioje aprašoma beviltiška nuo naftos priklausomos Rusijos ateitis po to, kai pasaulis atras pigiausią energijos šaltinį – šaltąją branduolio sintezę. Apie termobranduolinius reaktorius žmonija žino jau daugiau kaip pusę amžiaus. Deja, mokslininkai, entuziastingai ėmęsi kurti tai, kas beveik iš nieko pagamintų neribotą energijos kiekį, buvo priversti nuleisti rankas. Iki šiol. O dabar tie reaktoriai pasielgė, kaip ilgai lauktas autobusas – atvyko iškart du.


  2. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ sutikta gėlėmis ir plojimais (11)

Futbolas / 2014-10-17 19:44 / Ričardas Vitkus

Čekijos vicečempionę Prahos „Sparta“ eliminavusios ir pateko į UEFA moterų Čempionų lygos futbolo turnyro aštuntfinalį patekusios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės Šiauliuose buvo pasitiktos plojimais ir gėlėmis. Iš Prahos autobusu penktadienio popietę sugrįžusią Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandą pasitiko ir į centrinį stadioną atvykęs Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Iš autobuso išlipusios futbolininkės iškart pateko į jų čia specialiai laukusių Šiaulių „Šiaulių“ futbolininkų glėbį.


  3. T. Ševčenkos jubiliejų Lietuvoje mini Ukrainos teatralai

Meno pulsas / 2014-10-17 16:27 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą (LNDT) penktadienį atvyksta Marijos Zankoveckos nacionalinis akademinis Ukrainos dramos teatras su spektakliu pagal ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos kūrinį „Katerina“. Šios gastrolės skirtos T.Ševčenkos 200 metų jubiliejui paminėti bei yra Ukrainos kultūros dienų Lietuvoje programos dalis. Šalyje vieši ir Ukrainos kultūros ministras Jevhenijus Nyščiukas.


  4. Šiaurės Korėjos lyderis vėl pasirodė viešumoje (7)

Įvykiai / 2014-10-17 11:09 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida penktadienį pranešė apie naują šalies lyderio Kim Jong Uno pasirodymą viešumoje – antrąjį per pastarąsias keturias dienas po užsitęsusio dingimo.


  5. KTU miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto (1)

Studijos / 2014-10-16 14:05 / lrytas.lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) miestelį akademinė bendruomenė siekia paversti žalumos pilna oaze Siekiant sumažinti oro taršą, pagrindine KTU miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams. Miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K.Baršausko gatves.


  6. Pagardų karaliams verslo planą rašė gyvenimas (36)

Verslo genas / 2014-10-16 10:09 / Eugenija Grižibauskienė

Jau klasika tapo istorija apie pirmąją emaliuotame kibire užmaišytą įmonės „Daumantai LT“ majonezo partiją. Taip trys kėdainiečiai daugiau kaip prieš du dešimtmečius pradėjo milijoninės vertės pagardų verslą. Didžiausio Baltijos šalyse pagardų gamintojo „Daumantai LT“ (ankstesnis įmonės pavadinimas - „Vesiga“. - Red. ) bendraturtį Saulių Grinkevičių dažnai klausia, kaip jiems, trims verslo partneriams, per tiek laiko pavyko nesusipykti ir nepasukti į skirtingas puses.


  7. Zoologijos sodas šiapus narvo grotų (12)

Komentarai / 2014-10-15 16:42 / Edvardas Čiuldė

Daug dėstytojų iš skirtingų aukštųjų mokyklų šį rudenį pripažino faktą: šiais mokslo metais į universitetus, o taip ir į kolegijas plūstelėjo intelektualiai labiau subrendusi karta, turinti didesnę motyvaciją studijuoti, siekti aukštojo išsilavinimo. Kol kas dar bijai, žmogau, pernelyg anksti apsidžiaugti, tačiau negali atmesti iš principo galimybės, kad bendrojo lavinimo mokyklos nesibaigiantis reformavimas pasiekė tiesiąją ir pagaliau pradeda duoti kažką panašaus į vaisius.


  8. T. Venclova sako, kad jau laikas Rusiją bandyti suprasti protu (126)

Literatūra / 2014-10-15 14:00 / Ramūnas Gerbutavičius

Tomas Venclova įsitikinęs, kad mes turime mažiau bijoti ir būti atviresni pasauliui. „Didelis tas, kuris nelaiko savęs mažu“, – tai, pasak šio išeivijos poeto ir publicisto, galioja ir santykiams su Rusija. Lietuvoje šiuo metu viešintis 77 metų poetas vakar Vilniaus universitete skaitė paskaitą apie lituanistikai kylančius iššūkius šiandienos pasaulyje, rašo „Lietuvos rytas“.


  9. LSMU studentai gydytojams parodė, kaip reaguoti į Ebolos grėsmę

Lietuvos diena / 2014-10-14 18:20 / Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra

Sveikatos mokslų universitetas šalies gydytojams parengė specialią programą, kaip reaguoti į Ebolos grėsmę. Specialiose pratybose dalyvavo Kauno infektologai.


  10. Užsienio studentai kvietė aukoti Kauno mečetei (11)

Studijos / 2014-10-13 19:29 / Karolina Marcinkevičiūtė

Kai pasibaigus Ramadanui Aukojimo šventė yra švenčiama musulmonų visame pasaulyje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) užsienio studentai sumanė į šią šventę pakviesti visus universiteto bendruomenės narius.


  11. Japonijoje gyvenantis lietuvis: „Svarbu, kiek užsibūni darbe“ (22)

Studijos / 2014-10-10 19:52 / lrytas.lt

Petras Kimbrys Japonijoje gyvena ir dirba jau šeštus metus. Vaikinas pasakoja, kad Japonijoje nuo XX a. pradžios egzistuoja „įdarbinimo iki gyvos galvos“ (angl. „lifetime employment“. Pirmą kartą Vakaruose šį terminą apibrėžė amerikiečių sociologas Jamesas Abegglenas 1958 m. knygoje „The Japanese Factory“) sistema, nerašytas įsipareigojimas, kuris užtikrina žmogui darbo vietą iki pensijos ir jo atsidavimą darbdaviui.


  12. Kam atiteks prestižiniai universitetų rūmai Laisvės alėjoje? (10)

Nekilnojamasis turtas / 2014-10-09 10:27 / Nerijus Povilaitis

Dviem aukštosioms mokykloms, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetams, priklausantys „Pieno centro“ bei „Pažangos“ rūmai Laisvės alėjoje greičiausiai bus parduoti. Tarpukariu statyti istoriniai pastatai ne itin tinkami mokymo procesams, tačiau jų vertė rinkoje – labai didelė. Gautas lėšas aukštosios mokyklos ketina panaudoti savo mokymo bazių plėtrai.


  13. Moderni amerikiečių onkologinė ligoninė duris atvers Vilniuje (7)

Architektūra / 2014-10-07 13:56 / lrytas.lt

Premjeras Algirdas Butkevičius šiandien atvyksta į Jungtines Amerikos valstijas pasirašyti milijoninę bendradarbiavimo sutartį su Pistburgo universiteto medicinos centru ateinantiems penkiolikai metų. Planuojama, jog bendras JAV ir Lietuvos projektas - nauja onkologinė ligoninė galės talpinti 100 pacientų ir Vilniuje atvers duris dar 2017 -aisiais.


  14. Parodoje už Atlanto – dipukų gyvenimo epizodai

Meno pulsas / 2014-10-07 11:03 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidarė parodą „Praradę Tėvynę. Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944-1952“. Ekspozicija pasakoja apie pokario išeivių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyvenimą DP (angl. Displaced Persons - perkeltieji asmenys) stovyklose Vokietijoje.


  15. Startavo atsinaujinęs LSKL čempionatas

Krepšinis / 2014-10-07 07:55 / lrytas.lt

Pirmadienį penkeriomis rungtynėmis startavo XVII-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas. Šiemet į pajėgiausių LSKL vaikinų grupės čempionatą įsiliejo dvi naujos dalyvės – iš II vaikinų grupės aukštesnį lygį nusprendusi išbandyti Kauno kolegija (KK) ir po dviejų metų pertraukos sugrįžusi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) komanda.


  16. Nebūkite naivūs: „Google Translate“ vertėjo nepakeis

Techno / 2014-09-29 08:52 / Gediminas Gasiulis

Jei manote, kad virtualioji tekstų vertimo sistema „Google Translate“ ateityje bedarbiais paliks profesionalius vertėjus, jos misiją suprantate neteisingai. „Mašininio vertimo sistemų tikslas – ne pakeisti vertėją ir už jį atlikti darbą, bet tapti profesionalaus vertėjo pagalbininku, galinčiu paspartinti darbą ir pasiūlyti tinkamą žodžio ar frazės variantą. Galutinį sprendimą, kaip išversti konkrečią mintį, turi priimti žmogus, o ne mašina“, – aiškina bendrovės „Tilde IT“ vadovė Renata Špukienė.


  17. Įspūdžiai iš Nidos: ko nesulaukė K. Donelaitis?

Dailė / 2014-09-19 00:40 / Povilas Sigitas Krivickas

Nidos tarptautiniame fotomenininkų seminare netikėtą temą savo rytinei paskaitai pasirinko fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas – „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“. Ilgą laiką dailininko ir kompozitoriaus fotografijomis niekas nesidomėjo. Jos buvo vertinamos tik kaip ikonografinė medžiaga genialaus kūrėjo biografijai pažinti. Tik visai neseniai požiūris pasikeitė, ir dabar M. K. Čiurlionio fotografinė kūryba tyrinėjama kaip svarbi jo kūrybinio palikimo dalis.


  18. Į vandenį nuleistas Lietuvos meistrų pastatytas mokslinis laivas

Aktualijos / 2014-09-15 18:28 / Aušra Pilaitienė

Pirmadienį į vandenį nuleistas Klaipėdoje, bendrovėje Vakarų Baltijos laivų statykloje, pastatytas mokslinių tyrimų laivas „Mintis“. Lapkričio pabaigoje jis bus perduotas Klaipėdos universitetui.


  19. Bibliotekos gali skaitmenizuoti knygas be autorių leidimo

Išmanyk / 2014-09-12 10:16 / lrytas.lt

ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų skaitmenizacijos. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.


  20. KTU įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

Naujienos / 2014-09-06 10:13 / lrytas.lt

Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąją aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.


Populiariausi per 24 val.