Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2442, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kas svarbiau universitetams: studentų smegenėlės ar pinigėliai? (6)

Studijos / 2014-09-22 14:31 / lrytas.lt

Praėjusią savaitę vykusioje viešoje diskusijoje „Lietuva, quo vadis? Mūsų universitetai“ švietimo, žiniasklaidos ir verslo profesionalai, dalydamiesi savo žiniomis ir patirtimi, nagrinėdami užsienio šalių pavyzdžius, ieškojo atsakymų į klausimą, kokių gi reikia pokyčių mūsų aukštojo mokslo sistemai, ir siūlė savo receptus jai reformuoti.


  2. Tęsiantis susirėmimams Jemene užsiliepsnojo televizijos pastatas

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-20 15:06 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Jemeno valstybinės televizijos pastatas sostinėje Sanoje užsiliepsnojo po jau trečią dieną netylančios minosvaidžių ugnies iš protestuojančių prieš vyriausybę sukilėlių pozicijų, šeštadienį pranešė vietos gyventojai ir vienas televizijos darbuotojas.


  3. Įspūdžiai iš Nidos: ko nesulaukė K. Donelaitis?

Dailė / 2014-09-19 00:40 / Povilas Sigitas Krivickas

Nidos tarptautiniame fotomenininkų seminare netikėtą temą savo rytinei paskaitai pasirinko fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas – „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“. Ilgą laiką dailininko ir kompozitoriaus fotografijomis niekas nesidomėjo. Jos buvo vertinamos tik kaip ikonografinė medžiaga genialaus kūrėjo biografijai pažinti. Tik visai neseniai požiūris pasikeitė, ir dabar M. K. Čiurlionio fotografinė kūryba tyrinėjama kaip svarbi jo kūrybinio palikimo dalis.


  4. Paramos studijoms prašanti magistrė atsilygina maistu smegenims (77)

Mano pinigai / 2014-09-18 22:30 / Audrė Srėbalienė

„Čia nėra abejingų referendumui“, – sako Škotijos, Edinburgo universiteto Filosofijos fakulteto magistrantė 22 metų Urtė Laukaitytė. O studentai? „Už“ ar „prieš“ referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos? Pasak Urtės, palaikyti kurią nors pusę nėra paprasta. Nes ir viena, ir kita turi stiprių argumentų. Tačiau šiai merginai ne ką mažiau nei šiandienis referendumas rūpi ir tai, kaip per dvi savaites sukaupti lėšų mokesčiui už magistro studijas.


  5. Į vandenį nuleistas Lietuvos meistrų pastatytas mokslinis laivas (25)

Aktualijos / 2014-09-15 18:28 / Aušra Pilaitienė

Pirmadienį į vandenį nuleistas Klaipėdoje, bendrovėje Vakarų Baltijos laivų statykloje, pastatytas mokslinių tyrimų laivas „Mintis“. Lapkričio pabaigoje jis bus perduotas Klaipėdos universitetui.


  6. Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis? (2)

Sveikata / 2014-09-15 09:50 / Vėjūnė Inytė

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


  7. JAV valstybės sekretorius J.Kerry sąjungininkų ieškos Egipte (2)

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-13 11:32 / BNS ir lrytas.lt inf.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį atvyko į Kairą, kur baigsis jo kelionė po Artimuosius Rytus, telkiant koaliciją kovai su „Islamo valstybės“ džihadistais Irake ir Sirijoje.


  8. Bibliotekos gali skaitmenizuoti knygas be autorių leidimo (4)

Išmanyk / 2014-09-12 10:16 / lrytas.lt

ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų skaitmenizacijos. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.


  9. NATO karius stadione egzaminavo Šiaulių futbolininkės (5)

Futbolas / 2014-09-11 20:42 / Ričardas Vitkus

Ketvirtadienį į centrinį Šiaulių stadioną susirinkę futbolo mėgėjai išvydo neįprastą reginį – karines uniformas į sportinę aprangą iškeitusius kariškius aikštėje egzaminavo Lietuvos futbolo čempionės Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkės. „Čempionių iššūkis NATO kariams“ pavadintame draugiškame turnyre su šiaulietėmis futbolininkėmis jėgas išbandė Portugalijos NATO karių, Kanados NATO karių ir Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės komandos.


  10. LSU studentai fotosesijoje pristatė pačių kurtą sportinę aprangą (2)

Stilius ir grožis / 2014-09-09 18:29 / Iveta Skliutaitė

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai šiuos mokslo metus pasitiko vilkėdami pačių kurtą laisvalaikio ir sportinę aprangą su šios aukštosios mokyklos logotipu.


  11. Rekordinė auka Harvardo universitetui - 350 mln. dolerių

Marga planeta / 2014-09-08 23:26 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Garsusis Harvardo universitetas JAV Masačūsetso valstijoje sulaukė didžiausios savo istorijoje aukos. Buvęs studentas, rizikos kapitalo investuotojas Geraldas Chanas pervedė aukštajai mokykla 350 mln. dolerių (270 mln. eurų), rašo laikraštis „Harvard Crimson“, kuriuo remiasi agentūra AFP.


  12. KTU įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

Naujienos / 2014-09-06 10:13 / lrytas.lt

Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąją aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.


  13. Mokslo rėtis – per retas (1)

Studijos / 2014-09-02 07:01 / Valdas Bartasevičius

Pirmą kartą po daugelio metų mokyklose vėl pagausėjo pirmokų – maždaug tūkstančiu. Tačiau bendras tiek moksleivių, tiek studentų skaičius Lietuvoje tebemažėja. Kur veda tokie procesai?


  14. „Lietuvos ryto” ekipoje – NBA vasaros lygoje žibėjęs amerikietis

Sportas / 2014-09-01 21:32 / nba.com

Mike’as Moseris prisijungs prie „Lietuvos ryto” komandos. Su 23 metų 203 cm ūgio puolėju kontraktas pasirašytas vienam sezonui. Iki šiol amerikietis žaidė NCAA, kur pakeitė tris komandas. Paskutinė žaidėjo stotelė NCAA lygoje buvo Oregono universitetas. Ten M.Moseris vidutiniškai pelnydavo 13,2 taško ir atkovojo 7,7 kamuolio. Šią vasarą puolėjas žaidė NBA vasaros lygoje, kur „Boston Celtics” sudėtyje rinko po 13,6 taško ir sugriebdavo 4,8 kamuolio.


  15. Šiauliuose ir Panevėžyje duris atvėrė sporto vidurinės mokyklos

Studijos / 2014-09-01 14:50 / Ričardas Vitkus

Mokslo ir žinių dieną Lietuvos duris atvėrė dvi sportininkų kalve tapti turėsiančios mokymo įstaigos, kuriose sportininkų ruošimas bus derinamas su bendruoju ugdymu. Viena sporto vidurinė mokykla įkurta Šiauliuose, kita – Panevėžyje. Abiejų šių specializuotų mokymo įstaigų, kurios kitąmet taps sporto gimnazijomis, atidaryme dalyvavo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


  16. Kodėl pigūs studentų bendrabučiai ištuštėja jau spalio mėnesį?

Nekilnojamasis turtas / 2014-08-29 15:29 / Simona Viltrakytė, Viktoras Jasaitis

Likus kiek daugiau nei savaitei iki naujų mokslo metų, butų nuomos bumas vis neatslūgsta. Ne visiems studentams pavyksta gauti vietą bendrabutyje, o kiti į jų pusę ir žiūrėti nenori. Tačiau ką daryti, kai iki mokslo metų pradžios skaičiuojamos ne savaitės, bet dienos, o norimos pastogės nesiseka rasti? Tokiu atveju pasitaikius progai griebiama bet kas, neatmetant galimybės, kad iki žiemos pavysk surasti kitą gyvenamą vietą.


  17. Čečėnijos vadovas R. Kadyrovas tapo islamo profesoriumi

Marga planeta / 2014-08-28 09:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas tapo Kunto Chadži Kišijevo islamo universiteto profesoriumi. Tai socialiniame tinkle „Instagram“ pranešė pats R.Kadyrovas.


  18. Moterų futbolo čempionate – trylika šiauliečių įvarčių

Futbolas / 2014-08-27 14:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dvyliktą pergalę iš eilės Lietuvos moterų futbolo A lygoje iškovojo septynių komandų turnyro lyderis bei favoritas Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas, vos penkiolikos žiūrovų akivaizdoje 13:0 (8:0) sutriuškinęs penktojoje pozicijoje esančias Jonavos KKSC „EOS-Aušros“ (7 tšk.) futbolininkes.


  19. Lietuvos plaukikų pergalės Berlyne – sėkmė, bet ne staigmena

Startai / 2014-08-26 20:53 / lrytas.lt

Lietuvos plaukimo rinktinė iš Berlyne vykusio Europos čempionato grįžo su keturiais medaliais. Rūta Meilutytė buvo greičiausia plaukdama 50 m krūtine, o Giedrius Titenis šiuo plaukimo stiliumi iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius. Bendroje medalių įskaitoje lietuviai drauge su lenkais liko vienuolikti.


  20. D. Pavalkis turi naujienų net tik mokiniams ir mokytojams

Studijos / 2014-08-26 15:17 / BNS ir lrytas.lt inf.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žada siūlyti, kad likus metams iki mokyklos, vaikai jai turėtų būti privalomai rengiami priešmokyklinio ugdymo įstaigose. „Yra paruoštas Vyriausybės nutarimas, įstatymo pataisos ir jos, pradėjus dirbti Vyriausybei, bus teikiamos Seimui patvirtinti, kad jau nuo kitų metų turėtumėme privalomą šimtaprocentinį priešmokyklinį ugdymą“, - antradienį teigė ministras, surengęs spaudos konferenciją Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.


Populiariausi per 24 val.