Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2866, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Svajonių šalis migrantus pasitinka mokydama vokiškos tvarkos (61)

Europa / 2015-10-05 14:59 / Andrius Vaitkevičius

„Jų čia daugybė. Tūkstančiai pabėgėlių. Bet niekas nenori pasilikti Austrijoje. Jie visi nori į Vokietiją pas mamą Merkel“, – sako nedidelės kavinės Zalcburge savininkė. Ketvirtas pagal dydį Austrijos miestas jau kurį laiką yra tapęs Europą užplūdusių migrantų pereinamu kiemu pakeliui į Vokietiją. Įdėmiai sekdami jau kelis mėnesius Europą krečiančią pabėgėlių krizę, Zalcburge apsilankė ir lrytas.lt žurnalistai.


  2. Lietuva ir pabėgėliai (83)

Komentarai / 2015-10-04 13:51 / Artūras Zuokas

Pastaruoju metu skiriama daug dėmesio pabėgėlių ir emigrantų problemoms visoje Europoje. Lietuva – ne išimtis. Kokių tik nuomonių neišsakyta ir pareiškimų nepadaryta... Dėl kai kurių jų tikrai gėda. Ir tai dar vienas didelis akmuo į mūsų švietimo sistemos daržą. Gaila, bet, kaip dažniausiai būna Lietuvoje, skambios kalbos nevirsta aiškia veiksmų strategija. Lietuvos valdžia neturi jokios strategijos, kaip veikti globaliame pasaulyje ir ypač iškilus tokiems iššūkiams.


  3. V.Daujotytė-Pakerienė: „Bandžiau tarsi atsistoti šalia S.Nėries“ (8)

Literatūra / 2015-10-01 18:51 / Madona Lučkaitė (LRT)

Tai, kad pasikeitus valdymo santvarkai kai kurie rašytojai buvo pradėti vertinti visai kitaip, yra neišvengiama. Taip, minėdama 70-metį, sako literatūros tyrinėtoja, rašytoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.


  4. D. Sabonio talentas verčia Gonzagos trenerį rengti didijį planą (25)

Krepšinis / 2015-10-01 10:20 / lrytas.lt

19-metis Domantas Sabonis savo talentu privertė sukti galvą Gonazagos universiteto „Bulldogs“ ekipos trenerį Marką Fewą. Treneris supranta, kad ekipoje turi tris bene geriausius NCAA priekinės linijos žaidėjus.


  5. Uogienės kokteilis su organinių trąšų priedais (11)

Komentarai / 2015-10-01 09:22 / Edvardas Čiuldė

Jeigu turėčiau laisvesnę valandėlę – neseniai pagalvojau – būtinai pasidalinčiau su skaitytojais savo apmaudu dėl to, kad garsūs apžvalgininkai, lenktyniaudami vienas su kitu išradingumo varžybose, negailestingai bandė pasišaipyti iš neseniai Vilniuje įvykusio Lietuvos profsąjungų organizuoto mitingo – tarsi tai būtų kažkoks labai nešvankus įvykis, baisus pasaulio papiktinimas, nevykėlių surengta klounada.


  6. Kristina Sabaliauskaitė: „Vilnius – tai miestas palimpsestas“ (16)

Literatūra / 2015-09-29 19:34 / lrytas.lt

Ji aprašo tą metą, kuris lietuvių sąmonėje asocijuojasi su laikais, kai „šlėktos pragerinėjo šalį“ – taip pristatoma romanų „Silva rerum“, kurių pirmoji dalis išleista lenkiškai, autorė Kristina Sabaliauskaitė interneto portale Culture.pl.


  7. Ramstis neįgaliuosius auginančioms šeimoms (2)

Lygios galimybės / 2015-09-29 14:01 / Agnė Ilgarūbytė

Laikinojo atokvėpio tarnybos (LAT) jau ne vienus metus sėkmingai veikia daugelyje Europos ir pasaulio šalių. Sistema sutvarkyta taip, kad sutrikusio intelekto vaikai gali gyventi šeimose, o jų tėvams nereikia kreiptis pagalbos į dideles socialinės globos institucijas. Reikalui esant, specialistai aplanko šeimas namuose: padeda vaiką išmaudyti, pabūna su juo, kai tėvai veda kitas atžalas į būrelius ar ruošia su jais pamokas, prižiūri savaitgaliais, kai kiti šeimos nariai nori išvykti.


  8. Ramstis neįgaliuosius auginančioms šeimoms

Skaityk lengvai / 2015-09-29 13:49 / Agnė Ilgarūbytė

Laikinojo atokvėpio tarnybos veikia daugelyje Europos ir pasaulio šalių.


  9. Universiteto dovana: valstybės žemė privačioms statyboms (3)

Lietuvos diena / 2015-09-29 08:35 / „Lietuvos ryto“ televizija

Prabangūs būstai prestižinėje sostinės vietoje dygsta ant galimai neteisėtai užvaldyto valdiško sklypo, o valdininkai į faktus žiūri atsainiai. Tokius kaltinimus žeria Vilniaus Žvėryno bendruomenė. Maža to, privačiam nekilnojamojo turto projektui plėtotis padeda ir Lietuvos edukologijos universitetas, verslininkams leidęs naudotis valstybine žeme, ant kurios įrenginėjama privati automobilių stovėjimo aikštelė. Mįslingą sklypų ir statybų istoriją bando aiškintis prokurorai.


  10. „Julia Janus“ drabužius jau pamėgo Europa ir Amerika (3)

Mano stilius / 2015-09-28 12:39 / lrytas.lt

„Julia Janus“ ką tik sėkmingai pristatė savo būsimosios pavasario-vasaros kolekciją drabužių parodose Paryžiuje ir Niujorke.


  11. Aukštosios mokyklos pritaikytos studentams su negalia

Skaityk lengvai / 2015-09-26 08:00 / Alvydas Valenta

Valstybinis studijų fondas vykdė projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų


  12. Aukštosios mokyklos neįgaliems studentams tampa vis atviresnės

Lygios galimybės / 2015-09-26 08:00 / Alvydas Valenta

Šių metų rugpjūčio 31 dieną baigėsi Valstybinio studijų fondo (toliau – VSF) nuo 2012 m. pavasario vykdytas projektas „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“.


  13. LTOK apsilankė Japonijos ambasadorius

Kitos naujienos / 2015-09-25 17:56 / lrytas.lt

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) lankėsi Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda ir antroji sekretorė Tomoe Kotani. Svečiai susitiko su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte, generaliniu sekretoriumi Valentinu Paketūru ir Lietuvos olimpinio fondo valdybos nariu, Lietuvos sporto federacijų sąjungos viceprezidentu, Lietuvos karate garbės prezidentu Romu Vitkausku.


  14. Lietuvos universitetai planuoja priimti dešimtis pabėgėlių (11)

Aktualijos / 2015-09-25 17:08 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kiekviena Lietuvos aukštoji mokykla planuoja priimti nuo kelių iki keliolikos pabėgėlių, kurių studijas finansuos. „Mes sutarėme, kad priimsime tam tikrą skaičių – kiekviena mokykla nuo kelių iki keliolikos pabėgėlių nemokamai.


  15. Išgirskite: ekspertai išrinko įsimintiniausią visų laikų dainą (7)

Muzika / 2015-09-23 19:44 / BNS ir lrytas.lt

Grupės „Nirvana“ kūrinys „Smells Like Teen Spirit“ pripažintas visų laikų labiausiai mėgstama daina.


  16. JAV „debesų“ inžinierius: „Inovacijos – ekonomikos valiuta“

Rinkos pulsas / 2015-09-23 10:58 / lrytas.lt

Vanas Williamsas, vykdantysis JAV debesų inžinerijos milžinės „Virtustream“ informacijos direktorius ir plėtros centro Lietuvoje vadovas, ne tik negaili pastabų Baltijos šalių vyriausybėms pritraukiant užsienio kapitalą, bet ir tvirtina, kad didžiausias verslo turtas – universitetuose atrasti ir išugdyti inovatyvūs darbuotojai.


  17. Artėja Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos atidarymas (1)

Meno pulsas / 2015-09-21 11:53 / lrytas.lt

„Šiais metais biblioteką pasiekė labai svarbi parama iš lietuvių išeivijos. Amerikos ir kitų šalių lietuvius žavi mintis, kad biblioteka-muziejus daug dėmesio skiria lietuvių išeivijos istorijai. Juolab kad rekonstruotame pastate bus tęsiama Lietuvių išeivijos instituto veikla“, – sakė bibliotekos direktorius Arūnas Antanaitis.


  18. Atradimai kriptoje: vienuoliai nespjaudavo į prabangų gyvenimą

Istorija / 2015-09-19 10:38 / Arūnas Dumalakas („Sostinė“)

Tiriant Vilniaus švč.Trejybės bažnyčios kriptoje rastus palaikus aiškėja, kad ne vienas vilnietis nuo persivalgymo ir nesaikingo alkoholio vartojimo sirgo podagra.


  19. Prezidento V.Adamkaus bibliotekos atidarymas – ne už kalnų

Aktualijos / 2015-09-18 15:19 / Arūnas Antanaitis

visuomenininko Liūto Mockūno prieš kelis dešimtmečius įkurtas fondas „Akiračių“ mėnraščiui remti ir išlaikyti, šiuo metu uždarinėjamas. Fondo reikalus tvarkantis Vytautas Germanas dalį lėšų paskyrė Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus reikalams. Be tikrai svarbios praktinės naudos, „Akiračių“ fondo parama yra svarbi ir simboliškai. Valdas Adamkus, Santaros-Šviesos judėjimas ir „Akiračių“ mėnraštis buvo ir yra artimi liberalios demokratijos, pagarbos žmogui idėjomis, kurių plėtra ir skleidimu rūpinasi Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. 


  20. Neregėtas vaizdas – šarvuočiai Kauno gatvėse

Aktualijos / 2015-09-16 14:50 / Arūnas Karaliūnas

Antradienį apie 14 valandą Kauną pasiekė pirmoji Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ technikos vilkstinė, vakare atriedės ir antroji. Kariškiai ruošiasi dvi dienas vykstančioms pratyboms, kurių metu bus imituojamas pasiruošimas Kauno gynybai.


Populiariausi per 24 val.