Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2388, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Šimtukininkas pelnė medalį ir tarptautinėje olimpiadoje (2)

Studijos / 2014-07-22 13:45 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Penkis šimtukus brandos egzaminuose gavęs Vilniaus licėjaus dvyliktokas Mantas Pajarskas iš 26-osios tarptautinės informatikos olimpiados Taibėjuje, Taivane, grįžo su bronzos medaliu.


  2. Mokytojos ir jos mokinio meilė – pasmerkta (72)

Likimai / 2014-07-21 17:19 / Vykintė Budrytė

Jis buvo 17-metis moksleivis, ji – 23 metų mokytoja. Apie jų meilę kalbėjo visa mokykla. Likimo išskirti, jie vienas kito ilgėjosi 35 metus. Televizijos suvesti, negalėjo atsidžiaugti. Tačiau laimė truko vos kelis mėnesius.


  3. Maidano himno autorė Anastasija: „Grąžinkite mūsų dangų“ (516)

Katastrofa Ukrainoje / 2014-07-19 12:20 / Eugenija Grižibauskienė

Į Lietuvą atvyko eilėraštį apie rusus „nebrolius“ parašiusi ir tūkstančių internautų širdis užkariavusi jauna ukrainiečių poetė Anastasija Dmitruk. Audringą patriotinį eilėraštį apie carui besimeldžiančius ir laisvės nesuvokiančius rusus „My bolše ne budem bratjami“ parašiusi Anastasija akimirksniu užkariavo internautų simpatijas. Per tris mėnesius jį peržiūrėjo beveik trys milijonai interneto lankytojų.


  4. R. E. Mazurevičiūtės nepamirštamas gimtadienis - Sicilijoje (13)

Žmonės / 2014-07-18 20:03 / Iveta Skliutaitė

Iki šiol „Mis Lietuva“ Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė gimtadienius šventė tradiciškai – su artimiausiais žmonėmis Lietuvoje. 23-iąjį gimtadienį mergina sutiko įspūdingoje Sicilijos saloje, kur ne tik turėjo progos išvysti raudonus karštos besiveržiančio Etnos ugnikalnio lavos upelius, bet ir buvo nustebinta vietos gyventojų jai paruoštų staigmenų.


  5. Palydovas „LituanicaSAT-1“ dar šį mėnesį sudegs atmosferoje (6)

Visata / 2014-07-18 17:13 / BNS

Kauno technologijos universiteto palydovas sudegė atmosferoje dar gegužę, nenumaldomai artėja ir Vilniaus universiteto palydovo „LituanicaSAT-1“ misijos pabaiga. Jis turėtų sudegti atmosferoje po savaitės – liepos 24–28 dienomis, pranešė universitetas.


  6. Jaunas Lietuvos teatras: aktorių perteklius ir idėjų badas? (4)

Scena / 2014-07-18 11:53 / Raminta Levandraitytė (LRT)

Šiemet vaidybos studijas baigę jauni aktoriai suka galvas, kur sau rasti darbo vietą arba kaip ją susikurti. Kai kurie jų po studijų lieka vieni tuščiame lauke, kiti mano, kad vienas lauke – ne karys, ir buriasi į trupes. Tačiau, ekspertų teigimu, jauniems kūrėjams trūksta idėjų ir individualumo.


  7. Vidaus vandens kelių direkcijai vadovaus buvęs bankininkas (1)

Sėkmės istorijos / 2014-07-17 14:36 / lrytas.lt

Valstybinės įmonės Vidaus vandens kelių direkcijos generalinio direktoriaus pareigas pretenduoja eiti buvęs Lietuvos banko grynųjų pinigų tarnybos Kasos departamento vadovas Antanas Ivanauskas. Tačiau tą patvirtinti turi specialiosios tarnybos, Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka patikrinusios informaciją apie Susisiekimo ministerijos skelbto konkurso nugalėtoją.


  8. „Kviečia Joniškėlio respublika“ – gyvų įspūdžių festivalis (1)

Meno pulsas / 2014-07-15 13:26 / lrytas.lt

Gyvosios karo istorijos ir muzikos festivalis „Kviečia Joniškėlio respublika“, liepos 18-19 dienomis kviesiantis susipažinti su nedideliu, bet turtingu šiaurinės Lietuvos miestu Joniškėliu ir turtinga jo istorija, svečius stebins pramogų gausa ir gera muzika nuostabaus grožio dvare bei jo parke.


  9. Patvirtino V. Baltraitienės kandidatūrą į žemės ūkio ministrus (8)

Aktualijos / 2014-07-12 22:04 / BNS ir lrytas.lt inf.

Darbo partijos taryba į žemės ūkio ministro postą patvirtino Seimo narės Virginijos Baltraitienės kandidatūrą. Tai nutarta partijos tarybos posėdyje Varniuose šeštadienį vėlai vakare. Socialdemokratas premjeras Algirdas Butkevičius, kuris norėtų matyti V.Baltraitienę šiose pareigose, šeštadienį sakė, kad ją remia ir šalies prezidentė. Anksčiau A.Butkevičius pripažino, kad Dalia Grybauskaitė yra išsakiusi kritikos V.Baltraitienei, daugiausia „dėl pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai“.


  10. Kanados lietuvį stebina mėginimai stabdyti emigraciją (56)

Sėkmės istorijos / 2014-07-12 15:15 / Marius Jokūbaitis

Kai Stasys Kuliavas atvyksta į Lietuvą, dažnai sulaukia klausimų, kaip už Atlanto sekasi krepšininkui Jonui Valančiūnui. Toronte gyvenantis lietuvis bičiuliaujasi su NBA žaidžiančiu centru, nes įtraukė J.Valančiūną į Kanados lietuvių bendruomenę.


  11. Paaiškėjo, kas pakeis atsistatydinusį Vigilijų Jukną (9)

Aktualijos / 2014-07-12 13:28 / BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad šalies prezidentė remia „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrą į žemės ūkio ministrus. Tai jis sakė žurnalistams po Dalios Grybauskaitės inauguracijos ceremonijos Seime šeštadienį. Pats A.Butkevičius taip pat nori matyti V.Baltraitienę ministrės pareigose.


  12. Virginija Baltraitienė sutiktų tapti žemės ūkio ministre (57)

Aktualijos / 2014-07-11 15:43 / BNS ir lrytas.lt inf.

Seimo narė „darbietė“ Virginija Baltraitienė sako linkusi sutikti tapti žemės ūkio ministre, tačiau pabrėžia, jog partija dėl kandidato dar nėra apsisprendusi.


  13. Dėstytojai dar tiki, kad po 50 metų jų nepakeis kompiuteriai (14)

Studijos / 2014-07-11 15:40 / Arnoldas Lukošius iš Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimo

Politologas, Bato universiteto Jungtinėje Karalystėje lektorius ir Oksfordo universiteto vyresnysis mokslinis bendradarbis Ainius Lašas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pamėgino pažvelgti į labai tolimos ateities mokslo įstaigas. Keista, tačiau jo pranešimas, kaip ir daugelio po to vykusios diskusijos dalyvių pasisakymai, nevirto liaupsėmis technologijoms.


  14. Per Dainų dieną šalies vadovės pasipuošė tautiniais kostiumais

Meno pulsas / 2014-07-06 18:56 / Milda Augulytė

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – liepos 6-ąją – baigiasi jubiliejinė Dainų šventė „Čia – mano namai“. Jos iškilmingas uždarymas – Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke, kurioje vienu kvėpavimu dainas atlieka per dvylika tūkstančių choristų iš 350 kolektyvų.


  15. Šveicarijos dienoraštis. Devyni mėnesiai namuose (III dalis)

Kelionės ir poilsis / 2014-07-03 19:51 / Monika Kareniauskaitė

Tiesioginė demokratija dabar suvokiama dvejopai - kaip Šveicarijos palaiminimas arba prakeiksmas. Šiandien ji susilaukia vis daugiau kritikos. Kaip pasakoja vietos gyventojai, referendumams vykstant itin dažnai, eiliniai piliečiai stokoja laiko ir galimybių išsamiai gilintis į kiekvieną klausimą – juolab tokiose specifinėse srityse kaip krašto apsauga ar ekonomika.


  16. Prisivilioti pasaulio lietuvius mėgins įvairios įmonės

Aktualijos / 2014-07-03 15:19 / lrytas.lt

Po savaitės prasidėsiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Lietuvos ir tarptautinės kompanijos karjeros galimybėmis mėgins prisivilioti užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius jaunus lietuvius.


  17. Tibetiečiai kalnuose išgyvena dėl išnykusių protėvių geno

Įvairenybės / 2014-07-03 11:38 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Tibetiečiai išgyventi aukštai kalnuose gali dėl ypatingo geno, kurį paveldėjo iš paslaptingos, jau išnykusios žmonių šeimos atšakos, trečiadienį paskelbė mokslininkai. Šiuolaikinių tibetiečių protėviai tą svarbų geno, kuris reguliuoja deguonies kiekį kraujyje, variantą įgijo susikryžminę su senoviniais hominidais, kurie vadinami Deniso žmonėmis ir kurie yra arba atskira žmonių genties rūšis, arba šiuolaikinių žmonių rūšies Homo sapiens porūšis.


  18. Klaipėdoje bus taikoma delfinų terapija. Kam ji reikalinga?

Vasaros naujienos / 2014-07-03 10:34 / Živilė Karevaitė

Rekonstruotas Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas jau dirba nuo praėjusių metų pabaigos, o nuo kitų metų lankytojų lauks ne tik atnaujinta išorė, bet ir naujos paslaugos – bus galima registruotis į Delfinų terapijos centro užsiėmimus. Kam reikalinga gyvūnų terapija ir kokią naudą sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms teiks šis centras, pasakoja muziejininkė-edukologė, būsimojo centro darbuotoja Brigita Kreivinienė.


  19. Vasaros pradžioje labiausiai džiugino irkluotojai

Startai / 2014-07-02 23:01 / lrytas.lt

Birželio mėnesį svariausių pergalių pasiekė Lietuvos irkluotojai, iš Belgrade vykusio Europos čempionato parsivežę visų trijų spalvų medalius. Savo tikslus pasiekė kelialapį į žemyno pirmenybes iškovojusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, į aukštesnę pakopą žengusios šalies vyrų ir moterų regbio septyniukių rinktinės, šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale antrąją vietą užėmusi Laura Asadauskaitė, Lietuvos krepšinio lygos čempionu tapęs Kauno „Žalgiris“.


  20. Lietuva ir Japonija kartu tirs mažųjų žuvėdrų migracijos kelius

Gamta / 2014-07-02 16:44 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Japonijos paukščių apsaugos draugija (JSPB) 2014-2016 m. bendrai vykdys mokslinių tyrimų projektą, per kurį analizuos mažųjų žuvėdrų migraciją ir svarbiausias šiems paukščiams kylančias grėsmes.