Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3281, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Lietuvos futbolininkės startuos Europos čempionato atrankoje (2)

Futbolas / 2016-10-20 16:21 / lff.lt

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė išvyko į Baltarusiją – ten rytoj startuoja Europos WU-19 čempionato atrankos turnyras.


  2. Aalto universitetas: kol lietuviai delsia, suomiai šluosto nosis

Pasaulis / 2016-10-19 19:03 / „Lietuvos ryto“ televizija

Lietuvoje diskutuojant apie būtinybę jungtis šalies aukštosioms mokyklos, Suomija jau džiaugiasi pasiektais rezultatais. Iki reformos kone dvigubai daugiau gyventojų turinti šalis turėjo 21 aukštąją mokyklą – tai yra dukart mažiau nei Lietuva. Dabar liko 15 . Vienas iš apjungtų universitetų , architekto Aalto vardu pavadintas universitetas parodė ypač gerus rezulatus ir patenka į geriausiųjų pasaulyje sąrašą.


  3. Lietuvio Tomo Černiausko rankose – „Burberry“ kostiumų kokybė (9)

Stiprioji lytis / 2016-10-18 07:12 / Rugilė Ereminaitė („Lietuvos rytas“)

Iš Kaišiadorių kilęs Tomas Černiauskas (24 m.) net nesvajojo, kad kada nors taps garsių britų mados namų „Burberry“ darbuotoju ir dar eis itin atsakingas pareigas. Gavęs tokį pasiūlymą jis iš pradžių... net atsisakė.


  4. Į Lietuvą atkeliavo aukštosios kultūros simbolis – W.A. Mozarto smuikas

Scena / 2016-10-14 15:33 / lrytas.lt

Žymusis austrų kompozitorius Wolfgangas Amadeus Mozartas niekada nesilankė Lietuvoje, užtat dabar čia net savaitei atkeliavo jo smuikas.


  5. Savaitgalio sporto karštligė: kas, kur, kada? (2)

Kitos naujienos / 2016-10-14 13:44 / Tautvydas Vencevičius („Lietuvos sportas“)

Gausų pasirinkimą savaitgalį turės sporto gerbėjai. Druskininkuose paaiškės Lietuvos ralio čempionai, Alytuje vyks tarptautinis vandensvydžio turnyras, prasidės Baltijos moterų tinklinio lyga, o Šiaulių arenoje vyks didžiausios Lietuvos žirgų konkūrų varžybos. Savaitgalį taip pat rungtyniaus krepšininkai, rankininkai ir žolės riedulininkai.


  6. Pasirašyti susitarimai dėl STEAM centrų Marijampolės ir Panevėžio apskrityse

Aktualijos / 2016-10-13 14:08 / lrytas.lt

Ketvirtadienį pasirašyti susitarimai dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrus Marijampolės ir Panevėžio apskrityse. Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva iš viso šalyje planuojama įsteigti dešimt STEAM centrų – kiekvienoje apskrityje. Juose mokiniai galės ne tik susipažinti su mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, atradimais, bet ir patys atlikti mokslinius eksperimentus, tyrimus, laboratorinius, projektinius, brandos darbus.


  7. Klaipėdos universitetas nori ruošti medikus, bet ministerija idėja nesižavi (1)

Aktualijos / 2016-10-11 20:55 / Modesta Gaučaitė

Lietuvos universitetai nepajėgūs paruošti visų, norinčių būti medikais, todėl reikia, kad dar vienas universitetas ruoštų būsimus gydytojus. Tokias išvadas padarė Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas.


  8. Istorikų akiratyje – Vilniaus katedros paslaptys ir LDK valdovų karūnavimas

Istorija / 2016-10-11 11:00 / lrytas.lt

„Lietuvis randa daug lituanistinių ženklų Krokuvos katedroje, o lenkas savo praeičiai svarbių akcentų pastebi Vilniaus katedroje“ – sakė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.


  9. Paskelbti Nobelio ekonomikos premijos laimėtojai (2)

Sėkmės istorijos / 2016-10-10 12:52 / Gintarė Valentinaitienė

Vienu prestižiškiausių laimėjimų, Nobelio ekonomikos premija, šiemet džiaugtis gali du ekonomistai. Švedijos karališkoji mokslų akademija šiemet apdovanos Harvardo universiteto profesorių Oliverį Hartą bei Masačiusetso technologijų instituto ekonomikos profesorių Bengtą Holmstromą.


  10. Šiaurės ir Baltijos šalių šokio bendruomenė aiškinsis, kaip suvokiamas šokis

Scena / 2016-10-10 10:57 / lrytas.lt

Spalio 13–16 d. Vilniuje vyks dvyliktasis didžiausio Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklo „keðja“ suvažiavimas.


  11. Jei neatidaro durų, Lietuvą pasaulyje garsinantis Bernardas Garbačauskas-Garby atveria langus (12)

Stiprioji lytis / 2016-10-09 19:04 / Daiva Kaikarytė („Lietuvos rytas“)

Mokytis vienu metu trijose mokyklose, surengti koncertą Niujorko Lincolno menų centre, ruošti knygą – kai 19 metų jaunuolis turi tiek veiklos, stebina. O kur dar žinia, kad būtent jis – lietuvių baritonas Bernardas Garbačauskas-Garby – iš tūkstančio pretendentų buvo atrinktas į muzikų Harvardu vadinamą Juilliardo mokyklą Niujorke.


  12. Kinijos pirmakursių tėvai stovyklauja universitetuose

Marga planeta / 2016-10-08 13:11 / „Lietuvos rytas“

Kinijos universitetai sugalvojo neįprastą būdą padėti pirmakursiams lengviau įsikurti. Tūkstančius kilometrų vaikus mokytis atlydėjusiems tėvams leidžiama nakvoti sporto salėse pastatytose palapinėse.


  13. Monika Linkytė Londone seka grupės „Radiohead“ narių pėdomis (7)

Muzika / 2016-10-07 10:56 / lrytas.lt

Viena populiariausių šalies atlikėjų, Monika Linkytė, vasarą nustebinusi pokyčiais savo muzikinėje karjeroje, šių metų rudenį išvyko iš Lietuvos – dainininkė pradėjo muzikos kūrimo studijas Londone.


  14. Geriausi moksleiviai studijas renkasi tėvynėje? (3)

Aktualijos / 2016-10-07 06:44 / „Laiko ženklai“

Demografinės krizės kamuojamą Lietuvą pagaliau pasiekė gera žinia – šįmet į profesines mokyklas įstojo beveik 24 tūkst. mokinių – tai 8 proc. daugiau nei pernai ir net 20 proc. daugiau, nei planuota.


  15. Budistų vienuoliai paminėjo 1976 metų Tailando skerdynes (1)

Įvykiai / 2016-10-06 14:03 / BNS, AP ir lrytas.lt inf.

Budistų vienuoliai, gedėtojai, aktyvistai ir šiaip smalsuoliai ketvirtadienį paminėjo vienos tamsiausių Tailando istorijos dienų, kai policija per taikų protestą nužudė dešimtis studentų, o linčiuotojai išniekino aukų kūnus, 40-ąsias metines.


  16. Naują sezoną RKL pasitinka pasikeitusi

Krepšinis / 2016-10-06 07:25 / lrytas.lt

Spalio 5 dieną netradicinėje vietoje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, RKL atvėrė naujo sezono lapą. Lygos vadovai komandoms, rėmėjams, partneriams ir valdžios atstovams pristatė naują varžybų sistemą, komandas bei numatomus renginius.


  17. Paskelbti Nobelio fizikos premijos laureatai

Laboratorija / 2016-10-04 12:51 / lrytas.lt

Švedijos Karališkoji mokslų akademija antradienį paskelbė, kad šių metų Nobelio fizikos premija atitenka trims amerikiečiams mokslininkams už topologinių medžiagos fazių ir jų virsmų tyrimus.


  18. Krepšininku tapti troškęs šilutiškis JAV tapo kitokia žvaigžde

Istorijos / 2016-10-03 21:56 / Vykintė Budrytė („Lietuvos rytas“)

Dėl krepšinio į JAV išvykęs šilutiškis Egidijus Budrikis (30 m.) profesionaliu krepšininku taip ir netapo, tačiau sėkmė jį pasivijo kitur. Lietuvis turi papuošalų verslą, filmuojasi reklamose. Į vieną jų pateko todėl, kad yra panašus į NBA oro karaliumi vadinamą Zachą LaVine’ą (21 m.). Lietuvis tapo jo dubleriu, mat krepšinio žvaigždei negalima rizikuoti atliekant triukus.


  19. Žalias alus: Lietuvoje „Carlsberg“ pilstys į suyrančius butelius

Laboratorija / 2016-10-02 21:31 / lrytas.lt

Kopenhagoje (Danija) pristatytas būsimojo visiškai suyrančio „Carlsberg“ butelio „Green Fiber Bottle“ dizainas gresia nemalonumais mūsų butelių rinkėjams. Priežastis labai paprasta – laiku tokio nesuradus ir nepridavus, jis išmestas per trumpą laiką pats visiškai suirs gamtoje. Planuojama, kad „Green Fiber Bottle“ bandomojoje rinkoje pasirodys 2018 metais, o Lietuva bus tarp pirmųjų šalių, kur alus bus pradėtas pilstyti į tokį butelį.


  20. Šilutiškio kelias JAV į šlovę susiklostė kitaip, nei planuota

Istorijos / 2016-09-30 18:02 / lrytas.lt

Dėl krepšinio į JAV išvykęs šilutiškis Egidijus Budrikis (30 m.) profesionaliu krepšininku taip ir netapo, tačiau sėkmė jį pasivijo kitur. Lietuvis turi papuošalų verslą, filmuojasi reklamose. Į vieną jų pateko todėl, kad yra panašus į NBA oro karaliumi vadinamą Zachą LaVine’ą (21 m.). Lietuvis tapo jo dubleriu, mat krepšinio žvaigždei negalima rizikuoti atliekant triukus. Prieš kelis mėnesius E.Budrikis filmavosi „Nike“ reklamoje su NBA krepšininku Z.LaVine’u, žaidžiančiu Minesotos „Timberwolves“ komandoje. Šis krepšininkas pastaruosius dvejus metus tapo NBA žvaigždžių dienos dėjimo į krepšį konkurso nugalėtoju.


Populiariausi per 24 val.