Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 2449, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Per 5 dešimtmečius - daugiau nei 40 tūkstančių išgydytų širdžių (3)

Sveikata / 2014-10-01 19:29 / Danutė Jonušienė

Pirmoji ir sėkminga – taip kalbėjo garsūs šalyje medikai apie Vilniuje atliktą pirmąją širdies operaciją, kurioje buvo taikoma dirbtinė kraujotaka. 1964-ųjų spalio 14-ąją Trakų gyventojai Aldonai Andrejevai-Čečurko, kenčiančiai dėl širdies ydos, buvo 14 metų. Po šios operacijos ne tik pasikeitė jos gyvenimas, tai buvo naujas žingsnis Lietuvos medicinos istorijoje.


  2. Kalifornija priėmė pirmąjį JAV įstatymą dėl sutikimo mylėtis (7)

Įvykiai / 2014-09-30 12:03 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Kalifornijos koledžai pirmadienį sveikino naują įstatymą, pagal kurį seksui universitetų miesteliuose būtinas vadinamasis teigiamas partnerių sutikimas ir kuris buvo pramintas „Taip“ reiškia „Taip“ įstatymu.


  3. Lietuvos moterų futbolo lygoje nebeliko nelaimėjusių komandų

Futbolas / 2014-09-30 08:19 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pirmadienį sužaistos paskutiniosios Lietuvos moterų futbolo A lygos antrojo etapo III turo rungtynės autsaiderių grupėje (dėl 5-7 vietų), kuriose pirmąją pergalę iškovojo Alytaus SRC-MFK (5 tšk.) ekipa.


  4. Indonezijoje susirgusi lietuvė patyrė tikrą košmarą (179)

Sveikata / 2014-09-29 20:32 / Lina Lileikienė

22 metų vilnietę Grytę Grauslytę Indonezijoje užklupo itin agresyvus limfmazgių vėžys ir kelios gyvybei pavojingos infekcijos. Tolimos šalies medikų neatpažinta liga taip nualino studentės kūną, kad ją galėjo išgelbėti tik stebuklas. Ir jis įvyko. Šiandien G.Grauslytė neplanuoja gyvenimo, nes žino – jis gali pasikeisti per dieną. „Dar praėjusių metų rudenį atrodė, kad apie mano gyvenimą galima tik svajoti: nuostabi gamta, kelionės po salas, kopimas į ugnikalnius, gausybė draugų, naujos patirties.


  5. Nebūkite naivūs: „Google Translate“ vertėjo nepakeis (4)

Techno / 2014-09-29 08:52 / Gediminas Gasiulis

Jei manote, kad virtualioji tekstų vertimo sistema „Google Translate“ ateityje bedarbiais paliks profesionalius vertėjus, jos misiją suprantate neteisingai. „Mašininio vertimo sistemų tikslas – ne pakeisti vertėją ir už jį atlikti darbą, bet tapti profesionalaus vertėjo pagalbininku, galinčiu paspartinti darbą ir pasiūlyti tinkamą žodžio ar frazės variantą. Galutinį sprendimą, kaip išversti konkrečią mintį, turi priimti žmogus, o ne mašina“, – aiškina bendrovės „Tilde IT“ vadovė Renata Špukienė.


  6. Kaip privilioti naujų studentų? Paplukdyti po Klaipėdos uostą! (3)

Studijos / 2014-09-27 13:05 / Sigita Purytė

Kelios dešimtys moksleivių penktadienį apie pietus buriavosi kruizinių laivų terminale. Keturių mokyklų moksleiviai panoro dalyvauti viename iš „Tyrėjų nakties“ renginių – pasiplaukioti po Klaipėdos uostą. „Norime, kad vaikai susipažintų su vandens transportu ir uostu. Galutinis tikslas – lauksime jų universitete“, - portalui lrytas.lt pasakojo Klaipėdos universiteto (KU) profesorius Vytautas Paulauskas.


  7. Apie Lietuvos lenkų identitetą lietuvių požiūriu (52)

Komentarai / 2014-09-26 15:47 / Anatolijus Lapinskas

Kaip gyvena Lietuvos piliečiai lenkai? Į tokį klausimą ne kartą atsakė Lenkijos užsienio reikalų ministerija, Lenkijos Senato patronuojama organizacija „Wspolnota Polska“, besirūpinanti ryšiais su lenkų diaspora užsienyje, Lenkijos ambasada Lietuvoje, jau neskaičiuojant viso būrio Lenkijos politikų ir europarlamentarų, taip pat gausios Lenkijos žiniasklaidos.


  8. Kas svarbiau universitetams: studentų smegenėlės ar pinigėliai? (9)

Studijos / 2014-09-22 14:31 / lrytas.lt

Praėjusią savaitę vykusioje viešoje diskusijoje „Lietuva, quo vadis? Mūsų universitetai“ švietimo, žiniasklaidos ir verslo profesionalai, dalydamiesi savo žiniomis ir patirtimi, nagrinėdami užsienio šalių pavyzdžius, ieškojo atsakymų į klausimą, kokių gi reikia pokyčių mūsų aukštojo mokslo sistemai, ir siūlė savo receptus jai reformuoti.


  9. Tęsiantis susirėmimams Jemene užsiliepsnojo televizijos pastatas

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-20 15:06 / Reuters, BNS ir lrytas.lt inf.

Jemeno valstybinės televizijos pastatas sostinėje Sanoje užsiliepsnojo po jau trečią dieną netylančios minosvaidžių ugnies iš protestuojančių prieš vyriausybę sukilėlių pozicijų, šeštadienį pranešė vietos gyventojai ir vienas televizijos darbuotojas.


  10. Įspūdžiai iš Nidos: ko nesulaukė K. Donelaitis?

Dailė / 2014-09-19 00:40 / Povilas Sigitas Krivickas

Nidos tarptautiniame fotomenininkų seminare netikėtą temą savo rytinei paskaitai pasirinko fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas – „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“. Ilgą laiką dailininko ir kompozitoriaus fotografijomis niekas nesidomėjo. Jos buvo vertinamos tik kaip ikonografinė medžiaga genialaus kūrėjo biografijai pažinti. Tik visai neseniai požiūris pasikeitė, ir dabar M. K. Čiurlionio fotografinė kūryba tyrinėjama kaip svarbi jo kūrybinio palikimo dalis.


  11. Paramos studijoms prašanti magistrė atsilygina maistu smegenims (80)

Mano pinigai / 2014-09-18 22:30 / Audrė Srėbalienė

„Čia nėra abejingų referendumui“, – sako Škotijos, Edinburgo universiteto Filosofijos fakulteto magistrantė 22 metų Urtė Laukaitytė. O studentai? „Už“ ar „prieš“ referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos? Pasak Urtės, palaikyti kurią nors pusę nėra paprasta. Nes ir viena, ir kita turi stiprių argumentų. Tačiau šiai merginai ne ką mažiau nei šiandienis referendumas rūpi ir tai, kaip per dvi savaites sukaupti lėšų mokesčiui už magistro studijas.


  12. Į vandenį nuleistas Lietuvos meistrų pastatytas mokslinis laivas

Aktualijos / 2014-09-15 18:28 / Aušra Pilaitienė

Pirmadienį į vandenį nuleistas Klaipėdoje, bendrovėje Vakarų Baltijos laivų statykloje, pastatytas mokslinių tyrimų laivas „Mintis“. Lapkričio pabaigoje jis bus perduotas Klaipėdos universitetui.


  13. Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis? (1)

Sveikata / 2014-09-15 09:50 / Vėjūnė Inytė

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


  14. JAV valstybės sekretorius J.Kerry sąjungininkų ieškos Egipte

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-13 11:32 / BNS ir lrytas.lt inf.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį atvyko į Kairą, kur baigsis jo kelionė po Artimuosius Rytus, telkiant koaliciją kovai su „Islamo valstybės“ džihadistais Irake ir Sirijoje.


  15. Bibliotekos gali skaitmenizuoti knygas be autorių leidimo

Išmanyk / 2014-09-12 10:16 / lrytas.lt

ES Teisingumo Teismas pateikė autorių teisių direktyvos išaiškinimą dėl bibliotekų turimų knygų skaitmenizacijos. Pagal jį, bibliotekos turi teisę savo elektroniniuose terminaluose pateikti skaitytojams bibliotekose esančius leidinius skaitmeniniu formatu, papildomai neprašant autoriaus ar leidyklos leidimo tai daryti. Tuo atveju, jei medžiagą skaitytojas nori atsispausdinti ar perkelti į nešiojamąją atminties laikmeną, gali būti renkamas mokestis.


  16. NATO karius stadione egzaminavo Šiaulių futbolininkės

Futbolas / 2014-09-11 20:42 / Ričardas Vitkus

Ketvirtadienį į centrinį Šiaulių stadioną susirinkę futbolo mėgėjai išvydo neįprastą reginį – karines uniformas į sportinę aprangą iškeitusius kariškius aikštėje egzaminavo Lietuvos futbolo čempionės Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkės. „Čempionių iššūkis NATO kariams“ pavadintame draugiškame turnyre su šiaulietėmis futbolininkėmis jėgas išbandė Portugalijos NATO karių, Kanados NATO karių ir Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės komandos.


  17. LSU studentai fotosesijoje pristatė pačių kurtą sportinę aprangą

Stilius ir grožis / 2014-09-09 18:29 / Iveta Skliutaitė

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai šiuos mokslo metus pasitiko vilkėdami pačių kurtą laisvalaikio ir sportinę aprangą su šios aukštosios mokyklos logotipu.


  18. Rekordinė auka Harvardo universitetui - 350 mln. dolerių

Marga planeta / 2014-09-08 23:26 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Garsusis Harvardo universitetas JAV Masačūsetso valstijoje sulaukė didžiausios savo istorijoje aukos. Buvęs studentas, rizikos kapitalo investuotojas Geraldas Chanas pervedė aukštajai mokykla 350 mln. dolerių (270 mln. eurų), rašo laikraštis „Harvard Crimson“, kuriuo remiasi agentūra AFP.


  19. KTU įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

Naujienos / 2014-09-06 10:13 / lrytas.lt

Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąją aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.


  20. Mokslo rėtis – per retas

Studijos / 2014-09-02 07:01 / Valdas Bartasevičius

Pirmą kartą po daugelio metų mokyklose vėl pagausėjo pirmokų – maždaug tūkstančiu. Tačiau bendras tiek moksleivių, tiek studentų skaičius Lietuvoje tebemažėja. Kur veda tokie procesai?


Populiariausi per 24 val.