Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 7593, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Savaitgalio orai jau bus žiemiški

Gamta / 2014-11-28 00:01 / Alva NAGELYTĖ

Vakar rytą atsibudę vilniečiai pamatė dar žiemiškesnį vaizdą. Plonas sniego sluoksnis balta paklode užklojo gatves, skverus, padabino medžių šakas. Ketvirtadienio naktį ir dieną lengvai snyguriavo daug kur šalyje, vietomis buvo fiksuojama silpna lijundra. Tačiau tokio kritulių kiekio skaitmeninė išraiška buvo artima nuliui milimetrų.


  2. Inkasatorių kasdienybė – auginti raumenis kilnojant eurus (16)

Rinkos pulsas / 2014-11-27 17:37 / Aida Murauskaitė

Lydimi „Aro“ pareigūnų ir būrio policijos gatvėmis rieda inkasavimo bendrovių automobiliai, kuriuose - eurai. Išvežioti eurus, o sausio pirmosiomis savaitėmis surinkti litus – tokia užduotis teko dviem didžiausioms Lietuvoje inkasavimo įmonėms. Inkasavimo bendrovės „Eurocash1“ vyrai dabar raumenis auginasi ne tik sporto salėje. Pastarąjį mėnesį jiems tenka pakrauti ir iškrauti automobilius, pilnus eurų monetų. Tarkim, vienu kartu iš Lietuvos banko paprastai vežamos 5-8 tonos eurų, kurie paskui iškeliauja į komercinius bankus, o jau po kelių dienų keliaus ir įmonėms – tiek dideliems prekybos tinklams, tiek mažai kaimo kirpyklai.


  3. Australijoje dangus maišėsi su žeme

Pasaulis / 2014-11-27 13:28 / AP

Smarki audra nusiaubė Australijos Brisbano miestą. Iš dangaus pabirę ledukai talžė ne tik pastatus, automobilius, bet ir augmeniją. Smarkus vėjas laužė medžius ir niokojo pastatus. Vanduo užtvindė namus, prekybos centrus. Dėl kilusios gamtos stichijos 80 tūkst. pastatų liko elektros energijos tiekimo. Taip pat sutriko ir traukinių eismas.


  4. Už grotų Lietuvoje ir Danijoje atsidūrė konfliktavę gaujų nariai (1)

Kriminalai / 2014-11-27 10:57 / lrytas.lt

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, narpliodami Šiauliuose buvusius incidentus, pasiekė, kad nuo visuomenės būtų izoliuotos dvi su organizuotu nusikalstamumu siejamos šiauliečių grupės: vienos nariai už grotų atsidūrė Danijoje, kitos – Šiauliuose.


  5. Šaltis pamažėl galanda dantis (1)

Gamta / 2014-11-27 07:14 / Alva Nagelytė („Lietuvo rytas“)

Europos vidutinėse platumose maždaug nuo lapkričio vidurio nusistovėjo dideli temperatūros skirtumai. Rytų Europoje pamažu išplito ir tvirtai laikosi šaltis. Vakarų ir nemaža dalis Vidurio Europos šalių vis dar gyvena šilto rudens sąlygomis. Šios savaitės viduryje didžiausias šaltis koncentravosi debesų nedengiamose Rusijos centrinėse srityse. Trečiadienio naktį čia daug kur fiksuotas 15–19 laipsnių šaltis. Kitur Rytų Europoje nakties šaltį maždaug perpus švelnina plona debesų danga, daugiausia juosianti dar labai stipraus, bet jau nebejauno anticiklono pakraščius, ar pasklidęs gana tirštas rūkas.


  6. Katinas Burundukas - žaisminga namų puošmena (4)

Suteik namus / 2014-11-26 13:13 / lrytas.lt

Šalta, šlapia, vėjas.. Iš po mašinos išlenda 5 sustirę katinėliai. Kailiukas peršlapęs, akytės liūdnos ir alkanos. Šiek tiek nepasitiki žmogumi, bet su maistu pavyksta prisivilioti ir visus susirinkti. Čia – vienas iš jų. Berniukas Burundukas (5-6mėn). Namuose adaptuojasi greitai. Jau pirmą dieną ėmė žaisti.


  7. Pagarsėjusio „fūristo“ nuotykis Italijoje tebejuokina jo kolegas (80)

Išklausykite / 2014-11-25 17:35 / Kęstutis Grubliauskas

Popiežius. Tikriausiai niekas neabejoja jo šventumu, pareigingumu, bet vis dėlto jis – žmogus. Vaikšto žeme, važinėja automobiliais. Ir tas šventas žmogus, kuris lankė mūsų žemę, taip turėjo savo automobilį. Ir ne vieną.


  8. Prie Kretos pradėta kelių šimtų migrantų gelbėjimo operacija

Įvykiai / 2014-11-25 17:29 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Manoma, kad dėl mechaninio gedimo į pietus nuo Kretos salos dreifuojančiame prekybos laive yra maždaug 700 migrantų, antradienį pranešė Graikijos pakrantės apsaugos pareigūnai.


  9. Smarkiau šals šalies rytuose

Gamta / 2014-11-25 07:56 / Alva Nagelytė („Lietuvo rytas“)

Po ilgai trukusių šiltų orų praėjusios savaitės pabaigoje sulaukėme žiemos pasisvečiavimo. Daug kur iškritęs sniegas, lijundros ir ant kelių besiformuojantis plikledis išbandė vairuotojų įgūdžius ir kantrybę. Gausiausiai pasnigo Pietų ir Rytų Lietuvos rajonuose. Sniego dangos storis šeštadienio rytą Dzūkijoje ir daug kur Aukštaitijoje buvo išaugęs iki 10 cm ir daugiau. Tačiau kelius prižiūrinčioms tarnyboms neteko ilgai plušėti.


  10. Istorinių kaltinimų ir apsivalymų ritualams – prakeiktoji poetė (66)

Literatūra / 2014-11-24 18:18 / Mindaugas Kvietkauskas (LRT)

„Mūsų visuomenėje vis dar nesibaigia kaltinimai praėjusio amžiaus poetams ir rašytojams, kurių likimai itin susipynė su Lietuvos istorijos lūžiais. Galėtume sudaryti nemažą kaltųjų poetų sąrašą, pradedant nuo Juliaus Janonio, dėl kurio paminklo Biržuose šiemet ir vėl atgijo ginčai, iki pat didžiojo trejeto, atvedusio per sovietinę okupaciją į nepriklausomą Lietuvą – Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos ir Tomo Venclovos. (...) Iš visų paminėtų kuo nors kaltinamų rašytojų Salomėja Nėris bene geriausiai atitinka klasikinę pasmerktojo poeto sampratą“, - teigia literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.


  11. Naująjį policijos vadą Liną Pernavą užgrūdino Didžiasalis (30)

Likimai / 2014-11-24 16:41 / Eglė Šilinskaitė-Puškorė, Nerijus Povilaitis ("Lietuvos rytas")

Patiekalai vakarienei, išlyginti marškiniai ir uniforma. Naujojo šalies policijos vadovo Lino Pernavo žmona Jūratė savaitgalį pasirūpina, kad jis į Vilnių iškeliautų ne tuščiomis. Laiko buičiai pareigūnas neturi, užsiėmęs būna ir per pietų pertrauką. Didžiasalio gyvenvietėje Ignalinos rajone klesti nedarbas. Namai užkaltais langais tarsi vaiduokliai pasitinka atvykėlius. Uždarius visos gyvenvietės maitintoja buvusią plytų gamyklą, daug žmonių išvyko iš Didžiasalio.


  12. Besibaigiant lapkričiui kuo toliau, tuo bus šalčiau

Orai / 2014-11-24 16:01 / „Lietuvos ryto“ televizija

Naktį snigs ir kris šladpriba Žemaitijoje bei pajūryje. Paryčiais gali susidaryti plikledis, nerims gūsingas vėjas. Oro temperatūra svyruos nuo nulio iki 5 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie 1–3 laipsnius šilumos. Antradienio dieną silpnai pasnyguriuos šiaurės vakariniuose rajonuose - nuo Raseinių iki Telšių. Galima lijundra ir plikledis. Prognozuojama nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.


  13. Požeminių konteinerių privalumus įvertino ir Lazdynai (1)

Aplinka / 2014-11-24 15:28 / Julija Šeškevičienė

Lietuvos miestų, pasirinkusių požeminius atliekų konteinerius, sąrašą netrukus papildys ir Vilnius. Sostinėje ketinama įrengti daugiau nei 3400 požeminių buitinėms atliekoms skirtų konteinerių. Moderni konteinerių sistema bus įrengta 21 miesto seniūnijoje.


  14. Muzikinio spektaklio „Lobių sala“ kūrėjai laukia tėvų su vaikais

Scena / 2014-11-24 11:38 / lrytas.lt

Artėjant Kalėdoms didžiųjų Lietuvos miestų arenose atgims nuotykių istorija, papasakota Roberto Louiso Stevensono romane „Lobių sala“. Visai šeimai skirtas muzikinis spektaklis pakvies į nuotykių, pavojų ir piratų intrigų kupiną lobių paiešką, kurioje dalyvaus ryškios Lietuvos scenos asmenybės.


  15. Palmira sako: prie darbų, nes lengvai tvarkysite reikalus (50)

Horoskopai / 2014-11-24 06:06 / lrytas.lt

Ši diena padės išsijudinti iš savotiško sąstingio. Stenkitės suvokti, ko reikia, kad sektųsi darbe, kad lengviau tvarkytumėte reikalus. Daugiau bendraukite, klausykite gaunamų patarimų. Tinka kurti ir ilgalaikius projektus. Tai geras laikas ir ką nors reklamuoti, prisistatyti naujai auditorijai, naujam darbdaviui. Tinkamas laikas pradėti sportuoti, mokytis kovos menų. Palanku pirkti sidabrą, peilius, aštrius instrumentus, taip pat veidrodžius.


  16. Perskaitytas knygas – į nereikalingų knygų biblioteką?

Literatūra / 2014-11-23 17:25 / Audra Čepkauskaitė, LRT.lt

Daug žmonių mano, kad knygas paversti makulatūra barbariška, todėl pritaria idėjai kurti nereikalingų knygų biblioteką. Jos filialai galėtų būti miesto autobusų ir traukinių stotys, kavinės bei visi įmanomi laukiamieji, kur mes stumiame laiką. „Galima daug prigalvoti. Tiesiog bibliotekos kaupti daugybės knygų negali, nes neturi saugyklų“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Simona Žilienė.


  17. Pirmadienį atsargiai vairuokite – galimas plikledis

Orai / 2014-11-23 15:43 / „Lietuvos ryto“ televizija

Artimiausią naktį debesuota su pragiedruliais. Be kritulių. Vietomis rūkas. Kai kur plikledis. Vėjas pietryčių, pietų, 4–9 m/s, pajūryje rytą iki 14 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šilumos iki 4 šalčio, rytiniuose rajonuose iki 8 šalčio. Pirmadienį debesuota su pragiedruliais. Vakare vakariniuose rajonuose nedideli krituliai. Kai kur plikledis. Aukščiausia temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.


  18. Savaitė prasidės šaltesniais orais

Gamta / 2014-11-23 07:49 / Margarita Kirkliauskaitė („Lietuvos rytas“)

Sekmadienį virš Lietuvos dar drieksis žemesnio slėgio juosta. Pragiedrulių, jei kur nors ir pasitaikys, tai visai nedaug. Krituliai, daugiausia sniegas, numatomi jau tik vietomis ir didžiausia jų tikimybė šalies rytuose. Sekmadienio dieną kritulių neturėtų būti.


  19. Sekmadienio dangų gaubs debesys, tačiau smarkiai nesnigs

Orai / 2014-11-22 16:33 / „Lietuvos ryto“ televizija

Artimiausią parą vyraus debesuoti orai. Kai kur nedideli krituliai, rūkas. Vietomis plikledis. Vėjas silpnas. Žemiausia temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, aukščiausia dieną 0–5 laipsniai šilumos.


  20. Keliuose - rūkas, sniegas ir lietus

Gamta / 2014-11-22 09:59 / lrytas.lt

Šeštadienio rytą einantys iš namų turi būti atidūs - Rytų Lietuvoje ir Varėnos rajone snyguriuoja, Tauragės rajone lietus, kitur - be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Vairuotojams svarbu žinoti, kad keliuose yra slidžių ruožų.


Populiariausi per 24 val.