Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 1223, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. A.Murray'us nori užmiršti savo žinutę apie škotų nepriklausomybę (2)

Tenisas / 2014-09-23 20:09 / lrytas.lt

Geriausias britų tenisininkas Andy Murray'us teigė, kad nesigaili išsakęs nuomonę apie Škotijos nepriklausomybę, bet yra nusivylęs tuo, kokį būdą pasirinko. 27 metų škotas socialiniame tinkle „Twitter“ likus keletui valandų iki referendumo išreiškė palaikymą nepriklausomybės šalininkams.


  2. Pralaimėjęs nacionalistų lyderis: „Škotai buvo apgauti“ (1)

Rytai-Vakarai / 2014-09-21 18:32 / BNS ir lrytas.lt inf.

Pralaimėjimą patyręs Škotijos nacionalistų lyderis Alexas Salmondas sekmadienį apkaltino britų ministrą pirmininką Davidą Cameroną ir kitus Londono politikus melaginga „priesaika“ suteikti naujus įgaliojimus nuviliojus Škotijos rinkėjus nuo nepriklausomybės.


  3. Karalienė po Škotijos referendumo ragina laikytis vienybės (9)

Europa / 2014-09-20 15:15 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Škotijos vyriausybės lyderis Alexas Salmondas penktadienį pareiškė atsistatydinsiantis, kai jo regiono rinkėjai referendume atmetė galimybę atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės, o karalienė Elizabeth II paragino škotus laikytis „abipusės pagarbos“ po visuomenę priešinusios agitacinės kampanijos.


  4. J.K. Rowling: „Škotai turėtų „didžiuotis“ (4)

Užsienio žvaigždės / 2014-09-20 12:17 / lrytas.lt

Milžiniško populiarumo sulaukusių romanų apie berniuką burtininką Harį Poterį autorė J.K. Rowling, kuri yra anglė, bet gyvena Edinburge ir pasisako prieš Škotijos nepriklausomybę, pareiškė, jog visi škotai, nepaisant jų nuomonių skirtumų, turėtų „didžiuotis“.


  5. „Euro 2020”: paaiškėjo miestai, finalas - Londone (9)

Futbolas / 2014-09-20 08:12 / lrytas.lt

Penktadienį UEFA paskelbė miestus, kuriuose vyks 2020 metų Europos futbolo čempionatas. Senono žemyno futbolo fiesta užsuks į Londoną, Miuncheną, Baku, Sankt Peterburgą, Romą, Kopenhagą, Bukareštą, Amsterdamą, Dubliną, Bilbao, Budapeštą, Briuselį, Glazgą.


  6. Tikslo nepasiekęs škotas A. Salmondas pasitraukia iš valdžios (3)

Europa / 2014-09-19 19:00 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Nepriklausomybę remiantis Škotijos pirmasis ministras Alexas Salmondas penktadienį pareiškė, kad atsistatydins ir iš savo valdžios posto, ir kaip Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderis per partijos konferenciją lapkričio mėnesį. Taip jis apsisprendė po nepriklausomybės šalininkų stovyklos pralaimėjimo ketvirtadienio referendume.


  7. Škotų referendumas britų valdžią verčia daryti nuolaidas

Pasaulis / 2014-09-19 15:49 / „Lietuvos ryto“ televizija

Britų premjeras gali lengviau atsipūsti – Škotija referendume nepritarė norui atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės. Tokį siekį palaikė 45 procentai balsavusiųjų, o priešų nepriklausomybę balsavo 55 procentai škotų. Tačiau šis referendumas ne juokais išgąsdino Londoną. Premjeras D. Cameronas nors ir džiaugiasi rezultatais, norėdamas užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje, pažadėjo daugiau galių suteikti visoms Jungtinės Karalystės sritims.


  8. Škotija lieka karalystėje: kas keisis? (44)

Rytai-Vakarai / 2014-09-19 15:00 / Gintaras Radauskas

Milijonai Jungtinės Karalystės gyventojų penktadienio rytą lengviau atsikvėpė – Škotija lieka šalies sudėtyje. Kitokia referendumo dėl nepriklausomybės baigtis galėjo reikšti karalystės suplėšymą, finansinę audrą ir dar menkesnę Londono įtaką tarptautinėje arenoje. Taip neatsitiko, bet Jungtinės Karalystės politikai sutinka, kad šalis vis tiek keisis, rašo „Reuters“.


  9. Referendumas Škotijoje svarui pridėjo svorio (2)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-09-19 14:41 / Giedrė Gečiauskienė

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų per parą pabrango apie 0,8 proc. (per metus jis yra pabrangęs 7 proc.). Kaip skelbia BBC, svaras euro atžvilgiu pakilo į dvejų metų aukštumas, JAV dolerio atžvilgiu – į dviejų savaičių aukštumas.


  10. Rusija, mokykis iš Didžiosios Britanijos! (102)

Komentarai / 2014-09-19 14:04 / Arkadijus Vinokuras

Prezidente Vladmirai Putinai, kaip matai, anglai, besipriešinantys Škotijos nepriklausomybei, nepradėjo pasauliui (ir škotams) aiškinti esą jie „rimtai susirūpinę angliškai kalbančiųjų padėtimi Škotijoje”.


  11. Škotija nepasidavė nepriklausomybės vilionėms (316)

Įvykiai / 2014-09-19 11:46 / lrytas.lt

Škotijos žmonės ketvirtadienį istoriniame referendume sprendė, ar turi būti nutraukta jau ilgiau negu tris šimtmečius gyvuojanti partnerystė su Jungtine Karalyste. Šis referendumas pasižymėjo ne tik ilgomis diskusijomis tarp dviejų stovyklų, bet ir itin dideliu aktyvumu. Penktadienį paryčiais buvo pradėti skelbti pirmieji rezultatai. Jie iš karto parodė, kad nepriklausomybės priešininkų stovykla lenkia siekiančius Škotijos nepriklausomybės.


  12. D. Cameronas: „Dabar privalome susivienyti ir žengti į priekį“ (11)

Įvykiai / 2014-09-19 11:26 / „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Rezultatams rodant, kad Škotija nubalsavo už pasilikimą Jungtinėje Karalystėje, britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas penktadienį pasveikino Alistairą Darlingą, žmogų, kuris vadovavo kampanijai prieš Škotijos nepriklausomybę.


  13. Europos lyga:„Steaua“ su G. Arlauskiu „suvalgė“ L. Spalvio ekipą (3)

Futbolas / 2014-09-19 11:23 / BNS ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį prasidėjo Europos lygos futbolo turnyras. F grupėje Milano „Inter“ klubas išvykoje 1:0 tik mačo pabaigoje palaužė Dniepropetrovsko „Dnipro“ komandą. Aikštės šeimininkai nuo antrojo kėlinio vidurio rungtyniavo mažumoje. Antrąją geltonąją kortelę gavo ir iš aikštės buvo išvarytas R.Rotanas.


  14. Škotija pasakė istorinį „ne“ (8)

Pasaulis / 2014-09-19 08:40 / „Reuters“

Penktadienį paryčiais buvo pradėti skelbti pirmieji referendumo dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Jubntinės Karalystės rezultatai. Jie iš karto parodė, kad nepriklausomybės priešininkų stovykla lenkia siekiančius Škotijos nepriklausomybės. Suskaičiavus balsus paskelbta, jog 55 proc. referendume dalyvavusiųjų piliečių balsavo prieš Škotijos nepriklausomybę ir apie 45 proc. pasisakė už.


  15. Paramos studijoms prašanti magistrė atsilygina maistu smegenims (77)

Mano pinigai / 2014-09-18 22:30 / Audrė Srėbalienė

„Čia nėra abejingų referendumui“, – sako Škotijos, Edinburgo universiteto Filosofijos fakulteto magistrantė 22 metų Urtė Laukaitytė. O studentai? „Už“ ar „prieš“ referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos? Pasak Urtės, palaikyti kurią nors pusę nėra paprasta. Nes ir viena, ir kita turi stiprių argumentų. Tačiau šiai merginai ne ką mažiau nei šiandienis referendumas rūpi ir tai, kaip per dvi savaites sukaupti lėšų mokesčiui už magistro studijas.


  16. Lietuvė Škotijoje: politikos nepavyksta išvengti net mokyklose (1)

Pasaulis / 2014-09-18 17:51 / „Lietuvos ryto“ televizija

Šiandien daugiau kaip keturi milijonai škotų balsavimo apylinkėse išsako savo nuomonę – reikia Škotijai likti Jungtinėje Karalystėje, ar tvarkytis pačiai. Apklausos rodo, kad nepriklausomybės šalininkus ir priešininkus skiria vos keli procentai, todėl intriga išlieka didelė. Pasak politologų, referendumo baigtis priklausys būtent nuo paskutinę akimirką apsisprendusių Škotijos gyventojų. Tarp jų nemažai ir lietuvių. Vieni jų bijo, kad Škotijai atsiskyrus teks išvažiuoti atgal į gimtinę, kiti į ateitį žvelgia optimistiškai.


  17. Referendumas Škotijoje: kaip nepriklausomybė paveiktų sportą? (6)

Startai / 2014-09-18 17:23 / AP ir lrytas.lt inf.

2013-ieji. Vimbldonas. Finalas. Andy Murray'us išlieja kibirus prakaito ir palaužia Novaką Džokovičių. Britai – euforijoje. 77 metus trukęs meldimasis ir laukimas baigėsi – jie ir vėl turi Vimbldono čempioną.


  18. Prie Škotijos likimo prisidės ir lietuvių balsai (75)

Europa / 2014-09-18 15:51 / Jorūnė Kazlauskaitė

Šiandien Škotijoje vykstančiame referendume turi teisę dalyvauti ir ten gyvenantys lietuviai. Nors jų nuomonės Škotijos nepriklausomybės klausimu išsiskiria, dauguma jų referendumo rezultatų laukia su dideliu jauduliu. Škotijai tapus nepriklausoma, ten dirbančių ir besimokančių žmonių gyvenime gali atsirasti nemenkų pokyčių. Referendumo diena išties ypatinga visiems Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems žmonėms. Škotijoje nuo ankstyvo ryto visi skuba į balsavimo vietas ir jau nekantriai laukia, kuo šis referendumas pasibaigs.


  19. Pasaulis laukia: ką nusprendė Škotija? (43)

Įvykiai / 2014-09-18 15:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Škotija balsavo dėl nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos per referendumą, kurstantį aistras šalyje ir tapusį pagrindine debatų tema namuose ir baruose nuo Edinburgo iki Škotijos Aukštumų.


  20. Škotijos referendumas: visi svarbiausi klausimai ir atsakymai (4)

Rytai-Vakarai / 2014-09-18 12:19 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po daugiau kaip 300 metų Škotija ketvirtadienį gali atsukti nugarą Jungtinei Karalystei. Tačiau kas tada nutiks? Agentūra AFP pateikia svarbiausius klausimus ir atsakymus apie referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės.


Populiariausi per 24 val.