Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 307, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Didžiausia Ukrainos rėmėja pasaulyje išrinkta D. Grybauskaitė (48)

Aktualijos / 2015-01-29 14:43 / lrytas.lt

Tvirtą nuomonę dėl Ukrainos ir Rusijos karinio konflikto turinti prezidentė Dalia Grybauskaitė ne kartą pelnė ukrainiečių simpatijas. Taip nutiko dar kartą. Pasaulio politikos instituto sudarytame kasmetiniame „Top-10 Ukrainos rėmėjų pasaulyje 2014“ sąraše prezidentė D.Grybauskaitė yra pirmoje vietoje. Sąrašas sudarytas atlikus garsių Ukrainos ir kitų valstybių ekspertų – žinomų žurnalistų, politologų, visuomenės veikėjų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų – apklausą.


  2. UKIP: dėl ukrainiečių žūčių kalti europarlamentarai (28)

Konfliktai ir saugumas / 2015-01-19 14:44 / lrytas.lt

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) nariai Europos Parlamente, regis, įsitikinę, kad per kruvinus protestus Kijevo Nepriklausomybės aikštėje pernai vasarį žmonės žuvo dėl europarlamentarų kaltės. Esą EP nariai pakurstė neramumus Ukrainoje kišdamiesi į šios šalies vidaus reikalus, skelbia „EurActiv“.


  3. Už paslapčių atskleidimą meilužei nori įkalinti JAV generolą

Įvykiai / 2015-01-14 22:43 / lrytas.lt

JAV prokurorai rekomendavo pateikti kaltinimus buvusiam JAV generolui ir Centrinės žvalgybos valdybos vadovui Davidui Petraeusui. Jis kaltinamas JAV paslapčių išdavimu savo biografei Paulai Broadwell. Ji buvo ir karininko meilužė.


  4. D.Grybauskaitei suteiktas Ukrainos Metų žmogaus vardas

Aktualijos / 2015-01-13 15:10 / lrytas.lt

Aukščiausioji Ukrainos akademinė taryba Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę paskelbė Metų žmogumi. Šis garbingas titulas visuomeninėje ir politinėje veikloje Lietuvos vadovei suteiktas už tvirtą ir nuoseklią paramą Ukrainos nepriklausomybei.


  5. Ianas Bremmeris: „Rusijoje permainomis valdžioje nekvepia“

Rytai-Vakarai / 2014-12-31 12:47 / Gintaras Radauskas

„Žinote, kam naudingiausia ekonominė suirutė Rusijoje ir geopolitinė Europoje? Kinijai“, – išskirtiniame interviu „Lietuvos rytui“ tvirtino amerikietis Ianas Bremmeris, laikomas politinės rizikos ekspertu. Su 45 metų I.Bremmeriu kalbėjausi gruodžio 16-ąją, Juodąjį antradienį, kai Rusijos rublio konvulsijos pasiekė aukščiausią lygį. Dabar rublis euro ir dolerio atžvilgiu jau yra sustiprėjęs, tačiau tą rytą Niujorke, kur įsikūrusi I.Bremmerio vadovaujama politinės rizikos tyrimų bendrovė „Eurasia Group“, kalba sukosi beveik vien apie Rusijos ekonomikos problemas. „Visa tai tikrai pavojinga. Be to, Vladimiras Putinas įvarė save į kampą, o tai jūsų regionui tikrai be galo svarbu“, – „Lietuvos rytui“ konstatavo amerikietis.


  6. Jebas Bushas sieks JAV prezidento posto

Įvykiai / 2014-12-17 10:58 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Jebas Bushas, kuris yra vieno buvusio JAV prezidento sūnus, o kito – brolis, antradienį nusprendė pats mėginti užimti Baltuosius rūmus 2016 metais, paskelbęs, kad pradeda pasiruošimą rinkimų kampanijai.


  7. Iš JAV Senato – pagiriamasis žodis Lietuvai dėl paramos Ukrainai

Aktualijos / 2014-12-10 15:16 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatoriai ragina Lietuvą neabejoti, kad Valstijos prisidės prie mūsų šalies saugumo stiprinimo, bei tikino, jog Lietuvos jau priimtus sprendimus teikti karinę paramą Ukrainai turėtų priimti ir JAV.


  8. JAV skirs milijardą sąjungininkų saugumui Europoje užtikrinti

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-10 11:02 / lrytas.lt

Su JAV Senato atstovais susitikusi Lietuvos delegacija buvo informuota, kad Vašingtono įsipareigojimai Lietuvos saugumui yra tvirti ir nesikeičiantys, o NATO sąjungininkų saugumui užtikrinti iš JAV biudžeto bus skirtas milijardas dolerių.


  9. Ž. Pavilionis: „Barbarai jau ne už sienų, o šalies viduje“

Aktualijos / 2014-12-04 07:20 / Paulius Gritėnas

Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis šią savaitę tapo ryškiausiu balsu viešojoje erdvėje. Tvirtai Lietuvos poziciją Vašingtone ginantis diplomatas įspėja, kad jau esame hibridinio karo sūkuryje ir turime ruoštis atremti naujus puolimus. Ž.Pavilionis patikino, kad net ir daugelio karų bei ekonominės recesijos išvarginti amerikiečiai yra pasirengę stoti į kovą už laisvąjį pasaulį, tačiau išreiškė nuogąstavimą, kad mes patys pamirštame gynybą ir tikimės, jog už mus tuo pasirūpins kiti.


  10. Ž. Pavilionis: „Netoli Vilniaus rengiama invazija į Lietuvą“

Aktualijos / 2014-12-01 14:47 / Vladimiras Laučius, lrt.lt

Rusija sieks pasinaudoti jai palankiomis jėgomis ES ir sušvelninti Vakarų sankcijas šių metų gruodį – kol Italija dar pirmininkaus ES, o respublikonų daugumos JAV Kongresas dar nebus susirinkęs. Taip portalui lrt.lt tvirtina Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis.


  11. Bono ir Woody Allenas paskelbti neįtakingiausiais metų žmonėmis

Užsienio žvaigždės / 2014-11-25 11:35 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dainininkai Bono ir Robinas Thicke'as yra neįtakingiausi 2014 metų žmonės, skelbia žurnalas GQ.


  12. Informacinis karas įsisuka: kieno balsas bus stipresnis?

Rytai-Vakarai / 2014-11-16 17:50 / Paulius Gritėnas („Lietuvos rytas“)

Britų žurnalistas Edwardas Lucasas buvo vienas tų, kurie dar prieš 10-metį perspėjo apie šaltojo karo grėsmę. Jo, kaip ir daugelio kitų Vladimiro Putino Rusijos politikos kritikų, balsas nebuvo išgirstas. Bet dabar visi tik ir kalba apie Kremliaus grėsmę. 2008 metais išleista knyga „Naujas šaltasis karas“ puikiai apibūdino tą informacinio karo būklę, į kurią daugelis Rusijos kaimynių ir net Vakarų valstybių yra patekę dabar. Skaldoma ir vis labiau į karinius veiksmus veliama Ukraina seniai tapusi rusiškos propagandos taikiniu. Kremliui pavaldžios Rusijos televizijos, radijo stotys, laikraščiai ir interneto portalai jau seniai kuria „naujo rusiško pasaulio“ vaizdinį. Anglų kalba transliuojančio kanalo „Russia Today“ reklamas galima pamatyti ne tik Maskvoje, bet ir Vašingtone ar Niujorke.


  13. Respublikonai švenčia: JAV rinkimų rezultatai geri Lietuvai

Rytai-Vakarai / 2014-11-05 17:19 / Vilija Andrulevičiūtė, lrt.lt, BNS ir lrytas.lt inf.

Respublikonai žengia į pergalę JAV kadencijos vidurio rinkimuose ir veikiausiai užsitikrins kontrolę abejuose Kongreso rūmuose, suduodami skaudų smūgį prezidentui Barackui Obamai ir jo demokratams, taip pat žadėdami smarkiai apkartinti jo paskutiniuosius dvejus darbo metus. Respublikonai savo daugumą Atstovų Rūmuose įtvirtino laimėję dar mažiausiai 12 vietų, o didžiausiu laimėjimu per antradienį vykusį balsavimą buvo susigrąžinta kontrolė Senate. Demokratų pozicijoms smarkiai sumenkus, respublikonai dabar faktiškai galės diktuoti Kongreso darbotvarkę, o jų prioritetai tikriausiai bus sutelkti į ekonomiką.


  14. Rinkimai žada naujų pergalių JAV respublikonų partijai

Įvykiai / 2014-11-03 16:31 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Daug mėnesių trukusi ir 4 mlrd. JAV dolerių kainavusi JAV kadencijos vidurio rinkimų kampanija baigsis antradienį vyksiančiu balsavimu, o prezidento Baracko Obamos nukraujavusiems demokratams bus nepaprastai sunku išlaikyti savo pozicijas Kongrese. Respublikonai šiuo metu yra perėmę iniciatyvą į savo rankas ir turi puikias galimybes išsikovoti daugumą Senate. Tokiu atveju B.Obamos varžovai įgytų kontrolę abejuose Kongreso rūmuose, likus dvejiems metams iki šio prezidento darbo Baltuosiuose rūmuose pabaigos.


  15. JAV senatorius ragina apginkluoti Ukrainą, Luhanskas užimtas

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-01 16:26 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba sekmadienį pranešė, kad du jos patruliniai kateriai buvo atakuoti netoli Mariupolio uostamiesčio Azovo jūros pakrantėje. „Patvirtiname, kad buvo apšaudyti du sienos apsaugos tarnybos kateriai netoli Mariupolio“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Donecko srities sienos apsaugos tarnybos atstovas. Savo ruožtu JAV Senato užsienio ryšių komiteto pirmininkas sekmadienį paragino aprūpinti Ukrainą ginklais, kad Kijevo vyriausybė galėtų priešintis „tiesioginei invazijai“, surengtai Rusijos. „Turėtume aprūpinti ukrainiečius tokiais gynybiniais ginklais, kurie priverstų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną brangiai sumokėti už tolesnę agresiją“, – sakė senatorius Robertas Menendezas televizijos CNN pokalbių laidai.


  16. JAV karo belaisvis: išdavikas ar tiesiog keistokas vienišius?

Rytai-Vakarai / 2014-06-25 12:10 / lrytas.lt

Prieš penkerius metus Afganistane dingo Jungtinių Amerikos Valstijų karys. Išėjo pasivaikščioti po talibų knibždančią teritoriją, lyg po kokį Disneilendą, ir pateko į nelaisvę. Amerika iki šiol nesutaria, kas jis – dezertyras, talibų agentas ar tiesiog beprotis.


  17. Nelygūs mainai įaudrino Ameriką

Rytai-Vakarai / 2014-06-03 06:50 / lrytas.lt

Jūs mums vieną karo belaisvį – 28 metų seržantą Bowe’ą Bergdahlą, o mes jums – 5 aukšto rango talibų kovotojus iš Gvantanamo kalėjimo. Ar tai lygiaverčiai mainai? Amerikiečiai nesutaria. Šį savaitgalį įvykę keistoki mainai tiek tarp JAV politikų, tiek visuomenėje sukėlė nemažai diskusijų.


  18. L.Linkevičius dėkojo JAV senatoriams

Aktualijos / 2014-05-26 13:31 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Vilniuje viešinčia JAV Senato delegacija, padėkojo už greitą JAV atsaką į įvykius regione – NATO oro policijos misijos sustiprinimą Baltijos šalyse ir 150 sausumos pajėgų karių, šiuo metu dislokuotų Rukloje, atsiuntimą.


  19. Rusija pareiškė skirianti naujas sankcijas JAV ir Kanadai

Konfliktai ir saugumas / 2014-05-08 19:50 / AFP, „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva atsikeršijo Jungtinėms Valstijoms ir Kanadai už praėjusį mėnesį Rusijai paskelbtas sankcijas ir išplėtė nepageidaujamų amerikiečių bei kanadiečių sąrašą, bet nurodė neketinanti tas pavardes skelbti viešai, pareiškė ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija.


  20. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


Populiariausi per 24 val.