Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 296, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Informacinis karas įsisuka: kieno balsas bus stipresnis? (259)

Rytai-Vakarai / 2014-11-16 17:50 / Paulius Gritėnas („Lietuvos rytas“)

Britų žurnalistas Edwardas Lucasas buvo vienas tų, kurie dar prieš 10-metį perspėjo apie šaltojo karo grėsmę. Jo, kaip ir daugelio kitų Vladimiro Putino Rusijos politikos kritikų, balsas nebuvo išgirstas. Bet dabar visi tik ir kalba apie Kremliaus grėsmę. 2008 metais išleista knyga „Naujas šaltasis karas“ puikiai apibūdino tą informacinio karo būklę, į kurią daugelis Rusijos kaimynių ir net Vakarų valstybių yra patekę dabar. Skaldoma ir vis labiau į karinius veiksmus veliama Ukraina seniai tapusi rusiškos propagandos taikiniu. Kremliui pavaldžios Rusijos televizijos, radijo stotys, laikraščiai ir interneto portalai jau seniai kuria „naujo rusiško pasaulio“ vaizdinį. Anglų kalba transliuojančio kanalo „Russia Today“ reklamas galima pamatyti ne tik Maskvoje, bet ir Vašingtone ar Niujorke.


  2. Respublikonai švenčia: JAV rinkimų rezultatai geri Lietuvai

Rytai-Vakarai / 2014-11-05 17:19 / Vilija Andrulevičiūtė, lrt.lt, BNS ir lrytas.lt inf.

Respublikonai žengia į pergalę JAV kadencijos vidurio rinkimuose ir veikiausiai užsitikrins kontrolę abejuose Kongreso rūmuose, suduodami skaudų smūgį prezidentui Barackui Obamai ir jo demokratams, taip pat žadėdami smarkiai apkartinti jo paskutiniuosius dvejus darbo metus. Respublikonai savo daugumą Atstovų Rūmuose įtvirtino laimėję dar mažiausiai 12 vietų, o didžiausiu laimėjimu per antradienį vykusį balsavimą buvo susigrąžinta kontrolė Senate. Demokratų pozicijoms smarkiai sumenkus, respublikonai dabar faktiškai galės diktuoti Kongreso darbotvarkę, o jų prioritetai tikriausiai bus sutelkti į ekonomiką.


  3. Rinkimai žada naujų pergalių JAV respublikonų partijai

Įvykiai / 2014-11-03 16:31 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Daug mėnesių trukusi ir 4 mlrd. JAV dolerių kainavusi JAV kadencijos vidurio rinkimų kampanija baigsis antradienį vyksiančiu balsavimu, o prezidento Baracko Obamos nukraujavusiems demokratams bus nepaprastai sunku išlaikyti savo pozicijas Kongrese. Respublikonai šiuo metu yra perėmę iniciatyvą į savo rankas ir turi puikias galimybes išsikovoti daugumą Senate. Tokiu atveju B.Obamos varžovai įgytų kontrolę abejuose Kongreso rūmuose, likus dvejiems metams iki šio prezidento darbo Baltuosiuose rūmuose pabaigos.


  4. JAV senatorius ragina apginkluoti Ukrainą, Luhanskas užimtas

Konfliktai ir saugumas / 2014-09-01 16:26 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba sekmadienį pranešė, kad du jos patruliniai kateriai buvo atakuoti netoli Mariupolio uostamiesčio Azovo jūros pakrantėje. „Patvirtiname, kad buvo apšaudyti du sienos apsaugos tarnybos kateriai netoli Mariupolio“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Donecko srities sienos apsaugos tarnybos atstovas. Savo ruožtu JAV Senato užsienio ryšių komiteto pirmininkas sekmadienį paragino aprūpinti Ukrainą ginklais, kad Kijevo vyriausybė galėtų priešintis „tiesioginei invazijai“, surengtai Rusijos. „Turėtume aprūpinti ukrainiečius tokiais gynybiniais ginklais, kurie priverstų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną brangiai sumokėti už tolesnę agresiją“, – sakė senatorius Robertas Menendezas televizijos CNN pokalbių laidai.


  5. JAV karo belaisvis: išdavikas ar tiesiog keistokas vienišius?

Rytai-Vakarai / 2014-06-25 12:10 / lrytas.lt

Prieš penkerius metus Afganistane dingo Jungtinių Amerikos Valstijų karys. Išėjo pasivaikščioti po talibų knibždančią teritoriją, lyg po kokį Disneilendą, ir pateko į nelaisvę. Amerika iki šiol nesutaria, kas jis – dezertyras, talibų agentas ar tiesiog beprotis.


  6. Nelygūs mainai įaudrino Ameriką

Rytai-Vakarai / 2014-06-03 06:50 / lrytas.lt

Jūs mums vieną karo belaisvį – 28 metų seržantą Bowe’ą Bergdahlą, o mes jums – 5 aukšto rango talibų kovotojus iš Gvantanamo kalėjimo. Ar tai lygiaverčiai mainai? Amerikiečiai nesutaria. Šį savaitgalį įvykę keistoki mainai tiek tarp JAV politikų, tiek visuomenėje sukėlė nemažai diskusijų.


  7. L.Linkevičius dėkojo JAV senatoriams

Aktualijos / 2014-05-26 13:31 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Vilniuje viešinčia JAV Senato delegacija, padėkojo už greitą JAV atsaką į įvykius regione – NATO oro policijos misijos sustiprinimą Baltijos šalyse ir 150 sausumos pajėgų karių, šiuo metu dislokuotų Rukloje, atsiuntimą.


  8. Rusija pareiškė skirianti naujas sankcijas JAV ir Kanadai

Konfliktai ir saugumas / 2014-05-08 19:50 / AFP, „Reuters“, BNS ir lrytas.lt inf.

Maskva atsikeršijo Jungtinėms Valstijoms ir Kanadai už praėjusį mėnesį Rusijai paskelbtas sankcijas ir išplėtė nepageidaujamų amerikiečių bei kanadiečių sąrašą, bet nurodė neketinanti tas pavardes skelbti viešai, pareiškė ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija.


  9. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


  10. Rusijos baimės vardas – NATO

Komentarai / 2014-04-17 09:51 / Paulius Gritėnas

Net ir didžiausi politinio dialogo šalininkai pradeda suprasti elementarią tiesą, kurią kai kurie politikos apžvalgininkai ir akylesni politikai kartoja nuo pat Vladimiro Putino įžengimo į Kremlių. Ta tiesa skamba paprastai: Rusija supranta tik jėgos kalbą. Jei Putino Rusija ir įsivelia į dialogą su Vakarais, tai tik tam, kad kalbėtų, o ne klausytų.


  11. E.Lucasas: „Baltijos šalys – kitas V.Putino taikinys“ (1)

Lietuvos diena / 2014-04-16 23:06 / „Lietuvos ryto“ televizija

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su trimis JAV Respublikonų senatoriais. Buvęs prezidento Baracko Obamos varžovas Johnas McCainas tvirtino, kad Vladimirui Putinui turi būti pasiųsta aiški žinia, antraip esą jis Ukraina gali ir neapsiriboti. Anot buvusio Vietnamo karo veterano, Vakarai bijodami imtis veiksmų prieš V.Putiną jį tik dar labiau padrąsina.


  12. J.McCainas: „Rusija yra dujų kolonėlė, apsimetanti šalimi“

Rytai-Vakarai / 2014-04-16 21:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV senatorius respublikonas Johnas McCainas pripažino, kad JAV administracijos, ši ir praėjusi, suklydo vertindamos Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną, o pokyčius Rusijoje sieja su priklausomybės nuo rusiškų dujų mažėjimu. Senotorius atkreipė dėmesį, kad V. Putinas „turi ambicijų atkurti Sovietų imperiją.“


  13. J.McCainas: „Atsakas į V.Putino elgesį – juokingas“

Aktualijos / 2014-04-16 16:34 / BNS ir lrytas.lt inf.

Aptarti krizės Ukrainoje į Lietuvą trečiadienį atvyko keturi Jungtinių Valstijų senatoriai respublikonai, tarp jų - buvęs kandidatas į prezidentus Johnas McCainas.


  14. J.McCainas: „Atsakas į V.Putino elgesį – beveik juokingas“

Lietuvos diena / 2014-04-16 16:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

Į Lietuvą atvykęs įtakingas Jungtinių Valstijų respublikonų senatorius Johnas McCainas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų reakcija į Rusijos invaziją Ukrainą yra juokinga ir gėdinga.


  15. J.McCainas susitiko su D.Grybauskaite

Lietuvos diena / 2014-04-16 15:56 / „Lietuvos ryto“ televizija

Į Lietuvą atvykęs įtakingas Jungtinių Valstijų respublikonų senatorius Johnas McCainas pareiškė, kad Vakarų reakcija į Rusijos invaziją Ukrainą yra juokinga ir gėdinga. Buvęs respublikonų kandidatas į prezidentus perspėjo, kad europiečiams ir amerikiečiams nesiėmus griežtesnių priemonių, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taps dar įžūlesnis, ir paragino apginkluoti Ukrainos kariuomenę. Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė savo ruožtu po susitikimo pareiškė, kad „Rusijos veiksmai Ukrainoje kelia grėsmę visos Europos saugumo sistemai“.


  16. JAV senatoriai aplankė amerikiečius lakūnus

Aktualijos / 2014-04-16 14:18 / lrytas.lt

NATO misiją patruliuoti Baltijos šalių oro erdvėje atliekančius amerikiečius karius trečiadienį aplankė trys JAV senatoriai. Vienas jų - buvęs kandidatas į JAV prezidentus Johnas McCainas. Dėl krizės Ukrainoje į Baltijos šalis vizito atskridę aukšti svečiai palinkėjo tautiečiams sėkmės saugant taiką, o Lietuvą paragino didinti išlaidas krašto apsaugai.


  17. J.McCainas ragina Baltijos šalis didinti išlaidas gynybai

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-15 15:19 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Baltijos šalims reikia didinti išlaidas gynybai, o NATO buvimas šiose valstybėse turėtų būti pastovus, pareiškė JAV senatorius Johnas McCainas. Jis išreiškė dėkingumą Estijai, kuri savo išlaidas gynybai padidino iki 2 proc. BVP, kaip reikalauja NATO kriterijai, ir sakė, kad „Latvija ir Lietuva galėtų padaryti tą patį“.


  18. Per pokalbį telefonu V.Putinas muilino akis B.Obamai

Įvykiai / 2014-04-15 10:42 / AP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Kalbėdamas telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama pirmadienį Rusijos lyderis Vladimiras Putinas neigė, kad Rusija remia separatistus Ukrainos rytuose. Kremlius tikina, kad separatistai mėgina užgrobti pastatus ir strateginius objektus, nes yra nepatenkinti Kijevo valdžios sprendimais.


  19. J.McCainas: „JAV turėtų apginkluoti Ukrainą“

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-14 10:16 / lrytas.lt

Įtampai Rytų Ukrainoje toliau augant, įtakingas JAV senatorius Johnas McCainas pareiškė, kad Vašingtonas turėtų ryžtingiau reaguoti į vis agresyvesnius Rusijos veiksmus. Esą amerikiečiai turėtų pasiųsti ginklų į Ukrainą, o Rusijos ekonomiką prispausti naujomis sankcijomis, skelbia „CBSNews“.


  20. Į Lietuvą atvyks J.McCainas ir dar trys respublikonų senatoriai

Aktualijos / 2014-04-11 15:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kitą savaitę į Lietuvą atvyks keturi Jungtinių Valstijų senatoriai respublikonai, tarp jų – buvęs kandidatas į prezidento postą Johnas McCainas, penktadienį pranešė JAV ambasada Vilniuje.


Populiariausi per 24 val.