Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 288, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Į V.Putiną - įtarus B.Obamos žvilgsnis (119)

Įvykiai / 2014-04-18 09:59 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.


  2. Rusijos baimės vardas – NATO (60)

Komentarai / 2014-04-17 09:51 / Paulius Gritėnas

Net ir didžiausi politinio dialogo šalininkai pradeda suprasti elementarią tiesą, kurią kai kurie politikos apžvalgininkai ir akylesni politikai kartoja nuo pat Vladimiro Putino įžengimo į Kremlių. Ta tiesa skamba paprastai: Rusija supranta tik jėgos kalbą. Jei Putino Rusija ir įsivelia į dialogą su Vakarais, tai tik tam, kad kalbėtų, o ne klausytų.


  3. E.Lucasas: „Baltijos šalys – kitas V.Putino taikinys“ (31)

Lietuvos diena / 2014-04-16 23:06 / „Lietuvos ryto“ televizija

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su trimis JAV Respublikonų senatoriais. Buvęs prezidento Baracko Obamos varžovas Johnas McCainas tvirtino, kad Vladimirui Putinui turi būti pasiųsta aiški žinia, antraip esą jis Ukraina gali ir neapsiriboti. Anot buvusio Vietnamo karo veterano, Vakarai bijodami imtis veiksmų prieš V.Putiną jį tik dar labiau padrąsina.


  4. J.McCainas: „Rusija yra dujų kolonėlė, apsimetanti šalimi“ (201)

Rytai-Vakarai / 2014-04-16 21:00 / ELTA ir lrytas.lt inf.

JAV senatorius respublikonas Johnas McCainas pripažino, kad JAV administracijos, ši ir praėjusi, suklydo vertindamos Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną, o pokyčius Rusijoje sieja su priklausomybės nuo rusiškų dujų mažėjimu. Senotorius atkreipė dėmesį, kad V. Putinas „turi ambicijų atkurti Sovietų imperiją.“


  5. J.McCainas: „Atsakas į V.Putino elgesį – juokingas“ (206)

Aktualijos / 2014-04-16 16:34 / BNS ir lrytas.lt inf.

Aptarti krizės Ukrainoje į Lietuvą trečiadienį atvyko keturi Jungtinių Valstijų senatoriai respublikonai, tarp jų - buvęs kandidatas į prezidentus Johnas McCainas.


  6. J.McCainas: „Atsakas į V.Putino elgesį – beveik juokingas“ (4)

Lietuvos diena / 2014-04-16 16:02 / „Lietuvos ryto“ televizija

Į Lietuvą atvykęs įtakingas Jungtinių Valstijų respublikonų senatorius Johnas McCainas trečiadienį pareiškė, kad Vakarų reakcija į Rusijos invaziją Ukrainą yra juokinga ir gėdinga.


  7. J.McCainas susitiko su D.Grybauskaite (7)

Lietuvos diena / 2014-04-16 15:56 / „Lietuvos ryto“ televizija

Į Lietuvą atvykęs įtakingas Jungtinių Valstijų respublikonų senatorius Johnas McCainas pareiškė, kad Vakarų reakcija į Rusijos invaziją Ukrainą yra juokinga ir gėdinga. Buvęs respublikonų kandidatas į prezidentus perspėjo, kad europiečiams ir amerikiečiams nesiėmus griežtesnių priemonių, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taps dar įžūlesnis, ir paragino apginkluoti Ukrainos kariuomenę. Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė savo ruožtu po susitikimo pareiškė, kad „Rusijos veiksmai Ukrainoje kelia grėsmę visos Europos saugumo sistemai“.


  8. JAV senatoriai aplankė amerikiečius lakūnus (3)

Aktualijos / 2014-04-16 14:18 / lrytas.lt

NATO misiją patruliuoti Baltijos šalių oro erdvėje atliekančius amerikiečius karius trečiadienį aplankė trys JAV senatoriai. Vienas jų - buvęs kandidatas į JAV prezidentus Johnas McCainas. Dėl krizės Ukrainoje į Baltijos šalis vizito atskridę aukšti svečiai palinkėjo tautiečiams sėkmės saugant taiką, o Lietuvą paragino didinti išlaidas krašto apsaugai.


  9. J.McCainas ragina Baltijos šalis didinti išlaidas gynybai (61)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-15 15:19 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Baltijos šalims reikia didinti išlaidas gynybai, o NATO buvimas šiose valstybėse turėtų būti pastovus, pareiškė JAV senatorius Johnas McCainas. Jis išreiškė dėkingumą Estijai, kuri savo išlaidas gynybai padidino iki 2 proc. BVP, kaip reikalauja NATO kriterijai, ir sakė, kad „Latvija ir Lietuva galėtų padaryti tą patį“.


  10. Per pokalbį telefonu V.Putinas muilino akis B.Obamai (149)

Įvykiai / 2014-04-15 10:42 / AP, BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Kalbėdamas telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama pirmadienį Rusijos lyderis Vladimiras Putinas neigė, kad Rusija remia separatistus Ukrainos rytuose. Kremlius tikina, kad separatistai mėgina užgrobti pastatus ir strateginius objektus, nes yra nepatenkinti Kijevo valdžios sprendimais.


  11. J.McCainas: „JAV turėtų apginkluoti Ukrainą“ (56)

Konfliktai ir saugumas / 2014-04-14 10:16 / lrytas.lt

Įtampai Rytų Ukrainoje toliau augant, įtakingas JAV senatorius Johnas McCainas pareiškė, kad Vašingtonas turėtų ryžtingiau reaguoti į vis agresyvesnius Rusijos veiksmus. Esą amerikiečiai turėtų pasiųsti ginklų į Ukrainą, o Rusijos ekonomiką prispausti naujomis sankcijomis, skelbia „CBSNews“.


  12. Į Lietuvą atvyks J.McCainas ir dar trys respublikonų senatoriai (45)

Aktualijos / 2014-04-11 15:28 / BNS ir lrytas.lt inf.

Kitą savaitę į Lietuvą atvyks keturi Jungtinių Valstijų senatoriai respublikonai, tarp jų – buvęs kandidatas į prezidento postą Johnas McCainas, penktadienį pranešė JAV ambasada Vilniuje.


  13. Mainais į taiką žydai nori JAV šnipinėjusio agento paleidimo (6)

Rytai-Vakarai / 2014-04-05 10:16 / Gintaras Radauskas

Izraelio ir palestiniečių taikos derybos – ties žlugimo riba. Joms tarpininkaujančios JAV atšaukia vieną susitikimą po kito ir atrodo bejėgės. Viltis rusena netikėtoje vietoje – kalėjime JAV, Šiaurės Karolinoje. Amžinomis ir nesibaigiančiomis vadinamos Izraelio ir palestiniečių taikos derybos turėjo baigtis – sėkmingai ar ne – iki balandžio 29-osios. Procesą skubino ir valstybės sekretorius Johnas Kerry, šią savaitę atvykęs į Artimuosius Rytus.


  14. Rusijos roko atlikėjai – prieš Kremliaus veiksmus Ukrainoje (13)

Įvykiai / 2014-04-01 16:38 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Rusijai išgyvenant patriotinę euforiją dėl Krymo prijungimo ir didėjant prezidento Vladimiro Putino populiarumui, kai kurie garsūs šios šalies roko atlikėjai atsidūrė tarp nedaugelio iškilių veikėjų, nepritariančių pastariesiems Kremliaus veiksmams. Vienas balsingiausių kritikų – Andrejus Makarevičius, buvęs itin populiarios sovietinių laikų grupės „Mašina vremeni“ vokalistas, garsėjantis melodingomis dainomis apie asmeninę laisvę.


  15. Rusija uždraudė į šalį įkelti koją B.Obamos patikėtiniams (173)

Įvykiai / 2014-03-20 22:24 / ELTA, BNS, AFP, ELTA ir lrytas.lt inf.

Rusija ketvirtadienį pranešė, kad pati įveda sankcijas JAV pareigūnams, praėjus kelioms minutėms po to, kai JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė apie naujas sankcijas Rusijos pareigūnams dėl krizės Ukrainoje. „Neturėtų kilti jokių abejonių: kiekviena priešiška ataka bus sutikta atitinkamai“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija, kuri paskelbė besiimanti priemonių prieš devynis B.Obamos patarėjus ir senatorius.


  16. JAV senatorius Europos reakciją į Rusiją vadina silpna (15)

Įvykiai / 2014-03-20 15:21 / BNS ir lrytas.lt inf.

JAV senatorius Johnas McCainas įspėjo, kad po Krymo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali imtis agresijos prieš kitas Europos šalis, visų pirma prieš Moldovą ir Latviją.


  17. Rusija Krymą priėmė išskėstomis rankomis (19)

Rytai-Vakarai / 2014-03-19 12:48 / Gintaras RADAUSKAS

Atitaisoma istorinė klaida – Krymas grįžta. Taip Kremliuje pateikiami šio pusiasalio žingsniai atsiskiriant nuo Ukrainos. Lyg tėvas sūnų paklydėlį vakar regioną pasitiko ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jo pareiškime staigmenų nelaukta. Be to, V.Putinas, regis, galutinai spjovęs į didžiosios tarptautinės bendruomenės dalies nuomonę ir tarptautinę teisę, dar pirmadienio vakarą pripažino Krymo nepriklausomybę.


  18. Po Krymo referendumo Ukrainai - nedaug pasirinkimų (9)

Rytai-Vakarai / 2014-03-17 15:20 / BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Ryžtingas Krymo gyventojų apsisprendimas pasirinkti Kremliaus valdymą palieka naujajai Ukrainos valdžiai nedaug perspektyvių kelių atgauti pusiasalį, tačiau jis veikiausiai sustiprins besimezgančius jos ryšius su Vakarais. Juodosios jūros regionas, kurį Maskva padovanojo Kijevui sovietiniais metais, tačiau vėl perėmė jo de facto kontrolę netrukus po to, kai vasario 22 dieną žlugo prorusiškas Viktoro Janukovyčiaus režimas, yra atsidūręs dramatiškiausios Rytų ir Vakarų priešpriešos nuo Šaltojo karo laikų epicentre.


  19. Parama Kijevui stringa dėl vidinių rietenų JAV (18)

Įvykiai / 2014-03-14 07:08 / lrytas.lt

Amerikos prezidentas Barackas Obama šiltai priėmė laikinąjį Ukrainos premjerą Arsenijų Jaceniuką Baltuosiuose rūmuose. Tačiau JAV pagalbos paketo kelionė į Kijevą gali sustoti jau Atstovų Rūmuose.


  20. Senatorius J.McCainas apie Rusiją: „B.Obama, atsibusk!“ (39)

Įvykiai / 2014-03-05 11:32 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Sakydamas kalbą JAV senate, aršusis senatorius Johnas McCainas užsipuolė prezidentą Baracką Obamą dėl jo vykdomos užsienio politikos ir teigė, jog Rusijos intervencija į Krymą turėtų veikti kaip „žadintuvas“, atskleidžiantis tikruosius Vladimiro Putino ketinimus, praneša „ABC News“.