Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 4513, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. „Istorijos detektyvuose“ - Holivudą įkvėpusio lietuvio istorija

TV antena / 2014-11-26 13:03 / lrytas.lt

Vienas pėsčiomis iš Sovietų Sąjungos pasiekė Švediją, kito pabėgimo iš sovietinio lagerio istorija įkvėpė Holivudą sukurti įspūdingą istoriją.


  2. Jurijus Smoriginas: „Meno kritikų nemoko suprasti“ (2)

TV antena / 2014-11-26 11:05 / lrytas.lt

Choreografas, baleto šokėjas Jurijus Smoriginas pats neatsiminė, kiek jau metų laido aštrius komentarus sėdėdamas šokių projektų komisijos kėdėje – teko klausti žmonos Dalios. „Ji atsimena tokius dalykus“, – juokiasi Jurijus. Sutuoktiniai suskaičiavo septynerius metus. Žymus choreografas tvirtai pareiškė: „Aš – komisijos Tutanchamonas.“


  3. Oratorija „Juditos triumfas“: žvangant ginklams mūzos netyli (2)

Scena / 2014-11-26 10:18 / Milda Augulytė

„Mintyse šią oratoriją skiriu Ukrainai. Duok Dieve, kad Ukrainoje atsirastų kokia nors Judita, kuri suviliotų poną Vladimirą Putiną ir padarytų tai, ką reikia“, – Lietuvos radijui kalbėjo režisierius Gintaras Varnas apie savo naujausią darbą – Antonio Vivaldi oratoriją „Juditos triumfas“.


  4. Pramonininkai: dėl vežėjų verslo trikdžų kentės šalies ekonomika (35)

Rinkos pulsas / 2014-11-25 17:54 / BNS ir lrytas.lt inf.

Sugriežtinta Lietuvos vežėjų patikra Rusijos pasienyje gali neigiamai atsiliepti šalies ekonomikai, mano Lietuvos pramonininkų atstovas Sigitas Besagirskas. Dėl to gali tekti labiau pesimistiškai suplanuoti kitų metų šalies biudžetą.


  5. Vilnius veža, ir taškas (23)

Komentarai / 2014-11-25 17:40 / Rūta Vainienė

Pagaliau supratau, kuo man patinka Vilnius veža. Primenu, kad „Vilnius veža“ yra Vilniaus savivaldybės įsteigta taksi bendrovė. Valdiškas taksi verslas, žinoma, man niekuo nepatinka. Nes ne savivaldybė turi taksistu dirbti.


  6. Vedybos Uzbekistane – gerai paskaičiuotas giminių susitarimas

TV antena / 2014-11-25 16:16 / lrytas.lt

Penki šimtai svečių ir trys dienos linksmybių, kuriems jaunųjų šeimos taupė ilgus metus. Taip Uzbekistane atrodo svarbiausia šios šalies žmonių gyvenime šventė – vestuvės. Tiesa, vakariečio akį jos neretai stebina ne tik savo spalvingumu, bet ir iš šimtmečių atėjusiomis tradicijomis.


  7. Labdaros koncerte Eglė Daugėlaitė – ir vedėja, ir dainininkė

TV antena / 2014-11-25 12:55 / lrytas.lt

Televizija turi nepaprastą galią – jei ne ji, kaunietė senjorė Onutė šiandien nakvotų gatvėje, o 91-erių Stanislava iš Klaipėdos gal niekada taip ir nepabuvotų išsvajotoje sanatorijoje. Filmuotuose siužetuose apie jas išgirdę geros valios LRT televizijos žiūrovai suskubo į pagalbą, ir šiandien abi senolės gali džiaugtis: viena jau kraunasi daiktus vykti į sanatoriją, kitą, giminaičių metamą iš namų, priglausti pasisiūlė ne vienas geradarys.


  8. Atlikėja Urtė Šilagalytė įkūrė savo dainavimo studiją (1)

Muzika / 2014-11-25 12:12 / lrytas.lt

Nuo pirmadienio iki penktadienio, rytais ir vakarais. Dainininkė Urtė Šilagalytė jau kurį laiką gyvena pagal tokį režimą, kai du kartus per dieną repetuoja LRT televizijos patalpose įsikūrusioje dainavimo studijoje.


  9. Premjeras Algirdas Butkevičius gina Turizmo departamentą (2)

Aktualijos / 2014-11-25 11:22 / BNS ir lrytas.lt inf.

Bankrutavus keliems kelionių organizatoriams, premjeras gina mažas kontrolės galimybes turintį Turizmo departamentą. Algirdas Butkevičius teigia, kad už situaciją atsakingi tiek įstatymų leidėjai, tiek griežtesnei priežiūrai besipriešinantys verslininkai.


  10. Dėl naujų trukdžių pasienyje galimi dideli pokyčiai ekonomikoje (28)

Rinkos pulsas / 2014-11-25 11:09 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvos vežėjai antradienį toliau užlaikomi Rusijos pasienyje bei vidinėse muitinėse, teigia vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas. Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, daugumai Lietuvos vežėjų Rusijos vidaus muitinėse taikoma nuodugni patikra. „Įvažiuoti iš tikrųjų ir toliau sunku. Žodis „sulėtėjęs“ – čia švelniai pasakyta“, – BNS sakė A.Kondrusevičius.


  11. Istorinių kaltinimų ir apsivalymų ritualams – prakeiktoji poetė (66)

Literatūra / 2014-11-24 18:18 / Mindaugas Kvietkauskas (LRT)

„Mūsų visuomenėje vis dar nesibaigia kaltinimai praėjusio amžiaus poetams ir rašytojams, kurių likimai itin susipynė su Lietuvos istorijos lūžiais. Galėtume sudaryti nemažą kaltųjų poetų sąrašą, pradedant nuo Juliaus Janonio, dėl kurio paminklo Biržuose šiemet ir vėl atgijo ginčai, iki pat didžiojo trejeto, atvedusio per sovietinę okupaciją į nepriklausomą Lietuvą – Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos ir Tomo Venclovos. (...) Iš visų paminėtų kuo nors kaltinamų rašytojų Salomėja Nėris bene geriausiai atitinka klasikinę pasmerktojo poeto sampratą“, - teigia literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.


  12. Kuris dainininkas vertas „Auksinio balso“ titulo?

TV antena / 2014-11-24 17:42 / lrytas.lt

LRT televizijos konkurso „Auksinis balsas" nugalėtoją renka ir portalo lrytas.lt lankytojai Daugiausia jūsų simpatijų pelnęs dainininkas kiekvieną kartą gauna vieną papildomą balą.


  13. Sovietinių kino teatrų pradžia – piratinės filmų kopijos

Kinas / 2014-11-24 14:01 / Indrė Urbaitė, LRT.lt

Šie pastebėjimai griauna mitą, kad kinas sovietmečiu atliko vien propagandinį ir ideologinį vaidmenį. Toli gražu ne. Lietuvoje tam tikrais atvejais sovietinių filmų žmonės paprasčiausiai nežiūrėjo, nes jų nesuprato: jie buvo išskirtinai rusiški, vėlavo titrai, įgarsinimas. O dokumentinio kino, į kurį buvo dedamos didžiausios ideologinės, propagandinės viltys, žmonės nežiūrėjo, nes jis buvo neįdomus ir nykus.


  14. Tautinių kultūrų nykimas – kultūrinės ekologijos katastrofa (1)

Istorija / 2014-11-24 14:01 / Alma Valantinienė, LRT.lt

„Mums tapus pasaulio piliečiais, gali atsitikti taip, kad naujos kartos taps abejingos tautinėms vertybėms, tik ar nuo to pasauliui geriau?“, – svarsto Valstybinės J. Basanavičiaus premijos laureatas filosofas Vaclovas Bagdonavičius.


  15. Gražuolė Vaida Skaisgirė atskleidė pikantiško kadro paslaptį (2)

Stilius ir grožis / 2014-11-24 14:00 / lrytas.lt

„Luxury life“ papuošalų veidais tapusios LRT serialo „Meilė kaip mėnulis“ aktorė Justė Zinkevičiūtė ir prodiuserių kompanijos „Videometra“ komunikacijos vadovė Vaida Skaisgirė pagaliau išvydo galutinius fotosesijos rezultatus. „Labai gražu“,- vienabalsiai tvirtina merginos. „Tik ar neatrodo, kad aš nuotraukoje be palaidinės?“,- išvydusi vieną nuotrauką sukluso V.Skaisgirė.


  16. V. Mauručaitė su dukra Vasha atgaivino hitą „Tavasis bučinys“ (2)

Muzika / 2014-11-24 13:51 / lrytas.lt

21 metai – prieš tiek laiko dainininkė Viktorija Mauručaitė pirmą kartą sudainavo iki šiol populiarią dainą „Tavasis bučinys“. Šiandien ji skamba naujai, o atlikėja iki šiol prisimena su kūriniu susijusias šmaikščias istorijas.


  17. Viešnagę Lietuvoje britas Sohn pradės tiesioginiame TV eteryje

Muzika / 2014-11-24 12:01 / lrytas.lt

Jau šį trečiadienį Lietuvoje pirmąkart lankysis sparčiai populiarėjantis britų talentas Sohn. Austrijoje gyvenantis noktiurnų prodiuseris ką tik baigė savo albumo „Tremors“ pristatymo turą JAV, vien tik lapkritį valstijose surengė net 16 koncertų ir jau yra pakeliui į mūsų sostinę.


  18. Žiema pradžiugino visaverčiais automobilių bandymais (1)

Rinka / 2014-11-24 11:25 / lrytas.lt

Sekmadienį Druskininkuose ir kurorto apylinkėse baigėsi vienas svarbiausių konkurso „Metų automobilis 2015“ etapų – renginiui pateiktų visų 30 naujausių automobilių bandymai.


  19. Lietuvė Olandijoje atidavė savo sūnų juodaodžių šeimai (1)

TV antena / 2014-11-24 10:03 / lrytas.lt

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ per LRT televiziją šį kartą jaudins realaus gyvenimo skaudžiomis peripetijomis. Ne visada emigrantų istorijos baigiasi sėkmingai, ne visada pasiteisina lūkestis užsidirbti pinigų ir gyventi sotų bei aprūpintą gyvenimą.


  20. Perskaitytas knygas – į nereikalingų knygų biblioteką?

Literatūra / 2014-11-23 17:25 / Audra Čepkauskaitė, LRT.lt

Daug žmonių mano, kad knygas paversti makulatūra barbariška, todėl pritaria idėjai kurti nereikalingų knygų biblioteką. Jos filialai galėtų būti miesto autobusų ir traukinių stotys, kavinės bei visi įmanomi laukiamieji, kur mes stumiame laiką. „Galima daug prigalvoti. Tiesiog bibliotekos kaupti daugybės knygų negali, nes neturi saugyklų“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Simona Žilienė.


Populiariausi per 24 val.