Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 4271, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Dalius Mertinas džiaugiasi, kad vaikai neseka jo pėdomis (5)

Žmonės / 2014-10-22 13:55 / lrytas.lt

„Savo vaikams buvau per geras tėvas – ir mažiems, ir kai užaugo. Negalėdavau jiems griežto žodžio pasakyti. Bet juk niekas negimsta mokėdamas auklėti. Auga vaikai ir, kartu su jais, mokaisi ir tu“, – prisipažino Dalius Mertinas.


  2. „Nepatogaus kino“ filmai per daug geri, kad būtų neprieinami

Kinas / 2014-10-22 12:35 / Agnė Skamarakaitė (LRT)

„Nepatogaus kino“ filmai yra per daug geri, kad juos pamatytų ribotas žmonių skaičius, teigia aštuntą kartą vykstančio žmogaus teisių kino festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis. Pasak jo, kiekvienas, norintis pamatyti „Nepatogaus kino“ filmus, į bet kurį seansą gali ateiti sumokėjęs bent vieną centą, o festivalio metu vykstančiose diskusijose užduoti nepatogių klausimų ne tik kino kūrėjams, bet ir politikams, ekspertams.


  3. LRT taryboje – pasiūlymai mesti iššūkį Kremliaus propagandai (25)

TV antena / 2014-10-22 11:01 / lrytas.lt

Rusijos valstybinės propagandos pastarųjų metų tendencijos parodė, kad šioje pasaulio dalyje dabartinio Kremliaus režimo sąlygomis taika yra tik sąlyginė. Daugiau nei 20 metų Lietuvoje nėra okupacinės kariuomenės, tačiau sunku prisiminti bent metus, kai į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes Maskva nebūtų nukreipusi priešiškos dezinformacijos srautų.


  4. V. Tomkus: „Kosmoso srityje savo nišą gali rasti įvairūs žmonės“

Visata / 2014-10-22 09:17 / Simonas Bendžius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Programuotojai, lazerių technologijų žinovai, puslaidininkinių medžiagų specialistai, mechatronikos ekspertai – visi jie ir kiti puikūs Lietuvos specialistai savo žinias gali pritaikyti kosmoso pramonėje. Taip interviu LRT radijui kosmoso ekonomikos konferencijoje sako Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus. „Tai nebūtinai turi vadintis kosmosu. Tai yra žinios, kurios gali būti, yra pritaikytos kosmoso srityje“, – įsitikinęs jis.


  5. Susitikimuose rašytojai vaišins „Sriuba“ ir „Blynais spintoje“

Literatūra / 2014-10-21 23:30 / lrytas.lt

Iniciatyvos „Šiuolaikinių lietuvių autorių knygos. Atrask ir didžiuokis“ metu bus surengta beveik 50 susitikimų su 26 rašytojais net 13-oje Lietuvos miestų. Pasak knygynų tinklo „Pegasas“ vadovės Lilijos Tolbatovos, lietuviškos knygos tiek žanrų įvairove, tiek menine ar pramogine verte nė kiek nenusileidžia užsienio rašytojų kūriniams.


  6. Mokslininkų rankose ląstelės tampa laboratorijomis

Laboratorija / 2014-10-21 20:21 / Rolandas Maskoliūnas, LRT Televizijos laida „Mokslo ekspresas“, LRT.lt

Miniatiūrizacija tampa madinga daugelyje sričių. Ir ne be pagrindo. Chemikai mažuose mėgintuvėliuose sintetina sumanias medžiagas, o biochemikai turi dar daugiau ambicijų.


  7. Į Vilnių atvykstančiam britui Sohn - nauji pripažinimo ženklai

Muzika / 2014-10-21 12:23 / lrytas.lt

Vos daugiau nei mėnuo liko iki britų atlikėjo Sohn pirmojo koncerto Lietuvoje. Renginio organizatoriai agentūra „8DW Agency“ džiaugiasi, kad šį elektroninės muzikos talentą į Vilniaus menų fabriką „Loftas“ sugebėjo pasikviesti pačiu laiku.


  8. Ar Vyriausybė planuoja visuotinį nekilnojamojo turto mokestį (2)

Rinkos pulsas / 2014-10-21 11:51 / BNS ir lrytas.lt inf.

Vyriausybė neplanuoja įvesti visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, atsisakant šiuo metu taikomos neapmokestinamos turto vertės, tačiau ketina pritarti pataisoms, kurios sumažins šio mokesčio tarifą bei padidins jį mokančių gyventojų dalį, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.


  9. Didysis muzikų paradas kvies klausytis matant

Meno pulsas / 2014-10-21 11:50 / Milda Augulytė

Arfininkė Joana Daunytė su savo seserimis muzikantėmis ne tik groja, bet ir šoka, programos „Meilės aistros“ kūrinius muzikantų ketvertas atlieka vilkėdami tokius scenos kostiumus, lyg patys būtų virtę muzikos instrumentais, barokinės melodijos tarsi plaukia ant lengvo debesėlio, o štai kvarteto „Mettis“ programa „Karas ir muzika“ skamba apkasus imituojančioje dekoracijoje, muzikantai vilki kamufliažinius drabužius. Maža to, romantinių operų arijas dainininkės atlieka kalėjimo kameroje! Tai tik keli epizodai iš Didžiojo muzikų parado, kuris šį šeštadienį bus rodomas per LRT Kultūros kanalą.


  10. Premjeras ramina: „Nesijaudinkite dėl vamzdžio“ (6)

Energetika / 2014-10-21 11:39 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras neigia pranešimus, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo dujotiekis, kuriuo iš laivo bus pumpuojamos dujos, gali būti nenutiestas laiku. Algirdas Butkevičius tikina, kad vamzdis tikrai bus nutiestas iki gruodžio pradžios.


  11. Geriau taikyti PVM lengvatą, nei tikrinti kiekvieną šeimą (15)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-10-21 08:48 / Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, lrt.lt

Valdančioji dauguma nesutaria, ar reikia kitąmet tęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui ir karštam vandeniui. Ar ši lengvata reikalinga? Apie tai LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo socialinių mokslų daktaras, profesorius Romas Lazutka.


  12. Kuris „Auksinio balso“ dalyvis pelnė daugiausia jūsų simpatijų? (3)

TV antena / 2014-10-20 18:05 / lrytas.lt

LRT televizijos konkurso „Auksinis balsas“ dalyvių likimas priklauso ir nuo portalo lrytas.lt lankytojų. Daugiausia jūsų simpatijų pelnęs dainininkas kiekvieną šeštadienį gaus vieną papildomą balą.


  13. Veterinarijos tarnyba pastojo kelią pareigūnams? (2)

Rinkos pulsas / 2014-10-20 17:33 / Jovita Sukackaitė, Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Tuomet, kai liepą Ignalinos rajone esančiame kiaulių komplekse „Idavang“ buvo aptiktas afrikinio kiaulių maro židinys, paaiškėjo, kad jau anksčiau buvo užkasta minėtu virusu užkrėstų kiaulių, bet apie tai visuomenė neinformuota. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl trukdymo pareigūnams tirti bylą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai tai vadina nesusipratimu.


  14. Ketvirtis milijono išsilavinusių žiūrovų žaidžia „Auksinį protą”

TV antena / 2014-10-20 17:30 / lrytas.lt

Antikos laikais persai, pralaimėję graikams, pagal taikos sutartį privalėjo atsisakyti dviejų pagrindinių savo ginklų – laivyno ir ko dar? Atsakymą į šį klausimą trečiadienį 21.15 val. turės pateikti jauniausias LRT laidos „Auksinis protas” žaidėjas 18-metis Tautvydas Karvelis iš Panevėžio.


  15. Kodėl dviratininkai negali važiuoti kairiąja kelio puse? (17)

Saugus eismas / 2014-10-20 17:15 / LRT radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Važiuoti priešinga kelio puse dviratininkui daug pavojingiau, mano Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis. Jo teigimu, svarbiausia saugumo sąlyga – būti pastebimam.


  16. Pavyzdinis lenko gerumas: įkūrė reabilitacijos centrą ežiams (5)

Margumynai / 2014-10-20 15:00 / lrt.lt

Lenkijos pietvakariuose gyvenantis mokytojas pensininkas rado naudingą ir malonų užsiėmimą – jis įkūrė reabilitacijos centrą miško gyventojams ežiams. Čia išgelbėtais ežiais rūpinamasi tol, kol jie įgauna jėgų toliau savarankiškai gyventi gamtoje.


  17. Ar saugu atsiskaityti mokėjimo kortele, jei aparatas neuždengtas

Naudingi patarimai / 2014-10-20 14:52 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Kortelių skaitytuvų gaubtai nėra privalomi, o saugumą, atsiskaitant kortelėmis, galima užtikrinti aparatą tiesiog pridengiant ranka, sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas. LRT radijo klausytoja susirūpino, ar saugu atsiskaityti kortele, jei kortelių skaitytuvas neturi apsauginio gaubto.


  18. Arūnas Valinskas naujajai serialo aktorei liepė nepasišiukšlinti

TV antena / 2014-10-20 14:35 / lrytas.lt

Greta Mikalauskytė, aktorių atrankoje talentu pralenkusi daugiau kaip 300 varžovių, jau bando jėgas LRT serialo „Meilė kaip mėnulis“ filmavimo aikštelėje. Šokėja, konkurso „Misis Lietuva 2012” pirmoji vicemis nuoširdžiai nesitikėjo patekti į serialą: „Tikrai nepuoselėjau vilčių, kad prodiuseriai iš tokios daugybės dailių ir drąsių merginų pasirinks būtent mane.“


  19. Darbus SGD terminale po dešimtmečio perims dabartiniai studentai

Energetika / 2014-10-20 14:24 / lrt.lt

Valstybės valdoma įmonė „Klaipėdos nafta“ rudenį surengė keturis susitikimus su Klaipėdos universiteto (KU) bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) studentais, kurie ateityje perims darbus suskystintų dujų terminale Klaipėdoje.


  20. Įvertinkite: lietuviškame klipe plepi vairuotoja virto žudike (2)

Saugus eismas / 2014-10-20 13:30 / lrytas.lt

Lietuvos policija pristato naują socialinę reklamą „Netapk žudiku“, skirtą sumažinti mobiliųjų įrenginių naudojimą vairuojant.


Populiariausi per 24 val.