Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3796, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Geriausiai Lietuvoje saugota kiaulių ferma maru užkrėsta tyčia? (67)

Rinkos pulsas / 2014-07-24 16:27 / Audrė Srėbalienė

Rusijos rinką Lietuvos kiaulių augintojams teks pamiršti. Šiąnakt jie gavo didžiausią smūgį per visą kiaulininkystės istoriją. Geriausiai saugomose, pavyzdinėmis laikytose Danijos kapitalo „Idavang“ komplekso kiaulidėse praėjusią naktį nuo afrikinio kiaulių maro ėmė gaišti kiaulės. Šiame komplekse laikoma daugiau nei 8 tūkst. kiaulių.


  2. Lietuvos gamintojai Rusijos rinkoje skaičiuoja nuostolius (5)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-07-24 15:39 / Vilija Andrulevičiūtė, lrt.lt

Lietuviškos kilmės prekių eksportas į Rusiją šių metų sausį–gegužę sumažėjo 14 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Ekonomikos ekspertų teigimu, taip nutiko dėl lėtėjančios Rusijos ekonomikos ir nuvertėjančio rublio. Tuo metu protekcionizmu ir eksporto apribojimais vis pagąsdinami verslininkai naujų rinkų ieškoti dar neskuba.


  3. V.Diawara su žmona įsiamžino nuotaikingame klipe

Muzika / 2014-07-24 10:58 / lrytas.lt

Menų fabriko „Loftas“ komanda po ilgo ir nelengvo darbo kartu pagaliau skyrė šiek tiek laiko pakvailioti ir nusifilmavo vasariškame klipe savo kiemo terasoje.


  4. Renkate vaikui gyvūną? Sužinokite, kurie netinka jūsų namams (5)

Pasidaryk pats / 2014-07-24 10:10 / Lrt.lt

Jei namie auga maži vaikai, po tuo pačiui stogu laikyti laukinių ir egzotinių gyvūnų nepatariama, sako Vilniaus savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė Dovilė Jakubavičiūtė. „Tiek laukiniai, tiek egzotiniai gyvūnai yra pavojingi, nenuspėjami, su jais bendrauti ir rūpintis sudėtinga“, – teigia D.Jakubavičiūtė.


  5. Žlungančios statybų bendrovės ardo Alytaus savivaldybės planus (2)

Rinkos pulsas / 2014-07-24 08:44 / Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, lrt.lt

Dėl statybų bendrovių bankrotų vėluoja Alytaus miesto infrastruktūros projektai. Miesto savivaldybė skaičiuoja šimtus tūkstančių siekiančius delspinigius, tačiau juos atgauti tikisi tik teismuose. Alytaus mieste trūksta rekreacinių vietų, o savivaldybei ėmus jas tvarkyti, investiciniai projektai ėmė strigti.


  6. K. Sabolius: „Ideologinį mūšį dėl Lietuvos smarkai pralaimime“ (6)

Literatūra / 2014-07-24 06:30 / Raminta Levandraitytė (LRT)

Pagrindinė Lietuvos silpnumo priežastis yra kultūros politikos nepripažinimas, sako filosofas Kristupas Sabolius. Anot jo, nekurdami kultūros puoselėjimo strategijos, mūšį dėl Lietuvos pralaimime labai smarkiai. „Tada bet koks Gazmanovas, ar kuo jis vardu, atvažiavęs gali tapti įvykiu. Jo sapalionės ir dainelės turėtų paskęsti daug tvirtesnių ir įtikinamesnių pasakojimų įvairovėje“, – įsitikinęs K.Sabolius.


  7. V. Mačiuliui nerimą kelia rusų radijo populiarumas Kaune (99)

Aktualijos / 2014-07-23 20:24 / Nerijus Povilaitis

Lietuviškiausiu šalies miestu vadinamame Kaune nemažą klausytojų auditoriją surenka radijo stotis „Russkoje radio“. Jos klauso net 5,6 procentų visos kauniečių auditorijos, o ši procentinė dalis ženkliai lenkia vietos radijo stočių populiarumo reitingus.


  8. Kas didžiausi ligų kaltininkai: cukrus, sviestas ar lašiniai? (27)

Sveikata / 2014-07-23 17:54 / Jurgita Čeponytė (lrt.lt)

Amerikiečių mokslininkai skelbia, kad nutukimą, diabetą bei širdies ligas labiau sukelia angliavandeniai nei riebalai, todėl nebereikia labai bijoti tokių produktų, kaip sviestas ar nenugriebtas pienas. Tačiau, pasak gydytojos dietologės Jūratės Dobrovolskienės, toks patarimas lietuviams netinka, nes jie ir taip maitinasi per riebiai. „Pacientams mes sakome, kad reikia mažinti gyvūninės kilmės riebalų suvartojimą. Kaip aš sakau – duoną valgykite su sviestu, bet ne sviestą su duona“, – pastebi mitybos specialistė.


  9. Jūros šventės koncertą pradės „Švyturio“ stipendijos laureatė

Renginiai / 2014-07-23 10:35 / lrytas.lt

Šeštadienį, liepos 26 dieną, „Jūros šventės“ mecenatas „Švyturys“ uostamiesčiui dovanoja koncertą „Geriausia, ką turime!“. Nuo 20 valandos Kruizinių laivų terminale vyksiantį koncertą atidarys „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatė pianistė Adelė Daunoravičiūtė.


  10. Pinigų pasaulio atstovams Sirija svarbesnė nei Ukraina

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-07-23 10:21 / lrt.lt

Įtakingiausias finansinių naujienų portalas „Bloomberg“ skelbia, kad didžiausią įtaką pasaulio finansų rinkoms daro įvykiai Sirijoje. Įvykiai Ukrainoje užima trečią vietą tarp konfliktų, labiausiai veikiančių finansų sektorių.


  11. Donecko lietuvis: „Žmonės negali saugiai pabėgti iš miesto“ (50)

Konfliktai ir saugumas / 2014-07-22 19:50 / Martynas Čerkauskas

Donecke gyvenantis lietuvis Valdas Ladavičius sako, kad iš miesto jau gali būti pabėgę apie 100 tūkst. žmonių. Tačiau dabar bėgti tapo pavojinga, nes aplink teroristų kontroliuojamą miestą verda aršūs mūšiai.


  12. Televizijų programos – su titrais rusų bei lenkų kalbomis? (31)

Aktualijos / 2014-07-22 18:15 / Nerijus Povilaitis

Antradienį Kaune posėdžiavusios Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininkas Edmundas Vaitekūnas įsitikinęs – informacinio karo akivaizdoje būtina rengti programas kitakalbiams. Tik taip galima išvengti tautinių mažumų nuodijimo priešiška propaganda, sklindančia iš Kremliui pavaldžių ir Lietuvoje gana populiarių televizijos kanalų.


  13. Bankai policijai teiks informaciją apie finansines operacijas (21)

Rinkos pulsas / 2014-07-22 15:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ir kitos finansų institucijos privalės teikti kriminalinei žvalgybai informaciją apie gyventojų ir įmonių finansines operacijas.


  14. A. Makarevičius: „Tėvynę myli tuomet, kai yra už ką mylėti“ (2)

Scena / 2014-07-22 13:09 / Olegas Kordiukovas (LRT )

Dėl dabartinės padėties Rusijoje kaltas ne tiek prezidentas Vladimiras Putinas, kiek jį vadovu pasirinkusi visuomenė, mano garsus Rusijos roko muzikantas, kompozitorius, poetas ir V.Putino politikos kritikas Andrejus Makarevičius. Legendinės Rusijos grupės „Mašina vremeni“ („Laiko mašina“) lyderis, pakviestas Virgio Stakėno, Lietuvoje dalyvavo bardų dainų festivalyje „Akacijų alėja“.


  15. J. Neverovičius slepia, ar grąžins R. Cytacką į ministeriją (58)

Aktualijos / 2014-07-22 13:07 / BNS ir lrytas.lt inf.

Lenkų rinkimų akcijos vadovybės politinių žaidimų įkaitu tapęs energetikos ministras Jaroslovas Neverovičius slepia, ar priims skandalingai pagarsėjusią Renatą Cytacką į darbą.


  16. Dėl verslo premjeras ruošiasi į JAV (16)

Rinkos pulsas / 2014-07-22 11:02 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dėl įvykių Ukrainoje Lietuvos verslininkams perorientuojant eksportą iš Rytų į Vakarus, Lietuvos premjeras šį rudenį ketina vykti į JAV, kur bandys stiprinti šalių prekybos ryšius.


  17. Premjeras nenusileidžia dėl R. Cytackos: „Nepritarsiu“ (12)

Aktualijos / 2014-07-22 10:21 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius nenusileidžia savo koalicijos partnerio, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio spaudimui dėl Renatos Cytackos grąžinimo į energetikos viceministrės pareigas ir teigia šiai kandidatūrai nepritarsiantis. „Ne ponas Tomaševskis formuoja Vyriausybės kabinetą. Jis tik gali, kaip partijos vadovas, rekomenduoti žmones, bet jeigu ministras kandidatūras pateiks man, o tai privalo padaryti, tikrai šitai kandidatūrai nepritarsiu“, – sakė A.Butkevičius antradienį interviu LRT radijui.


  18. Trečiadienį - neatšaukiamas Briuselio sprendimas Lietuvai (20)

Rinkos pulsas / 2014-07-22 10:01 / BNS ir lrytas.lt inf.

ES Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, procesas bus nebeatšaukiamas, teigia finansų ministras. Pasak Rimanto Šadžiaus, euro įvedimas reiškia, kad Lietuva grįžta į Vakarus.


  19. Mokytojos ir jos mokinio meilė – pasmerkta (74)

Likimai / 2014-07-21 17:19 / Vykintė Budrytė

Jis buvo 17-metis moksleivis, ji – 23 metų mokytoja. Apie jų meilę kalbėjo visa mokykla. Likimo išskirti, jie vienas kito ilgėjosi 35 metus. Televizijos suvesti, negalėjo atsidžiaugti. Tačiau laimė truko vos kelis mėnesius.


  20. V. Galvonas ir Ž. Pinskuvienė viceministrais nebus (22)

Aktualijos / 2014-07-21 14:23 / ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Formuojamose ministrų komandose neturėtų likti vadinamajame juodajame sąraše figūravusio vidaus reikalų viceministro Algimanto Juocevičius, aplinkos viceministro Almanto Petkaus ir žemės ūkio viceministrės Živilės Pinskuvienės. Tai pirmadienį patvirtino šių sričių ministrai. Taip pat viceministru nebus ir „tvarkietis“ Vytautas Galvonas. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas A.Juocevičiaus toliau pasilikti savo komandoje nežada.