Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3997, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Atsakymas N. Mačiuliui: Palangai reikia ne „papų“, bet Kremliaus (48)

Įžvalgos ir nuomonės / 2014-09-16 06:29 / Andrius Jakučiūnas

Prieš gerą mėnesį viename portale buvo publikuota Nerijaus Mačiulio fantasmagorija „Palanga turi išnykti“, kurioje žinomas ekonomistas teigia, neva kurorte per daug žmonių, ir siūlo Palangą, Šventąją bei Latvijos Papę sujungti į vieną Tripolį, užpildant tarpus tarp miestų laisvalaikio ir sporto infrastruktūra, o naująjį darinį pavadinant Šventąja PaPape (angl. Holy Undrebreast).


  2. Statybvietėse tik rūšiuoti atliekų nebepakaks

Aplinka / 2014-09-15 17:26 / Gintarė Kaminskienė

Nuo vakar (rugsėjo 15 d.) įsigaliojo patikslintos Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės, kuriose nustatomas reikalavimas statybvietėje ne tik rūšiuoti. Nuo šiol susidarančios išrūšiuotos atliekos turės būti laikomos atskirai.


  3. Naują Teatro sąjungos renginių sezoną pradės „keistuoliai“

Meno pulsas / 2014-09-15 11:37 / lrytas.lt

Rugsėjo 15-ąją Lietuvos teatro sąjungoje Vilniuje svečiuosis Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir kiti Keistuolių teatro aktoriai. Šį pavasarį minėdami teatro jubiliejų aktoriai surengė net keletą audringų koncertų didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Dabar jie susitinka su žiūrovais tam, kad pasidalytų mintimis apie teatro įkūrimą, nueitą kelią ir tai, kuo teatras gyvena šiandien. „Keistuolių teatrui – 25, jo įkūrėjams – 50“, – taip pavadinta programa, kuria pradedamas naujasis Teatro sąjungos renginių sezonas.


  4. Poetas Kęstutis Navakas: „Poezijos nesukalsi kaip taburetės“ (15)

Literatūra / 2014-09-15 11:34 / Agnė Kairiūnaitė (LRT)

Dažnai sakoma, kad, norint parašyti romaną, užtenka geležinio užpakalio, o poezijos reikia sulaukti – negalima jos kalti kaip taburečių, sako poetas Kęstutis Navakas. „Mano kelias visiškai ne toks, nors aš irgi esu nemenkai jų sukalęs. Bet jau atsibodo, tai aš vėl palauksiu“, – prisipažįsta Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.


  5. Buvusi naktinių klubų šokėja lietuvė meldžiasi Alachui (5)

TV antena / 2014-09-15 09:55 / lrytas.lt

Lietuvoje retai kada galima pamatyti musulmoniškais rūbais dėvinčių moterų. Na, o štai Londone, kuriame knibžda, rodos, viso pasaulio tautos ir kultūros, musulmonai jau nieko nestebina. Tačiau šį kartą socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ per LRT televiziją pasakos apie lietuvę, pakeitusią savo tikėjimą ir besimeldžiančią Alachui.


  6. Mėgstamiausi Arūno Valinsko grybai auga tik Neringoje (94)

TV antena / 2014-09-14 21:59 / lrytas.lt

Tuo metu, kai Lietuva varžosi, kas ras daugiau baravykų, Arūnas Valinskas (47 m.) traukia į Neringą rinkti tik čia augančių grybų. „Prieš kelerius metus atradau tokius keistus grybus, kurie auga tik Neringoje. Vietiniai juos vadina Balsevičienės baravykais, arba tiesiog balsiukais, –„Lietuvos ryto“ žurnalui „TV antena“ pasakojo „Auksinio proto“ (LRT televizija) vienas vedėjų ir „Lietuvos balso“ (LNK) komisijos narys A.Valinskas. – Tie grybai maždaug prieš 30 metų į Neringą atkeliavo, kaip manoma, su mediena iš Amerikos arba iš Azijos.


  7. Draugiška aplinka anglų kalbai lietuvių galvose ir burnose (34)

Literatūra / 2014-09-13 14:47 / Giedra Radvilavičiūtė

Pastaraisiais metais ėmė ryškėti trintis tarp lietuvių kalbos puoselėtojų. Vieni teigia, kad lietuvių kalbą nuo svetimos įtakos reikia ginti, kiti sako, kad jokio pavojaus jai, kaip ir lietuvių žemei, nėra. Kaip lietuvių kalbos klestėjimo pavyzdys kartais pateikiama įspūdinga kasmet išleidžiamų kruopščiai suredaguotų knygų statistika... kokios nebuvo nuo Kristijono Donelaičio ir spaudos draudimo laikų.


  8. Dž. Butkutė: „Žmonės išsikapsto iš priklausomybės tik savo noru“ (62)

TV antena / 2014-09-12 20:50 / lrytas.lt

„Šįkart imsime ne sales, o arenas“, – su neslepiamu pasididžiavimu balse LRT televizijos „Stiliaus“ laidoje žada nauju įvaizdžiu ir jau kelerius metus nepriekaištingu gyvenimo būdu intriguojanti Lietuvos popmuzikos karaliene tituluojama Džordana Butkutė.


  9. „Ekranas“ į Klaipėdą vyksta gerai išanalizavęs „Atlantą“

Futbolas / 2014-09-12 18:18 / lrytas.lt

Po dviejų savaičių pertraukos į stadionus vėl grįžta A lygos batalijos, o Panevėžio „Ekranas“ šeštadienį išvyks į uostamiestį, kur A lygos XXVI ture trečią kartą šiemet jėgas išmėgins su „Atlantu“.


  10. Krizės iškamuoti, suomiai internetu perka naudotus daiktus (4)

Rinkos pulsas / 2014-09-12 13:58 / lrt.lt

Užsitęsusi ekonomikos krizė Suomijoje keičia vartojimo įpročius. Naujausiais apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė 15–30 metų suomių mielai įsigyja naudotus daiktus internetu ir tam skiria daug laiko. Tai visai nerodo mažų pajamų – greičiau tampa madingu pomėgiu. 38 proc. apklaustųjų sakė, kad, prieš pirkdami naują daiktą, apsvarsto galimybę įsigyti jau naudotą, nes vartoti mažiau liepia sąžinė. Panaši tendencija pastebima ir turizmo srityje.


  11. Ar į Lietuvą patekęs Ebolos virusas išplistų žaibiškai? (20)

Sveikata / 2014-09-12 11:44 / Rasa Pekarskienė (lrt.lt)

Žmonėms, kurie negali išvengti kelionių į Afriką, griežtai nepatariama dalyvauti nuo Ebolos viruso mirusių žmonių laidojimo apeigose. Be to, būtina nepamiršti, kad virusą gali platinti ir sergantys laukiniai gyvūnai. Ypač didelė rizika užsikrėsti kiltų, jei, būnant tose šalyse, prireiktų medicininės pagalbos ir tektų kreiptis į ligoninę. Tai pabrėžė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. O kas nutiktų, jei Ebolos virusas patektų į Lietuvą? Ar jis išplistų žaibiškai?


  12. „Istorijos detektyvuose“ – lietuvių nekropolio paslaptys

TV antena / 2014-09-12 11:40 / lrytas.lt

Tūkstantis metų, daugiau nei trisdešimt hektarų, keturiasdešimt kartų – taip galima apibūdinti mažai kam žinomą, tačiau labai įspūdingą vietą Lietuvoje. Kokia tai vieta ir kokios paslaptys joje slypi, nusprendė išsiaiškinti LRT televizijos laida „Istorijos detektyvai“ kartu su Virginijumi Savukynu.


  13. Prekybos vietose kainos gali klaidinti (4)

Mano pinigai / 2014-09-12 10:10 / lrt.lt

Didesniu šriftu atspausdinta kaina litais ir mažesniu – eurais, arba du vienodo dydžio, šrifto ir spalvos skaičiai viename lape – taip teisingai iki metų pabaigos turi būti nurodomos prekių kainos prie euro pereinančioje Lietuvoje. Teisės aktuose pabrėžiama, kad nurodomos kainos eurais ir litais turi būti aiškiai suprantamos ir neklaidinančios, tačiau akylesni gyventojai teigia pastebėję atvejų, kai prekybininkai kainą eurais skelbia didesniu ir ryškesniu šriftu ir taip klaidina pirkėjus.


  14. NATO viršūnėje – Rusijos šnipas? (5)

Įvykiai / 2014-09-11 20:49 / Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Slovėnija tiria kaltinimus, kad jos ambasadorius NATO šnipinėjo Rusijai. Užsienio reikalų ministerija patvirtino nedelsdama išsikvietusi į Liublianą savo nuolatinį atstovą NATO ir visu rimtumu tirianti kaltinimus, kuriuos paviešino vienas savaitraštis.


  15. Atrastos žolėdžio fosilijos gali perrašyti žinduolių evoliuciją (1)

Laboratorija / 2014-09-11 16:24 / lrt.lt

Kinijoje atrastos voverės dydžio žinduolio fosilijos gali perrašyti gyvūnų evoliucijos teoriją.


  16. B. Tiškevič ir A. Rožickas ledinį iššūkį keičia svogūnais

TV antena / 2014-09-11 15:48 / lrytas.lt

Ką žiūrovai norėtų matyti eteryje vėlų sekmadienio vakarą? Kažką lengvo, tačiau kartu įkvepiančio, turiningo, leidžiančio atrasti ir improvizuoti. Kažką, kas leistų pratęsti savaitgalio euforiją ir išguiti pirmadienio baimę. Tokį produktą LRT žiūrovų teismui siūlo charizmatiška kūrėjų pora, kelių praėjusių LRT sezonų atradimas Beata Tiškevič ir Andrius Rožickas.


  17. V. P. Andriukaitis: „Sveikatos politika turi būti labiau matoma“ (1)

Aktualijos / 2014-09-10 21:42 / BNS ir lrytas.lt inf.

Oficialiai siūlomas sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaru, buvęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis sako, jog būdamas komisaru bandys Europos Komisiją (EK) padaryti labiau politine institucija ir tikisi sveikatos apsaugos politiką padaryti labiau matoma.


  18. Per savaitę M. Vildžiūnas bučiuojasi su bent trimis moterimis (1)

Žmonės / 2014-09-10 17:33 / lrytas.lt

Gabus režisierius, puikus aktorius ir tiesiog žavus vyras Mykolas Vildžiūnas, šiuo metu režisieriaus roges iškeitęs į vaidmenį LRT seriale „Meilė kaip mėnulis“, susiduria su intriguojančiu iššūkiu – per savaitę jam tenka pasibučiuoti bent su keliomis moterimis.


  19. E. Žičkų sujaudino pažintis su dainininke L. Fabian (5)

Žmonės / 2014-09-10 10:44 / lrytas.lt

Praėjusi vasara LRT televizijos laidos „Gyvenimas” vedėjui Edvardui Žičkui nepagailėjo įdomių kelionių, kvapą gniaužiančių nuotykių ir nepamirštamų pažinčių.


  20. „Auksiniame balse“ - ir televizijos vengiantys dainininkai (10)

Muzika / 2014-09-10 08:21 / Ramūnas Zilnys

Naujas „Auksinio balso“ sezonas prasideda. Antradienį LRT studijoje filmuota pirmoji naujos dainininkų mūšių serijos laida.


Populiariausi per 24 val.