Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 4677, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Naujasis ambasadorius tikisi, kad V. Putinui aiškintis neteks (33)

Aktualijos / 2014-12-21 22:01 / Nemira Pumprickaitė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt

Paskirtasis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas teigia nuo darbo Stokholme laikų turintis pažinčių tarp Rusijos diplomatų, dirbančių su Lietuva, ir tikisi, kad jam pavyks tapti geru tarpininku tarp Maskvos ir Vilniaus. Pasak diplomato, kuris priklauso socialdemokratų partijai, aiškintis dėl Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžių jam neteks, o daugiausiai dėmesio jis tikisi skirti „praktiniams“ abiejų šalių santykių aspektams.


  2. Ukrainietė: svarbu žinoti, kad mes – ne vieni (57)

Aktualijos / 2014-12-21 21:55 / Giedrė Baltrušaitytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Vilniaus Rotušėje sekmadienio pavakarę būriavosi neabejingieji menui ir Ukrainai. Visuomenininkai, pakvietę į tarptautinį labdaringą aukcioną su Rusijos agresija ir vietos separatistais kovojančiai šaliai paremti, surinko beveik 50 tūkst. litų. Ukrainos vėliavos spalvas mėlyną ir geltoną reiškiančiu pavadinimu „Blue/Yellow“ pasivadinęs visuomeninis judėjimas nebe pirmą kartą solidarizuojasi su Rusijos agresiją patiriančia šalimi. Lėšos, gautos už meno kūrinių aukcione parduotus darbus, bus skirtos Ukrainos kariuomenei ir ten kovojantiems savanoriams remti.


  3. Televizijos ekranuose – grumtynės dėl Sabo (14)

TV antena / 2014-12-21 21:16 / „Lietuvos rytas"

Tarp dokumentinių filmų kūrėjų užvirė tikras mūšis – kas susuks įdomesnę juostą apie krepšinio legendą Arvydą Sabonį. Vakar, kai A.Sabonis šventė savo 50-metį, buvo rodomi net trys šia proga sukurti filmai, pastebi „Lietuvos ryto“ žurnalas „TV antena“.


  4. JAV ir Kuba: atšilimas ar pataikavimas? (29)

Rytai-Vakarai / 2014-12-21 19:56 / Vykintas Pugačiauskas, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Tegyvuoja revoliucija. Tik šį kartą geopolitinė. Laisvės salą ir laisvės šalį teskiria 100 kilometrų, ir šią savaitę šis atstumas staiga tapo truputį mažesnis. Metai kruopščių slaptų derybų – tiek jau penki pastarieji Amerikos prezidentai nebuvo ėmęsi – ir dar valandos pokalbis telefonu. Tada vienu metu didžiųjų priešininkių prezidentai kreipiasi į savo šalis, skelbdami apie istorinį suartėjimą. Visi esame amerikiečiai, sako Barackas Obama, kuriam tai bene didžiausias laimėjimas poste.


  5. Arno Mazėčio išpažintis miegamajame (24)

TV antena / 2014-12-21 18:17 / Vykintė Budrytė („Lietuvos rytas“)

LRT televizijos laidų vedėjo A.Mazėčio (23 m.) dienos ritmas – netradicinis. Jis keliasi iš lovos 3–4 valandą ryto ir lekia į darbą. Laidų vedėjo miegamasis skirtas ne tik poilsiui. „Čia yra kampas, skirtas darbui“, – „Lietuvos ryto“ žurnalui „TV antena“ sakė A.Mazėtis.


  6. Ilgi tamsūs vakarai ir subjurę orai nuvaro net pas psichiatrus (2)

Psichologija / 2014-12-21 18:04 / Justina Karklelienė, (lrt.lt)

Ilgi tamsūs vakarai, vėlai pakylanti saulė, šviesos trūkumas – toks kiekvieną žiemą besitęsiantis gamtos diktuojamas ritmas ilgina ne tik eiles prie saldumynų parduotuvių ar kavinių, kuriose galima užsisakyti tokių skanėstų, bet duoda daugiau darbo ir psichikos sveikatos specialistams - net 30-40 proc. padaugėja pacientų.


  7. Ekspertas: pirotechnikos gaminys savaime nėra pavojingas

Naudingi patarimai / 2014-12-21 17:50 / LRT Radijo laida „Lietuvos diena“, LRT.lt

Pirotechnikos gaminiai nekelia grėsmės aplinkinių saugumui, jei yra laikomasi nustatytų taisyklių, tvirtina Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus viršininkas Julius Vaiškūnas. Todėl nereikėtų jaudintis dėl prekybos centruose parduodamos pirotechnikos. Vis dėlto ekspertas pataria – prieš besidžiaugdami saliutais, žmonės turėtų prisiminti pirotechnikos priemonių naudojimo taisykles.


  8. M. Žiedui ranka nedrebėjo nei šaudant, nei trenkiant seimūnui (7)

TV antena / 2014-12-21 14:49 / Saulius Rinkevičius („Lietuvos rytas“)

Karinėse pratybose gali atsiskleisti tokios žmogaus savybės, apie kurias anksčiau niekas neturėjo žalio supratimo. Tuo įsitikino LRT televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas (40 m.).


  9. Po sunkių išbandymų lietuvių pora Norvegijoje ėmėsi verslo (27)

Rinkos pulsas / 2014-12-21 13:05 / Orijus Gasanovas ( LRT.lt)

Juodas darbas braškių laukuose, mėginimas kurti verslą ir jo bankrotas  –  emigrantų iš Lietuvos patirtis, kuri nepalaužė. Televizijos laidos „Emigrantai“ herojai sako pasimokę iš savo klaidų ir mėgina sėkmingai kurti jau antrą savo verslą Norvegijoje. Dviejų jaunų, dar trisdešimties nesulaukusių žmonių mėginimas praturtėti emigracijoje daug ką sužavės optimizmu ir daug ką papiktins naivumu.


  10. Prie ekrano pasodina ir dukra (22)

Komentarai / 2014-12-21 11:59 / Artūras Zuokas

Televizija yra svarbus langas į pasaulį. Kadangi negaliu nė akimirkos atsilikti nuo įvykių mūsų šalyje ir pasaulyje, televizorių įsijungiu siekdamas gauti naudingos informacijos. Norėdamas prasiblaškyti po dienos darbų televizijoje randu ir pramoginių laidų, filmų. Išrinkau savo žiūrimiausių laidų penketuką.


  11. 2014-ji Lietuvoje buvo Teatrų metai. Ar kas nors tai pastebėjo? (4)

Scena / 2014-12-21 09:29 / Monika Meilutytė (Menų faktūra)

2014-ieji – Teatrų metai – artėja prie finišo. Kaip jiems sekėsi šių metų varžybose greta kitų konkurentų – Donelaičio, Oršos mūšio, dainų šventės metų? Savo nuomones sutiko išreikšti kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas Martynas Budraitis, Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas, aktorius Ramutis Rimeikis, teatro kritikas, Lietuvos kultūros tarybos narys Vaidas Jauniškis bei teatrologai.


  12. Po pirmojo „Auksinio balso“ pusfinalio lydere tapo Aistė Lasytė (67)

TV antena / 2014-12-21 00:04 / lrytas.lt

Šeštadienio vakarą LRT muzikiniame projekte „Auksinis balsas“ vyko pirmasis pusfinalis. Visgi įtampos daug nebuvo. Dalyviai atliko laisvai pasirinktus sau patinkančius kūrinius, o iš projekto niekas neiškrito. Daugiausiai simpatijų sulaukė Aistė Lasytė.


  13. Edgarą Lubį tėvystė išmokė keltis ir kurti penktą valandą ryto (8)

Muzika / 2014-12-20 15:18 / Ramūnas Zilnys („Lietuvos rytas")

„Nesitikiu laimėti“, – prisipažino vienas TV šou „Auksinis balsas“ lyderių Edgaras Lubys. Tačiau neslepia – šis projektas suteikė naują karjeros postūmį.


  14. Žirmūnuose atidaryta moderni viešoji biblioteka

Meno pulsas / 2014-12-19 15:58 / lrt.lt

Vilniaus Žirmūnų mikrorajone po rekonstrukcijos duris atvėrė modernus skaitytojų aptarnavimo centras, teikiantis ir tradicines, ir naujas viešosios bibliotekos paslaugas. Tai pirmoji tokia erdvi, šiuolaikiškomis technologijomis aprūpinta renovuota biblioteka Vilniuje. Planuojama, kad Žirmūnų bibliotekoje kasmet lankysis iki 100 tūkst. lankytojų, apie 8 tūkstančiai skaitytojų.


  15. „Eurovizijos” nacionalinės atrankos komisijoje – Gruzijos aktorė

TV antena / 2014-12-19 14:32 / lrytas.lt

Jau greitai užvirs nuožmi kova dėl teisės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri kitų metų gegužę vyks Vienoje. Konkurso gerbėjai netrukus LRT televizijos eteryje išvys visus 12 „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyvių. Juos vertins ne tik Lietuvos žiūrovai ir mūsų šalies muzikos ekspertai, bet ir profesionalai iš užsienio. Viena jų – Gruzijos scenos žvaigždė aktorė Lela Tsurtsumia.


  16. Energetika: būti ar uždirbti? (9)

Energetika / 2014-12-19 13:29 / Violeta Bagdavičiūtė (eversus.lt)

Praėjus daugiau kaip mėnesiui po III energetikos paketo įgyvendinimo, energetikos sektoriuje kyla nauja karščio banga. Šįkart kardai kryžiuojami dėl energetikos įmonių reguliavimo: ekonomistas Raimondas Kuodis teigia, kad energetikos įmonės neturėtų siekti pelno, o smulkusis energetikos įmonių akcininkas Vidmantas Martikonis argumentuoja, kad tokiu atveju „Lietuvos energija“ turėtų būti ne UAB, o specialios paskirties valstybinė įmonė.


  17. Tapatybės išraiška gali tapti ir kostiumo dizainas, ir kinas

TV antena / 2014-12-19 12:40 / lrytas.lt

„Kuo toliau nuo Europos, tuo tautiečiai drąsiau sako, kad yra iš Lietuvos“, – teigė kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė televizijos laidoje „Tapatybė.LT“.


  18. Aistė Misevičiūtė – modelis, vertinanti pasaulio restoranus (2)

TV antena / 2014-12-19 12:25 / lrytas.lt

„Kas pasakė, kad modeliai nevalgo?“ – tarė Aistė Misevičiūtė ir tapo žvaigžde, nurungusia žinomiausius pasaulio maisto kritikus. Vieno iš penkių populiariausių pasaulio maisto meno tinklaraščių „Luxeat“ autorė dabar laikoma bene svarbiausia persona gastronomijos pasaulyje. Ir yra vienintelis aukščiausios klasės modelis, pradėjęs karjerą, susijusią su restoranų šefų darbo vertinimu.


  19. Mokslininkai greito skaitmeninių knygų įsigalėjimo nenumato

Meno pulsas / 2014-12-19 10:44 / lrt.lt

Elektroninės knygos Lietuvoje populiarėja, tačiau popierinių greitai neaplenks. Tokias išvadas skelbia šių metų skaitmeninės leidybos tendencijas analizavę Vilniaus universiteto mokslininkai. Beveik trečdalis Lietuvos leidėjų jau leidžia skaitmenines ir elektronines knygas, dar 43 proc. tą ketina daryti ateityje.


  20. Prancūzų turistai nusisuka nuo Rusijos. Ar atsigręš į Lietuvą? (14)

Rinkos pulsas / 2014-12-19 10:42 / Valdas Papievis, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Dėl geopolitinės padėties mažėjant prancūzų turistų srautams į Rusiją, atsiveria daugiau galimybių juos nukreipti į Baltijos šalis. Lietuvos ambasada, norėdama sudominti prancūzus, Prancūzijoje organizuoja specialius renginius. Drauge su kelionių operatoriumi „Alliance du Monde“ gruodžio pradžioje Lietuvos turizmo potencialas buvo pristatytas Akvitanijos regione, anksčiau – Marselyje ir Lione.


Populiariausi per 24 val.