Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 5706, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Garsių gražuolių meilė tėvynei ryškesnė už mėlynes (87)

Žmonės / 2015-07-01 19:35 / Rugilė Ereminaitė („Lietuvos rytas“)

Lietuvos viešojoje erdvėje jaučiamas pilietinis suaktyvėjimas. Meilę tėvynei ir susirūpinimą dėl šalies saugumo reiškia ne tik paprasti piliečiai, bet ir pramogų, politikos ar kultūros atstovai, tarp jų – nemažai moterų.


  2. Vieningai „Tautiškai giesmei“ toną užduos Algirdas Kaušpėdas (14)

Muzika / 2015-07-01 17:23 / lrytas.lt

Visuotinei ir vieningai „Tautiškai giesmei“ liepos 6 d. 21:00 Lietuvoje toną užduos maestro Algirdas Kaušpėdas. Palangoje vyksiančiose iškilmėse jis užtrauks pirmuosius Lietuvos himno akordus, jam atitars kiti atlikėjai ir Lietuvos žmonės.


  3. Savanoriauti imasi ir žinomi žmonės

Veikla bendruomenėje / 2015-07-01 15:33 / Agnė Ilgarūbytė

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ veiklą pradėjo dar 1989 metų rudenį. Organizacija vienija neįgalius vaikus, jaunuolius, suaugusiuosius, jų tėvus ir, žinoma, savanorius. Pagrindinis bendrijos tikslas – užtikrinti orų gyvenimą ir saugią aplinką neįgaliems žmonėms bei teikti pagalbą jų šeimoms. Atjauta, rūpestis ir pagarba – vos kelios vertybės, padedančios ne tik tęsti pradėtas veiklas, bet ir sėkmingai augti toliau.


  4. Išrinkti dailiausi lietuvių tautiniai kostiumai (2)

Meno pulsas / 2015-07-01 10:59 / lrytas.lt

Praūžė, nuvilnijo pirmą kartą rengiamas Lietuvių tautinio kostiumo konkursas. LRT televizijoje vykusiame šventiniame projekto renginyje „Išausta tapatybė“ apie 200 finalininkų demonstravo skirtingų etnografinių regionų, kraštų ir vietovių drabužius.


  5. Kompiuteriniuose žaidimuose – ne mažiau meno nei Holivudo kine (1)

Dailė / 2015-07-01 08:17 / Austėja Kuskienė (laida „Ryto allegro“, lrt.lt)

Žaidimo garso takelis buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui. Ir iki šiol jis yra vienintelis tokios nominacijos sulaukęs kompiuterinis žaidimas. Išskirtinė ne tik muzika, bet ir žaidimo grafika. Ji – viena estetiškiausių. Žaidimo mechanika – visiškai unikali. Ji nekonkurencinė, ir skatina žaidėjus tiesiog būti geriems vieni kitiems.


  6. Astronomė paaiškino, kodėl šiandiena bus sekunde ilgesnė (2)

Visata / 2015-06-30 14:06 / Gabija Narušytė, Artūras Matusas, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Antradienį para bus pailginta viena sekunde dėl Žemės sukimosi greičio svyravimų, tačiau tai nėra išskirtinis įvykis, nes sekundė pridedama jau 26 kartą nuo 1972 m. Taip teigia Vilniaus universiteto Planetariumo direktorė astronomė Danutė Sperauskienė.


  7. Lietuviai per plauką liko gyvi per žemės drebėjimą Nepale

TV antena / 2015-06-30 10:40 / lrytas.lt

Liepos mėnesio trečiadieniais LRT televizija rodys naujas socialinės dokumentikos „Emigrantai“ laidas. Šį kartą – apie emigrantus, kurie grįžo ilsėtis į tėvynę, arba apie tuos, kurie po nuotykių svetur suvokė, kad namie – geriausia.


  8. Kas nutiks, kai gydymo įstaigose nebeliks popierinių „kortelių“? (9)

Medicinos žinios / 2015-06-30 10:11 / lrt.lt

Nuo lapkričio 2 d. turi pradėti veikti centrinė elektroninė sveikatos sistema – E. sveikatos portalas, kuriame gyventojai galės sužinoti visą informaciją apie savo sveikatos būklę, atliktus tyrimus ir jų rezultatus bei matyti kitą informaciją. Taip tvirtina Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) E. sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus vadovas Normantas Dučinskas.


  9. Jei tik ims pulsuoti jėgainės, PVM lengvata šildymui pati išnyks (2)

Energetika / 2015-06-30 09:30 / BNS ir lrytas.lt inf.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui nebereikės, kai Vilniuje ir Kaune bus įgyvendinti kogeneracinių jėgainių projektai ir bus renovuoti gyvenamieji namai.


  10. B. Komorowskį pasitiks A. Butkevičius, prezidentė parašys laišką (16)

Aktualijos / 2015-06-30 09:00 / BNS ir lrytas.lt inf.

Antradienį į Kauną atvykstantį Lenkijos prezidentą Bronislawą Komorowskį pasveikins ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, prezidentės sveikinimas Lenkijos vadovui bus įteiktas raštu.


  11. Vilniuje – tautinių kostiumų gausa (2)

Mano stilius / 2015-06-29 22:23 / lrytas.lt

Puikus, puošnus, spalvingas tas mūsų tautinis kostiumas, tad kodėl jo dažniau nedėvėti, kodėl visiems jo neparodyti? Drabužis žmogui yra ne vien buities poreikis, bet ir jo pažiūrų, grožio sampratos atspindys. Nuo seno įvairių tautų liaudies apranga bylojo apie žmonių darbštumą, moralės principus, asmens statusą ir daugelį kitų kultūros dalykų.


  12. E. Žičkus iš prabangaus kruizo atsidūrė smirdančioje areštinėje (44)

Kelionės ir pomėgiai / 2015-06-29 17:04 / lrytas.lt

Beveik tris savaites keliavęs po Pietryčių Aziją laidos „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus iš kelionės parsivežė ne tik daugiau nei 60 valandų filmuotos medžiagos naujam LRT projektui „Kruizas. Azija“, bet ir nepamirštamos patirties.


  13. Istorinis klausimėlis J.Jankevičiui: „Kiek karalių turėjome?“

Istorija / 2015-06-29 15:59 / lrytas.lt

„Atsimenu, kaip mano laidoje kalbėjo profesorius Edvardas Gudavičius, kad yra tik keletu procentų didesnė tikimybė, jog Mindaugas buvo karūnuotas liepos 6-ąją, o ne kurią nors kitą dieną, – sakė J. Jankevičius. – O kadangi tai graži vidurvasario šventė, aš tikiu, kad profesorius buvo teisus ir išties yra didesnė tikimybė, kad Mindaugas buvo karūnuotas šią, o ne kurią nors kitą metų dieną.“


  14. Iš Tuniso bus parskraidinti visi Lietuvos turistai (1)

Rinkos pulsas / 2015-06-29 12:40 / LRT Radijas, LRT.lt

Lietuvos turistai, šiuo metu esantys nuo teroro akto nukentėjusiame Tunise, bus parskraidinti liepos 3 dieną. Turizmo departamentas teigia, kad šiuo metu Tunise yra per 200 lietuvių, šiek tiek mažiau nei pusė jų – Suso kurorte, kuriame penktadienį buvo nušauti 38 žmonės.


  15. Rūta Elžbieta-Mazurevičiūtė Rukloje „pasipuošė“ mėlynėmis (10)

Žmonės / 2015-06-29 12:23 / lrytas.lt

Kad mėlynės negadina grožio ne tik vyrams, bet ir moterims, įrodė „Mis Lietuva 2013“ Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė. Po pertraukos garsi krašto apsaugos savanorė grįžo į daug fizinės jėgos reikalaujančias pratybas.


  16. Kodėl sudegintos kalorijos nesuteikia laimės?

Psichologija / 2015-06-29 11:39 / Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“

Požiūris, kai svarbiausia tampa žmogaus kūnas ir svoris, o charakteris, gebėjimai nuvertinami, yra visiškai netinkamas, LRT Radijui sako Valgymo sutrikimų centro vadovė Brigita Baks. „Toks siauras požiūris į žmogų laimės nesuteikia, nors visur žadama, kad sulieknėsi ir viskas bus gerai, kažkokią raukšlę pašalinsi – irgi bus gerai. Tokių laimės receptų pilni žurnalai, televizija, tad žmogus ieško, kaip jam greitai viską „susiremontuoti“, ir griebiasi labai trumpalaikių priemonių, užuot žiūrėjęs į visumą“, – pastebi psichoterapeutė.


  17. Dainininkė Jurga Šeduikytė: „Kai kurios knygos nėra tavo“ (5)

Literatūra / 2015-06-29 11:20 / lrt.lt

Kai kurios knygos skaitomos netinkamu laiku arba tiesiog nėra tavo, bet tai nereiškia, kad ta knyga netinka kitam žmogui. Tuo įsitikinusi dainininkė, dainų tekstų ir pasakos autorė Jurga Šeduikytė. Jos teigimu, geriausias viltis išpildo vizualūs kūriniai, kurie skaitytojui padovanoja kitą pasaulį.


  18. Kai dėvite aptemptus drabužius, jūsų pilvo organai badauja

Gyvenu sveikai / 2015-06-29 10:06 / lrt.lt

Nors aptempti drabužiai ir atrodo gražiai, jie gali daryti žalą sveikatai ir sukelti įvairias ligas. Taip tvirtina Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Daiva Makarevičienė. Ji vardija, kad dėl netinkamos avalynės gali deformuotis pėdos, o dėl pernelyg aptemptų kelnių – sutrikti pilvo organų kraujotaka.


  19. Ir pasibaigus birželiui matysime kainas dviguba valiuta (5)

Mano pinigai / 2015-06-29 08:14 / Jovita Sukackaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, lrt.lt

Iki liepos pirmosios prekybininkai privalės kainas nurodyti dviem valiutomis – eurais ir litais. Prekybininkai sako, kad etikečių keisti neskubės, esą mažosios parduotuvėlės kaimuose galbūt kainas dviem valiutomis nurodys ir toliau.


  20. Eglė Špokaitė nenori būti vadinama buvusia baleto šokėja (4)

Scena / 2015-06-28 16:20 / lrt.lt

Baleto artisto gyvenimas gerokai skiriasi nuo to, kurį įsivaizduoja žiūrovai, todėl nevertėtų visko atskleisti, sako balerina Eglė Špokaitė. Jos teigimu, nusilenkimai scenoje nėra ta pasirodymo dalis, kai artistas pajunta įvertinimą, o artistai gali būti ir nedrąsūs, bet išmoksta tai paslėpti.


Populiariausi per 24 val.