Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3820, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kaip teisingai įrengti kondicionierių, kad išvengtume ligų

Pasidaryk pats / 2014-07-31 15:58 / LRT radijo laida „Ryto garsai“, lrt.lt

Jei nenorite turėti sveikatos problemų, skirtumas tarp kondicionuojamos patalpos ir lauko temperatūrų neturėtų viršyti 8 laipsnių. Taip teigia Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Ela Gurina.


  2. LDK bažnyčias daugiausia statė ir puošė ne italai, o šveicarai (1)

Istorija / 2014-07-31 12:26 / Monika Petrulienė, Loreta Mačiulienė (LRT)

Vienas Lietuvos diplomatų, ieškojęs, kas sieja Pietų Šveicariją ir Lietuvą, paneigė ilgai sklandžiusį įsitikinimą, kad Lietuvos bažnyčias ir rūmus statė bei dekoravo italų meistrai. Pustrečio šimto metų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) miestuose daugiausia dirbo Pietų Šveicarijos, Lugano ežero pakrančių, menininkai.


  3. Savaitgalį galime pasijusti lyg kepinami 45 laipsnių karščio (13)

Vasaros naujienos / 2014-07-31 11:20 / LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Labai didelė tikimybė, kad savaitgalį karščio indeksas bus didesnis nei 40 ar net 45 laipsniai, todėl žmonės jus labai didelį karščio poveikį. Taip teigia vyresnioji sinoptikė, Vilniaus universiteto (VU) dėstytoja Judita Liukaitytė. Renginių organizatoriams, planuojantiems renginius dienos metu, ji siūlo juos nukelti į vakarą.


  4. Anykščiai nori Šventosios užtvanką pakeisti į hidroelektrinę (10)

Energetika / 2014-07-31 08:56 / Zinaida Paškevičienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, lrt.lt

Anykščių valdžia, pagaliau suradusi naujus užtvankos nuomininkus, tikisi per metus miesto centre esančią užtvanką ant Šventosios upės reconstruction į hidroelektrinę. Prieš 26 metus statyta Šventosios upės užtvanka netrukus bus rekonstruota į hidroelektrinę. Laimėję konkursą šiauliečiai per metus nuo sutarties pasirašymo turės pradėti statybas arba statinio projektavimą.


  5. Kur kreiptis, jei kiemas išdraskytas duobių? (3)

Radaras / 2014-07-30 17:33 / lrt.lt ir lrytas.lt inf.

Jei duobės jūsų daugiabučio kieme tampa beveik nepervažiuojamomis, o būsto bendrija dėl to nieko nedaro, savivaldybė pagelbėti negalės, pažymi Vilniaus miesto savivaldybės Statinių skyriaus vedėjas Arūnas Visockas.


  6. Ukrainos drama – autentiškose žiniose per „LRT kultūrą“

TV antena / 2014-07-30 14:14 / lrytas.lt

Lietuvos nacionalinis transliuotojas atvėrė naują autentiškų žinių apie Ukrainos kovą už pasirinkimo laisvę kanalą – LRT šiokiadieniais transliuoja ukrainiečių žurnalistų komandos parengtas naujienų laidas „Žinios. Ukraina“.


  7. Kiek skysčių gerti bėgiojant karštą dieną? (8)

Sveikata / 2014-07-30 11:37 / lrt.lt

Bėgiojantys žmonės treniruotės metu karštą dieną kas 10–15 minučių turėtų išgerti po 100–200 ml skysčių. Taip teigia ultramaratonininkas ir sporto medicinos gydytojas Andrius Ramonas. Jis vis dėlto atkreipia dėmesį, kad per didelis skysčių kiekis kai kuriems žmonėms gali net pakenkti.


  8. Šalia „Idavang“ fermos maro užkrato nerasta

Rinkos pulsas / 2014-07-30 08:43 / BNS ir lrytas.lt inf.

Šalia nepagydomu afrikiniu kiaulių maru užkrėstos „Idavang“ fermos specialistai užkrato nerado nei netoliese kritusiame šerne, nei kraujasiurbiuose vabzdžiuose. Tai patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius. „Laboratorija patvirtino, kad tyrimai yra neigiami - ir šerno, ir kraujasiurbių“, - teigė jis.


  9. Kodėl „Viasat“ neišjungs propagandinių Rusijos TV signalų (404)

Aktualijos / 2014-07-28 19:16 / Andrius Tapinas (tapinas.lt)

Prieš kelias savaites baigėsi tris mėnesius trukęs rusiško kanalo „RTR Planeta“ retransliacijos Lietuvoje sustabdymas. Kiek anksčiau į eterį grįžo „NTV Mir Lithuania“. Šie kanalai ir, žinoma, PBK (Pervyj Baltijskij Kanal) sudaro Lietuvoje platinamos pro-Putiniškos propagandos stuburą. Apie tai ir dar daugiau – šiame žurnalistiniame tyrime.


  10. Nauja grėsmė: patyčios tarp vaikų keliasi į socialinius tinklus (2)

Šeima ir santykiai / 2014-07-28 17:08 / lrytas.lt

Net 76 procentai 9-16 metų Lietuvos vaikų turi savo asmeninį profilį socialinių tinklų svetainėse. Šis skaičius kur kas didesnis už Europos vidurkį – profilius turi 59 procentai vaikų (tarptautinio tyrimo „EU Kids Online“ 2012 m. duomenys). Apklausų rezultatai rodo, jog mūsų šalies vaikams stinga žinių apie internete tykančius pavojus, todėl jie, nieko nenutuokdami, atskleidžia savo asmeninę informaciją. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų teigia, kad savo profilyje skelbia tokius duomenis, kaip telefono numeris ar namų adresas, o 26 procentai prisipažįsta, kad visa jų skelbiama informacija yra prieinama viešai. Tai sudaro sąlygas piktavaliams laisvai disponuoti į socialinius tinklus įkeltomis nuotraukomis ar kita informacija bei ją panaudoti patyčioms.


  11. „Biplan“ muša savo vasaros koncertų rekordus

Muzika / 2014-07-28 14:34 / lrytas.lt

„Tai – viena aktyviausių vasarų per grupės karjerą“, – pastebėjo „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas. Hitais „Amore“, „O mes prie jūros“, „Sapnų gaudyklė (Hey Ya Ho)“ ir „Kapitonai“ klausytojų palankumą pelnę „biplanai“ savaitgalį Kruizinių laivų terminale Klaipėdoje šokdino Jūros šventės publiką, taip pat surengė solinį koncertą Nidoje.


  12. Žmonės beždžionėms – skydai nuo plėšrūnų

Laboratorija / 2014-07-28 14:13 / lrt.lt

Afrikoje dirbanti mokslininkų komanda pastebėjo, kad aplink gyvenančios beždžionės juos naudoja kaip apsaugą nuo plėšrūnų.


  13. Filosofui kilo idėja, kaip apsiginti nuo pseudokultūrų įtakos

Literatūra / 2014-07-28 11:33 / Indrė Urbaitė (LRT)

Lietuvių išeivijos filosofo Vinco Vyčino tikslas buvo saugoti mūsų kultūrinį paveldą, kurio nepalietė kitas Europos tautas pakeitę urbanizacijos procesai, sako filosofijos mokslų daktaras Žilvinas Svigaris. „Beveik visas V.Vyčino kelias ir buvo bandymas atsiduoti krivių tradicijai. Amerikoje jis bandė suburti emigrantus ir Kanadoje nupirko tuo metu nebrangios žemės, kad būtų galima steigti lietuvių gyvenvietę, kurioje būtų puoselėjamas senasis gyvenimo būdas, tai, ką jis išmoko iš senelio, ką matė senajame Lietuvos sodžiuje“, – pasakoja Ž.Svigaris.


  14. Palangoje išdalintos pirmosios „Laumės juostos“ nominacijos (1)

Vasaros naujienos / 2014-07-27 17:41 / Alvydas Ziabkus

Didžiausias ir populiariausias Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“ Palangoje švenčia savo dvidešimtmetį. Ta proga koncertuoti prie jūros iš visos šalies susirinko per 50 vaikų pop muzikos kolektyvų ir apie pusantro tūkstančių dainuojančių vaikų.


  15. Alinantis karštis kitą savaitę užguls Lietuvą (18)

Vasaros naujienos / 2014-07-27 17:40 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Iš pietų Lietuvos link ir toliau plūsta karštas oras. Tad saulė jau iki pietų sekmadienį temperatūrą priartins iki 30 laipsnių karščio, o iki 16-18 val. ji pakils dar vienu kitu laipsniu ir alins jau 30-33 laipsnių karštis. Tai LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.


  16. Ar laidoje „Dviračio šou“ A. Valinskas pakeis G. Ruplėną? (35)

TV antena / 2014-07-27 15:29 / Erika Zabulėnienė

Ar po Gintaro Ruplėno mirties „Dviračio šou“ užteks jėgų riedėti taip pat smagiai kaip iki šiol? BTV užkulisiuose kalbama, kad humoristų pajėgas galėtų sustiprinti Arūnas Valinskas (47 m.). Ar šios laidos pradininkas ketina į ją grįžti?


  17. Policininku Izraelyje dirbantį lietuvį stebina kelių chuliganai (6)

Radaras / 2014-07-26 16:20 / Vykintė Budrytė

Izraelyje daugelis žmonių be ginklo iš namų neišeina. Kaip elgiasi policininkai, kai automatu ginkluotas Kelių eismo taisyklių pažeidėjas prašo smarkiai jo nebausti?


  18. Ūkininkai nusivylę: investuoja vis daugiau, bet pelnas mažėja (28)

Rinkos pulsas / 2014-07-26 11:48 / Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Plūstelėjus karštiems orams, Dzūkijos ūkininkų kombainai išriedėjo į laukus – prasidėjo javapjūtė. Pirmasis derlius – žieminių rapsų ir miežių – nėra prastas, bet grūdų supirkimo kainos ūkininkų nedžiugina. Grūdų supirkėjai beveik šimtu litų už toną siūlo mažiau nei pernai. Alytaus rajono ūkininkai, į aruodus jau pilantys žieminius rapsus ir miežius, ankstyvuosius kviečius, derliaus tikisi ne mažesnio nei pernai, nes kultūros žiemą nenušalo. Skirtingai nei, pavyzdžiui, Suvalkijos ūkininkų laukuose.


  19. Rusijos TV nebežiūriu – ten romantiką pakeitė agresyvus tonas (171)

Komentarai / 2014-07-26 11:00 / Saulius Siparis

Nebegaliu žiūrėti Rusijos televizijos programų, kurios, regis, dar visai neseniai buvo įdomios. Mūsų karta augo su jų laidomis, kino filmais ir serialais, tačiau po Ukrainos konflikto Rusijos televizijų nebežiūriu. Nors nesu labai aktyvus nei politiškai, nei pilietiškai, jų TV programos mane atgraso.


  20. Po Ignalinos ypatingoji padėtis gali apimti ir visą šalį (126)

Rinkos pulsas / 2014-07-26 08:49 / Audrė Srėbalienė

„Idavang" fermose - karšta. Ne nuo saulės kaitros, bet nuo didėjančio nerimo: kaip atkapstyti afrikinio kiaulių maro viruso kelią į fermas. Apie vidurdienį posėdį Ignalinos savivaldybėje baigė ir ekstremalių situacijų valdymo komisija. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, svarbiausia dabar - sunaikinti maro židinį „Idavang" komplekse.