Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 3220, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Grafiko E.Saladžiaus poziciją rodo raudona meška Kremliaus fone (1)

Dailė / 2014-11-18 16:51 / Rūta Mikšionienė („Lietuvos rytas“)

„Man artimi žmonės, kurie ta pačia ranka galėjo meistriškai valdyti ir kardą, ir teptuką, ir rėžtuką. Ir kartu buvo nekvaili, puikiai suvokė politinės situacijos niuansus. Todėl ir aš noriu tęsti tą tradiciją: stebėti savo epochą – analizuoti, kas joje vyksta.“, - sakė kvadrienalės laureatas grafikas Edmundas Saladžius, pelnęs prizą už raudoną mešką Kremliaus fone.


  2. Lietuvos svarsčių kilnotojams pergales neša ne raumenų masė (1)

Startai / 2014-11-18 12:29 / lrytas.lt

Lietuvos svarsčių kilnojimo sportininkų šią savaitę laukia didžiausias metų išbandymas – pasaulio čempionatas Vokietijoje, Hamburge lapkričio 20-24 dienomis.


  3. Ant karštos rinktinės trenerio kėdės – iš Vilijampolės trikampio (30)

Futbolas / 2014-11-15 21:52 / Giedrius Janonis („Lietuvos rytas“)

Galingais smūgiais aikštėje garsėjęs Igoris Pankratjevas dar pernai tapo Lietuvos rinktinės treneriu. Kas padėjo buvusiam legendinio Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkui pasiekti naujos karjeros viršūnę? Visas dabartinis Lietuvos rinktinės trenerių štabas lyg tyčia užaugo Vilijampolėje – Kauno kvartale, kurį dar nuo sovietinių laikų lydi kriminalinė šlovė. Čia gimė ir garsiausias Kauno nusikaltėlis Henrikas Daktaras, ir dabartinis LFF prezidentas Julius Kvedaras, rašo „Lietuvos rytas“.


  4. Galingi I. Pankratjevo smūgiai – ir į vartus, ir į teisėją (7)

Futbolas / 2014-11-15 17:56 / Giedrius Janonis („Lietuvos rytas“)

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Igoris Pankratjevas prisimenamas kaip fantastišką smūgį turėjęs futbolininkas. Jo bendražygis Stasys Baranauskas mano, kad dabartinėje nacionalinėje komandoje joks žaidėjas nesmūgiuoja taip, kaip I.Pankratjevas. Tačiau nekalbaus vyriausiojo trenerio karjerą pažymėjo ir smūgis, kurį Lietuvos ekipos vairininkas norėtų pamiršti – teisėjui.


  5. Vanduo ir sportas: kiek reikia išgerti? (II)

VMG kulinarinis žurnalas / 2014-11-15 11:00 / „Lietuvos ryto“ televizija

Vertingi patarimai, originalūs receptai ir linksmi nuotykiai virtuvėje su Alfu Ivanausku ir komanda - kiekvieną šeštadienio rytą 10.00 val. laidoje „VMG kulinarinis žurnalas“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.


  6. „Žuvėdros“ vadovė atskleidė, kiek uždirbdavo ansamblio šokėjai (129)

Startai / 2014-11-14 17:19 / Sigita Purytė

Ansamblio „Žuvėdra“ gerbėjus pasiekė skaudi žinia – šokėjų komandos nebėra. Jau praėjusiais metais ansamblio vadovė Ona Skaistutė Idzelevičienė nebeėmė Klaipėdos savivaldybės ir valstybės duotų pinigų ansambliui. Jų vis tiek nebūtų užtekę sulaikyti šokėjus nuo emigracijos ir kitokių bandymų pragyventi.


  7. Ką veikia su H. Mirren ir J. Ironsu vaidinęs L. Gecevičius? (4)

Žmonės / 2014-11-14 16:56 / lrytas.lt

Lukas Gecevičius (20 m.) – dar tik kylantis fotomodelis, tačiau jo patirtis šou pasaulyje kalba pati už save. Kinomanai jį prisimena iš istorinio trijų dalių filmo „Elizabeth I“. Čia Lukas filmavosi kartu su tokiomis kino legendomis kaip Helen Mirren ir Jeremy Ironsu.


  8. T.K.Valaičio paroda: nežinomi Lietuvos modernizmo puslapiai

Dailė / 2014-11-14 16:30 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Nykioje sovietmečio pilkumoje dailininkas Teodoras Kazimieras Valaitis išsiskyrė viskuo – išvaizda, laikysena, interesais, užmojais, veikla. Jis netilpo sistemos rėmuose, gyveno plačiau, intensyviau, įvairiau net ir už daugumą menininkų. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje penktadienį atidaroma paroda, supažindinanti su T.K.Valaičio (1934-1974) kūrybiniu palikimu.


  9. Su kuo konkuruoja elektroninės knygos? (1)

Literatūra / 2014-11-14 15:50 / Živilė Kleivaitė

Seniausia Lietuvoje specializuota vaikų ir jaunimo literatūros leidykla „Vyturys“, kuriam laikui dingusi iš kultūros lauko, atgimsta, šį kartą - elektroninėje erdvėje. Nors elektroninė leidyba Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, „Vyturio“ vadovas, vertėjas, vaikų ir jaunimo literatūros entuziastas Arūnas Šileris įsitikinęs: „Pasaulis nestovi vietoje, tad elektroninėje erdvėje atgimstanti „Vyturio“ leidykla leis greitai ir lengvai pasiekti geriausias knygas. Noriu padėti vaikams pamilti knygas ir pasikloti tvirtus vertybinius pamatus ateičiai.“


  10. Lietuvos kiudo čempioną lėmė papildoma strėlė (1)

Startai / 2014-11-14 12:21 / lrytas.lt

Vilniuje surengtas trečiasis Lietuvos kiudo (tradicinio japoniško šaudymo iš lanko) čempionatas. Jame dalyvavo Lietuvos lankininkai bei svečiai iš Vokietijos.


  11. Nieko neskauda, galva nesvaigsta. Manote, kad viskas gerai?

Sveikata / 2014-11-14 11:39 / lrytas.lt

Kovoti su diabetu be specialistų pagalbos nėra paprasta, tad dalis sergančiųjų daro nemažai klaidų, taip apsunkindami ligos eigą ir mažindami galimybę pasveikti. Dalis pacientų vengia vartoti tabletes, manydami, jog jas geriant ilgainiui reikės vartoti insuliną, netinkamai naudoja vaistų dozes, neseka gliukozės kiekio kraujyje.


  12. Legendinė „Žuvėdra“ mirė: nebėra iš ko lipdyti šokėjų ansamblį (176)

Tai bent! / 2014-11-13 19:53 / Marytė Marcinkevičiūtė (sportas.info)

Aštuoniskart pasaulio ir Europos čempionė „Žuvėdra“ tyliai nusklendė į nežinią – be šokėjų likęs ansamblis subyrėjo. Kas atsitiko „Žuvėdrai“, kodėl praėjusiais metais po pasaulio čempionato Bremene, kur klaipėdiečiai užėmė ketvirtąją vietą, įvyko jos paskutinis skrydis. Vieno geriausių visų laikų pasaulio Lotynų Amerikos šokių ansamblio vadovai Skaistutė Idzelevičienė ir Romaldas Idzelevičiai su nuoskauda kalba, kad jie nesitikėjo tokios baigties: „Žuvėdros“ ansamblis mini savo 25-erių, o klubas – 50 metų jubiliejus.


  13. Krepšinio trenerį V. Garastą gąsdina besaikis dietų laikymasis (1)

Sveikata / 2014-11-13 18:23 / lrytas.lt

Nėra tokios dietos, kuri padėtų atsikratyti antsvorio ir išlikti sveikam, jei pasirenki netinkamą gyvenimo būdą. Tuo įsitikinę vienas geriausių krepšinio trenerių Lietuvos istorijoje Vladas Garastas, legendinis krepšininkas Modestas Paulauskas ir olimpinė krepšinio čempionė Angelė Rupšienė.


  14. Šarūnas Jasikevičius: „Būtų keista, jeigu gyvenimas būtų ramus“ (6)

Krepšinis / 2014-11-12 12:39 / lrytas.lt

„Su metais į nesėkmes pradėjau žiūrėti žymiau ramiau“, - sakė Kauno „Žalgirio“ trenerio asistentas Šarūnas Jasikevičius. Lietuvos įžaidėjų ikona antradienį TV3 laidoje „VIP“ pasakojo apie gyvenimą baigus krepšininko karjerą bei naujuosius iššūkius, stojus šalia Gintaro Krapiko „Žalgirio“ komandoje.


  15. R. Skaisgirio serialo herojus Laiko mašina bloškė į 1991-uosius (21)

TV antena / 2014-11-11 15:09 / lrytas.lt

Lietuviškų TV serialų tėvu vadinamo Rolando Skaisgirio kuriamas pirmasis Lietuvoje tekstinis serialas įgavo pagreitį. Praėjusioje serijoje vienas jo herojų buvo paleistas iš areštinės ir negalėjo atsimėgauti laisve. O šį kartą autorius veikėjus nubloškė į laikus, kai kovojome už Nepriklausomybę ir Laisvają rinką.


  16. C. Eastwoodo heroję primenanti lietuvė siekia spindėti pasaulyje (9)

Startai / 2014-11-10 18:50 / Martynas Suslavičius („Lietuvos rytas“)

„Mergina verta 15 tūkstančių litų“ – tai ne pigesnis Clinto Eastwoodo filmo variantas, o Lietuvoje klojama istorija. Tik ne juodai ant balto rašoma, o užsispyrusiomis literomis į gyvenimą spaudžiamas scenarijus. Išgirdęs Vaidos Valskytės istoriją iškart prisiminiau 2004-aisiais kino genijaus sukurtą šedevrą. Sakysite klišė? Galbūt, bet į bokso ringą įkopusios V.Valskytės istorija turi girdėtų detalių, ypač kai kalba pasisuka apie negailestingus gyvenimo iššūkius.


  17. Plaukikas M. Sadauskas tobulinsis kartu su R. Meilutyte (7)

Startai / 2014-11-10 18:27 / Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas“)

Lietuvos plaukikų kompanijoje Plimute – naujas veidas. Mindaugas Sadauskas prisidėjo prie Rūtos Meilutytės ir kitų – nuo šiol jis plaukios tame pačiame baseine ir studijuos tame pačiame Anglijos mieste. Mūsų šalies plaukimo rinktinės narys M.Sadauskas rudenį iš JAV persikėlė treniruotis į Angliją, kur jo treneriu tapo Jonathanas Ruddas, nuo 2010 metų globojantis R.Meilutytę.


  18. Žvaigždžių grožio paslaptys - nuo sporto iki violetinės dietos

Stilius ir grožis / 2014-11-08 14:28 / „Lietuvos rytas“

Grožis – tai ir sveikata. Galima pridurti – dar ir geležinė valia. Kad ir kiek įtarinėtumėte garsias moteris, kad jos turi stebuklingų padėjėjų, padedančių tapti gražioms ir lieknoms, iš tiesų viskas daug paprasčiau: judėjimas ir tinkamas maitinimasis. Turėtų įkvėpti.


  19. Karatistei I. Mikštaitei – sunkiausias išbandymas Kaune (3)

Startai / 2014-11-08 12:05 / lrytas.lt

Inga Mikštaitė, pasitraukus iš didžiojo sporto Margaritai Čiuplytei, yra labiausiai patyrusi ir tituluočiausia Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narė. Todėl ir šiandien Kauno Sporto halėje prasidėjusiame Europos absoliučios svorio kategorijos čempionate jos pečius slėgs didesnė negu kitus atsakomybė.


  20. JTO rezoliucijoje – sporto ir politikos atskyrimo principai

Startai / 2014-11-07 19:46 / BNS ir lrytas.lt inf.

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) priėmė rezoliuciją, skelbiančią, kad JTO remia sporto nepriklausomybę ir autonomiją bei pripažįsta Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) aukščiausia organizacija, atsakinga už olimpinio judėjimo ir juo siekiamų idealų plėtrą visame pasaulyje.


Populiariausi per 24 val.