Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 16195, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Kirgizas iš Lietuvos gabeno „pajaunintą“ automobilį

Kriminalai / 2014-09-22 13:40 / lrytas.lt

Lavoriškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Kirgizijos pilietį, kuris pateikė, įtariama, suklastotą automobilio „Honda Civic“ registracijos liudijimą. Mašina dokumente buvo metais „pajauninta“.


  2. Išalkusieji ES pinigų griebia ir smulkmę (5)

Aktualijos / 2014-09-22 13:16 / Artūras Jančys

Į duris galbūt beldžiasi naujas skandalas, susijęs su ES pinigų dalybomis. Apie 300 įmonių nukentėjo nuo „darbiečių“ įtakos sferoje esančios agentūros sprendimų skirti paramą moksliniams tyrimams atlikti. Verslininkams kilo įtarimų, kad išrinktųjų ratas sudarytas neskaidriai, siekiant sušelpti politines partijas artėjant savivaldos rinkimams. Praėjusią savaitę Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pasirašo sutartis su puspenkto šimto įmonių, kurios laimėjo 7 mln.Lt dydžio ES paramą pagal priemonę „Inočekiai.LT“.


  3. Pasieniečių tinkluose atsiduria ir bepiločiai lėktuvai (88)

Kriminalai / 2014-09-22 12:42 / Dovydas Pancerovas

Lietuvos ir Rusijos pasienyje bręsta nauji mūšiai su nusikaltėliais, į kuriuos įtrauktos net Karinės oro pajėgos. Iš panemunės krūmų ir laukų išstumti kontrabandininkai bando atkurti šešėlines imperijas. Kruvinų mūšių vietose dabar skraido ne išprotėję „Subaru“ vairuotojai ir kulkos, bet bepiločiai lėktuvai. Rambyno kalno papėdėje įsikūrusi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardinų užkarda yra išskirtinė. Prieš septynerius metus čia buvo įrengta pirmoji Lietuvoje sienos stebėjimo sistema, kuri sudavė rimtą smūgį kontrabandininkams.


  4. Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis

Istorija / 2014-09-22 11:47 / Vaida Pilibaitytė (LRT)

Kai esi provokuojamas, neturi tylėti, privalai reaguoti. Turi pats tapti agresyviu atminties lauko kariu ir parodyti žmonėms, kad yra ir kitų būdų interpretuoti istoriją. Ir visuomet bus pakankamai žmonių, kurie atkreips į tave dėmesį. Tuo įsitikinęs atminties politiką tyrinėjantis lenkų kilmės sociologas ir antropologas profesorius Janas Kubikas, pastaruosius tris dešimtmečius gyvenantis ir dirbantis Junginėse Amerikos Valstijose.


  5. Strategijų kūrėjams praverstų kompasas (4)

Energetika / 2014-09-22 11:42 / Marius Jokūbaitis

Bent pusę reikalingos elektros turime pasigaminti patys. Tačiau atominė elektrinė ekonominiu atžvilgiu nėra patraukli. Už valstybės ir vartotojų pinigus skatinti vėjo energetiką irgi reikia pamažu. Bet būtina leisti išsiaiškinti, ar iš tiesų turime skalūnų dujų. Tai tik keli Lietuvos energetikos instituto parengtoje studijoje numatyti patarimai valstybei. Tačiau net ir šis solidus tyrimas nepateikia jokios tikslios išvados, kuria kryptimi turi plaukti mūsų šalies energetikos laivas.


  6. Incidentas Barenco jūroje - Lietuvos laivas prisišaukė nelaimę ? (90)

Aktualijos / 2014-09-22 10:24 / Gediminas Pilaitis

Greita ir griežta Vyriausybės reakcija į įvykius Barenco jūroje, kurioje dėl įtarimų neteisėtai žūklaujant Rusijos ekonominėje zonoje šios šalies pareigūnai netikėtai sulaikė Lietuvos žvejybos laivą „Jūros vilkas“, kitus mūsų šalies žvejybos įmonių darbuotojus ir džiugina, ir stebina. Vyresnio amžiaus jūrininkai dar prisimena tuos laikus, kai Lietuvos diplomatai, narpliodami panašius incidentus pasaulio vandenynuose, nebuvo tokie aktyvūs ir ryžtingi – reikėdavo juos paraginti.


  7. Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: darnos siekėjai

Sveikata / 2014-09-22 10:00 / lrytas.lt

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi.


  8. Religingos šeimos veja lauk savo homoseksualius vaikus (235)

Rytai-Vakarai / 2014-09-21 14:15 / lrytas.lt

Milijonams homoseksualių žmonių visame pasaulyje kasdienybė lengvesnė: vis daugiau šalių jie jau gali tuoktis. Bet bent jau JAV tūkstančiai tėvų atstumia ir išvaro iš namų netradicinės orientacijos paauglius. San Fransisko valstijos universiteto specialistai neseniai oficialiai nustatė tai, ką daugelis jautė jau anksčiau, – Amerikoje religingi tėvai kur kas labiau linkę atstumti savo homoseksualius vaikus nei netikintys. Būtent tai paaiškina akis badančią statistiką – LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenės atstovai sudaro maždaug 5 proc. jaunų amerikiečių, bet net 40 proc. – benamių jaunuolių, rašo „Lietuvos rytas“.


  9. Pasivažinėjote naujais taksi automobiliais ir užteks (8)

Komentarai / 2014-09-21 07:52 / Arūnas Dumalakas

Koks taksi automobilis geriau – girgždantis, neplautas, prirūkytu salonu ar naujas, blizgantis, prikimštas šiuolaikinės įrangos?


  10. Pareigūnų nesugundė nei dešimties, net tūkstančio litų kyšiai (3)

Kriminalai / 2014-09-20 10:28 / lrytas.lt

Šeštadienio naktį apie 1 val. Utenoje, J. Basanavičiaus g., sustabdytas automobilis „VW Golf“, kurį vairavo galimai neblaivus 36 metų A.Š. pasitikrinti girtumą atsisakė. Vyras buvo atvesdintas į Utenos VPK ir bandydamas išsisukti nuo administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir didelės baudos, Utenos VPK pareigūnams siūlė 1 000 litų kyšį. A.Š. apklaustas.


  11. Kas stabdo biobanko kūrimą Lietuvoje?

Sveikata / 2014-09-20 10:23 / Martynas Tovarovas (lrt.lt)

Biobankuose sukaupti mėginiai padeda mokslininkams geriau ištirti daugybę ligų ir atrasti naujų gydymo būdų, sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, patologas Arvydas Laurinavičius. „Tai svarbu tiriant ne tik vėžines ligas. Yra apie dešimt ligų grupių, į kurias įeina ir cukrinis diabetas, ir migrena“, – pabrėžia jis.


  12. „Gazprom“ tyrimas sustabdytas, tačiau taškas dar nepadėtas (5)

Energetika / 2014-09-20 09:43 / BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Komisija (EK) dėl krizės Ukrainoje nutraukė Rusijos naftos koncerno „Gazprom“ antimonopolinį tyrimą, tačiau tai nereiškia, jog byla baigta, sako už konkurenciją atsakingas Komisijos narys Joaquinas Almunia.


  13. Buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy grįžta į politiką (8)

Europa / 2014-09-20 08:56 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy penktadienį pranešė apie savo grįžimą į politiką ir kandidatavimą į šalies vadovus, skelbia „Reuters“.


  14. Zarasų rajone likviduotas narkotinių medžiagų platinimo taškas (3)

Kriminalai / 2014-09-19 16:51 / lrytas.lt

Vykdant tikslines priemones ir tikrinant gautą informaciją, ketvirtadienį Turmanto kaime (Zarasų r.), Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio pareigūnai patikrino automobilį „Audi 100“, kuriame sėdėjo keturi asmenys.


  15. Britų farmacininkams kinai išrašė šimtamilijoninę baudą (7)

Rinkos pulsas / 2014-09-19 14:53 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Kinija nubaudė Didžiosios Britanijos farmacijos bendrovę „GlaxoSmithKline“ 490 mln. JAV dolerių bauda po to, kai šalies teismas nustatė, kad įmonė kalta dėl kyšininkavimo. Šios bausmės bendrovė sulaukė po neseniai praūžusio skandalo, kai buvo papirkti gydytojai ir ligoninės, siekiant, kad būtų vartojama ir reklamuojama įmonės gaminama produkcija.


  16. Po „Lietuvos ryto“ publikacijos ministras kreipėsi į STT (11)

Aktualijos / 2014-09-19 13:14 / lrytas.lt

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą prašydamas informuoti, ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus atžvilgiu šiuo metu yra atliekamas ikiteisminis ar kitoks tyrimas.


  17. Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: rūpestingieji

Sveikata / 2014-09-19 12:11 / lrytas.lt

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi. Todėl jiems buvo svarbu sužinoti, kuo būtent skiriasi įvairių žmonių požiūris į sveikatą, kad kuo geriau patenkinti kiekvieno jų poreikius.


  18. Atominis baubas nenori pasiduoti (30)

Komentarai / 2014-09-19 10:41 / Anatolijus Lapinskas

Lietuvos visuomenė gal jau ir pamiršo, kad prieš dvejus metus 2012 metų spalio 14 įvykusiame referendume, ji, kaip sakoma, savo rankomis pasirašė sprendimą nestatyti atominės elektrinės. Ar pritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje, tuomet „taip” atsakė tik 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Atrodytų, kad jau spalio 18 d., paskelbus referendumo rezultatus, dar veikusi senoji Vyriausybė ir Seimas, taip pat ir prezidentė turėjo aiškiai pasakyti: Visagino atominės elektrinės nestatysime.


  19. Policininkus papirkti bandė melagis ir KET pažeidėjas (2)

Kriminalai / 2014-09-19 09:57 / lrytas.lt

Praėjusią parą policija užregistravo mažiausiai du nesėkmingus bandymus papirkti policijos pareigūnus. Pinigus policininkams siūlė KET pažeidėjas ir melagis.


  20. Girtas chuliganas Šiauliuose spyrė policininkui į veidą (7)

Kriminalai / 2014-09-19 09:54 / lrytas.lt

Šiaulių areštinėje atsidūrė girtas chuliganas, kuris per sulaikymą pasipriešino ir spyrė policininkui į veidą.


Populiariausi per 24 val.