Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 15839, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Lietuvio mokslinis darbas pravėrė vartus į nanopasaulį (55)

Laboratorija / 2014-07-30 23:32 / Gediminas Gasiulis

Anglijoje doktorantūros studijas baigiančio 25-erių vilniečio Gedimino Galinio mokslinis darbas sulaukė pasaulinio pripažinimo. Maža to, mokslinis tyrimas gali tapti vartais į kol kas menkai ištirtą nanodalelių pasaulį, o ateityje šios žinios padės sukurti naujas medžiagas, pasižyminčias ypatingomis savybėmis. Sumaniu lietuviu jau domisi ir norvegai, bet jis neatmeta ir galimybės grįžti į Lietuvą.


  2. Gyvename itin lengvoje galaktikoje: kur mūsų tamsioji medžiaga? (6)

Visata / 2014-07-30 18:18 / BNS ir lrytas.lt inf.

Edinburgo universiteto mokslininkams pirmą kartą pavyko tiksliai išmatuoti Paukščių Tako galaktikos masę. Anot jų, mūsiškė galaktika yra lengvesnė negu lig šiol manyta.


  3. Moteris norėjo būti seksuali - pavogė kvepalus (5)

Kriminalai / 2014-07-30 15:57 / lrytas.lt

Kauno policija ieško moters, kuri įtariama pasisavinusi kvepalų buteliuką „Carolina Herrera 212 sexy“.


  4. ES įveda naujas sankcijas Rusijai, gali jas dar griežtinti (111)

Įvykiai / 2014-07-30 15:10 / ELTA, , AFP, „Reuters", BNS ir lrytas.lt inf.

Europos Sąjunga antradienį susitarė dėl pirmųjų šio valstybių bloko ekonominių sankcijų Rusijai, kurios vaidmuo Ukrainos krizėje yra skatinantis; pasak diplomatų, tai nauja didžiausios konfrontacijos tarp Maskvos ir Vakarų fazė po Šaltojo karo laikų. Tiesa, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ES sankcijos Rusijai yra nepakankamos, nes neužkerta kelio Prancūzijos karo laivų „Mistral“ pardavimui.


  5. Kauno policija ieško vieno svarbaus eismo įvykio liudininko (1)

Nelaimės / 2014-07-30 11:19 / lrytas.lt

Liepos 25-ąją apie 16 valandą Kaune, kelyje A1, Vilnius-Kaunas-Klaipėda 96 km, Vilniaus kryptimi, susidūrė 4 transporto priemonės: vilkikai „MAN“ ir „DAF“ su puspriekabėmis bei du lengvieji automobiliai „Ford“. Prie automobilio „Ford Maverick“ buvo prikabinta priekaba, kurioje buvo vežamas žirgas.


  6. R. Šalaševičiūtė prabilo apie savo pirmtako klaidas (60)

Aktualijos / 2014-07-30 09:55 / lrytas.lt

Į sveikatos apsaugos ministrės postą sėdo Vytenį Andriukaitį pakeitusi Rimantė Šalaševičiūtė. Kokia naujosios ministrės sveikatos apsaugos sistemos vizija? Naujoji ministrė pripažįsta, kad jos pirmtakas labai skubėjo ir padarė kai kurių klaidų.


  7. Jaunieji nusikaltėliai norėjo už grotų nusivesti ir mokytojus (42)

Kriminalai / 2014-07-30 07:05 / Milda Kuizinaitė

Penki antrankiais surakinti jaunuoliai Vilniaus rajono apylinkės teisme antradienio popietę laukė, kol bus paskelbtas nuosprendis juos griežtai auklėjusiems Vėliučionių vaikų socializacijos centro pedagogams. Iš salės jaunuoliai išėjo nuleidę galvas ir garsiai besikeikdami – jų mokytojai buvo išteisinti.


  8. Italijos ambasadorius: „Neabejokite dėl italų ryžto“ (29)

Europa / 2014-07-29 15:25 / Paulius Gritėnas

Liepos 1 d. Italija pradėjo pusės metų pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Tai reiškia, kad šį, neramiai prasidėjusį pusmetį būtent Italija tapo valstybe, vadovaujančia tiek ekonominei, tiek užsienio politikos darbotvarkei. Tiesa, Baltijos šalys ir Lenkija jau spėjo išreikšti garsų nepasitenkinimą Italijos kandidate į ES diplomatijos vadovės postą. Abejojama, ar Italijos pozicija agresyvios Kremliaus retorikos akivaizdoje yra pakankamai griežta.


  9. Estija atlyžo: vėl įsileis lietuvišką kiaulieną (2)

Rinkos pulsas / 2014-07-29 15:17 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Po keturias dienas trukusio lietuviškos kiaulienos importo draudimo Estijos veterinarijos ir maisto priežiūros tarnybos pareigūnai savo sprendimą atšaukė. Tiesa, pietiniuose šalies regionuose nustatoma buferinė afrikinio kiaulių maro (AKM) zona, turinti neleisti plisti ligos užkratui.


  10. „Pussy Riot“ apskundė Rusijos vyriausybę Strasbūro teismui (4)

Įvykiai / 2014-07-29 11:56 / BNS ir lrytas.lt inf.

Dvi Rusijos merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narės kreipėsi į Europos Žmogau Teisių Teismą (EŽTT), reikalaudamos priteisti kompensaciją iš Rusijos vyriausybės dėl jų kalinimo. Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina praleido už grotų 21 mėnesį, kai buvo suimtos ir apkaltintos chuliganizmu po 2012 metais surengtos protesto akcijos pagrindinėje Maskvos katedroje.


  11. Sudaužyto projekto šukės byra ant dešiniųjų galvų (53)

Aktualijos / 2014-07-29 10:39 / Tadas Ignatavičius

Socialdemokratai toliau ieško buvusios konservatorių Vyriausybės nuodėmių dėl sprendimo nutraukti ankstesnį Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos projektą. Tačiau dešinieji kratosi kaltinimų ir net bado pirštais į kairiuosius. Dėl valstybei svarbaus projekto sužlugdymo jau anksčiau į Generalinę prokuratūrą kreipęsi socialdemokratai dabar paprašė, kad valstybei galimai padarytą žalą įvertintų ir Valstybės kontrolė.


  12. Visa tiesa apie šlapimą: ką išduoda jo spalva ar kvapas (9)

Sveikata / 2014-07-29 08:24 / lrytas.lt

Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Šio tyrimo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą? Ką išduoda šlapimo spalva, drumstumas, kraujas šlapime, kitos fizinės ar cheminės šlapimo savybės?


  13. Pranašu būti visai lengva (5)

Komentarai / 2014-07-29 07:01 / Artūras Jančys

Dabar jau nesvarbu, kada ir koks politologas ar apžvalgininkas į apyvartą paleido mitą, esą Lietuva yra nenuspėjama šalis. Tiek valdžia, jos politikai, tiek pati tauta. Esą nežinai, ko iš lietuvių gali tikėtis. Toks įsitikinimas neteisingas. Viskas pas mus nuspėjama ir aišku iki nuobodybės (išskyrus galbūt orus). Reikia tik mokėti skaityti pranašingus ženklus.


  14. Asmens duomenų vagystė? Kas tai? (13)

Rinkos pulsas / 2014-07-28 18:45 / lrytas.lt inf.

Kas yra tapatybės ar asmens duomenų vagystė? Ir dar - elektroninėje erdvėje? To, pasirodo, nežino net pusė mūsų šalies gyventojų. Žmonės galvoja, kad asmens duomenys tėra tie, iš kurių tiesiog galima nustatyti tapatybę, pavyzdžiui, atsiskaitomosios sąskaitos duomenys. Ir retas kuris pagalvoja, kad netiesiogiai tapatybę galima nustatyti kad ir pagal kompiuterio IP numerį.


  15. Per girto vairuotojo gaudynes Kaune buvo sužalotas keleivis (5)

Kriminalai / 2014-07-28 15:45 / lrytas.lt

Dideliu greičiu važiavęs neblaivus vairuotojas pirmadienio naktį Kaune sulaikytas tik po ilgų gaudynių ir panaudojus kovinius imtynių veiksmus. Incidento metu buvo sužalotas kartu važiavęs keleivis.


  16. Žiedinė sankryža – kliūtis ar palengvinimas? (18)

Saugus eismas / 2014-07-28 14:47 / lrytas.lt

Žiedinės sankryžos leidžia transportui judėti keturiomis kryptimis be jokių šviesoforų ar papildomų kelio ženklų. Šis eismo srauto paskirstymo būdas sukurtas siekiant išsaugoti gyvybes, tačiau vyresnio amžiaus vairuotojams jis gali tapti tikru galvos skausmu.


  17. Žmonės beždžionėms – skydai nuo plėšrūnų

Laboratorija / 2014-07-28 14:13 / lrt.lt

Afrikoje dirbanti mokslininkų komanda pastebėjo, kad aplink gyvenančios beždžionės juos naudoja kaip apsaugą nuo plėšrūnų.


  18. Surežisuota Lily Allen nuotrauka pridarė bėdų policijai

Užsienio žvaigždės / 2014-07-28 13:53 / BNS ir lrytas.lt inf.

Surežisuota nuotrauka, kurioje britė dainininkė Lily Allen matoma klūpanti ant žemės nulenkta galva ir surakintomis rankomis pirmadienį užtraukė nemalonumų vienam Australijos policininkui.


  19. Socialdemokratai paprašė ištirti A. Kubiliaus padarytą žalą (160)

Aktualijos / 2014-07-28 13:20 / lrytas.lt

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę, atkreipdama dėmesį į Penkioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės, vadovaujamos A. Kubiliaus, sprendimais padarytą žalą Lietuvos valstybei, likvidavus bendrovę „Gamtinių dujų terminalas“.


  20. Maldininkų minioje – atgailaujantis Jonas Radzevičius (597)

Aktualijos / 2014-07-28 11:26 / Gintaras Šiuparys

Sekmadienį prieš vidurdienį nuo Šiaulių katedros keli šimtai maldininkų išėjo į Kryžių kalno atlaidų tradicija tapusį piligriminį žygį. Tarp tikinčiųjų buvo ir televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius, prieš kelias savaites sukėlęs tragišką avariją Vilniuje.