Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Šiame puslapyje rodomi 1 - 20 str. iš 17092, tenkinančių paieškos kriterijus.
Rasti straipsniai išrikiuoti pagal datą.

  1. Gelmėse deguonies pritrūkusį narą pasiglemžė jūra (19)

Aktualijos / 2014-12-22 06:24 / Laima Lavaste („Lietuvos rytas“)

Norvegijoje teismas didelę tos šalies bendrovę pripažino kalta dėl lietuvio žūties. Įmonės savininkas, vertęs jį dirbti be saugos įrangos, nubaustas 45 paromis arešto. Kodėl turtingoje šalyje nebuvo pasirūpinta profesionalaus naro saugumu? 10, 20, 30, 33 metrai – rodė gylį po vandeniu besileidžiančio naro laikrodis. Pagaliau jis pasiekė gruodžio mėnesį labai atšiaurios Šiaurės jūros dugną. Tamsu, nes ant šalmo nėra prožektoriaus. Pavojinga, nes naro su laivu nesieja vadinamoji virkštelė, per kurią tiekiamas deguonis.


  2. Šeimos drama sostinėje: nužudęs žmoną, vyras pjaustėsi venas (11)

Kriminalai / 2014-12-21 21:55 / lrytas.lt

Sekmadienio vakarą Fabijoniškių gatvėje buvo rasta nužudyta 1971 metais gimusi moteris. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą liudininkai nurodė, kur gali slėptis galimas žudikas - šios moters vyras. Įtariamasis, 1971 metų gimimo vyras buvo netrukus surastas. Suėmimo metu jis priešinosi pareigūnams ir bandė žalotis.


  3. Draugų pravardžiuotas asilu žagintojas teisme neatgailavo (146)

Kriminalai / 2014-12-21 18:45 / Vygandas Trainys, Jurgita Vilčinskienė

„To pedofilo niekada nepagaus. Jį reikėtų užmušti“, – tokius žodžius likus kelioms dienoms iki sulaikymo draugams ištarė mažametės išžaginimu įtariamas šešiolikmetis jonaviškis. Penktadienį jis Kauno teisme buvo suimtas trims mėnesiams. „Prisipažįstu – išžaginau mergaitę daugiabučio laiptinėje“, – teisme ištarė 16-metis jonaviškis.


  4. Klaipėdos gatvėje - garsaus pedagogo žūtis (4)

Aktualijos / 2014-12-21 18:10 / Gediminas Pilaitis

Uostamiesčio pėsčiųjų perėjoje per avariją žuvo buvęs ilgametis Klaipėdos universiteto dėstytojas, docentas Albertas Juška – 83 metų vyriškį partrenkė ir mirtinai sužalojo automobilis.


  5. Pranašystės iš kraujo lašo pasėjo nerimą alytiškės širdyje (I) (21)

Sveikata / 2014-12-21 18:09 / Danutė Jonušienė, („Lietuvos rytas“)

Jei nekeisite mitybos, jūsų sūnus po dvejų metų susirgs kraujo vėžiu. Motinai suspaudė širdį išgirdus tokią žinią iš fiziko Vlado Martiroso, Kaune atliekančio tyrimus iš gyvo kraujo lašo. Ko verta tokia jo pranašytė? Vilniaus universiteto vaikų ligoninės specialistai teigė, kad ji neturi mokslinio pagrindo.


  6. Į tyrimus iš gyvo kraujo lašo medikai žvelgia net pakraupę (II) (44)

Sveikata / 2014-12-21 18:08 / Danutė Jonušienė, („Lietuvos rytas“)

Kanadoje gyvenantis fizikas Vladas Martirosas dažnai lankosi Lietuvoje ir Kaune atlieka tyrimus iš gyvo kraujo lašo. Ko verti šie žmones dažnai išgąsdinantys tyrimai? V.Martiroso prognozė apie jos sūnui gresiantį vėžį vieną teisininkę iš Alytaus taip pribloškė, kad ji kreipėsi į Vilniaus universiteto vaikų ligoninės specialistus.


  7. Ką rinktųsi britai, jei išstojimo iš ES referendumas būtų dabar? (9)

Europa / 2014-12-21 12:11 / ELTA ir lrytas.lt inf.

Jei vyktų referendumas, dauguma britų balsuotų už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES). Tai parodė apklausa, kurią „OpinionWay“ institutas atliko Prancūzijos laikraščio „Le Figaro“ užsakymu.


  8. Oro uoste sulaikyta pora, kurios bagaže rastas kulkosvaidis (2)

Įvykiai / 2014-12-20 16:38 / AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Vienas Austrijos pilietis ir Turkijos pilietė buvo suimti lėktuve, turėjusiame išskristi iš Vienos į Stambulą, kai jų registruotame bagaže buvo rastas kulkosvaidis, šeštadienį pranešė pareigūnai.


  9. Astmos priepuoliai gali išprovokuoti net mirtį (10)

Sveikata / 2014-12-20 13:06 / Sabina Adamovič

Bronchų astma - tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga pasireiškianti dusulio ir/ ar kosulio priepuoliais. Ligos klasifikacija keičiasi, kiekvienais metais ekspertai tarptautiniuose simpoziumuose paskelbia vis naujus laipsnius. Šiuo metu bronchinė astma skiriama į alerginę ir nealerginę, nuolatinę ir epizodinę. Pagal sunkumo laipsnį ji būna lengva, vidutinio sunkumo ir sunki. Taip pat kompensuota, nepilnai kompensuota ir nekompensuota.


  10. Kijeve suimta galingą sprogstamąjį užtaisą nešusi moteris (21)

Įvykiai / 2014-12-20 12:40 / „Intrefax“, BNS ir lrytas.lt inf.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) užkirto kelią teroro išpuoliui Kijevo centre, kuris galėjo nusinešti daug žmonių gyvybių.


  11. Pabūgęs areštinės marijampolietis šoko iš balkono ir užsimušė (39)

Nelaimės / 2014-12-20 11:19 / Loreta Juodzevičienė

Penktadienį vakare Marijampolės policijos pareigūnams iš Mokolų gyvenamojo rajono paskambino jauna moteris ir pasiskundė, jog namuose smurtauja neblaivus jos vyras N. Policininkai nuvyko į daugiabutį.


  12. Į STT akiratį patekusi prokurorė naktį praleido areštinėje (50)

Kriminalai / 2014-12-20 11:01 / BNS ir lrytas.lt inf.

Į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratį patekusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Lilija Balaišienė naktį praleido areštinėje.


  13. Teisininkas karius šmeižė norėdamas pralobti (5)

Konfliktai ir saugumas / 2014-12-20 10:44 / „Lietuvos rytas“

Šias Kalėdas dešimtys britų karių sutiks su palengvėjimu. Nenuostabu, mat nusirito ne kiekvienam pakeliama našta – kaltinimai sunkiais karo nusikaltimais. Paaiškėjo, kad kaltinimus iš piršto laužė pralobti sumanę apsukrūs teisininkai. Dešimtys britų karių buvo kaltinami sunkiais karo nusikaltimais: karo belaisvių mušimu, kankinimu, netgi žudymu.


  14. Mokslininkai atrado 8 kilometrų gylyje gyvenantį padarą (8)

Marga planeta / 2014-12-19 18:53 / lrytas.lt

Mokslininkus, tyrinėjančius vandenynų gilumas, nustebino netikėtas atradimas. 8145 metrų gylyje, tai beveik 500 metrų giliau, nei prieš tai užfiksuotas giliausiai gyvenantis jūros gyvis, rašo bbc.com. Ši žuvis ir keli kiti žmogaus akiai nauji jūros gyviai buvo užfiksuoti mokslininkams tyrinėjant Marianų įdubą Ramiajame vandenyne, kurios gylis – daugiau nei 11 kilometrų.


  15. Dievo teismas iškrypėlį nubaudė anksčiau nei žmonės (25)

Kriminalai / 2014-12-19 14:53 / Gintaras Šiuparys

Mažametę dukterį žaginusį 45 metų Kelmės rajono gyventoją likimas nubaudė anksčiau už teismą. Iškrypėlis po avarijos nebepakyla iš neįgaliojo vežimėlio, o namiškiai jį atstūmė. Šiaulių apygardos teismas pripažino kelmiškį kaltu ne tik dėl mažametės išžaginimo, bet ir dėl mergaitei sutrikdytos psichinės sveikatos. Iškrypėlis už padarytus nusikaltimus nuteistas 8 metus kalėti, bet į įkalinimo įstaigą nekeliaus – ekspertai konstatavo, kad jis dėl sveikatos būklės atlikti bausmę negali ir negalės.


  16. Politikai ieško, kur nusėdo specialiųjų CŽV operacijų pinigai (106)

Aktualijos / 2014-12-19 14:39 / Indrė Vainalavičiūtė

Šią savaitę Generalinėje prokuratūroje sudaryta specialioji tyrimo grupė, turinti išnagrinėti visus duomenis apie Lietuvoje galimai veikusį JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą, kuriame itin žiauriais metodais buvo tardomi terorizmu įtariami asmenys.


  17. Tragedija Šilalės rajone: kilpoje rasta keturiolikmetė (145)

Nelaimės / 2014-12-19 13:54 / lrytas.lt

Šilalės rajono policija aiškinasi aplinkybes, kurios keturiolikmetę galėjo pastūmėti į savižudybę. Kaip pranešė Tauragės apskrities VPK, ketvirtadienį 20 val. 50 min. smaugvirvės kilpoje rastas nepilnametės (gimusi 2000 m.) kūnas. Pasikorusi mergaitė rasta netoli savo namų. Neoficialiais duomenimis, pasikorusią dukrą rado tėvas.


  18. Rokiškyje sulaikomas jaunuolis galva išdaužė stiklą

Kriminalai / 2014-12-19 12:20 / BNS ir lrytas.lt inf.

Tvarkai neabejingi jaunuoliai Rokiškyje ketvirtadienio vakarą sulaikė jaunuolį, galva išdaužusį parduotuvės durų stiklą ir apstumdžiusį apsaugos darbuotoją.


  19. Negirdėti mainai – už kiaules siūlė lėktuvą (50)

Kriminalai / 2014-12-19 09:23 / Milda Kuizinaitė („Lietuvos rytas“)

Kaišiadorių agrofirmos, kurioje dingo skersti atvežtų kiaulių mėsa, vadovas atgailaudamas buvo pasiryžęs parduoti net savo lėktuvą ir namus, bet netrukus persigalvojo. Kodėl? „Aš jaučiuosi kaip paskutinė kiaulė“, – bendraudamas su apgautais verslininkais ir apgailestaudamas dėl dingusių kiaulių prisipažino Kaišiadorių agrofirmos vadovas Kastytis Vasiliauskas. Dėl kiaulių jam teko aiškintis ir finansinius nusikaltimus tiriantiems pareigūnams, kurie buvo susidomėję, kur iš Kaišiadorių agrofirmos dingo skerdiena, priklausanti prekybos tinklui „Norfa“.


  20. Įkandin įtakingo Šiaulių mediko – stiprūs dujų kvapai (67)

Aktualijos / 2014-12-19 09:23 / Gintaras Šiuparys („Lietuvos rytas“)

Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) vadovui Petrui Simavičiui – nerimo dienos. Nors byla dėl galimo kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo nutraukta, jis atsidūrė etikos sargų taikiklyje. Aštuoniolika metų ligoninei vadovaujantį 66-erių P.Simavičių persekioja istorija dėl jo sodyboje įrengto dujinio katilo ir požeminės dujų saugyklos, kurią įrengė RŠL skelbiamus konkursus nuolat laiminti bendrovė „Colis“. Šiaulių „Rotary“ klubui priklausančio mediko namuose įmonė triūsė neatlygintinai. Dirvonėnuose gyvenantys Simavičiai net penkerius metus nemokėjo nei už dujinį katilą ir katilinę, nei už tos pačios bendrovės tiektas dujas.


Populiariausi per 24 val.