Lietuvos futbolo rinktinės treneris E. Jankauskas: „Ši lyga mums yra akivaizdžiai per „kieta“

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po pralaimėtų UEFA Tautų lygos turnyro rungtynių Rumunijai 0:3 teigė, jog pralaimėjimą lėmė aukštesnis varžovų meistriškumo lygis. Rumunija rungtynėse į priekį išsiveržė 7-ąją minutę, o antrajame kėlinyje įmušė dar du įvarčius.

Edgaras Jankauskas pripažino, kad Tautų lygos C divizionas lietuviams yra per „kietas“.<br> LFF nuotr.
 Lietuvos rinktinė pralaimėjo rumunams ir iškrito į žemiausiąjį Tautų lygos divizioną.<br> LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2018-11-18 06:19, atnaujinta 2018-11-18 06:29

Lietuviai patyrė penktąją pralaimėjimą C diviziono 4-osios grupės varžybose ir iškrito į žemiausiąjį D divizioną.

„Pirmasis kėlinys mums buvo neblogas, nežiūrint į tai, kad praleidome ankstyvą įvartį. Vyrai stengėsi žaisti futbolą, nesimatė kažkokio beviltiškumo. Nors atakose nebuvo geriausia mūsų diena, susikūrėme keletą progų, mūsų žaidime jautėsi drąsa, turėjome kamuolio kontrolės atkarpų. Bet antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų meistriškumas, kuris lėmė rungtynių baigtį. Deja, ši lyga mums yra akivaizdžiai per „kieta“, – teigė E.Jankauskas.

Arvydui Novikovui rungtynėse buvo parodytos dvi geltonos kortelės ir jis buvo pašalintas iš aikštės. Trenerio manymu, šis pašalinimas nebuvo pelnytas.

„Pirmąją geltoną kortelę jis gavo už žaidimą atsigriebdamas nuo varžovo. Antrąją geltoną kortelę jis gavo po to, kai varžovas užsikabino už Arvydo kojos. Manau, kad jis nepelnytai buvo išvarytas iš aikštės. Arvydas yra mūsų lyderis ir, be abejo, kitose rungtynėse jo trūks aikštėje.“

Nacionalinės rinktinės marškinėlius pirmą kartą apsivilko Domantas Šimkus, o į aikštę po kelerių metų pertraukos sugrįžo Gratas Sirgėdas.

Starto sudėtyje po daugiau nei dvejų metų rungtyniavo ir Deimantas Petravičius.

E.Jankauskas liko patenkintas jaunųjų futbolininkų pasirodymu.

„Jie gerai įsiliejo į žaidimą, manau, kad tai būtų galima laikyti pozityvia rungtynių detale.“

Tuščiame stadioną rinktinę palaikė saujelė Lietuvos aistruolių. Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems rinktinės gerbėjams ir teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.

„Džiugina, kad fanai atvyko mūsų palaikyti, jie tikri mūsų sirgaliai. Žmonės, kurie supranta Lietuvos futbolą, šiandien turėtų palaikyti žaidėjus. Jie nekalti, kad buvo spragos futbolininkų ugdyme. Žaidėjai tikrai kovojo aikštėje. Manau, sirgaliai mato atsidavimą, norą ir pasiaukojimą ir būtų keista, jei kažkas tuo suabejotų“, – tvirtino E.Jankauskas.

Aikštę ankščiau laiko paliko puolėjas Fiodoras Černychas. Jį 73-iąją minutę pakeitė Darvydas Šernas. Pasak E.Jankausko, kapitonas buvo pakeistas, norint apsisaugoti nuo galimų komplikacijų sveikatai.

„Gaila, kad toks rezultatas... Pirmjaame kėlinyje žaidėme neblogai, antrajame sustojome ir pasijautė individualus rumunų meistriškumas, – kalbėjo po ketverių metų pertraukos į rinktinę grįžęs G.Sirgėdas.

„Smagu, kad gavau šansą debiutuoti Lietuvos rinktinėje, tik labai gaila dėl rezultato. Tačiau tikiu, kad ateityje viskas bus geriau, – sakė pirmąjį kartą nacionalinės komandos aprangą vilkėjęs D.Šimkus.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį (lapkričio 20-ąją dieną) su Serbijos rinktine.