Tikras futbolo uraganas: po baudinių serijos Argentina išskraidina Nyderlandus namo

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate Argentinos rinktinė 4:3 (1:0, 1:2, 0:0) baudinių serijoje palaužė Nyderlandų futbolininkus ir iškovojo kelialapį į pusfinalį.

Argentina – Nyderlandai<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Argentina – Nyderlandai<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 9, 2022, 8:49 PM, atnaujinta Dec 10, 2022, 12:09 AM

35-ąją minutę Lionelis Messi atliko nuostabų perdavimą į baudos aikštelę, kurioje Nahuelis Molina atliko tikslų smūgį į apatinį vartų kampą.

Sužaidus 15 minučių antrajame kėlinyje Nyderlandai kamuolį kontroliavo kiek ilgiau už varžovus, tačiau tai nepadėjo kuriantis pavojingas progas.

71-ąją minutę Denzelis Dumfriesas buados aikštelėje prasižengė prieš Marcosą Acuną ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį.

Šį realizuoti stojo L.Messi ir į dešinį vartų kampą smūgiavusi Argentinos žvaigždė pelnė įvartį.

83-ąją rungtynių minutę Stevenas Berghuisas pakėlė kamuolį į baudos aikštelėje, kurioje Woutas Weghorstas nuostabiu smūgiu su galva šį pasiuntė į vartų tinklą.

88-ąją minutę aikštėje kilo masinis susistumdymas. Leandro Paredesas po pražangos iš visų jėgų kamuolį spyrė nyderlandų suoliuko link, o ant jo sėdėję iškart pasileido argentiniečio link, kurį po kelių sekundžių ant žemės paguldė Virgilas van Dijkas. Geltonos kortelės sulaukė tik L.Paredesas ir V.van Dijkas.

11-ąją teisėjo pridėtą minutę, paskutinėmis rungtynių akimirkomis Teunas Koopmeinersas baudos smūgio metu atliko netikėtą perdavimą į baudos aikštelę, kurioje W.Weghorstas sugebėjo nuginkluoti Emiliano Martinezą.

Po teisėjo švilpuko žyminčio pagrindinio laiko pabaigą ir vėl susistumdė Argentinos ir Nyderlandų futbolininkai.

115-ąją minutę puikią progą turėjo Lautaro Martinezas, tačiau argentinietis iš kelių metrų pataikė į V.van Dijką, o po minutės Enzo Fernandezo smūgis su rikošetu skriejo virš vartų.

120-ąją minutę E.Fernandezo smūgis skriejo į vartų konstrukciją ir rungtynės nusikėlė į pratęsimą.

Baudinių serija prasidėjo netiksliais nyderlandų V.van Dijko ir S.Berghuiso smūgiais ir argentiniečiams pirmaujant 3:2 E.Fernandezas galėjo padovanoti pergalę savo šaliai, tačiau jo 11 metrų baudinys skriejo pro šalį.

Luukas de Jongas rezultatą išlygino, tačiau L.Martinezas lemiamu smūgiu išvedė Argentinos rinktinę į pusfinalį.

***

Nyderlandai grupių etape laimėjo 2 rungtynes, kartą sužaidė lygiosiomis ir A grupėje užėmė pirmąją vietą.

Aštuntfinalyje nyderlandai 3:1 palaužė JAV rinktinę.

Argentinos futbolininkai C grupėje 2 kartus šventė pergalę, kartą pralaimėjo ir buvo stipriausia komanda savo grupėje.

Aštuntfinalio etape argentiniečiai 2:1 susitvarkė su Australijos komanda.

Pusfinalyje argentiniečiai susitiks su Kroatijos rinktine, kuri ketvirtfinalyje įveikė Brazilijos futbolininkus.