Smegenis aušinsiantis E. Ulanovas ruošiasi švęsti: „Kaip jau duos Belgradas“

Dovana sirgaliams įteikta. „Atauš smegenys ir bus gerai“, – šypsodamasis ką tik iškovota Eurolygos bronza džiaugėsi Edgaras Ulanovas.

Nors fantastišką sezoną žaidžiančiam Kauno „Žalgiriui“ ir nepavyko triumfuoti Eurolygoje, Šarūno Jasikevičiaus ekipa iškovojo jiems auksu spindinčius bronzos medalius.<br> G.Šiupario nuotr.
 Rungtynių akimirka.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

specialiai lrytas.lt iš Belgrado (Serbija)

May 20, 2018, 8:56 PM, atnaujinta May 20, 2018, 10:36 PM

Nors fantastišką sezoną žaidžiančiam Kauno „Žalgiriui“ ir nepavyko triumfuoti Eurolygoje, Šarūno Jasikevičiaus ekipai iškovota bronza spindi lyg auksas.

Kauniečiai rungtynėse dėl trečiosios vietos po atkaklios kovos 79:77 nugalėjo Maskvos CSKA krepšininkus.

Tai yra geriausias „Žalgirio“ pasiekimas nuo pat istorinių 1999-ųjų, kai jiems pavyko į Lietuvą parveržti Eurolygos taurę.

Tiesa, prieš iškovojant medalius, Kauno ekipa gerokai patampė sirgaliams nervus – trečiajame kėlinyje turėtas dviženklis pranašumas staigiai ištirpo, o mačo nugalėtojai sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

„Apie rungtynių pabaigą neklauskite, – nusijuokė E.Ulanovas. – O šiaip žaidėme su gera energija, ypač pirmojoje rungtynių pusėje. Trečiajame kėlinyje išvis sužaidėme labai solidžiai, pabėgome dvidešimčia taškų.

Tik po to kažkas atsitiko, gavome nesportinę pražangą, įsivėlėme ten, kur nereikia. Atrodo, viskas buvo mūsų rankose, bet kažkur įsivėlėme ir taip išėjo.

Apie ketvirtąjį kėlinį net nenoriu kalbėti, nes mus užspaudė kaip mažus vaikus. Gerai, kad rungtynių laikas baigėsi. Tai visiškai nepateisinami dalykai. Jei būtume pralaimėję, tai išvis...“.

„Žalgirio“ puolėjas į CSKA krepšį įmetė 14 taškų ir perėmė tris kamuolius.

„Nenoriu vertinti varžovų. Vien tai, kad jie sugrįžo į rungtynes, parodo, jog jiems buvo svarbu nugalėti. Jie labai gera komanda.

Nenoriu žiūrėti į jų bėdas, gal kažkas buvo traumuotas, kažkas nenusiteikęs. Bet mes norėjome laimėti ir pajautėme malonumą“, – sakė E.Ulanovas.

Pusfinalyje žalgiriečiai 67:76 nusileido Stambulo „Fenerbahce“. Tiesa, tąkart Belgrado „Štark“ arena „Žalgiriui“ buvo kur kas atšiauresnė, nei mažajame finale.

Rungtynėse dėl bronzos skanduotes šūkavo daugiau nei du tūkstančiai lietuvių, o prie jų prisijungė ir areną geltonai nudažę „Fenerbahce“ gerbėjai.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis jie kuo garsiausiai švilpė CSKA krepšininkams ir sulaukę „Žalgirio“ pergalės šokinėjo iš džiaugsmo.

Tokia atmosfera pavergė ir E.Ulanovą.

„Tai yra fantastika. Nuo pat pirmosios pusfinalio dienos, kai visi sirgaliai susirinko ir mus palaikė, jautėme stiprų užnugarį“, – džiaugėsi krepšininkas.

Paklaustas, kaip galėtų apibendrinti savo ekipos sezoną Eurolygoje, E.Ulanovas pasidalijo dvejopais jausmais.

„Daugeliui žaidėjų, kaip pirmajam finalo ketvertui karjeroje, tai tikrai geras rezultatas. Trečioji vieta yra nebloga.

Aišku, gaila, kad pralaimėjome pusfinalyje. Buvome ambicinga komanda, norėjome parodyti, kad galime dar geriau“, – pasakojo jis.

Rūbinėje šventę jau pradėję ir alaus bokalus išsitraukę žalgiriečiai sutartinai tvirtino, jog laukia didelė šventė.

„Pažiūrėsime finalą, o tada jau kaip Belgradas duos“, – šyptelėjo E.Ulanovas.