Vilniaus krepšinio mokyklai – penktasis MKL auksas šį sezoną

Moksleivių krepšinio lygos jaunučių U15 vaikinų čempionato finale Edvino Justos bei jo asistento Vytenio Tupčiausko treniruojama Vilniaus KM I-„Teknos“ komanda po įnirtingos kovos 74:69 (17:13, 23:17, 20:20, 14:19) įveikė finalinio ketverto šeimininkus Sabonio KC I-„Beko“ krepšininkus ir tapo čempionais.

Tai yra jau penktasis Vilniaus krepšinio mokyklos iškovotas aukso medalis šių metų MKL pirmenybėse.<br> J.Elinsko nuotr.

May 20, 2018, 6:16 PM, atnaujinta Apr 8, 2022, 7:08 PM

Puikiai rungtynes pradėję vilniečiai išsiveržė į priekį rezultatu 5:0. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui svečiai vis dar pirmavo – 9:2. Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms kauniečiams pavyko prabusti ir išlyginti rezultatą – 9:9. Kėlinio pabaigą spurtu (8:4) užbaigę Vilniaus KM auklėtiniai įgijo 4 taškų persvarą – 17:13.

Antrąjį ketvirtį taip pat sėkmingiau pradėjo E. Justos auklėtiniai, kurie laimėjo atkarpą (8:0) ir padidino pranašumą iki dviženklės ribos – 25:13. Likusioje antrojo kėlinio dalyje kova vyko taškas į tašką, tačiau vilniečiams pavyko išsaugoti dviženklį pranašumą – 40:30.

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai suaktyvino gynybą ir sumažino deficitą iki 5 taškų – 42:37. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „saboniukai“ sumažino atsilikimą iki minimumo – 48:46. Iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 3 minutėms šeimininkai išlygino rezultatą (50:50), tačiau 10 taškų be atsako pelnę vilniečiai trečiąjį ketvirtį užbaigė turėdami 10 taškų persvarą – 60:50.

Paskutinio ketvirčio pradžioje kauniečiai spurtavo (0:7) ir sušvelnino atsilikimą iki 3 taškų (60:57), tačiau svečiai atsakė spurtu (6:3) ir padidino pranašumą iki 6 taškų – 66:60. Šaltakraujiškai rungtynių pabaigą sužaidusi E. Justos treniruojama komanda šventė pergalę rezultatu 74:69.

Vilniaus KM I-„Teknos“: E. Butkus 22 (5 atk. kam.), R. Lemežis (6/12 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 6 per. kam., 2 blok. met., 22 naud. bal.) ir G. Pladis (7/14 dvit., 8 atk. kam.) po 14, L. Gudavičius 13 (5/7 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 18 naud. bal.).

Sveikiname į simbolinį penketą patekusius Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinius – E. Butkų ir Luką Gudavičių.

Tai yra jau penktasis Vilniaus krepšinio mokyklos iškovotas aukso medalis šių metų MKL pirmenybėse! Prieš tai auksą iškovojo U18 vaikinų ir merginų komandos, U17 ir U16 vaikinai.