„Celtics“ namie per galingas „Cavaliers“ armijai: Bostonas per žingsnį nuo triumfo

NBA Rytų konferencijoje – stabili situacija. Namie žaidžianti komanda nepalieka jokių šansų varžovui ir renka įskaitinius taškus savo tvirtovėje. Penktoje konferencijos finalo serijos dvikovoje „Boston Celtics“ ekipa 96:83 (32:19, 21:23, 23:18, 20:23) susitvarkė su „Cleveland Cavaliers“ ekipa ir serijoje iki keturių laimėjimų pirmauja 3:2. Šeštoji dvikova penktadienį bus žaidžiama Klivlande, o ten nugalėjus LeBrono Jameso kariaunai, viskas spręsis sekmadienio akistatoje Bostone.

„Celtics“ ir vėl nugalėjo namie „Cavaliers“<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2018-05-24 06:43, atnaujinta 2018-05-24 07:30

Šioje serijoje namie žaidžianti ekipa nepalieka jokių šansų ar intrigos dvikovoje: nė karto „Cavaliers“ ir „Celtics“ nesužaidė rungtynių, kuriose rezultato skirtumas būtų mažesnis nei 9 taškai.

Kaip ir prieš tai vykusioje akistatoje Klivlande, rungtynių laimėtojas kirtį sudavė jau pirmame kėlinyje: laimėję jį šeimininkai 32:19 susikrovė 13 taškų persvarą, kuri „žibėjo“ ir pasibaigus dvikovai – 96:83.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Bostono ekipa pirmavo net triuškinančiu skirtumu 82:63.

Šių metų atkrintamosiose „Celtics“ į savo krepšį tik 83 taškus praleido antrą kartą. Tai leido Bostono ekipai švęsti pergalę nepaisant tragiško taiklumo – tikslą pasiekė vos 36 procentai metimų.

Rungtynėse nebuvo išvengta ir nemalonių vaizdų – į apsistumdymą antrojo kėlinio pradžioje įsivėlė Marcusas Morrisas ir Larry Nance‘as, o įsismarkavusius puolėjus teko stabdyti jų komandos draugams. Krepšininkai užsidirbo po nesportinę pražangą.

„Celtics“ pagerino savo atkrintamųjų varžybų namie rekordą, kuris buvo pasiektas 2010-siais. Dabar Bostonas lemiamose NBA čempionato kovose namie laimėjo visas 10 rungtynių.

Dar prieš penkias dienas NBA užkulisiuose kalbėta, kad „Cavaliers“ vargiai sugebės sugrįžti dvikovai į Bostoną, tačiau L.Jamesas padarė viską, kad tai būtų tik nevykusios kalbos, o patys tokių minčių skleidėjai bandytų atsisakyti tokių tezių.

Dukart L.Jamesui pavyko komandą ištraukti iš liūno, kai klubas atsilikinėjo serijoje 0:2.

Klivlando komanda gali tapti 20-oji iš 300 bandymų per visą istoriją, kuri nusileisdama 0:2 laimėtų finalo seriją. Tačiau tam reikia ir vėl laimėti namie bei pagaliau priversti nusileisti savo aikštėje „Celtics“.

„Cavaliers“: L.Jamesas 26 (10 atk.kam.), K.Love 14, J.Greenas ir J.Clarksonas po 8.

„Celtics“: K.Tatumas 24, J.Brownas 17, A.Horfordas 15, M.Morisas ir M.Smartas po 13.