Krepšinio ketvirtadienis. „Kalev-Cramo“ auksas, galinga ALBA ir parblokšta „Olimpia“

Donaldo Kairio treniruojamas Talino „Kalev-Cramo“ apgynė Estijos čempiono vardą, Marius Grigonis ir Berlyno ALBA įkėlė vieną koją į bundeslygos finalą, „Serie A“ atkrintamųjų varžybų naujokai skėlė antausį Artūrui Gudaičiui, Mindaugui Kuzminskui ir Milano „Olimpia“, Turkijos lygoje baigėsi dvi ketvirtfinalio serijos, Ispanijos komandos sužaidė paskutines reguliariojo sezono rungtynes, per kurias ilgą pergalių seriją nutraukė naujasis Eurolygos čempionas Madrido „Real“, o Juodkalnijos ir Kroatijos lygų finaluose praėjusių metų čempionai jau per pirmąsias rungtynes prarado aikštės pranašumą.

Talino klubas tapo Estijos čempionu.<br> Facebook nuotr.

2018-05-25 00:14

Ketvirtadienio rezultatai

Estijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). „Tartu Ulikool“ (V.Čižauskas 15, 6 rez.perd., J.Kazakauskas 13, 8 atk.kam.) – Talino „Kalev-Cramo“ (tr.D.Kairys) 83:99 (serija 0:4).

Donaldo Kairio treniruojama „Kalev-Cramo“ komanda įtikinamai laimėjo ketvirtąsias finalo rungtynes ir dešimtąjį kartą tapo Estijos čempione. Per visą šį Estijos lygos sezoną „Kalev-Cramo“ patyrė tik vieną nesėkmę ir iškovojo 32 pergales.

„Kalev-Cramo“ gretose buvo dar vienas lietuvis – trenerio padėjėjas Giedrius Žibėnas, o sidabro medalius laimėjusioje „Tartu Ulikool“ ekipoje žaidė du lietuviai Vytenis Čižauskas ir Julius Kazakauskas.

„Kalev-Cramo“ ir „Tartu Ulikool“ finale susikovė 12-ąjį kartą per pastaruosius 14 sezonų (nuo 2005 m.). Per šį laikotarpį Tartu komanda aukso medalius iškovojo tik keturis kartus.

Vokietijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Liudvigsburgo „Riesen“ – Berlyno ALBA (M.Grigonis 9, 3/5 tritaškių, 15 min.) 74:100.

ALBA dideliais žingsniais artėja prie bundeslygos finalo. Antrosiose pusfinalio rungtynėse berlyniečiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 20 taškų skirtumu 28:8, ir nors varžovai vienu metu buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio (37:42 – po antrojo kėlinio), iškart po pertraukos svečiai iš sostinės smogė dar kartą ir išsklaidė paskutines „Riesen“ viltis.

Italijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 14, 6/9 dvitaškių, 2/5 baudų, 7 atk.kam., 23 min., M.Kuzminskas 5, 1/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 21 min.) – Brešos „Germani“ 82:85.

Pirmą kartą „Serie A“ atkrintamosiose varžybose žaidžianti Brešos komanda po dramatiškos kovos parklupdė turtingiausią Italijos klubą. „Olimpia“ nuo pirmojo kėlinio vidurio nė karto nepirmavo, bet panaikino dviženklį atsilikimą ir priešpaskutinę minutę išlygino rezultatą 78:78. Vis dėlto pabaigoje tiksliau žaidė „Germani“, o paskutinę minutę prasidėjusiose baudos metimų varžybose Milano komandą iš vėžių išmušė netaiklus Vladimiro Micovo metimas.

Graikijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius 10, 3/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/6 baudų, 16 min.) – Salonikų PAOK 92:79, Pirėjo „Olympiakos“ – Patrų „Prometheas“ 108:71.

Vieninga lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Rygos VEF (A.Labuckas traumuotas) – Maskvos CSKA 83:112, Sankt Peterburgo „Zenit“ – Saratovo „Avtodor“ 91:80.

Turkijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Stambulo „Daruššafaka“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 78:79 (S.Wilbekinas 29/S.Weemsas 24; serija 0:2), „Eskišehir“ – Bursos „Tofaš“ 98:99 (po pratęsimo; serija 0:2).
„Anadolu Efes“ ir „Tofaš“ krepšininkai pateko į superlygos pusfinalį.

Lenkijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 4 pergalių). Vloclaveko „Anwil“ – Ostrovo „Stal“ 62:61.

Juodkalnijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Podgoricos „Budučnost“ – Baro „Mornar“ (D.Needhamas 34) 77:84.

Buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Derekas Needhamas spindėjo per pirmąsias Juodkalnijos lygos finalo rungtynes. Jo vedama Baro komanda sugebėjo išvykoje įveikti šių metų Adrijos lygos čempionę „Budučnost“ ekipą, kuri iki šiol laimėjo visų Juodkalnijos pirmenybių aukso medalius.

Kroatijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Zargebo „Cedevita“ – Zagrebo „Cibona“ 89:96.
Kroatijoje, kaip ir Juodkalnijoje, pirmąsias finalo rungtynes laimėjo aikštės rpanašumo neturinti komanda „Cibona“, kuri bando atimti čempionės vardą iš praėjusius keturis sezonus triumfavusios „Cedevita“ ekipos.

Ispanijos lyga. 34-asis turas. Santjago „Obradoiro“ (E.Bendžius nežaidė) – Vitorijos „Baskonia“ 77:83, Badalonos „Joventut“ (S.Kulvietis 5) – Malagos „Unicaja“ 85:78, Burgoso „San Pablo“ (D.Gailius 6) – Bilbao „Retabet“ 90:86, Las Palmaso „Herbalife“ – Madrido „Real“ 88:78, Andoros „Morabanc“ – „Valencia“ 87:69, „Barcelona“ – Saragosos „Tecnyconta“ 100:84, Mursijos UCAM – Madrido „Estudiantes“ 71:77, „Fuenlabrada“ – San Sebastiano „Gipuzkoa“ 84:70, Sevilijos „Real Betis“ – Lagūnos „Iberostar“ 62:109.

Galutinė rikiuotė: 1. „Real“ – 30, 2. „Baskonia“ – 25, 3. „Barcelona“ – 24, 4. „Valencia“ – 22, 5. „Herbalife“ – 20, 6. „Morabanc“ – 19, 7. „Unicaja“ – 19, 8. „Iberostar“ – 19, 9. „Fuenlabrada“ – 17, 10. UCAM – 17, 11. „Estudiantes“ – 17, 12. „Obradoiro“ – 14, 13. „Gipuzkoa“ – 13, 14. „San Pablo“ – 13, 15. „Joventut“ – 12, 16. „Tecnyconta“ – 10, 17. „Retabet“ – 8, 18. „Real Betis“ – 7.

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių žais: „Real“ – „Iberostar“, „Baskonia“ – „Unicaja“, „Barcelona“ – „Morabanc“ ir „Valencia“ – „Herbalife“.

Į atkrintamąsias varžybas nepateko nė viena lietuvių turėjusi komanda.

Paskutiniajame reguliariojo sezono ture nutrūko „Real“ pergalių serija. Naujieji Eurolygos čempionai keliavo į Kanarų salas ir ten pripažino „Herbalife“ pranašumą. Madrido komanda ACB lygoje suklupo po 11 iš eilės pergalių. Tiesa, ši nesėkmė negalėjo pakenkti seniai pirmąją vietą užsitikrinusiems „baltiesiems“.