Krepšinio šeštadienis Europoje: „Olympiakos“ išgąstis, „Olimpia“ pyktis ir grimztantis „Lokomotiv“

Milano „Olimpia“ atsiskaitė su varžovais už pralaimėjimą pirmosiose „Serie A“ pusfinalio rungtynėse, Patrų „Prometheas“ išgąsdino Pirėjo „Olympiakos“ klubą Graikijos lygos pusfinalyje, Krasnodaro „Lokomotiv“ įspaudė save į kampą Vieningos lygos ketvirtfinalyje, Gmundeno „Swans“ perėmė aikštės pranašumą Austrijos lygos finale, o buvęs „Šiaulių“ legionierius dar labiau priartino Baro „Mornar“ komandą prie sensacijos Juodkalnijos lygos finale.

A.Gudaitis pelnė 14 taškų.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 27, 2018, 8:32 AM, atnaujinta May 27, 2018, 8:36 AM

Šeštadienio rezultatai

Italijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 14, 4/6 dvitaškių, 6/7 baudų, 8 atk. kam., 20 min., M.Kuzminskas 11, 4/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 23 min.) – Brešos „Germani“ 89:68 (serija 1:1).

Per pirmąsias rungtynes antausį gavusi „Olimpia“ išliejo pyktį ant varžovų antrajame mače. Šeštadienį Milano krepšininkai jau pirmosiomis minutėmis nuskriejo į priekį (po pirmojo kėlinio pirmavo 30:13, po antrojo – 60:31) ir išlygino serijos rezultatą.

Vokietijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Miuncheno „Bayern“ – Bambergo „Brose“ 99:67 (serija 2:1).

Miuncheno krepšininkai jau per pirmąjį kėlinį pelnė dukart daugiau taškų nei varžovai (26:13) ir svečiams iš Šiaurės Bavarijos nepaliko nė mažiausių vilčių.

Graikijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius 10, 2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų, 20 min.) – Salonikų PAOK 84:67 (serija 2:0), Pirėjo „Olympiakos“ – Patrų „Prometheas“ 89:88 (serija 2:0).

Jei „Panathinaikos“ finalo link žygiuoja labai tvirtai, tai „Olympiakos“ šeštadienį turėjo pasijaudinti. Tiesa, pirmajame kėlinyje „raudonieji“ pirmavo milžinišku skirtumu 29:11, bet per anksti nusiramino ir prarado iniciatyvą. „Prometheas“ trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje kelių minučių atkarpą laimėjo 20:2 ir persvėrė rezultatą 82:76.

Vis dėlto paskutinėmis akimirkomis Fortūna atsisuko į Pirėjo komandą, kuriai pergalę tritaškiu metimu išplėšė Kostas Papanikolaou.

Juodkalnijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Baro „Mornar“ (D.Needhamas 41) – Podgoricos „Budučnost“ 93:85 (serija 2:0).

Buvęs „Šiaulių“ gynėjas Derekas Needhamas kol kas yra svarbiausias veiksnys Juodalnijos lygos finale. Per pirmąsias rungtynes amerikietis pelnė 34 taškus, bet šeštadienį paaiškėjo, kad tai – ne riba. Antrajame mače D.Needhamas varžovams atseikėjo net 41 tašką (7/11 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 12/13 baudų) ir priartino „Mornar“ klubą prie istorinio pasiekimo.

Lenkijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 4 pergalių). Vloclaveko „Anwil“ – Ostrovo „Stal“ 77:83 (serija 1:1).

Austrijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 4 pergalių). Kapfenbergo „Bulls“ – Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys 2) 73:74.

Rusijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Chimki“ (A.Švedas 32) – Krasnodaro „Lokomotiv“ (J.Mačiulis 7, 0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių, 4/4 baudų, 5 atk.kam., 23 min.) 77:72 (serija 2:0), „Nižnij Novgorod“ (S.Jelovacas 29) – Kazanės „Uniks“ 77:74 (serija 1:1).

Krasnodaro klubas ilgai pirmavo, o trečiajame kėlinyje buvo įgijęs dviženklę persvarą. Tačiau taiklūs „Chimki“ lyderio Aleksejaus Švedo metimai paliko svečius iš Kubanės tuščiomis.

Antrą kartą pralaimėjęs „Lokomotiv“ atsidūrė labai sunkioje padėtyje, nes kitos rungtynės pirmadienį irgi bus žaidžiamos Chimkose.

Prancūzijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Po-Ortezo-Lako „Elan Bearnais“ – „Monaco“ 73:98 (serija 0:2), Dižono JDA – Limožo CSP 64:81 (serija 0:2).

Monako ir Limožo klubai pateko į pusfinalį, kuriame susitiks tarpusavyje.

Belgijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Ostende“ – Briuselio „Basic Fit“ (A.Pečiukevičius 6, 5 rez.perd.) 103:62.