„Lietkabelio“ viltys Čempionų lygoje subliuško

Ketvirtą pralaimėjimą per pastarąsias penkerias Čempionų lygos C grupės varžybas patyręs Panevėžio „Lietkabelis“ (4/8) atsisveikina su viltimis tęsti kovą svarbiausiame FIBA organizacijos turnyre. Trečiadienį Nenado Čanako treniruojama komanda subyrėjo antroje mačo dalyje ir 91:99 (25:20, 19:17, 20:31, 27:31) nusileido atsirevanšavusiam Dižono JDA (4/8) klubui.

„Lietkabelio“ kapitonas Simas Jasaitis su ekipa nesugebėjoo įveikti Prancūzijoje Dižono komandos<br> championsleague.basketball.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 23, 2019, 11:30 PM, atnaujinta Jan 23, 2019, 11:54 PM

Pirmąsias rungtynes Lietuvos klubas namuose laimėjo rezultatu 78:62. Tai reiškia, kad Lietuvos ekipa atsisveikino su mintimis būti tarp keturių geriausių grupės komandų, kurios tęs varžybas dėl taurės. Tačiau „Lietkabelis“ turi dėl ko pakovoti.

„Lietkabelis“ dabar po 12 turų turi iškovojęs 4 pergales ir C grupėje užima penktąją vietą.

Panevėžiečiai į atkrintamąsias varžybas būtų patekę tik tuo atveju, jei būtų laimėję visas trejas likusias rungtynes (su JDA, Atėnų AEK ir „Fuenlabrada“), o Bambergo „Brose“ arba Antverpeno „Giants“ visas rungtynes pralaimėtų.

Trečiajame trečiadienio akistatos kėlinyje iš aikštės už techninę ir nesportinę pražangas buvo išvytas Stefanas Sinocevas, o ketvirtojo ketvirčio antroje dalyje – ir panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas, kuris gavo techninę pražangą.

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio priekyje dar buvo JDA ekipa (15:12), tačiau tada trijų minučių atkarpą „Lietkabelis“ laimėjo 10:3 ir išsiveržė į priekį 22:18.

Vėliau panevėžiečiams pavyko padidinti persvarą iki septynių taškų, tačiau dažniausiai komandas skyrė 3-5 taškai, o antrasis kėlinys baigėsi „Lietkabeliui“ pirmaujant 44:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ dar turėjo aštuonių taškų persvarą (49:41), tačiau penkių minučių atkarpą šeimininkai laimėjo 17:6 ir išsiveržė į priekį 58:55.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo JDA pirmaujant keturiais taškais (68:64), o penkių minučių atkarpą šeimininkai laimėjo 17:8 ir sugebėjo padidinti pranašumą iki rekordinio – 85:72.

JDA solidų pranašumą išlaikė beveik iki rungtynių pabaigos. Nors per paskutinias dvi minutes vietoje 14 taškų deficito „Lietkabelis“ sugebėjo sumažinti jį iki 6 (91:97), tačiau svarbioje kovoje dėl vietos pirmajame ketverte triumfavo prancūzai.

JDA: Davidas Holstonas 31, Axelis Julienas ir Ryanas Pearsonas po 16, Gavinas Ware'as 12.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Simas Jasaitis 17, Mindaugas Kupšas 15, Jamaras Wilsonas 10, Marko Čakarevičius ir Donatas Tarolis po 9.

„Lietkabelis“ išlieka favoritu kovojant dėl penktosios arba šeštosios vietos ir teisės pereiti į FIBA Europos taurės turnyrą. Panevėžio komandos konkurentės – po 3 pergales iškovojusios Nimburko ČEZ ir „Fuenlabrada“ komandos.