„Fortūnos“ krepšininkės šventė dramatišką pergalę Estijoje, „Vilkmergė“ sutriuškino šiaulietes

Dramatišką pergalę Baltijos šalių moterų krepšinio čempionate šventė Klaipėdos „Fortūna“ (3 pergalės ir 10 pralaimėjimų), kuri svečiuose 84:82 (13:28, 13:20, 35:12, 23:22) palaužė artimiausias turnyro lentelės kaimynes Estijos Talino „Ulikool“ (4/8) krepšininkes.

Klaipėdos „Fortūna“ šventė dramatišką pergalę Estijoje.<br> V.Petriko nuotr.

Feb 16, 2019, 9:19 PM, atnaujinta Feb 16, 2019, 9:23 PM

Po dviejų kėlinių „Fortūna“ turėjo net 22 taškų deficitą (26:48), tačiau galingai po ilgosios pertraukos į aikštelę grįžusios klaipėdietės trečiąjį ketvirtį laimėjo 35:12 ir prieš lemiamą kėlinį jau turėjo minimalų pranašumą – 61:60.

Ketvirtajame kėlinyje mačas vyko taškas į tašką, o iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms, Trine Kasemagi pataikė iš toli ir persvėrė rezultatą „Ulikool“ naudai – 76:73.

Vis tik jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Andra Gabalytė, metimą iš po krepšio pataikė Brigita Gudelionytė, o Lina Mikelevičienė smeigė dar vieną tritaškį ir „Fortūna“ susikrovė 5 taškų persvarą (83:78).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Sofija Kosareva pataikė dvitaškį, T.Kasemagi realizavo baudų metimus ir šeimininkės vėl priartėjo – 82:83.

„Ulikool“ turėjo teisę į paskutinę rungtynių ataką, tačiau Kati Rausberg suklydo, o po to L.Mikelevičienė pataikė vieną baudos metimą, kuris ir įtvirtino „Fortūnos“ pergalę (82:84).

Būtent L.Mikelevičienė ir tapo pagrindine pergalės kalve. Ji pelnė 29 taškus, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas, 4 kartus suklydo ir surinko +26 naudingumo balus.

Jai puikiai talkino ir Agnė Černeckytė, kuri įmetė 27 taškus, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo ir surinko +25 naudingumo balus.

Užtikrintą pergalę moterų krepšinio lygoje šventė Ukmergės „Vilkmergė“ (6/6), kuri svečiuose 83:57 (18:15, 20:13, 22:13, 23:16) pranoko Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/11) krepšininkes.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidusi Klaudija Serkevičiūtė pelnė 18 taškų, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius pardavimus ir surinko +22 naudingumo balus.