Eurolygos skaičiai: 15-mečio rekordas, Atėnų klubo keistenybės ir toli nuskrieję favoritai

Trys pernai finalo ketverte žaidę klubai užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose, 15-metis juodkalnietis Fedoras Žugičius tapo jauniausiu visų laikų Eurolygos krepšininku, rezultatyviausia turnyro komanda vėl surinko daugiau nei 100 taškų, Atėnų „Panathinaikos“ demonstravo puolimo keistenybes, o Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Brandonas Daviesas pirmąjį kartą buvo pripažintas naudingiausiu savaitės žaidėju.

15-metis juodkalnietis Fedoras Žugičius, Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Fenerbahce“.<br> Youtube/Twitter nuotr.

Feb 23, 2019, 12:55 PM, atnaujinta Feb 23, 2019, 12:58 PM

Tai nutiko krepšinio Eurolygos 23-iajame ture.

0

Podgoricos „Budučnost“ šį sezoną dar nelaimėjo nė vienerių rungtynių išvykose. Nutraukti serijos nepavyko ir penktadienį – nors Podgoricos komanda parodė nagus, Kaune nusileido „Žalgiriui“ 76:84.

Per keliones po Europos miestus Juodkalnijos klubas patyrė 11 pralaimėjimų. Beje, išvykose visas 11 rungtynių pralaimėjo ir Stambulo komanda „Darussafaka“.

1

„Žalgirio“ vidurio puolėjas B.Daviesas pirmąjį kartą karjeroje pripažintas naudingiausiu Eurolygos savaitės krepšininku. 27-erių metų amerikietis penktadienį per 32 min. pelnė 21 tašką (8/13 dvitaškių, 5/8 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko +34 naudingumo balus.

B.Daviesas yra jau devintasis amerikietis, šį sezoną pripažintas geriausiu turo krepšininku.

3

Kelialapius į atkrintamąsias varžybas jau užsitikrino trys klubai: turnyro lyderis Stambulo „Fenerbahce“ (per 23 turus iškovojo 20 pergalių) bei antrąją vietą besidalijantys Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ (po 18).

Lyderių trijulė jau gali būti rami ir dėl aikštės pranašumo ketvirtfinalio serijose, nes kitos komandos atsilieka gana akivaizdžiai. Stambulo „Anadolu Efes“ ekipos sąskaitoje yra 15 pergalių, „Barcelona“ komandos – 14.

3

Rezultatyviausia Eurolygos komanda CSKA trečią kartą šį sezoną pelnė 100 ar daugiau taškų. „Armiečiai“ triženklę ribą pasiekė per rungtynes, kuriose ketvirtadienį namie nugalėjo Gran Kanarijos „Herbalife“ komandą 107:85.

Iš viso Eurolygos komandos šį sezoną 100 ar daugiau taškų pelnė 11 kartų. Tris kartus tą padarė CSKA, du – Milano „Olimpia“, po kartą – Miuncheno „Bayern“, „Real“, „Anadolu Efes“, „Herbalife“, Atėnų „Panathinaikos“ ir „Fenerbahce“.

Sezono rekordas priklauso „Bayern“, kuris dar lapkritį namie sutriuškino „Darussafaka“ ekipą 116:70, o pagal rezultatyvumo vidurkį pirmaujanti CSKA renka 87,7 taško.

„Žalgiris“ šį sezoną daugiausiai taškų pelnė per rungtynes, kuriose 97:99 (po pratęsimo) pralaimėjo CSKA klubui.

5

Šią savaitę net penkerios rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu. Didžiausias pergales pasiekė CSKA ir „Fenerbahce“, laimėję 22 taškų skirtumu. Maskvos komanda namie įveikė „Herbalife“ 107:85, Stambulo ekipa netolimoje išvykoje pranoko „Darussafaka“ 97:75.

Dviženkliu skirtumu taip pat laimėjo „Real“ (prieš „Bayern“ 91:78), „Anadolu Efes“ (prieš Pirėjo „Olympiakos“ 75:65) ir „Barcelona“ (prieš Vitorijos „Baskonia“ 77:67).

6

Skaičiuojant visus turnyrus, ilgiausią pergalių seriją šiuo metu tęsia „Barcelona“, ketvirtadienį iškovojusi šeštąją iš eilės pergalę. Praėjusį savaitgalį Ispanijos taurę laimėję „mėlyni ir granatiniai“ lyg ant sparnų skriejo ir per Eurolygos rungtynes su „Baskonia“ ekipa, kurią antrojo kėlinio viduryje triuškino 44:19.

Rekordų nesivaikanti „Barcelona“ po pertraukos sumažino apsukas, bet nesunkiai laimėjo 77:67.

15

15-metis F.Žugičius tapo jauniausiu visų laikų Eurolygos krepšininku. „Budučnost“ gynėjas penktadienį debiutavo svarbiausiame žemyno turnyre būdamas 15 metų ir 157 dienų amžiaus.

Šiuolaikinėje Eurolygoje žaidė dar trys 15-mečiai: kroatas Aleksandaras Ugrinoskis (2004 m., Zagrebo „Cibona“), turkas Maximas Mutafas (2006 m., „Fenerbahce“) ir gruzinas Manučaras Markoišvilis (2002 m., Trevizo „Benetton“). Tačiau jiems debiuto akimirką iki 16-ojo gimtadienio trūko mažiau dienų.

20

Per „Olimpia“ ir Tel Avivo „Maccabi“ rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi net 20 kartų, o skirtumas nė sykio nebuvo dviženklis. Vis dėlto po pertraukos daug dažniau pirmavo namie žaidę Milano krepšininkai, o Tel Avivo komanda į priekį paprastai išsiverždavo labai trumpoms vienos atakos atkarpoms. Italijos čempionams pavyko kontroliuoti mačo eigą ir nugalėti 87:83.

65

„Panathinaikos“ krepšininkai, namie žaisdami su Maskvos srities „Chimki“ komanda, per pirmuosius du kėlinius pelnė 65 taškus ir pasiekė klubo rekordą. Tiesa, Graikijos čempionų rezultatyvumo kreivė buvo labai keista: Atėnų komanda pirmajame kėlinyje įmetė 33 taškus, antrajame – 32, bet per antrąją mačo pusę sukrapštė vos 29 taškus.

Nors po pertraukos puolimas strigo, „Panathinaikos“ gana įtikinamai nugalėjo Pamaskvio komandą 94:85.

Eurolyga. 23 turas

Maskvos CSKA – Las Palmaso „Herbalife“ 107:85. S.Rodriguezas 18, W.Clyburnas 17, A.Petersas 15, I.Uchovas 12/ M.Erikssonas ir K.Tillie po 13, D.J.Strawberry 12. 5511 žiūr.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Pirėjo „Olympiakos“ 75:65. K.Simonas 13, A.Moermanas 12, B.Dunstonas ir Sh.Larkinas po 11/ J.Strėlniekas 14, N.Milutinovas 12. 10010 žiūr.

Milano „Olimpia“ – Tel Avivo „Maccabi“ 87:83. M.Jamesas 19, C.Jerrellsas 16, J.Brooksas 15, J.Nunnally 13, ... M.Kuzminskas 4/ S.Wilbekinas 20, M.Rollas 16, J.O‘Bryantas 14, T.Blackas 11. 10800 žiūr.

„Barcelona“ – Vitorijos „Baskonia“ 77:67. P.Ribasas ir K.Seraphinas po 15, Th.Heurtelis 11/ Sh.Shieldsas 18, D.Hilliardas 12. 5638 žiūr.

Stambulo „Darussafaka“ – Stambulo „Fenerbahce“ 75:97. M.Ericas 14, Ž.Peineris 13, S.Kiddas 10/ M.Guduričius ir B.Dixonas po 16, N.Kaliničius 15. 4194 žiūr.

Atėnų „Panathinaikos“ – Maskvos sr. „Chimki“ 94:85. D.Thomasas 25, S.Kilpatrickas 17, N.Kalathis 13, 11 rez.perd., G.Papapetrou 12, ... L.Lekavičius 5/ M.Thomasas 18, 11 atk.kam., J.Mickey 17, T.Crockeris 15. 10036 žiūr.

Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“ 91:78. S.Llullis 15, A.Randolphas, J.Carrollas ir G.Deckas po 13/ D.Barthelis 14, P.Koponenas, V.Lučičius ir N.Džedovičius po 10. 10256 žiūr.

Kauno „Žalgiris“ – Podgoricos „Budučnost“ 84:76. B.Daviesas 21, M.Grigonis 16, Th.Walkupas 14, E.Ulanovas 12/ N.Cole‘as 26, E.Jacksonas 12, D.Williamsas 10. 14571 žiūr.