Eurolygos lietuviai: „Žalgirio“ žadintuvas, M. Kuzminsko kėlinys ir asmeniniai rekordai

Nors Eurolygos 28-ajame ture tarp Lietuvos krepšininkų rezultatyviausiai žaidė Mindaugas Kuzminskas, jo pastangos nebuvo paverstos pergale.

M.Kuzminskas buvo rezultatyviausias „Olimpia“ krepšininkas ir rezultatyviausias turo lietuvis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Eurolygos lietuvių statistika.
 Žalgiriečių padėtis Eurolygoje.<br> Lrytas.lt nuotr.
Žalgiriečiai nugalėjo svečius iš Turkijos.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Mar 23, 2019, 10:19 AM, atnaujinta Mar 23, 2019, 10:24 AM

Tuo tarpu Lukas Lekavičius ir Tadas Sedekerskis per jų komandų laimėtas rungtynes nė karto nemetė į krepšį, o Kauno „Žalgirio“ žaidėjams net nebuvo būtina parodyti visko, ką moka.

Vis dėlto du žalgiriečiai Antanas Kavaliauskas ir Rokas Jokubaitis per triuškinamai laimėtą mačą į statistikos protokolus įsirašė asmeninius rekordus.

„Žalgiris“

Pergalė. Kauno „Žalgiris“ per rungtynes su Eurolygos autsaideriais išeikvojo ne daugiau jėgų, negu žaisdamas su silpniausiomis LKL komandomis. Lietuvos pirmenybių lyderiai penktadienį, palaikomi į „Žalgirio“ areną atėjusių 15178 sirgalių, sutriuškino Turkijos lygos vidutiniokę Stambulo „Darussafaka“ ekipą 94:67 ir pasiekė ketvirtąją iš eilės pergalę. Iki šios serijos kauniečiai nė sykio nebuvo laimėję daugiau nei dvejų iš eilės rungtynių.

„Žalgiris“ pramiegojo rungtynių pradžią, bet jau pirmojo kėlinio viduryje persvėrė rezultatą, ir nuo tada varžovai matė tik šeimininkų nugaras. Kai antrajame kėlinyje skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų, žalgiriečiai įjungė taupymo režimą, tačiau net žaisdama ne visa jėga nepaliko svečiams nė mažiausios vilties.

Kauno komandoje žaidė šeši lietuviai ir šeši užsieniečiai. Lietuvos krepšininkai pelnė 44 taškus. Artūras Milaknis įmetė 12 taškų (4/6 tritaškių), Marius Grigonis – 11, Rokas Jokubaitis – 9, Edgaras Ulanovas – 6 (0/3 dvitaškių, 6 išprovokuotos pražangos), Antanas Kavaliauskas – irgi 6 (5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai). Tik Lukui Uleckui pataikyti į krepšį nepavyko nė karto (0/2 tritaškių).

A.Kavaliauskas, kuriam šios rungtynės tapo puikiu apšilimu po traumos, pasiekė karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą. Iki šio turo vidurio puolėjas tik kartą buvo atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu R.Jokubaitis dar vienu tašku pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą.

„Darussafaka““ komandoje žaidė šeši turkai. Jie pelnė 32 taškus.

Padėtis. Ar Eurolyga šį pavasarį dar grįš į „Žalgirio“ areną, paaiškės per du paskutiniuosius reguliariojo sezono turus, kurių rungtynes Kauno komanda žais išvykose. Kitą savaitę „Žalgiris“ keliaus į Graikiją ir penktadienį (kovo 29 d.) kovos su Pirėjo „Olympiakos“, o balandžio 4 d. Ispanijos sostinėje susitiks su Madrido „Real“.

Kitas kauniečių varžovas „Olympiakos“ šiame ture išvykoje gėdingai nusileido autsaiderei Las Palmaso „Herbalife“ ekipai 67:90.

Per 28 turus „Žalgiris“ iškovojo 13 pergalių ir dalijasi dešimtąją vietą su Tel Avivo „Maccabi“ ir Miuncheno „Bayern“. Ši trijulė vos vienu tašku atsilieka nuo aštuntąją vietą besidalijančių Milano „Olimpia“ ir „Olympiakos“ komandų. Po 15 pergalių iškovojo šeštąją vietą besidalijančios Vitorijos „Baskonia“ ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipos.

Paminėtos septynios komandos, kurias skiria vos du taškai, kovoja dėl paskutinių trijų kelialapių į atkrintamąsias varžybas.

Legionieriai

Kovojant dėl likusių kelialapių iniciatyvą perėmė dvi komandos, kuriose žaidžia Lietuvos krepšininkai. Tiesa, abu lietuviai – Tadas Sedekerskis iš „Baskonia“ ir Lukas Lekavičius iš „Panathinaikos“ – penktadienį prie gyvybiškai svarbių pergalių beveik neprisidėjo.

„Baskonia“ namie įveikė „Real“ klubą 86:76. Aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje jau užsitikrinusi Madrido komanda į Baskų šalį atvyko be kelių žaidėjų ir didelių problemų Vitorijos krepšininkams nesukėlė. „Baskonia“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir ją išsaugojo iki finalo sirenos. T.Sedekerskis žaidė 1,5 min. ir nė karto nemetė į krepšį.

„Panathinaikos“ išvykoje nugalėjo „Olimpia“ komandą 95:83. Atėniečiai varžovus parbloškė per trečiojo kėlinio pabaigoje pradėtą spurtą 13:0, po kurio pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą 74:64 (iki tol skirtumas nė sykio nebuvo didesnis negu 6 taškai). O ketvirtajame kėlinyje žaidimo vadžias tvirtai laikė Graikijos čempionai, kurių gynėjas L.Lekavičius žaidė tik 0,5 min. ir nė karto nemetė į krepšį.

Be traumuoto Artūro Gudaičio rungtyniaujančioje Milano komandoje rezultatyviausias buvo kitas lietuvis Mindaugas Kuzminskas. Jis pelnė 17 taškų.

Turo lietuviai

Marius Grigonis („Žalgiris“). M.Grigonis buvo vienas iš „Žalgirio“ žadintuvų. Du jo tritaškiai per spurtą 12:0 pirmojo kėlinio viduryje išjudino komandą, o paskui viskas ėjosi kaip per sviestą. Gynėjas žaidė 20 min., pelnė 11 taškų (1/1 dvitaškio, 3/4 tritaškių), trečią kartą šį sezoną nė karto neprasižengė ir taip pat trečią kartą šį sezoną neišprovokavo nė vienos pražangos.

Jo pražangų statistika atspindėjo rungtynių esmę – komandai įprasto M.Grigonio agresyvumo net nereikėjo. M.Grigonio sezono vidurkiai – 9 taškai ir 3 išprovokuotos pražangos.

Rokas Jokubaitis („Žalgiris“). Vos įėjęs į aikštę ketvirtojo kėlinio pradžioje R.Jokubaitis apmaudžiai suklydo, bet prastas pirmas epizodas neturėjo jokios neigiamos įtakos jo žaidimui. 18-metis gynėjas ir pats drąsiai mesdavo į krepšį, ir rasdavo kitokius atakų tęsinius. Jis rinko po tašką per minutę – per 9 min. pelnė 9 taškus (1/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių, 4/4 baudų) ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Eurolygoje dešimtąsias rungtynes sužaidusio R.Jokubaičio vidurkis – 2,9 taško.

Mindaugas Kuzminskas („Olimpia“). M.Kuzminskas buvo rezultatyviausias „Olimpia“ krepšininkas ir rezultatyviausias turo lietuvis, tačiau vėl naudingai žaidė tik antrajame kėlinyje, per kurį dažnai ėmėsi iniciatyvos, pelnė 12 taškų ir išprovokavo 4 pražangas. Po to puolėjas savo sąskaitą papildė tik mačo pabaigoje, kai Milano krepšininkai jau patys nebetikėjo, kad gali pavyti varžovus.

O lietuvio dengiamas DeShaunas Thomasas paskutiniame ketvirtyje jautėsi lyg žuvis vandenyje. M.Kuzminskas per 24,5 min. pelnė 17 taškų (2/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/7 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 4 pražangas. Jo vidurkiai – 8,5 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 1,8 išprovokuotos pražangos.

Turo nusivylimas

Lukas Lekavičius („Panathinaikos“). L.Lekavičius negavo progos prisidėti prie labai svarbios „Panathinaikos“ pergalės. Gynėjas žaidė tik 37 sek. antrojo kėlinio pabaigoje bei 2 sek. trečiojo kėlinio pabaigoje ir nė karto nemetė į krepšį. L.Lekavičiaus vidurkis nukrito iki 4,1 taško.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?