Po sunkios „Ryto“ pergalės Alytuje – D. Adomaičio kirtis rungtynių teisėjams

„Manau, kad šios dienos rungtynėse buvo iš mūsų pusės labai daug blogų sprendimų“, – po dar vienos sunkios LKL išvykos kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis.

D.Adomaitis turėjo ką pasakyti rungtynių teisėjams.<br>G.Šiupario nuotr.
D.Adomaitis turėjo ką pasakyti rungtynių teisėjams.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
D.Adomaitis turėjo ką pasakyti rungtynių teisėjams.<br>D.Umbraso nuotr.
D.Adomaitis turėjo ką pasakyti rungtynių teisėjams.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 26, 2019, 8:51 PM, atnaujinta Mar 27, 2019, 7:44 PM

Antradienio vakarą LKL mūšyje Alytuje sunkią pergalę iškovojo Vilniaus „Ryto“ komanda, kuri svečiuose 84:77 (19:16, 24:23, 22:22, 19:16) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus. Sostinės komanda šioje dvikovoje vertėsi be Mindaugo Girdžiūno ir D.J.Seeley.

„Faktas, kad jų trūko. Jie priima sprendimus, gerus sprendimus. Tad šiandien gavo šansą kiti, bet puolime buvo sunkiai suvokiamos klaidos. Kas liečia gynybą, tai, sakyčiau, teisėjai buvo šalia rungtynių.

Nemėgstu apie arbitrus kalbėti, bet šiose rungtynėse buvo klaidų iš jų pusės. Vienose rungtynėse leidžiamos vos ne kautynės, o kitose rungtynėse vos prisilietus švilpiamos baudos. Tai buvo ir rungtynėse su „Šiauliais“. Manau, kad tokie skirtingi taisyklių traktavimai nėra gerai.

Keli sprendimai tikrai buvo keistai traktuojami. Bet čia nėra pasiteisinimas, tiesiog buvome išmušti iš ritmo“, – po rungtynių teisėjams kritikos nepagailėjo D.Adomaitis.

Vilniečiai jau pirmajame kėlinyje buvo įgavę 9 taškų pranašumą (19:10), tačiau aikštės šeimininkai užbaigė ketvirtį pelnydami šešis taškus be atsako ir ištirpdė savo deficitą iki vieno metimo – 16:19.

Antrajame kėlinyje D.Needhamas smeigė du tritaškius, „Rytas“ spurtavo 13:4 ir vilniečių pranašumas išaugo iki 12 taškų (32:20). Tačiau kur kas geriau ketvirtį užbaigusi „Dzūkija“ panaikino dviženklį deficitą ir priartėjo prie svečių (39:43).

Nors „Dzūkija“ buvo sumažinusi atsilikimą ir iki minimumo (42:43), įpusėjus ketvirčiui „Ryto“ pranašumas ir vėl buvo dviženklis – 58:48. Nepaisant vilniečių pastangų pabėgti, prieš lemiamą ketvirtį „Dzūkija“ sugebėjo savo atsilikimą sumažinti ir vėl iki keturių taškų (61:65).

Ketvirtajame kėlinyje po D.Needhamo ir E.Bendžiaus tritaškių „Rytas“ dar kartą nutolo nuo varžovų – 73:65. Nors „Dzūkija“ varžovų paleisti neketino, po Roko Stipčevičiaus tritaškio vilniečiai įgijo ir dviženklį pranašumą – 84:73.

Nors dzūkai dar sumažino deficitą iki septynių taškų likus minutei (77:84), išsigelbėti aikštės šeimininkai nespėjo.

Šiose rungtynėse „Ryto“ komanda pataikė tiek pat tritaškių, kiek ir metimų iš dviejų taškų zonos – po 13. Tačiau D.Adomaitis tam turėjo paprastą paaiškinimą.

„Alytaus „Dzūkija“ tikrai rizikuoja prie tritaškių linijos. Toks yra jų gynybos stilius, todėl ir metėme daug tolimų metimų“, – sakė sostinės komandos strategas.

Kitas LKL rungtynes „Ryto“ komanda žais šeštadienį namuose su Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais.