Krepšinio pirmadienis. Liūtis Belgrado arenoje, buvusių „Ryto“ žaidėjų žygdarbiai ir ASVEL išgąstis

Buvęs Vilniaus „Ryto“ krepšininkas Billy Baronas pataikė svarbiausią Serbijos lygos finalo metimą, po kurio Belgrado „Crvena Zvezda“ laimėjo dėl liūties pusvalandžiui nutrauktas rungtynes, kitas buvęs „Ryto“ žaidėjas Davidas Loganas vedė Trevizo komandą į pirmąją Italijos lygą, Mantas Kalnietis netaikliai atakavo per rungtynes, kuriose varžovų išgąsdintas Vilerbano ASVEL priartėjo prie Prancūzijos čempiono titulo, Madrido „Real“ gynėjai Sergio Llullis ir Jaycee Carrollas sukūrė nedidelį krepšinio stebuklą Ispanijos lygos finale, o Stambulo „Anadolu Efes“ išsiveržė į priekį Turkijos lygos finalo serijoje.

M.Kalnietis ASVEL <br>eurocupbasketball.com nuotr.
Turkijoje "Anadolu Efes" įsiveržė į priekį.<br>Twitter nuotr.
Serbijos lygos finale pradėjo lyti.<br>kkcrvenazvezda.rs nuotr.
Turkijoje "Anadolu Efes" įsiveržė į priekį.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Turkijoje "Anadolu Efes" įsiveržė į priekį.
Mantas Kalnietis su ASVEL komandos draugais.<br>Twitter nuotr.
M.Kalnietis ASVEL <br>„InfinityNineMedia“ nuotr.
M.Kalnietis ASVEL
M.Kalnietis ASVEL <br>Twitter nuotr.
Madrido "Real"<br>Twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Jun 18, 2019, 6:45 AM, atnaujinta Jun 18, 2019, 6:54 AM

Prancūzijos lyga

Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Vilerbano ASVEL – „Monaco“ 73:67 (T.Maledonas 12, ... M.Kalnietis 2/ E.Buckneris 15, ... D.Bostas 4; serija 2:0).

ASVEL pustrečio kėlinio tvirtai žygiavo antrosios pergalės link ir 25-ąją min. pirmavo 47:28, tačiau viskas pasikeitė, kai už antrąją techninę pražangą iš salės buvo pašalintas „Monaco“ treneris Saša Obradovičius. Šis įvykis pažadino svečius ir ketvirtojo kėlinio viduryje iš Vilerbano ekipos persvaros teliko 2 taškai (59:57), bet Monako komanda nepasinaudojo keliomis galimybėmis išlyginti rezultatą, o pabaigoje truputį tiksliau žaidė šeimininkai.

Tikslumo pirmadienio vakarą trūko ASVEL gynėjui Mantui Kalniečiui. Jis žaidė 20 min., pelnė 2 taškus (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/4 baudų), padarė 4 klaidas, bet atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Beje, panašiai pasirodė ir „Monaco“ atstovaujantis buvęs „Žalgirio“ gynėjas Dee Bostas, kuris pelnė 4 taškus (0/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Ispanijos lyga

Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Madrido „Real“ – „Barcelona“ 81:80 (J.Carrollas 25, S.Llullis 13, W.Tavaresas 11/ Th.Heurtelis V.Claveris ir P.Oriola po 12, K.Pangosas 9; serija 2:0).

Pirmadienį įtempto siužeto dramą supynė Ispanijos krepšinio milžinai, kurių dvikovą laimėjo beveik visas rungtynes atsilikęs „Real“. Madrido krepšininkai į priekį buvo išsiveržę vos du kartus: antrojo kėlinio pabaigoje (29:27) ir po paskutinio Jaycee Carrollo metimo, po kurio svečiams iš Barselonos nebeliko laiko apgalvotam atsakomajam antpuoliui.

Barselonos krepšininkai dėl nesėkmės galėjo kaltinti tik save. Likus žaisti 20 sek. „mėlyni-granatiniai“ pirmavo 79:74, tačiau praleido Antrony Randolpho tritaškį, likus 15 sek. Victoras Claveris pataikė tik vieną baudos metimą, o paskui „Barcelona“ neatkovojo kamuolio po savo krepšiu „Real“ gynėjui Sergio Llulliui nepataikius antrojo baudos metimo.

Kamuolys grįžo S.Llulliui, kuriam užteko šalto kraujo, kad paskutinėmis sekundėmis iš geros padėties neskubėtų mesti dvitaškio ir atliktų perdavimą už tritaškio linijos buvusiam J.Carrollui.

Turkijos lyga

Finalo penktosios rungtynės (iki 4 pergalių). Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 86:76 (A.Moermanas 26, B.Dunstonas 19, ... V.Micičius 9/ K.Sloukas 22, B.Dixonas 15; serija 3:2).

„Anadolu Efes“ nelauktai įtikinamai laimėjo penktąsias finalo rungtynes. Tiesa, iki pertraukos skirtumas nebuvo didelis, bet tačiau trečiajame kėlinyje varžovų baudos aikštelėje pradėjo šeimininkauti „Anadolu Efes“ vidurio puolėjas Bryantas Dunstonas ir jo komandos persvara labai greitai šoktelėjo nuo 2 taškų (39:37) iki 19 taškų (66:47).

Serbijos lyga

Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių).Belgrado „Partizan“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:76 (Dž.Gagičius ir A.Renfroe po 11/ B.Baronas 21, D.Davidovacas 13; serija 1:3).

Buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Billy Baronas tapo Serbijos lygos finalo didvyriu. „Crvena Zvezda“ gynėjas paskutinėje sezono atakoje vos neperlaikė kamuolio, tačiau spėjo laiku įsiveržti į „Partizan“ baudos aikštelę ir prieš pat sireną iš po krepšio įmetė auksinį dvitaškį.

28 metų amerikietis puikiai žaidė visą finalo seriją, kurioje pelnydavo vidutiniškai 17 taškų. Tai – gerokai daugiau, negu buvo jo vidurkis reguliariajame sezone (7,3 tšk.).

Pirmadienį per paskutines finalo rungtynes sirgaliai „Pionir“ arenoje praleido neįprastai daug laiko. Nors komandos nežaidė pratęsimo, krepšininkai aikštėje užtruko ilgiau nei dvi su puse valandos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje, „Partizan“ pirmaujant 56:55, mačas buvo nutrauktas dėl neįprastos priežasties – Belgrade pliaupiant liūčiai prakiuro „Pionir“ arenos stogas ir ant aikštės pradėjo varvėti vanduo. Maža to, vienu metu išsijungė elektra.

Laimei, per pusvalandį visos kliūtys buvo pašalintos ir krepšininkai sužaidė, o žiūrovai pamatė įtemptas paskutines 8,5 min., per kurias pirmaujanti komanda keitėsi net 11 kartų, o paskutinį tašką padėjo B.Baronas.

Savarankiškos Serbijos laikotarpiu (nuo 2006-2007 m. sezono) šalies krepšinio čempionais tapo tik du klubai. Nuo 2007 iki 2014 m. aštuonis kartus paeiliui triumfavo „Partizan“, o paskui prasidėjo „Crvena Zvezda“ laikotarpis. „Crvena Zvezda“ šiais metais nugalėjo penktą kartą iš eilės, o pridėjus Jugoslavijos laikus, nacionaline čempione tapo 20-ąjį kartą.

Portugalijos lyga

Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Lisabonos „Benfica“ – „Oliveirense“ 72:97 (serija 1:3).

Oliveiros klubas apgynė pernai iškovotą titulą ir antrą kartą tapo šalies čempionu.

Italijos antroji lyga

Finalo trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Kapo d‘Orlando „Orlandina“ – Trevizo „De Longhi“ 65:76 (J.Parksas 25/ D.Loganas 36; serija 0:3).

Didysis krepšinis grįžta į dar vieną gilias šio žaidimo tradicijas turintį miestą. Italijos antrosios lygos atkrintamųjų varžybų nugalėtoju tapo Trevizo klubas, kuriam atiteko trečiasis kelialapis į „Serie A“.

Du pirmuosius kelialapius anksčiau iškovojo reguliariojo sezono grupių nugalėtojai Bolonijos „Fortitudo“ ir Romos „Virtus“ klubai, kuriems nereikėjo žaisti atkrintamosiose varžybose.

Trevizas XX amžiaus pabaigoje ir XXI amžiaus pradžioje buvo vienas svarbiausių Italijos krepšinio centrų, o šio miesto „Benetton“ klubas penkis kartus tapo šalies čempionu (pirmą kartą – 1992 m., paskutinį – 2006 m.). Tačiau 2012 metais „Benetton“ uždarė profesionalų krepšinio padalinį ir Trevizas kelis sezonus neturėjo komandos stipriausioje šalies lygoje.

Sugrąžinti Trevizą į „Serie A“ žemėlapį padėjo ir buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Davidas Loganas. 36 metų amerikietis į „De Longhi“ gretas įsiliejo žiemos pabaigoje ir Italijos antrojoje lygoje pelnydavo 15,1 taško, o per paskutines finalo rungtynes įmetė net 36 taškus (8/8 dvitaškių, 6/12 tritaškių, 2/4 baudų).