Mantas Kalnietis – Prancūzijos čempionas

Prancūzijos krepšinio čempionato finalo serija baigėsi po penktojo mačo, o jame triumfavo Vilerbano ASVEL ekipa su Mantu Kalniečiu. Lietuvio atstovaujama komanda permainingose lemiamose finalo serijos rungtynėse 66:55 (19:17, 8:18, 24:6, 15:14) nugalėjo „Monaco“ krepšininkus ir laimėjo seriją 3:2.

M.Kalnietis tapo Prancūzijos čempionu<br>ldlcasvel.com nuotr.
M.Kalnietis tapo Prancūzijos čempionu<br>AFP/Scanpix nuotr.
M.Kalnietis tapo Prancūzijos čempionu
Daugiau nuotraukų (3)

2019-06-26 00:03, atnaujinta 2019-06-26 00:04

Serijoje iki trijų pergalių Vilerbano klubas laimėjo pirmus du mačus namuose, vėliau du kartus suklupo svečiuose, tačiau namuose iškovojo esminę pergalę ir laimėjo rezultatu 3:2.

Po dviejų kėlinių atrodė, kad svečiai perėmė iniciatyvą, nes Vilerbano ekipa pelnė vos 8 taškus per antrąjį ketvirtį ir atsiliko 27:35. Tačiau ASVEL skėlė atgal trečiame kėlinyje, po kurio jau pirmavo 51:41.

M.Kalnietis rungtyniavo 23 minutes, pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/4 baudų metimai), atkovojo 3 kamuolius bei atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų, kartą suklydo, po 2 sykius prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir susitikimą baigė su 3 naudingumo balais.

Per savo karjerą įžaidėjas yra tapęs Lietuvos, Italijos ir Prancūzijos čempionatų nugalėtojų.

Vilerbano klubas 19-ąjį kartą tapo stipriausiu savo šalyje bei kitame sezone kovos Eurolygoje.

ASVEL: A.J.Slaughteris (2/6 tritaškiai) ir Miro Bilanas (4/5 dvitaškiai) po 11, Charlesas Kahudi 9 (10 atk. kam.), Adreianas Payne'as 8.

„Monaco“: Lamontas Jonesas (1/5 tritaškiai) ir Dee Bostas (3/8 tritaškiai) po 13, Paulas Lacombe'as 8 (5 praž.).