Paskutiniai testai: sunki prancūzų pergalė, niekam nepralaimėję serbai ir antausis turkams

Vienais pasaulio krepšinio čempionato favoritų vadinami Prancūzijos krepšininkai iškovojo dar vieną sunkią pergalę kontrolinėse rungtynėse Kinijoje. Šenjane prancūzai sekmadienį 82:80 įveikė Italijos ekipą.

Prancūzai įveikė italus 82:80.<br> Scanpix nuotr.
 E.Fournier surinko 29 taškus.<br> Scanpix nuotr.
 C.Osmanas pelnė 33 taškus.<br> Scanpix nuotr.
 Kinai pralaimėjo brazilams 70:73.<br> Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 25, 2019, 4:40 PM, atnaujinta Aug 26, 2019, 12:02 AM

Prancūzus į pergalę vedė net 29 taškus pelnęs Evanas Fournier. 21 tašką jis surinko po pertraukos.

Po dviejų kėlinių prancūzai pirmavo 39:38, o trečiajame atitrūko 56:42.

Tačiau italai sumažino skirtumą iki dviejų taškų (69:67), o mačo likimas sprendėsi pabaigoje komandoms dažnai metant baudų metimus.

Prancūzijos rinktinei Rudy Gobert'as pelnė 13 taškų, Nando de Colo – 12. Italijos ekipai Marco Belinelli įmetė 20 taškų, Danilo Gallinari – 15, Alessandro Gentile – 14.

Repeticijų čempionai

Kita čempionato favoritė Serbija irgi pergalingai užbaigė repeticijų ciklą, įveikusi Naujosios Zelandijos ekipą 88:78. Serbai laimėjo visas 9 žaistas rungtynes, įskaitant dvejas prieš Lietuvą.

Serbai po trijų kėlinių pirmavo 58:50 ir gerokai atleido vadžias pabaigoje.

Sekmadienį Serbijos rinktinėje nežaidė Bogdanas Bogdanovičius, Nemanja Bjelica, Miroslavas Raduljica ir Vladimiras Lučičius.

Rezultatyviausi buvo Nikola Milutinovas – 19 taškų, Bobanas Marjanovičius – 17, Stefanas Jovičius – 13. Naujajai Zelandijai daugiausia taškų pelnė Tai Websteris – 16.

Vienas lauke - ne karys

Kitose kontrolinėse rungtynėse Turkija netikėtai 68:71 nusileido Venesuelai. Turkams net 33 taškus pelnė Cedi Osmanas. Turkijos ekipoje nežaidė Scotie Wilbekinas ir Ersanas Ilyasova.

Japonijos rinktinė po pergalės prieš vokiečius Saitamoje patyrė šaltą dušą žaisdama su Tunisu ir pralaimėjo 76:78. Pergalingą metimą su sirena pataikė natūralizuotas amerikietis Michaelas Rollas. Japonai žaidė be savo žvaigždės Rui Hachimuros.

Filipinų rinktinė namuose 74:85 pralaimėjo Australijos komandai „Adelaide 36ers“, kurią pirmajame mače buvo įveikusi 92:83.

Čekai pataupė lėgas

Turnyre Seule, kur žaidžia ir lietuviai, Čekijos rinktinė įveikė Pietų Korėjos ekipą 97:89. Mažas skirtumas nereiškė atkaklios kovos. Čekai po dviejų kėlinių pirmavo 56:30 ir atsipalaidavo pabaigoje.

Čekijos rinktinei Jaromiras Bohačikas pelnė 23 taškus, Tomašas Satoransky – 21. Korėjiečiams natūralizuotas amerikietis Ricardo Ratliffe'as surinko 29 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.

Senegaliečiai triuškino

Pirmoji lietuvių varžovė Senegalo rinktinė repetavo Kinijos mieste Sudžou.

Ten senegaliečiai sekmadienį net 90:61 sutriuškino Puerto Riko ekipą.

Po dviejų kėlinių Senegalas pirmavo tik keturiais taškais 36:32, o po pertraukos nušlavė varžovus.

Šeimininkai priešinosi

Čempionato šeimininkė Kinijos rinktinė Vuhane pralaimėjo Brazilijai tik po atkaklios kovos 70:73. Po trijų kėlinių kinai buvo atsilikę 45:62, tačiau sugebėjo atkurti intrigą.

Nigeriečiai atsigriebė

Nigerijos rinktinė įveikė Juodkalnijos ekipą 89:86, nors po dviejų kėlinių atsiliko 36:44.

Jordanas Nwora pelnė afrikiečiams 19 taškų, o Panevėžio „Lietkabelyje“ rungtyniavęs Ike Iroegbu pridėjo 18.

Juodkalniečiams Bojanas Dubljevičius surinko 20 taškų, Nikola Vučevičius – 15.

Kontroliniai mačai

Nigerija – Juodkalnija 89:86. Nigerija: J.Nwora 19, I.Iroegbu 18, I.Diogu 13, E.Udoh 11; Juodkalnija: B.Dubljevičius 20, N.Vučevičius 15, A.Popovičius ir S.Šehovičius po 12.

Seulas. Čekija – Pietų Korėja 97:89. Čekija: J.Bohačikas 23, T.Satoransky 21, P.Auda 19, V.Hrubanas 12; Pietų Korėja: R.Ratliffe‘as 29, S.h.Kimas 17, D.S.Lee 12.

Sudžou. Kinija B – Dominikos Respublika 72:87, Senegalas – Puerto Rikas 90:61.

Turkija – Venesuela 68:71. Turkija C.Osmanas 33, S.Erdenas 18, M.Mahmutoglu 8. Venesuela: H.Guillentas 13, J.Vargasas 12, J.Zamora 11, N.Colmenaresas 10.

Vuhanas. Kinija - Brazilija 70:73. Kinija: Zhao Rui 13; Brazilija: L.Barbosa 14, M.Vieira 13.

Anšanis. Serbija – Naujoji Zelandija 88:78. Serbija: N.Milutinovas 19, B.Marjanovičius 17, S.Jovičius 13, V.Micičius 9, N.Jokičius 8; Naujoji Zelandija: T.Websteris 16, R.Loe ir T.Smithas-Milneris po 10.

Jandžou. Lenkija – Iranas 88:83. Lenkija: A.Waczynskis 16, A.Celis 14. Iranas: E.Haddadi 19.

Šenjanas. Prancūzija – Italija 82:80. Prancūzija: E.Fournier 29, R.Gobert‘as 13, N.De Colo 12, N.Batumas 10, ... A.Toupane‘as 3; Italija: M.Belinelli 20, D.Gallinari 15, A.Gentile 14, A.Tessitori 10.

Saitama. Japonija – Tunisas 76:78. Japonija: Y.Watanabe 17, M.Hiejima 12, K.Takeuchi 11; Tunisas: S.Mejri 20, 10 atk. kam., M.Rollas 19, M.Ben Romdhane‘as 16.

Manila. Filipinai – „Adelaide 36ers“ 75:85. Filipinai: A.Blatche‘as 16, K.Ravena 11.