Lietuvėms Eurolygos sezonas prasidėjo skirtingai

Dvi Eurolygoje žaidžiančios Lietuvos krepšininkės trečiadienį pirmosiose naujo sezono rungtynėse pelnė po 6 taškus. Tačiau jų komandų rezultatai buvo priešingi: Gintarė Petronytė su Venecijos „Reyer“ šventė įtikinamą pergalę, o Eglė Šikšniūtė su Breno „Castors“ varžovėms nepasipriešino.

Gintarė Petronytė<br>G.Šiupario nuotr.
Santa Okockytė<br>G.Šiupario nuotr.

Oct 17, 2019, 12:01 AM

Trečiadienį taip pat prasidėjo Europos taurės varžybos, kuriose nesėkmę patyrė labai netaikliai atakavusios Santos Baltkojienės komanda.

Eurolyga. Po pergalės atrankos etape į Eurolygą patekusios „Reyer“ krepšininkės pirmajame ture įtikinamai nugalėjo turnyro senbuvę Buržo „Tango“ ekipą 73:63. Venecijos komanda dar antrajame kėlinyje įgijo 25 taškų persvarą, o antroje rungtynių pusėje ją pamažu barstė, bet pergalės iš savo rankų nepaleido.

Dėl nugaros skausmų sezono pradžią praleidusi 30-metė 195 cm ūgio vidurio puolėja G.Petronytė žaidė 23,5 min., pelnė 6 taškus (2/6 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

Labai panašiai vyko ir kitos rungtynės, kuriose „Castors“ antrajame kėlinyje 24 taškų skirtumu atsiliko nuo Eurolygos čempionės vardą ginančios Jekaterinburgo UGMK komandos. Po pertraukos namie žaidusios Breno krepšininkės priartėjo, bet realios grėsmės varžovėms nekėlė ir pralaimėjo 79:87.

Eurolygoje debiutuojanti 28 metų 198 cm ūgio vidurio puolėja E.Šikšniūtė per 19,5 min. pelnė 6 taškus (2/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/4 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

Eurolygoje žaidžia 16 komandų, kurios yra suskirstytos į dvi grupes. Po keturias geriausias grupių komandas pateks į atkrintamąsias varžybas, o komandos, kurios grupėse užims 5-6 vietas, gaus teisę pereiti į Europos taurės atkrintamąsias varžybas.

Europos taurė. Europos taurės turnyre trečiadienį buvo sužaistos mažiau nei pusė pirmojo turo rungtynių, o į aikštę kol kas žengė tik viena lietuvė Santa Baltkojienė (buv. Okockytė) iš „Luleå“ (Švedija).

27 metų 176 cm ūgio gynėja per pirmąsias rungtynes skandino savo komandą. S.Baltkojienė nepataikė nė vieno iš 7 metimų žaidžiant (0/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių), pelnė tik 1 tašką ir padarė net 6 klaidas, o Lulėjo komanda išvykoje beviltiškai nusileido Stambulo „Galatasaray“ klubui 55:74.

Krepšininkės iš Lietuvos žaidžia dar trijuose Europos taurės klubuose: Gožuvo AZS (Lenkija) – Laura Juškaitė (22, 186), Bydgoščiaus „Artego“ (Lenkija) – Laura Miškinienė (buv. Svarytė, 27, 190), „Gernika“ (Baskų kraštas, Ispanija) – Gintarė Mažionytė (28, 186).

Europos taurės turnyre dalyvauja 40 komandų, kurios pirmajame etape suskirstytos į 10 grupių. Į atkrintamąsias varžybas pateks 24 komandos (po dvi stipriausias visų grupių komandas bei keturios geriausios trečiąją vietą užimsiančios komandos).

Eurolyga. 1 turas

A grupė

Venecijos „Reyer“ (G.Petronytė 6) – Buržo „Tango“ 73:63,

Breno „Castors“ (E.Šikšniūtė 6) – Jekaterinburgo UGMK 79:87,

Rygos TTT – Prahos USK 66:73.

B grupė

Kursko „Dinamo“ – Vilerbano ASVEL 79:64, Stambulo „Fenerbahçe“ – Žeronos „Spar“ 86:82, „Lattes-Montpellier“ – „Sopron“ 53:66.

Europos taurė. 1 turas. E grupė

Stambulo „Galatasaray“ – „Luleå“ (S.Baltkojienė 1, 0/7 metimų, 6 rez.perd., 6 kl.) 74:55.