Eurolygos lietuviai: nauja R. Jokubaičio riba, pirmieji K. Lukošiūno taškai ir dingęs A. Gudaitis

Penktadienio vakaras Kauno „Žalgirio“ sirgaliams buvo linksmas. Pasismagino ir „Žalgirio“ krepšininkai: Karolis Lukošiūnas pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje, Rokas Jokubaitis pasiekė karjeros rekordą ir net kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas pasižymėjo neįprastu šį sezoną rezultatyvumu. Tuo metu Artūrui Gudaičiui buvo liūdna – jis ilgam buvo pasodintas ant suolo ir bejėgiškai stebėjo, kaip jo komanda Milano „Olimpia“ patyrė eilinį pralaimėjimą.

Rokas Jokubaitis pelnė 11 taškų, Karolis Lukošiūnas įmetė pirmuosius tašku Eurolygoje, Artūras Gudaitis pasirodė blankiai.<br> G.Bitvinsko/zalgiris.lt/Twitter nuotr.
 Lietuvių statistika.<br> lrytas.lt nuotr.

Jan 25, 2020, 11:30 AM, atnaujinta Jan 25, 2020, 11:44 AM

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Eurolygos 21-ajame ture nesulaukė varžovų pasipriešinimo. Beveik 15 tūkstančių sirgalių palaikomas „Žalgiris“ nugalėjo Vokietijos vicečempionę Berlyno ALBA komandą 104:80.

Nors „Žalgiris“ pirmuosius taškus pelnė tik trečiąją minutę, nesustabdomos šeimininkų atakų bangos pradėjo ristis jau pirmajame kėlinyje. Po pirmojo spurto 10:0 rezultatas tapo 14:5, po kito spurto 9:0 – 23:9. Vos įsibėgėjus antrajam kėliniui persvara ūgtelėjo iki 20 taškų 30:10.

Darbas buvo atliktas. Nuo tada skirtumas nė karto nebuvo mažesnis negu 18 taškų, o vienu metu pasiekė 37 taškus (94:57 – ketvirtojo kėlinio pradžioje).

„Žalgirio“ didžiausios pergalės rekordas šiuolaikinėje Eurolygoje kaip tik ir yra 37 taškai (pasiektas 2012 m. lapkričio 23 d. per rungtynes su Vitorijos „Baskonia“, kuri buvo sutriuškinta 82:45). Tačiau penktadienį rungtynių pabaigoje Kauno komanda atleido vadžias ir rekordas liko nepakitęs.

Šimtą ar daugiau taškų „Žalgiris“ per šiuolaikinės Eurolygos rungtynes pelnė 14-ąjį kartą, bet pirmąjį kartą nuo 2018 m. balandžio 26 d., kai namie nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ klubą 101:91.

Jau kelerias rungtynes nesikeičiančiame „Žalgirio“ dvyliktuke buvo penki užsieniečiai ir septyni lietuviai. Šįkart žaidė visi dvylika krepšininkų. Beje, treneris Šarūnas Jasikevičius žaisti visam dvyliktukui leido tik trečiąjį kartą šį sezoną (du praėjusieji kartai buvo per rungtynes namie su Vilerbano ASVEL ir svečiuose su „Olympiakos“).

Lietuvos krepšininkai pelnė beveik pusę komandos taškų – 51 iš 104. Edgaras Ulanovas įmetė 14 taškų, R.Jokubaitis – 11, P.Jankūnas – 10, Martinas Gebenas – 5, Artūras Milaknis ir Lukas Lekavičius – po 4, K.Lukošiūnas – 3.

Berlyno komandoje žaidžiantis Rokas Giedraitis įmetė 12 taškų.

Šią savaitę laimėjo ir kiti autsaideriai, todėl Kauno komanda ir toliau dalijasi paskutinę vietą. „Žalgiris“, ALBA, Miuncheno „Bayern“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ per 21 turą iškovojo po 7 pergales.

Tačiau šios komandos vos vienu tašku atsilieka nuo Vilerbano ASVEL, „Olympiakos“ ir „Baskonia“, dviem taškais – nuo Stambulo „Fenerbahce“, Belgrado „Crvena zvezda“ ir Maskvos srities „Chimki“. Dešimt komandų, kurios užima nuo devintosios iki 18-osios vietos skiria vos du taškai.

„Žalgiris“ kitas rungtynes žais sausio 30 d. (ketvirtadienį) svečiuose su Prancūzijos čempionu ASVEL klubu. ASVEL sezono pradžioje šiurpino varžovus galingu žaidimu savo aikštėje, kurioje įveikė kelis Eurolygos senbuvius („Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“, Maskvos CSKA). Tačiau Vilerbano krepšininkų ūpas pamažu sunyko ir pastarosiomis savaitėmis jie pralaimi visur.

Šiuo metu ASVEL tęsia penkių pralaimėjimų seriją, o penktadienį išvykoje beviltiškai pralaimėjo „Panathinaikos“ klubui 88:100 (Th.Maledonas 19, L.Jeanas-Charles‘is 16, A.Diot ir M.Strazelis po 14).

Legionieriai

Nuo lyderių vis labiau atsiliekanti „Olimpia“, kurioje žaidžia A.Gudaitis, patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą. Penktadienį garsiausias Italijos klubas išvykoje pripažino „Fenerbahce“ pranašumą 64:73. Trumpai žaidęs A.Gudaitis pelnė tik 2 taškus.

Milano komanda pirmąjį kėlinį pralaimėjo 9 taškais ir nuo tada beveik visą laiką atsiliko apie 10 taškų skirtumu. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų, bet Stambulo krepšininkai labai greitai viską sugrąžino į senas vėžes.

Per 21 turą 10 pergalių iškovojusi „Olimpia“ dalijasi septintąją vietą su „Valencia“. Tačiau nuo šių komandų visai nedaug atsilieka ne tik po 9 pergales turinčios „Fenerbahce“, „Crvena xvezda“ bei „Chimki“, bet ir septynios silpniausios ekipos, kurių sąskaitose yra po 7-8 pergales.

Galima prisiminti, kad „Olimpia“ po 9 rungtynių turėjo 7 pergales ir dalijosi pirmąją vietą. Bet per kitas 12 rungtynių Milano krepšininkai laimėjo tik 3 kartus.

Eurolygos pirmasis šeštas per tą laiką jau susikrovė apčiuopiamą pranašumą. Vienvaldis lyderis Stambulo „Anadolu Efes“ turi 18 pergalių, CSKA, Madrido „Real“ ir „Barcelona“ – po 15, Tel Avivo „Maccabi“ – 14, „Panathinaikos“ – 13.

Lietuviai

Edgaras Ulanovas. 21-ąsias rungtynes starto penkete pradėjusio E.Ulanovo sveikas agresyvumas abiejose aikštės pusėse buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ variklių. Puolėjas žaidė 17,5 min., pelnė 14 taškų (1/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 3 pražangas. E.Ulanovas šį sezoną rezultatyviau žaidė tik per vienerias rungtynes, kai į „Valencia“ krepšį įmetė 16 taškų.

Jo vidurkis – 3,5 taško.

Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas puikiai pasistumdė po abiem krepšiais ir neįprastai taikliai atakavo. Jis žaidė 17 min., pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos) ir atkovojo 5 kamuolius.

P.Jankūnas pasiekė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą ir kilstelėjo asmeninį vidurkį iki 3 taškų.

Rokas Jokubaitis. R.Jokubaitis į aikštę buvo įleistas pirmajame kėlinyje, bet „Žalgiris“ tuo metu jau pirmavo 9 taškų skirtumu. Atsidūręs patogiose sąlygose, jaunasis gynėjas žaidė kaip LKL – drąsiai, bet ne visuomet pakankamai ramiai. Jis per 22 min. pelnė 11 taškų (1/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, bet padarė 4 klaidas.

R.Jokubaitis šį sezoną žaidė penktąsias rungtynes ir pelnė pirmuosius taškus. Jo rezultatyvumas pirmą kartą karjeroje buvo dviženklis (praėjusį sezoną R.Jokubaitis per rungtynes su Stambulo „Darussafaka“ įmetė 9 taškus).

Rokas Giedraitis. ALBA puolėjas pirmoje komandos atakoje sužingsniavo, bet antrąją minutę tolimu metimu pelnė pirmuosius rungtynių taškus. Rungtynėms praradus intrigą, R.Giedraitis įmetė dar kelis metimus, o iš viso per 22,5 min. pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos). Jo vidurkis – 13,4 taško.

Lukas Lekavičius. Nors rungtynes pradėjo ant suolo, L.Lekavičius jau antrąją minutę buvo įleistas į aikštę. Vis dėlto šįkart gynėjas piktnaudžiavo nepakankamai apgalvotais sprendimais, o jo taiklumas nebuvo geras. L.Lekavičius žaidė 16 min., pelnė 4 taškus (2/6 dvitaškiai) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Jo vidurkis – 10,5 taško.

Artūras Milaknis. A.Milaknis trečias iš eilės rungtynes pradėjo starto penkete ir jau pirmojoje atakoje nepataikė tritaškio. Suderinti taikiklio nepavyko ir gynėjas per 23,5 min. tepelnė 4 taškus (2/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai). Jis nutraukė devynerių rungtynių, per kurias įmesdavo bent vieną tritaškį, seriją.

A.Milaknio vidurkis – 7,1 taško.

Martinas Gebenas. M.Gebenas į aikštę buvo įleistas tik ketvirtajame kėlinyje, kai komanda įgijo didžiausią rungtynėse 37 taškų persvarą. Jis žaidė 7 min. ir pelnė 5 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/2 baudos).

14 rungtynių žaidusio vidurio puolėjo vidurkis – 3,3 taško.

Karolis Lukošiūnas. K.Lukošiūnas į aikštę įėjo kartu su M.Gebenu ir per 7 min. pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių) bei atkovojo 4 kamuolius. 22-ejų metų gynėjas žaidė ketvirtąsias rungtynes ir pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje. Jie buvo ypatingi dar ir tuo, kad K.Lukošiūnas įmetė šimtąjį tašką.

Artūras Gudaitis. „Olimpia“ vidurio puolėjas pasimetė tarp „Fenerbahce“ aukštaūgių. Jis nerado progų mesti į krepšį, o nuo trečiojo kėlinio vidurio treneris E.Messina visai neleido lietuvio į aikštę. A.Gudaitis žaidė 8,5 min., pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai) ir atkovojo 1 kamuolį. Kitas Milano komandos vidurio puolėjas K.Tarczewski žaidė net 30 min. ir įmetė 19 taškų.

A.Gudaičio vidurkiai – 8,1 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio.

Lietuvių pasirodymas (žaidėjas, komanda, min., tšk., 2-tšk., 3-tšk., 1-tšk., atk. kam., rez. perdav.);