Jonas Valančiūnas su „Grizzlies“ savo gynyba tiesiog užsmaugė „Clippers“ ir pirmą kartą taip įspūdingai sutriuškino varžovą

Jonas Valančiūnas su kompanija darė viską, kad tik sustabdytų žvaigždes Kawhi Leonardą bei Paulą George'ą – ir tai „Memphis Grizzlies“ pavyko.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2021-02-26 07:04, atnaujinta 2021-02-26 11:08

Tayloro Jenkinso treniruojamas „Grizzlies“ (15/14) namuose susitvarkė 122:94 (24:27, 37:26, 28:22, 33:19) su „Los Angeles Clippers“ (23/11) atstovais ir tai buvo vienas geriausių šeimininkų mačas.

Tokiu skirtumu Memfis dar nė karto nebuvo parklupdęs varžovo per visą NBA tarpusavio mačų istoriją.

Nugalėtojus į priekį vedė Tyusas Jonesas, kuris vos per 15 min. įmetė 20 taškų (7/8 dvit., 2/3 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį.

Ne ką prasčiau sužaidė ir lietuvis J. Valančiūnas – per 25 minutes jis pelnė 16 taškų (5/12 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 15 kamuolių bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat taškų pridėjo ir Ja Morantas.

Komandos penktadienį susitiks dar kartą „FedExForum“ arenoje ir užbaigs tarpusavio akistatas.

Pagal pelnomus taškus vieną iš NBA lyderių Memfio ekipa per pirmuosius du kėlinius darė viską, kad tik prisirinkti jų kuo daugiau ir tai klubui sekėsi: po pirmosios dalies šeimininkai pirmavo 61:53.

Tai jau buvo 76-asis mačas iš eilės, kaip „Grizzlies“ krepšininkai per du kėlinius pelno daugiau kaip 40 taškų iš baudos aikštelės.

Tai ilgiausia visų NBA klubų serija, kai tokią statistiką nuo 1996 metų pradėjo sekti lyga.

Trečiam ketvirtyje Memfio žaidėjai ir toliau įspūdingai pataikė, pelnydami taškus 55 pros. taiklumu ir pabėgo 17 taškų skirtumu – 82:65.

Nors svečiai kelis kartus siekė spurtuoti, vis dėlto ketvirtį „Grizzlies“ užbaigė pirmaudama 89:75.

Lemiamame kėlinyje svečiai sumažino atsilikimą iki 83:92, tačiau tuomet Memfis kirto atgal atkarpa 12:2 ir likus daugiau kaip 6 min. iki finalinės sirenos turėjo solidų atotrūkį 104:85.

Svečių žvaigždės šįkart nežibėjo: Kawhi Leonardas per 32 minutes surinko 17 taškų (5/9 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o Paulas George‘as pasižymėjo 13 taškų (2/8 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.), 7 sugriebtais kamuoliai po krepšiais.

„Grizzlies“: Tyusas Jonesas 20 (7/8 dvit., 2/3 trit.), Dillonas Brooksas 19, Ja Morantas (6/10 dvit., 7 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas po 16, Kyle'as Andersonas 13, Graysonas Allenas 10 (2/2 trit.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 17, Serge'as Ibaka ir Paulas George'as po 13, Reggie Jacksonas 12, Lou Williamsas bei Marcusas Morrisas po 9.