J. Jocytė tiesiog šėlo aikštėje – surinko 47 naudingumo balus ir išgelbėjo Lietuvos rinktinę

Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė po poilsio dienos FIBA Challenger turnyre sugrįžo į aikštelę. Tik po daug jėgų pareikalavusios kovos Viliaus Stanišausko auklėtinės 75:71 (22:18, 20:17, 12:13, 21:23) įveikė bendraamžes iš Vengrijos.

Justė Jocytė sužaidė puikų mačą.<br>FIBA com. nuotr.

2021-07-31 19:24

Lietuvės šiame turnyre iškovojusios tris pergales ir patyrusios vieną pralaimėjimą. Pirmaisiais smuikais Lietuvos rinktinėje vėl griežė Justė Jocytė. Įspūdingas rungtynes sužaidusi gynėja pelnė 30 taškų (71,4% taiklumas), atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir surinko net 47 naudingumo balus.

Tai buvo efektyviausias J.Jocytės pasirodymas šiame turnyre. Gerdos Raulušaitytės sąskaitoje 13 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai, Dominyka Gerkytė pridėjo 10 taškų, Rusnė Augustinaitė 8 taškus.

Sužaidus pirmąsias 5 minutes lietuvės turėjo 2 taškų pranašumą (10:8), o po J.Jocytės tritaškio jis išaugo iki 8 taškų (20:12). Visgi, iki kėlinio pabaigos skirtumas tarp komandų sumažėjo (22:18). Įpusėjus antrajam ketvirčiui vengrės išlygino rezultatą (29:29) ir net persvėrė savo naudai (29:31). Iki nuskambant sirenai, skelbiančiai ilgosios pertraukos pradžią, Lietuvos aštuoniolikmetės nutolo nuo varžovių, taip turėdamos 7 taškų persvarą – 42:35.

Trečiajame kėlinyje lietuvės iniciatyvą išsaugojo savo rankose bei po Gabrielės Sederevičiūtės taiklaus metimo iš po krepšio nutolo nuo bendraamžių iš Vengrijos iki rekordinės 9 taškų ribos (52:43). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 6 taškai (54:48).

Paskutiniosios 10 rungtynių minučių pozityviai prasidėjo merginoms iš Lietuvos (56:48). Visgi, vengrės pasinaudodamos lietuvių nesportine pražanga, pramestais metimais bei klaidomis surengė spurtą 13:4 ir persvėrė rezultatą (60:61). Likus 120 sekundžių iki mačo pabaigos Lietuvos aštuoniolikmetės turėjo 2 taškų pranašumą (68:66), kuris po keleto atakų išaugo iki 5 taškų (73:68). Nors vengrės pataikė tritaškį, tačiau tai neatėmė pergalės iš lietuvių – 75:71.

Užvakar (liepos 29 d.) Lietuvos aštuoniolikmetės 71:65 įveikė bendraamžes iš Turkijos, liepos 28 d. rezultatu 58:52 nusileido serbėms, o pirmąją turnyro dieną (liepos 27 d.) užtikrintai įveikė aires (86:47).

Lietuvos krepšininkės kovas FIBA Challenger turnyre rytoj (rugpjūčio 1 d.) pabaigs maču su Čekija. Rungtynių pradžia 18:30 val.

Aštuoniolikmečių merginų rinktinei vadovauja Vilius Stanišauskas, jam talkina treneriai Simas Juraitis ir Gytis Krugelevičius, atletinio rengimo treneris Edvinas Goris ir kineziterapeutė Julija Monkevičienė. FIBA Challenger turnyras, tapęs neoficialiu Europos čempionatu, šiemet pakeičia dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes.

Penkiuose skirtinguose miestuose vyksiančiuose turnyruose rungiasi 28 komandos. Lietuvos krepšininkės rungtyniauja Klatovų mieste (Čekija), turnyras taip pat vyksta Andoros (Andora), Herakliono (Graikija), Rygos (Latvija) ir Sofijos (Bulgarija) miestuose.