Kevinas Durantas tapo JAV rinktinės rekordininku, o amerikiečiai triuškinimu išlydėjo čekus namo

Kevinas Durantas tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės žaidėju, o jo vedami amerikiečiai Tokijo olimpinių žaidynių A grupės trečiame mače šeštadienį sutriuškino Čekiją 119:84 (18:25, 29:18, 35:17, 37:24).

Kevinas Durantas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 31, 2021, 5:50 PM

Ši pergalė leido ramiau atsikvėpti Greggo Popovichiaus auklėtiniams: po pralaimėjimo Prancūzijai ir pergalių prieš Iraną ir Čekiją JAV ekipa grupėje liko antra ir pateko į varžybų ketvirtfinalį.

Tuo tarpu čekai atsisveikina su varžybomis, nors užėmė trečiąją vietą. Į ketvirtfinalius pateks dvi iš trijų trečiąsias vietas grupėse užėmusias rinktines, tačiau Čekijos taškų santykis yra neigiamas ir jie niekaip neturi galimybių gauti išsvajotą kelialapį į atkintamąsias kovas.

Kevinas Durantas akistatoje su čekais įsirašė į JAV krepšinio istoriją. Jis aplenkė iki šeštadienio daugiausiai taškų olimpiadose JAV ekipai pelniusį Carmelo Anthony. Jo sąskaitoje yra 336 taškai.

Čekams K.Durantas įmetė 23 taškus ir dabar jo sąskaitoje 354 taškai. Trečiojoje vietoje priklauso LeBronui Jamesui – 273 taškai, ketvirtas Davidas Robinsonas – 270 taškai.

Absoliutus rekordas priklauso net 1 093 taškus Brazilijos rinktinei pelniusiam Oscarui Schmidtui.

Intriga akistatoje tarp Čekijos ir JAV laikėsi iki trečiojo kėlinio pradžios, kai po dviejų kėlinių amerikiečiai pirmavo tik 47:43. Po pertraukos JAV ekipa spurtavo 19:4 ir uždarė nugalėtojų klausimą.

Antrąją rungtynių dalį JAV krepšininkai laimėjo 72:41.

JAV: Jaysonas Tatumas 27 (5/6 dvit., 5/10 trit., 2 blok.), Kevinas Durantas 23 (4/4 dvit., 4/7 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 32 naud.), Zachas LaVine'as 13 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Jrue Holiday 11 (4/5 dvit., 3 per. kam.), JaVale'as McGee 10 (4/4 dvit.), Damianas Lillardas (2/8 trit.), Khrisas Middletonas (2/4 trit.), Draymondas Greenas (2/2 trit.) po 8.

Čekija: Blake'as Schilbas 17 (5/6 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Ondrejus Balvinas 15 (6/8 dvit.), Janas Vesely 13 (5/10 dvit., 4 rez. perd.), Tomašas Satoransky 12 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.).