Europos kurčiųjų krepšinio čempionate moterų rinktinė antrąkart laimėjo, o vyrai suklupo

Europos kurčiųjų krepšinio čempionate Italijoje skirtingai sekasi Lietuvos komandoms. Sekmadienį Lietuvos moterys, 68:54 įveikusios lenkes, iškovojo antrą pergalę, o vyrai, 72:79 nusileidę italams, patyrė antrą pralaimėjimą.

Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinės dalyvauja Europos čempionate Italijoje.<br> A.Četkausko/LKSK nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Česlovas Kavarza

Oct 18, 2021, 6:34 AM, atnaujinta Oct 18, 2021, 6:41 AM

Linos Dambrauskaitės ir Birutės Zakienės auklėtinės yra ties pusfinalio slenksčiu, o vyrams dar teks pakovoti, kad patektų ketvirtfinalio etapą.

Susitikime su lenkėmis, lietuvės patąsė nervus savo gerbėjams. Iki didžiosios pertraukos mūsų merginos žaidė taip, lyg būtų šešios ryto. Lenkijos ekipa diktavo žaidimo sąlygas – 10:3, 18:10. Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Ne gana to, jis kartais virsdavo grėsmingu, nes mūsų kaimynės nuskuosdavo į priekį 12 taškų – 28:16, 36:24.

Po dviejų kėlinių lietuvės buvo 10 taškų duobėje – 26:36.

Antroje susitikimo pusėje komandos mechanizmas ėmė burgzti reikiamu ir net greitesniu ritmu. Esant rezultatui 30:41, lietuvės surengė atakų škvalą, panašų į Adrijos jūros, prie kurios gyvena. Lenkės sulaukė pirmojo nokdauno – 41:41. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui mūsų krepšininkės dar driokstelėjo – 54:46, 65:50.

Rungtynes baigė mažiau žaidusios mūsų krepšininkės.

„Lenkės visuomet, kiek esame žaidę, yra neparankios. Visuomet su jomis prastai žaidėme pirmąsias rungtynių puses. Šįkart, galvojau, to pavyks išvengti. Tačiau tradiciją išlaikėme, – po pergalės linksmai ironizavo L. Dambrauskaitė. – Pirmosiose varžybose su graikėmis pradžia buvo lengva, šįkart – sunki. Rizikavau rungtynes pradėti kiek kitokiu penketuku. Gal tai atsiliepė, kad pradžia buvo komplikuota. Trečiajame, ketvirtajame kėliniuose žaidimas stojo į savo vėžes ir viskas susitvarkė. Skirtumą ėmėme švelninti po to, kai įsiklausė į mano reikalavimus, pradėjo geriau gintis. Rungtynėse su lenkėmis taškus pelnė daugiau merginų. Kone visos įnešė savo indėlį į pergalę.“

Lietuvos komandai daugiausia taškų pelnė: Jurgita Šegždaitė – 13, Ramunė Eskertaitė – 11 ir Gabrielė Valaitytė – 10.

Pasirodymą A grupėje lietuvės baigs rungtynėmis su turkėmis. Pergalės atveju mūsų krepšininkės būtų pirmos ir iš karto patektų į čempionato pusfinalį.

Kurčiųjų vyrų rinktinę Italijoje lydi juodi debesys. O susitikimo pradžia su italais buvo daug žadanti. Po Lauryno Sankausko ir Pauliaus Ordos tritaškių, lietuviai nutolo 6:0. Ir toliau mūsų vyrai tolo – 18:4. Vėliau dar du kartus pavyko įgyti 13 taškų persvarą – 31:18, 34:21.

Pavojaus varpai ėmė skambėti antrajame kėlinyje, per kurį italai pelnė net 30 taškų. Pertraukos komandos sulaukė lietuviams pirmaujant 44:40.

Žemė iš po kojų mūsų krepšininkams ėmė slysti iš karto po pertraukos. Šeimininkai, pelnę 7 taškus, išsiveržė į priekį – 47:44. Po to, kai italai dar kartą aplenkė Lietuvos rinktinę – 49:48, Gintaro Razučio kariaunai nebepavyko bent išlyginti rezultato.

Viltis, kad pavyks išsigelbėti blykstelėjo, kai likus žaisti 32 sek. L. Sankauskas dviem baudomis sumažino skirtumą iki 72:76. Tačiau vėliau pro šalį skriejęs jo mestas tritaškis buvo kone lemiamas rungtynėse. Italai atkovojo atšokusį kamuolį ir padidino santykį iki 7 taškų.

„Rungtynes pradėjome labai gražiai, tvarkingai. Vėliau papuolėme į duobę iš kurios ir neišlipome, – pripažino mūsų ekipos strategas G. Razutis. – Vaikinai kažkur pametė pasitikėjimą savimi. Taip rungtynės ir nuplaukė. Antroje susitikimo pusėje visiškai krito pataikymas. Iš 17 tritaškių pataikėme vos 1, lemiamu momentu nepataikėme baudų. Visa tai privedė prie pralaimėjimo.“

Rezultatyviausiai tarp lietuvių žaidė Deivis Gindrūnas ir P. Orda, pelnę po 18 taškų, L. Sankauskas – 14, Lukas Gužauskas – 10.

Pirmadienį lietuviai kausis su visas trejas rungtynes laimėjusiais graikais.