Po dar vieno pralaimėjimo „Žalgirio“ treneris J. Zdovcas piktinosi: „ Ne pirmas kartas, kai susiduriame su ta pačia problema“

Mantas Kalnietis pirmojo kėlinio 5-ąją minutę baudų metimais persvėrė rezultatą Kauno „Žalgirio“ naudai 11:9 ir nuo to momento su „Monaco“ klubu prasidėjo žūtbūtinė akistata. Vienai ar kitai ekipai pirmaujant ir naikinant persvarą, ekipos Eurolygos 16-ojo turo mače pasiekė ketvirto kėlinio pabaigą, po kurios vis tiek nepaaiškėjo laimėtojas. Teko žaisti pratęsimą, o jis sėkmingesnis buvo „Monaco“ – svečiai laimėjo 107:98 (22:21, 26:22, 13:27, 34:25, 12:3).

„Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas<br> G.Bitvinsko nuotr.
 G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (57)

Dec 15, 2021, 11:21 PM, atnaujinta Dec 15, 2021, 11:48 PM

„Sveikinimai Obradovičiui su pergale, žinojome, kad bus sunkios rungtynės ir žaisime prieš į puolimą orientuotą komandą. Nesitikėjau, kad praleisime tiek taškų, jie pataikė ir sunkių metimų. Mes pradžioje buvome minkšti, o varžovai agresyviai žaidė vienas prieš vieną ir per daug taškų surinko be pasipriešinimo.

Prieš rungtynes mačiau, kad čia ir bus problema, bandžiau įtikinti žaisti kiečiau, fiziškiau – juk mačas namie, tai mūsų namai. Ne pirmas kartas, kai susiduriame su ta pačia problema.

Pabaigoje varžovai buvo laimingesni, pataikė sunkius metimus ir pralaimėjome. Buvo pas juos laimingų taškų, nebuvo pas mus agresijos kovoje vienas prieš vieną „, – teigė „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas.

Buvo nieko nuostabaus, kad nė viena iš komandų nenorėjo šįkart nusileisti – kauniečiai jautėsi vieniši Eurolygos turnyrinės lentelės dugne ir jie su mielu noru norėjo atsidurti prie „Monaco“ atstovų, kurie iki trečiadienio mačo turėjo net penkis pralaimėjimus iš eilės bei svajojo nutraukti tą prakeiksmą.

Tad po pirmojo kėlinio 22:21 pirmavo svečiai iš nedidelės Europos kunigaikštystės, o antrame po Mike'o Jameso pastangų buvo pabėgę 29:36.

Tačiau neilgam – po Artūro Milaknio tritaškių ir Mareko Blaževičiaus taškų ekipas ir vėl skyrė tik taškas – 37:38.

Vis dėlto, po geros kauniečių bangos, savąją surengė ir naujojo trenerio Sašos Obradovičiaus kariauna, kuri ir vėl atitrūko 46:39. Sužaidus 20 minučių, „Monaco“ pirmavo 48:43.

Trečiasis ketvirtis buvo kur kas sėkmingesnis šeimininkams, kurie tritaškiais sugebėjo ne tik pasivyti, tačiau ir persverti rezultatą savo naudai 58:55.

Maža to – įsibėgėję žalgiriečiai prieš lemiamą ketvirtį net susikrovė įspūdingą persvarą – 70:61.

Tačiau „Monaco“ prireikė vos dviejų minučių ketvirtame kėlinyje, kad rezultatas taptų 72:72.

Likus kovoti 5 min. rezultatas buvo lygus – 82:82 ir tapo aišku, kad viską lems viena ar kita klaida, vienas ar kitas atsikovotas kamuolys.

Laikrodžiui ištiksėjus minutę, „Monaco“ netikėtai po M.Jameso taškų pabėgo 87:82 ir Kauno klubui teko išlieti nemažai prakaito, kad bent pasivytų oponentus – 85:87.

Likus 33 sek. Tyleris Cavanaugh įsūdė tritaškį, sumažinęs svečių persvarą iki 92:91.

Ir tuomet prasidėjo nesuprantami teisėjų sprendimai, o arena į tai atsakė garsiu šūkiu, kuris dažniausiai skiriamas teisėjams, kurie nevykusiai atlieka savo darbą.

Nors „Žalgiris“ ir paskutinėmis sekundėmis gavo ne tik baudą, tačiau technine pražanga buvo „apdalintas“ ir Jure Zdovcas, kauniečiai sugebėjo paskutinę sekundę pelnyti taškus ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 94:94.

„Teisėjų darbo nekomentuosiu“, – lakoniškai spaudos konferencijoje kalbėjo J.Zdovcas.

Per pirmąsias dvi minutes taškus pelnė tik „Monaco“ ir pabėgo 101:95. Tai buvo rimtas smūgis kauniečiams, kurie nesugebėjo atsitiesti.

– Kodėl komandai šioje akistatoje gynyboje trūko energijos?

– Mums reikia geresnės pasikeitimo politikos. Kai kuriems varžovams buvo gera diena ir reikėjo atlikti sprendimus, o mačo eigoje pratęsimo dar neįskaičiuoji.

Pabaigoje pavargome, buvo blogų sprendimų. Puolime taip pat, kai esi laisvas, turi mesti. Tyleriui Cavanaugh teko labai daug minučių, išbandėme jį ir vidurio puolėju, jei pamenate, tai buvo ir pergalinguose mačuose.

– Varžovų treneris teigė nesupratęs, kodėl piktinotės po mačo...

– Mike‘as Jamesas paskutinėmis pratęsimo sekundėmis pažiūrėjo į S.Obradovičius, o šis parodė, kad reikia mesti. Jau pergalė, ir toks gestas nėra geras.

– Mantas Kalnietis žaidė tik 13 minučių, ar jis turi problemų?

– Ne. O kodėl klausiate? Jis tiesiog nebuvo tinkamas šioms rungtynėms gynyboje, todėl daugiau rėmėmės Janiu ir Milu. Mantas mums yra svarbus, o šį kartą mažas minutės – nieko ypatingo.

– Kodėl po lemiamo Edgaro Ulanovo metimo ir išplėšto pratęsimo startavote prastai?

– Dar reikės sugrįžti prie vaizdo peržiūros, bet keletą kartų neapsigynėme, puolime atlikome prastus sprendimus ir tiek. Dabar dar sunku atsakyti.

„Lietuva tiesiogiai“: ar Konstitucinis Teismas apgins prezidentą?