Dvi iš dviejų: Lietuvos 16-mečiai po įnirtingos kovos palaužė Nyderlandų krepšininkus

Antrąją pergalę Makedonijoje vykstančiame Europos jaunimo iki 16 metų (U16) vaikinų čempionate iškovojo Tomo Purlio vadovaujama Lietuvos vaikinų rinktinė.

Lietuvos 16-mečiai Europos čempionate žygiuoja be pralaimėjimų.<br>FIBA nuotr.
Lietuvos 16-mečiai Europos čempionate žygiuoja be pralaimėjimų.<br>ltu.basketbal.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 13, 2022, 9:33 PM, atnaujinta Aug 14, 2022, 12:08 AM

Lietuviai antrajame A grupės mače 80:73 (16:24, 26:14, 22:22, 16:13) pranoko bendraamžius iš Nyderlandų.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė turėjo rimtų problemų gynyboje – įsismaginę olandai vieną po kitos rengė sėkmingas atakas ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 24:16.

Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko reabilituotis – skirtumas tarp komandų mažėjo, o įpusėjus ketvirčiui Lietuva jau buvo priekyje.

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis Lietuvai pirmaujant 42:38.

Trečiajame kėlinyje lietuviai išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje, tačiau nutolti nuo priešininkų T.Purlio kariaunai nepavyko. Po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje 64:60.

Nervų karas tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje – įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė pirmavo vos taško pranašumu – 70:69. Antroje kėlinio pusėje lietuviai atitrūko nuo priešininkų ir šventė antrąją pergalę Europos čempionate.

Pirmajame A grupės mače lietuviai 73:41 nepaliko vilčių Prancūzijai. A grupės kovas T.Purlio auklėtiniai užbaigs dvikova prieš Izraelį.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 17, Nojus Indrušaitis 16, Mantas Laurenčikas 10, Nedas Raupelis 8, Dovydas Buika ir Steponas Žilakauskis po 6.

Nyderlandai: Dwayne’as Aristode’as 17, Sealas Dioufas 15, Bramas ter Weeme’as 12, Thijsas Beensas 9, Wamba Ngouateu 7, Aidenas Benjaminas 6.