Ch. Jonesą be taškų palikęs A. Butkevičius įvertino savo dėjimą: „Pagaliau kojytės nenuvylė“ Sužaidė naudingiausias Eurolygos karjeros rungtynes

Lyg iš natų – dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (17/15) užbaigė dar viena pergale. Turnyro atkrintamąsias varžybas medžiojanti Kazio Maksvyčio kariauna penktadienį pilnutėlėje namų arenoje 95:74 įveikė „Valencia“ (14/18) klubą iš Ispanijos.

A.Butkevičius ir vėl spindėjo gynyboje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
A.Butkevičius ir vėl spindėjo gynyboje.<br>R.Vilkelio nuotr.
Kauniečiai sutriuškino varžovus iš Ispanijos.<br>R.Vilkelio nuotr.
Kauniečiai sutriuškino varžovus iš Ispanijos.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Mar 31, 2023, 11:09 PM, atnaujinta Mar 31, 2023, 11:12 PM

Akistatos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, bet antrojo kėlinio antroje pusėje „Žalgirio“ žaidimas Nemuno saloje virto rokenrolo koncertu – galingu spurtu priešininkams smogę aikštės šeimininkai pakėlė ant kojų pilnutėlę namų areną ir į po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 52:40.

„Pavyko suaktyvinti gynybą, paskutinės dvi kėlinio minutės buvome su agresyvia gynyba, perėmėme svarbius kamuolius. Tai buvo geras impulsas antrai rungtynių pusei“, – apie sėkmingą atkarpą antrojo kėlinio pabaigoje kalbėjo Arnas Butkevičius.

Po pertraukos „Žalgiris“ jau ėmė triuškinti savo varžovus, o prie to prisidėjo ne tik uraganinis puolimas, bet ir sėkminga gynyba, kurioje ir vėl labiausiai švietė šio krepšinio elemento meistro A.Butkevičiaus žvaigždė.

Pavojingiausius varžovų krepšininkus nuolat prižiūrintis 30-metis lietuvis „suvalgė“ dar vieną Eurolygos žvaigždę. Šį kartą jo auka tapo „Valencia“ klubo lyderis Chrisas Jonesas, kuris pirmajame tarpusavio mače buvo surinkęs net 29 naudingumo balus.

Tačiau penktadienį Kaune buvo jau kita istorija, o ją pergalingomis raidėmis rašė priešininkų lyderio oponentas iš Klaipėdos – Ch.Jonesas pirmą kartą šiame Eurolygos sezone liko be taškų!

„Mano pagrindinės užduotys yra pradėti nuo gynybos, stengiuosi vadovautis trenerių nurodymais, tas planas buvo sektinas ir pasiteisino. Tas nuopelnas yra ir trenerių. Nemanau, kad tai buvo tik mano darbas, tai yra komandos darbas, savalaikės pagalbos, tada ir jam sudėtingiau būna“, – gynybą prieš varžovų lyderį komentavo 196 cm ūgio žalgirietis.

Apskritai A.Butkevičius per 26 minutes įmetė 11 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko net 20 naudingumo balų. Tai buvo naudingiausios krepšininko karjeros rungtynės Eurolygoje.

„Turiu prisiimti atsakomybę gynyboje, o naudingumo balai ne kiekvienose rungtynėse ateina. Džiugu, kai atsiranda ir taškai, galiu prisidėti puolime, atsiranda papildoma energija“, – samprotavo jis.

„Žalgiris“ priešininkus nukovė uraganiniu puolimu – varžovams įkratė net 95 taškus. Tiesa, po dvikovos A.Butkevičius pridūrė, kad pagrindinis akistatos planas nebuvo šią dvikovą laimėti puolimu.

„Ne, tikrai tokio plano nebūna laimėti puolimu. Visada mes turime pradėti nuo gynybos, bet šiandieną iš tos gynybos pavyko atrasti puolimą, lengvesnius metimus, paskui atsirišo rankos“, – akcentavo „Žalgirio“ puolėjas.

Galingo spurto metu jis sužibo ir galingu dėjimu į varžovų krepšį.

„Pagaliau kojytės nenuvylė“, – juokėsi puolėjas.

Artimiausias Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 6-ąją, kai namuose susikaus su įspūdingą formą šiuo metu demonstruojančia Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.

„Neskaičiuojame, žiūrime į save, turime patys iškovoti pergales, o daugiau jau matysime“, – apie atkrintamųjų šansus samprotavo A.Butkevičius.