„Baskonia“ iškovojo nepalankią pergalę „Žalgiriui“ – nušlavė nuo savo kelio „Fenerbahce“

Vienas svarbiausių Eurolygos akistatų penktadienį žaidė Stambulo „Fenerbahce“ ekipa ir du lietuvius savo sudėtyje turinti Vitorijos „Baskonia“. Baskai iškovojo pergalę prieš turkus 92:69 (25:27, 13:17, 22:14, 32:11). Ši pergalė nėra palanki Kauno „Žalgiriui“, kuris bando apeiti Vitorijos komandą pergalių skaičiumi, mat tarpusavio akistatose geresnis įmestų taškų santykis priklauso baskams.

Rokas Giedraitis ir „Baskonia“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis ir „Baskonia“<br>G. Bitvinsko nuotr.

Mar 31, 2023, 9:13 PM, atnaujinta Apr 1, 2023, 12:05 AM

Tiek kauniečiai, tiek ir ispanai turi dabar po 17 pergalių.

Tris kėlinius mačas vyko lygiai ir prie lemiamą dviejų taškų persvarą turėjo „Baskonia“. Tačiau ketvirtame kėlinyje vaizdas pasikeitė – šeimininkai tiesiog sutrypė turkus.

Lietuvis Tadas Sedekerskis dėl traumos nežaidė, o Rokas Giedraitis per 37 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei atliko rezultatyvų perdavimą.

„Baskonia“: Vanja Marinkovičius 35, Dariusas Thompsonas 13, Rokas Giedraitis (10 atk. kam.) ir Daultonas Hommesas – po 12.

„Fenerbahce“: Johnathanas Motley 18, Carsenas Edwardsas 16, Tarikas Biberovičius 10.

Laimėje turkai būtų galėję ramiai atsipūsti, nes iškovotų kelialapį į ketvirtfinalio mačus bei turėtų dar teorinius šansus pakovoti dėl ketvirtosios pozicijos, kuri garantuoja aikštės persvarą.

Tačiau to neįvyko. Praėjusiame ture Dimitrio Itoudžio kariauna krito nuo „Madrido „Real“ 75:80.

Tuo tarpu „Baskonia“ turnyro lentelėje žengia su 17 laimėjimų aštuntoje pozicijoje, o jai ant kulnų lipa Kauno „Žalgiris“. Dabar tiek pat pergalių turi ir „Fenetbahce“.

„Baskonia“ praįjusiame ture šiaip ne taip susitvarkė su autsaidere Berlyno ALBA 93:87 ir nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją.

Pirmojo rapo dvikovoje Turkijoje Vitorijos krepšininkai šventė pergalę prieš „Fenerbahce“ 76:70.