Berlyno rankininkai neleido išvežti EHF taurės iš Vokietijos

Berlyno „Fuchse“ rankininkai pratęsė Vokietijos klubų viešpatavimą EHF taurės turnyre. Sekmadienį „Fuchse“ lemiamose rungtynėse nugalėjo „St.Raphael“ komandą 28:25 (14:13) ir antrą kartą iškovojo antrąjį pagal rangą Europos rankinio prizą.

Berlyno „Fuchse“ rankininkai pratęsė Vokietijos klubų viešpatavimą EHF taurės turnyre<br> Scanpix.com nuotr.

May 21, 2018, 12:54 AM, atnaujinta May 21, 2018, 1:05 AM

„Fuchse“ jau buvo laimėjusi EHF taurę 2015 metais, o pernai šio turnyro finale nusileido kitam Vokietijos klubui Giopingeno „Frisch Auf“.

Šį savaitgalį Magdeburge vykusiame finalo ketverte kovojo net trys Vokietijos komandos, o nutraukti jų pergalių seriją bandė „St.Raphael“ iš Prancūzijos. Sent Rafaelio ekipa šeštadienį pusfinalyje įveikė šeimininką Magdeburgo klubą 28:27, bet antras vokiškas barjeras buvo per aukštas.

„Fuchse“, kuri pusfinalyje pranoko „Frisch Auf“ klubą 27:24, ir finale beveik visą laiką lenkė varžovus bent keliais nedideliais žingsneliais. „Lapių“ persvara tai padidėdavo iki 4-5 įvarčių, tai sumaždėdavo iki 1-2 įvarčių, bet „St.Raphael“ nuo pirmojo kėlinio vidurio rezultato neišlygino nė karto. Tarp nugalėtojų labiausiai pasižymėjo švedas Mattiasas Zachrissonas. Jis įmetė 9 įvarčius.

Vokietijos klubai nuo 1997 metų per 22 sezonus EHF taurę iškovojo net 19 kartų. Tarp vokiečių buvo įsiterpę tik kroatų „Metkovič“ (2000 m.), ispanų „Barcelona“ (2003 m.) ir vengrų Segedo „Pick“ (2014 m.). Per šį laikotarpį net šešis kartus finale žaidė du Vokietijos klubai. Tuo tarpu Prancūzijos ekipos EHF taurės dar nėra laimėjusios nė karto.

Praėjusiame amžiuje EHF taurės finale dukart žaidė Kauno „Granitas“. 1987 metais kauniečiai lemiamoje dvikovoje įveikė Madrido „Atletico“ klubą, o 1988 metais pralaimėjo Baja Marės „Minaur“ iš Rumunijos.

Šį sezoną EHF taurės turnyre Lietuvai atstovavo šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“. Klaipėdiečiai iš varžybų pasitraukė dar rugsėjo mėnesį, kai pirmajame atrankos rate po dramatiškos kovos nusileido Zagrebo „Dubrava“ komandai 36:36 (namie) ir 35:36 (svečiuose). „Dubrava“ antrajame rate dar nugalėjo „Csurgo“ ekipą iš Vengrijos, bet trečiajame atrankos rate pripažino „St.Raphael“ pranašumą.

Geriau sekėsi kelioms legionierių iš Lietuvos turinčioms komandoms. Granojerso „Fraikin“ su Rolandu Bernatoniu pateko į ketvirtfinalį, kuriame pralaimėjo „St.Raphael“ klubui, Gintaro Savukyno treniruojamas Ryhimiakio „Cocks“ su Giedriumi Morkūnu žaidė aštuntfinalio grupėje, o Opolės „Gwardia“ su Mindaugu Tarcijonu ir Vinterturo „Pfadi“ su Arūnu Vaškevičiumi iškrito trečiajame atrankos etape.

Pusfinalis

„St.Raphael“ (Prancūzija) – „Magdeburg“ (Vokietija) 28:27 (13:13). Caucheteux 11, Lyngaardas 6/ Musche 7, Petterssonas 6, Bežjakas 5.

Berlyno „Fuchse“ (Vokietija) – Giopingeno „Frisch Auf“ (Vokietija) 27:24 (13:13). Lindbergas 9, Zachrissonas 4, Wiede 4, Elissonas 4/ Schiller 6, Rentschleris 4.

Finalas

Berlyno „Fuchse“ – „St.Raphael“ 28:25 (14:13). Zachrissonas 9, Lindbergas 6, Druxas 6/ Caucheteux 8, Sarmiento 4, Karaliokas 4.

Dėl 3 vietos

„Magdeburg“ – Giopingeno „Frisch Auf“ 35:25 (16:15). Musche 9, Zelenovičius 9, Damgaardas 8/ Ritterbachas 4, Heymannas 4, Bagerstedas 4, Schilleris 4.