Lietuvos sporto savaitė. Gamtos iššūkiai futbolininkams ir A. Šerkšnienės rekordai

Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno „Stumbras“ laimėjo gamtos išdaigomis paženklintas pirmąsias rungtynes Europos futbolo turnyruose, lengvaatletė Agnė Šerkšnienė dukart gerino šalies rekordą, Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pergalę Šri Lankoje, mūsų šalies irkluotojai nenusiyrė iki garbės pakylos baigiamajame pasaulio taurės etape, o merginų krepšinio rinktinė išsikapstė į žemyno pirmenybių stipresniąją pakopą.

A.Šerkšnienė ir toliau gerina rekordus.
Trakų komanda lygiosiomis sužaidė su varžovais iš Kazachstano.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Jul 16, 2018, 12:56 PM, atnaujinta Jul 16, 2018, 1:00 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 9 d. Agnė Šerkšnienė lengvosios atletikos turnyre Liucernoje pagerino 200 m bėgimo Lietuvos rekordą (23,13 sek.)

Liepos 10 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Gštaade (Šveicarija; penkios žvaigždutės) Ieva Dumbauskaitė ir Urtė Andriukaitytė bei Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nepateko į pagrindines varžybas. Abi lietuvių poros iškrito pirmajame atrankos rate.

Liepos 10 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Evaldu Kairiu, kuris praėjusius tris sezonus žaidė Turkijos klubuose.

Liepos 10 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Vinipege (Kanada; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo japonui Go Soedai 3:6, 0:6.

Liepos 11 d. Futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Nikosijos APOEL (Kipras) 3:1. Europos lygos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo „Klaksvik“ (Farerų Salos) 2:1. Rungtynės turėjo vykti liepos 10 d., bet buvo nukeltos, nes „Žalgiris“ dėl blogo oro nespėjo laiku atvykti į Farerų Salas.

Liepos 11 d. Anykščiuose baigėsi Lietuvos atvirasis plaukimo čempionatas. Geriausiu plaukiku pripažintas tris aukso medalius iškovojęs Danas Rapšys, antrąją vietą užėmė Andrius Šidlauskas, trečiąją – Simonas Bilis. Keturis aukso medalius laimėjo latvė Arina Baikova, tris aukso ir vieną sidabro – Deividas Margevičius, tris aukso ir vieną bronzos – Diana Jaruševičiūtė.

Liepos 11 d. Lietuvos futbolo rinktinė Kolombe draugiškose rungtynėse nugalėjo Šri Lanką 2:0. Įvarčius įmušė Laurynas Stonkus ir Lukas Artimavičius. Prieš rungtynes iš rinktinės už drausmės pažeidimus buvo pašalinti Tadas Eliošius ir Vytautas Lukša.

Liepos 12 d. Futbolo Europos lygos pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse „Trakai“ Vilniuje sužaidė lygiosiomis su Pavlodaro „Irtyš“ (Kazachstanas) 0:0, Kauno „Stumbras“ Alytuje nugalėjo Limasolio „Apollon“ (Kipras) 1:0. Alytuje vykusios rungtynės pirmojo kėlinio viduryje dėl stiprios liūties buvo nutrauktos maždaug valandai.

Liepos 14 d. Lengvaatletė Agnė Šerkšnienė trečią kartą šį sezoną pagerino 200 m bėgimo Lietuvos rekordą. Ji Cofingene vykusiame Šveicarijos čempionate nuotolį nubėgo per 22,99 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Liepos 15 d. Liucernoje irklavimo pasaulio taurės baigiamajame etape į finalą pateko dvi Lietuvos įgulos. Moterų porinių dviviečių varžybose penktąją vietą užėmė Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, vyrų porinių keturviečių varžybose šeštąją vietą užėmė Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius.

Liepos 15 d. Tamperėje (Suomija) pasaulio jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionate Urtė Baikštytė šuolių į aukštį varžybose užėmė 6-ąją vietą (1,87 m), Martynas Alekna disko metimo varžybose – 10-ąją vietą (57,30 m). Kiti Lietuvos lengvaatlečiai į finalus nepateko. Čempionate dalyvavo 7 lietuviai.

Liepos 15 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionato B pakopos turnyre Oradioje (Rumunija) užėmė trečiąją vietą ir iškovojo kelialapį į stipriausiąją pakopą. Lietuvės pusfinalyje pralaimėjo Baltarusijai 70:73, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Rumuniją 53:48.

Liepos 15 d. Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) daugiadienėse moterų dviračių lenktynėse „Giro d‘Italia“ užėmė 82-ąją vietą.