Svarbiausi savaitės įvykiai

N.Džokovičius triumfavo Vimbldono turnyre.<br> AP nuotr.
 M.Pacquiao pergalingai grįžo į bokso ringą.<br> AP nuotr.

Jul 16, 2018, 1:13 PM, atnaujinta Jul 16, 2018, 1:17 PM

Liepos 10 d. Sankt Peterburge pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje Prancūzija nugalėjo Belgiją 1:0. Vienintelį įvartį įmušė Samuelis Umtiti. Prancūzija trečiąjį kartą pateko į pasaulio čempionato finalą.

Liepos 10 d. Portugalas futbolininkas Cristiano Ronaldo pasirašė keturių sezonų sutartį su Turino „Juventus“. „Juventus“ už žaidėją Madrido „Real“ klubui sumokėjo 112 mln. eurų, ketvirtą pagal dydį sumą futbolo istorijoje. „Real“ klube C.Ronaldo žaidė nuo 2009 m. ir keturis kartus tapo Čempionų lygos nugalėtoju bei du kartus – Ispanijos čempionu.

Liepos 11 d. Maskvoje pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje Kroatija nugalėjo Angliją 2:1 (po pratęsimo). Pirmąjį įvartį įmušė anglas Kieranas Trippier, rezultatą išlygino kroatas Ivanas Perišičius, o lemiamą įvartį pelnė kroatas Mario Mandžukičius. Kroatija į pasaulio čempionato finalą pateko pirmą kartą.

Liepos 13 d. Rabate (Marokas) lengvosios atletikos Deimantinės lygos devintajame etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Benjaminas Kigenas iš Kenijos (3000 m su kliūtimis), Hellen Obiri iš Kenijos (5000 m) ir Caterine Ibarguen iš Kolumbijos (trišuolis). C.Ibarguen laimėjo visuose keturiuose etapuose, kuriuose vyko jos rungties varžybos. Šuolių į aukštį varžybose nutrūko rusės Marijos Lasickienės 45 pergalių serija, prasidėjusi 2016 m. birželį. M.Lasickienė užėmė trečiąją vietą (nugalėjo bulgarė Mirela Demireva).

Liepos 13 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato pusfinalyje pietų afrikietis Kevinas Andersonas nugalėjo amerikietį Johną Isnerį 7:6, 6:7, 6:7, 6:4, 26:24. Mačas truko 6 val. 35 min. ir tapo trečiu pagal trukmę profesionalų teniso istorijoje (ilgiausias mačas, kuriame 2010 m. Vimbldono turnyre J.Isneris nugalėjo prancūzą Nicolas Mahut truko 11 val. 5 min.). K.Andersonas antrąjį kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyro finalą.

Liepos 14 d. Sankt Peterburge pasaulio futbolo čempionate rungtynėse dėl trečiosios vietos Belgija nugalėjo Angliją 2:0.

Liepos 14 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale vokietė Angelique Kerber nugalėjo amerikietę Sereną Williams 6:3, 6:3. A.Kerber iškovojo trečiąjį Didžiojo kirčio titulą (ji buvo 2016 m. Australijos ir JAV čempionė). 23 Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoja S.Williams žaidė pirmajame finale po motinystės atostogų.
Vyrų pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8. N.Džokovičius į Didžiojo kirčio turnyro finalą pateko pirmą kartą po 2016 m. JAV atvirojo čempionato.

Liepos 14 d. Debrecene (Vengrija) pasaulio merginų (iki 20 m.) rankinio čempionato finale Vengrija nugalėjo Norvegiją 28:22. Bronzos medalius laimėjo Korėja. Vengrijos rankininkės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą.

Liepos 14 d. Kvala Lumpure bokso mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal Pasaulio bokso asociacijos (WBA) versiją filipinietis Manny Pacquiao nugalėjo titulą gynusį argentinietį Lucasą Matthysse‘ą. 39 metų Filipinų senatorius M.Pacquiao profesionalų ringe iškovojo 60-ąją pergalę per 69 mačus.

Liepos 15 d. Londone pirmą kartą surengto lengvosios atletikos pasaulio taurės turnyro nugalėtojomis tapo JAV (219 taškų), antrąją vietą užėmė Lenkija (162), trečiąją – Didžioji Britanija (155). Amerikiečiai laimėjo 11 iš 34 rungčių varžybas. Turnyre dalyvavo aštuonių šalių sportininkai.

Liepos 15 d. Tamperėje (Suomija) baigėsi pasaulio jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Kenija (6 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos).

Liepos 15 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienių moterų dviračių lenktynių nugalėtoja pirmą kartą tapo olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton“). Nyderlandų dviratininkės šias lenktynes laimėjo šeštąjį kartą per pastaruosius aštuonis sezonus.

Liepos 15 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po devintojo etapo pirmauja belgas Gregas van Avermaetas (BMC). Nuo lyderio 43 sek. atsilieka britas Geraintas Thomasas („Sky“), 44 sek. – belgas Philippe‘as Gilbert‘as („Quick Step“).

Liepos 15 d. Šoprone (Vengrija) Europos merginų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Serbiją 69:50. Bronzos medalius laimėjo Nyderlandai. Ispanės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo septintąjį kartą per pastaruosius aštuonerius metus.

Liepos 15 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo pietų afrikietį Keviną Andersoną 6:2, 6:2, 7:6. 31 metų N.Džokovičius ketvirtąjį kartą tapo Vimbldono čempionu ir iškovojo 13-ąjį Didžiojo kirčio titulą.

Liepos 15 d. Maskvoje pasaulio futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Kroatiją 4:2. Pirmąjį įvartį į savo vartus įmušė kroatas Mario Mandžukičius (18 min.), paskui kroatas Ivanas Perišičius išlygino rezultatą (28 min.), po to tris įvarčius pelnė prancūzai Antoine‘as Griezmannas (38 min.), Paulis Pogba (59 min.) ir Kylianas Mbappe (65 min.), o M.Mandžukičius sumažino atsilikimą (69 min.). Prancūzija antrąjį kartą tapo pasaulio čempione (pirmąjį – 1998 m.). Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas kroatas Luka Modričius, rezultatyviausiu futbolininku tapo anglas Harry Kane‘as (6 įvarčiai).