Vokietijos ir Prancūzijos rankininkai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės užsitikrino teisę žaisti pasaulio vyrų rankinio čempionato pusfinalyje. Kad patektų į didįjį ketvertą, prancūzams pirmadienį net nereikėjo eiti į aikštę – visą darbą atliko turnyro šeimininkė Vokietijos komanda, po dramatiškos kovos palaužusi Kroatijos rankininkus.

Vokietijos rankininkai įveikė Kroatiją ir pateko į pasaulio čempionato pusfinalį<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 22, 2019, 9:03 AM

Kitoje grupėje pretendentų ratas nesusiaurėjo. Dėl dviejų kelialapių į pusfinalį trečiadienį varžysis trijų Skandinavijos šalių Danijos, Švedijos ir Norvegijos rinktinės.

Danai laimėjo septintą kartą

Danijos rinktinė yra vienintelė komanda, šiame pasaulio čempionate kol kas laimėjusi visas rungtynes. Danai pirmadienį pratęsė pergalių seriją įveikdami Egipto rinktinę 26:20 (9:7).

Palaužti Afrikos vicečempionus nebuvo paprasta. Antrojo kėlinio viduryje Danijos rankininkai vis dar turėjo tik labai trapią dviejų įvarčių persvarą (18:16). Vis dėlto paskui antrą dieną iš eilės žaidusių egiptiečių jėgos išseko ir paskutinėmis minutėmis danų sirgaliams jaudintis nebereikėjo.

Nors Danijos rankininkai per septynerias rungtynes iškovojo septynias pergales, vietos pusfinalyje dar neužsitikrino. Šeimininkams sutrukdė nepalankus rezultatas kitame II grupės mače, kuriame Norvegijos rinktinė gana įtikinamai nugalėjo Švedijos komandą 30:27 (17:14).

Šiose rungtynėse beveik visas pirmasis kėlinys vyko trumpais spurtais. Tai vieni, tai kiti įmesdavo du ar tris įvarčius paeiliui, bet iki pat paskutinės kėlinio minutės nė viena komanda neįgijo didesnės nei dviejų įvarčių persvaros. Tik prieš pat pertrauką Norvegijos rankininkai pasižymėjo triskart paeiliui ir laimėjo kėlinį 17:14.

O iškart po pertraukos Švedijos komanda prisidirbo, kai žaisdama be vieno pašalinto rankininko suklydo atlikdama keitimą ir dviem minutėms liko be dar vieno žaidėjo. Norvegai pasinaudojo varžovų sutrikimu ir dar labiau padidino skirtumą 22:15.

Antrajame kėlinyje Norvegijos rinktinė bandė siekti maksimalaus tikslo: laimėti didesniu nei 4 įvarčių skirtumu (norvegai tokiu skirtumu nusileido danams) ir užsitikrinti, kad paskutiniajame ture nepriklausytų nuo konkurentų dvikovos. Norvegai ilgai pirmavo 4-5 įvarčiais, tačiau skirtumas sumažėjo, kai 55-ąją min. raudona kortele buvo nubaustas pagrindinis Norvegijos komandos gynėjas Magnusas Gullerudas.

Prieš paskutinįjį turą Danijos sąskaitoje yra 8 taškai, Švedijos ir Norvegijos – po 6 taškus (taškai, iškovoti per pirmojo etapo rungtynes su komandomis, nepatekusiomis į antrąjį etapą, buvo nubraukti). Trečiadienį danai ir švedai susirems tarpusavyje, o norvegai žais su vengrais.

Net jei Norvegijos rinktinė laimės, jos likimas paaiškės tik po vėliau prasidėsiančios Danijos ir Švedijos komandų dvikovos.

Vokiečiai ir prancūzai – pusfinalyje

I grupėje prieš pirmadienio rungtynes padėtis buvo painesnė, bet būtent šioje grupėje abu pusfinalio dalyviai paaiškėjo dar prieš paskutinįjį turą. Viską lėmė Vokietijos rinktinės pergalė prieš Kroatijos komandą 22:21 (11:11).

Varžovų jėgos šiame mūšyje buvo visiškai lygios – komandas tik vieną kartą skyrė trys įvarčiai. Didžiausią persvarą įgijo Vokietijos rankininkai, 46-ąją min. nutolę 18:15.

Tuo metu atrodė, kad gerokai sutrikusių kroatų dainelė jau sudainuota. Tačiau treneris Lino Červaras per minutės pertraukėlę sugebėjo išaiškinti savo žaidėjams, ką jie privalo daryti. Kroatijos rinktinė pastatė nepramušamą gynybos sieną, beveik 10 minučių nepraleido įvarčio ir persvėrė rezultatą 19:18.

Vis dėlto vokiečiai irgi buvo ne pėsti. 19 tūkstančių sirgalių palaikomi šeimininkai sugebėjo rasti kelius varžovų vartų link ir išpėlė sunkią pergalę.

Kitose I grupės rungtynėse atkaklios kovos nebuvo. Europos čempionė Ispanijos rinktinė jau pirmosiomis minutėmis nutolo nuo Brazilijos komandos (6:2, 12:6) ir sutriuškino Amerikos vicečempionus 36:24 (19:13).

Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės iškovojo po 7 taškus ir užsitikrino dvi pirmąsias vietas. Trečiąją vietą besidalijančios Kroatijos ir Ispanijos komandos turi tik po 4 taškus.

Trečiadienį paskutiniajame antrojo etapo ture prancūzai žais su kroatais, vokiečiai – su ispanais.

Pirmadienio rezultatai

I grupė (Kiolnas)

Ispanija – Brazilija 36:24 (19:13). Arino 6, Solė 6, Canellasas 5/ Langaro 4, Nantesas 4. 17209 žr.

Kroatija – Vokietija 21:22 (11:11). Karačičius 4, Štrlekas 4/ Wiede 6, Gensheimeris 4. 19250 žr.

Lentelė: 7 – Vokietija, Prancūzija, 4 – Kroatija, Ispanija, 2 – Brazilija, 0 – Islandija.

II grupė (Herningas)

Švedija – Norvegija 27:30 (14:17). A.Nilssonas 5, Wanne 5/ Jondalas 11, Sagosenas 7, Rodas 4. 11600 žr.

Egiptas – Danija 20:26 (7:9). Zeinas 6, El Ahmaras 4/ M.Hansenas 5, Zachariassenas 5, M.Landinas 4, Svanas 4. 13237 žr.

Lentelė: 8 – Danija, 6 – Švedija, Norvegija, 3 – Vengrija, 1 – Egiptas, 0 – Tunisas.