Paskutiniajame tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) kongrese perspektyviam Lietuvos šachmatininkui Pauliui Pultinevičiui buvo suteiktas didmeistrio (GM) titulas. 17-metis marijampolietis tapo devintuoju šachmatų didmeistriu Lietuvos istorijoje.

P.Pultinevičius tituluotas didmeistriu<br>chessfed.lt nuotr.
P.Pultinevičius tituluotas didmeistriu

2019-10-21 19:25

Titulas P. Pultinevičiui buvo suteiktas pasiekus didmeistriui reikalingą 2500 ELO reitingą bei įvykdžius tris didmeistrio normos balus. Jis tapo jauniausiu šachmatininku Lietuvos istorijoje, kuriam buvo suteiktas prestižiškiausias šachmatų titulas. Anksčiau šis pasiekimas priklausė Šarūnui Šulskiui, kuris didmeistriu tapo 1996 metais, būdamas 24-erių.

Paskutinįjį normos balą P. Pultinevičius įsivykdė Rygos technikos universiteto šachmatų festivalyje rugpjūčio mėnesį. Taip pat balą įsivykdyti P. Pultinevičiui pavyko šių metų Europos čempionate, kuriame vos 186-ąjį startinį reitingą turėjęs Paulius užėmė 15-ąją vietą, o pirmasis balas buvo iškovotas 2018-aisiais Palangoje vykusiame Baltijos zonos turnyre, kuriame užimta trečioji vieta.

Prieš tai Paulius turėjo tarptautinio meistro titulą, kurį tuomet 15-metis šachmatininkas užsitikrino sėkmingai atstovavęs Lietuvai 2016 metų šachmatų olimpiadoje.

Šiuo metu penktąją vietą Lietuvos šachmatininkų reitingo sąraše užimantis P. Pultinevičus praėjusį mėnesį debiutavo prestižiniame FIDE pasaulio taurės turnyre, kuriame 128 šachmatininkai kovojo dėl patekimo į FIDE kandidatų turnyrą, o praėjusią savaitę grįžo iš Indijoje vykusio pasaulio jaunimo čempionato, kuriame grupėje iki 18 metų užėmė septintąją vietą.

Taip pat šį savaitgalį P. Pultinevičius iškovojo sidabrą Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate.

Jau antradienį P. Pultinevičius išvyksta į Batumį (Gruzija), kur prie pirmosios lentos atstovaus Lietuvos rinktinei Europos komandų čempionate.

Šiemet itin jauną Lietuvos ekipą taip pat sudaro dabartinis šalies čempionas Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2501), vicečempionas Andrius Brazdžionis (2369) bei praėjusių metų prizininkas Rokas Klabis (2321).

Lietuvoje šiuo metu taip didmeistrio titulą taip pat turi Š. Šulskis, Eduardas Rozentalis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vidmantas Mališauskas, Darius Zagorskis bei aktyviai nebežaidžiantis Darius Ruželė.

Didmeistriais taip pat buvo Viktoras Gavrikovas ir Aloyzas Kveinys, o legendiniam Lietuvos šachmatininkui Vladui Mikėnui FIDE 1987 metais suteikė Garbės didmeistrio titulą.

Šiemet 2500 reitingo taškų ribą pasiekė dar du Lietuvos šachmatininkai – 23-ejų metų T. Laurušas ir 21-erių metų Titas Stremavičius (2504), tačiau iki titulo suteikimo jiems dar trūksta įvykdytų normos balų.