Pasaulio kariškių žaidynių estafetėse lietuviai užėmė 8-ąsias vietas

Trečiadienį Kinijoje vykstančiose 7-osiose Pasaulio kariškių vasaros žaidynėse vyko paskutinė orientavimosi sporto rungtis – estafetės.

Moterų grupėje Lietuvos komanda – Vesta Aleliūnienė, Indrė Valaitė ir Sandra Paužaitė – trasoje užtruko 2 val. 15 min. 57 sek. ir užėmė 8-ą vietą.<br>orienteering.lt

Oct 23, 2019, 3:00 PM

Moterų grupėje Lietuvos komanda – Vesta Aleliūnienė, Indrė Valaitė ir Sandra Paužaitė – trasoje užtruko 2 val. 15 min. 57 sek. ir užėmė 8-ąją vietą.

Nugalėjo Rusijos sportininkės – Julija Novikova, Svetlana Mironova ir Anastasija Rudnaja, trasą įveikusios per 1 val. 51 min. 20 sek.

Sidabro medalius iškovojo Lenkijos trejetas – Agata Olejnik, Hanna Wisniewska ir Aleksandra Hornik, nuo nugalėtojų atsilikusios vos 23 sek.

Trečiąją vietą iškovojo Prancūzijos kariškės – Maelle Beauvir, Cecile Foltzer ir Isia Basset, trasą įveikusios per 1:56:31.

Vyrų grupėje Lietuvos komanda iškovojo taip pat 8-ąją vietą. Vilius Aleliūnas, Jonas Vytautas Gvildys ir Vytautas Beliūnas trasoje sugaišo 1 val. 43 min. 10 sek. ir 7 min. 50 sek. atsiliko nuo nugalėjusios Šveicarijos komandos – Andreaso Kyburzo, Floriano Howaldo ir Matthiaso Kyburzo.

Antrąją vietą iškovoję Rusijos sportininkai – Dmitrijus Nakonečnas, Andrejus Chramovas ir Dmitrijus Cvetkovas – nuo šveicarų atsiliko 12 sek., o trečioji vieta atiteko 20 sek. nuo čempionų atsilikusiems prancūzams – Nicolasui Rio, Fredericui Tranchandui ir Lucasui Bassetui.

„Paskutiniuoju etapu bėgusi Sandra jau prie pirmojo kontrolinio punkto griuvo ir prasiskėlė kelią, kurį po finišo teko siūti. Antrame etape Indrė darė daug klaidų. Vyrų komanda prabėgo pagal savo galimybes, nors visi ir darėme po nedidelę klaidą“, – estafečių varžybas trumpai pakomentavo Vilius Aleliūnas.

Komandinėje žaidynių įskaitoje Lietuvos moterų komanda užėmė 6-ąją vietą. Nugalėjo Rusijos sportininkės, aplenkusios Lenkijos bei Šveicarijos kariškių komandas.

Moterų bendrojoje įskaitoje skaičiuojami trijų greičiausių komandos sportininkių laikai abejose asmeninėse rungtyse (vidutinėje bei ilgoje trasose).

Vyrų komandinėje įskaitoje lietuviai liko 8-ti. Nugalėjo Šveicarijos sportininkai, aplenkę Rusijos ir Lenkijos komandas. Vyrų bendrojoje įskaitoje skaičiuojami keturių greičiausių komandos sportininkių laikai abejose asmeninėse rungtyse.

Jau šį šeštadienį Kinijoje startuos ir finalinis Pasaulio taurės etapas, kuriame startuos du lietuviai – Jonas Vytautas Gvildys bei Algirdas Bartkevičius.

Iš viso finalinio etapo startams užsiregistravo 123 vyrai bei 107 moterys iš 37 šalių. Paskutiniojo šio sezono Pasaulio taurės etapo programoje trys rungtys – vidutinė trasa, sprinto estafetės bei sprintas