EUROLYGA 2023

Pirmoji D. Rapšio trenerė – apie vaikų gyvybes gelbstintį projektą

Jau 10-us metus iš eilės rudenį startavo „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ projektas, kuriame šiemet dalyvauja net 8554 antrokai iš 16-os savivaldybių mokyklų.

 Židrūnė Budrienė.<br> Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.
 Židrūnė Budrienė.<br> Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 12, 2019, 7:20 PM, atnaujinta Dec 12, 2019, 7:21 PM

Mintimis apie šį projektą, jo sėkmę, svarbų tėvų palaikymą pasidalino Palangoje šiuo metu dirbanti pirmoji Dano Rapšio trenerė Židrūnė Budrienė. Ji – pirmoji olimpiečio ir daugkartinio Lietuvos rekordininko, pasaulio čempiono Dano Rapšio trenerė, treniravusi žinomus plaukikus: Simoną Bilį, Mindaugą Sadauską ir kitus. Dirbdama Panevėžyje trenerė išugdė aibę profesionalių sportininkų, o dabar atėjo laikas Palangai.

Ši garsi trenerė nuo rugsėjo persikėlė dirbti ir gyventi į šį kurortinį miestą, kurioje tęsia trenerės karjerą. Ją galima vadinti tikra projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ ambasadore, eilę metų pagal šią programą plaukti mokė Panevėžio antrokus, o nuo rudens plaukimo paslaptimis dalinasi su palangiškiais.

– Ar projekto metu treneriai atkreipia dėmesį į talentingus, gabius vaikus, kuriems puikiai sekasi vandeny, ar šiuo atveju projekto tikslas – ne talentų paieška?, – Lietuvos plaukimo federacija paklausė trenerės Ž. Budrienės.

– Dėmesys skiriamas absoliučiai visiems vaikams, stengiamės, kad visi išmoktų plaukti. Gal ne visi vienodai gerai išmoks plaukti, bet tikslas paprastas – visi vaikai turi įgyti plaukimo pagrindus, ar krauliu, ar nugara, ar krūtine, nesvarbu, tačiau turi gebėti kažkiek plaukti ir neskęsti.

Žinoma, pastebime gabesnius vaikučius, pakviečiame į savo plaukimo grupes. Bet prioritetas visiems, kad jie gebėtų išsilaikyti ant vandens ir išmoktų plaukti. Toks mūsų tikslas.

Dažnai tėvai keliauja poilsiauti prie vandens telkinių, tad jiems žymiai ramiau, kai žino, kad jų atžala moka plaukti.

– Kaip vaikai mokomi plaukti ir ką jie turėtų išmokti projekto metu?

– Čia dalyvauja antros klasės moksleiviai, kuriems yra paruošta Lietuvos plaukimo federacijos ekspertų 32 pamokų programa. Joje – metodinė medžiaga nuo prisipratinimo prie vandens pratimų iki 50 metrų plaukimo taisyklingais plaukimo būdais. Po 18 pamokų vyksta vaikų testavimas, kuriame įvertinama vaikų pažanga, vertinami vaikų gebėjimai atlikti kontrolinius pratimus: pasinėrimas į vandenį, oro išpūtimas po vandeniu, plūduriavimas, plaukimo būdu nugara, krauliu, krūtine elementų atlikimas, šuolis į vandenį, daikto ištraukimas iš dugno, 25 m plaukimas pasirinktu plaukimo būdu be sustojimo.

Šiame laikotarpyje vaikams yra didelis iššūkis susipažinti su vandens savybėmis, judėjimu jame, kai kuriems vaikams didelis iššūkis yra pasinerti po vandeniu ir išmokti išpūsti orą per nosį, pasitikėti vandeniu ir išmokti plūduriuoti be jokių judesių, atlikti šuolį nuo baseino krašto.

Antrame etape pavasarį vaikai toliau mokosi plaukimo technikos, žaidžia žaidimus baseine, kurie lavina orientaciją vandenyje, mokosi skendimo prevencijos pratimų, tobulina plaukimo techniką, kad sugebėtų nuplaukti 50 m be sustojimo. Po kiekvieno etapo, tai yra po 18 ir 32 pamokų, mokiniai gauna pažymėjimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.