Baltijos šaudymo iš lanko čempionate krito Lietuvos rekordai

Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.

Baltijos šaudymo iš lanko čempionate krito Lietuvos rekordai.<br> D.Kuznecovo nuotr.

2020-01-20 20:01

Moterų olimpinių lankų grupės kvalifikacijoje įspūdingai pasirodė Lankininkų sporto klubo (LSK) atstovė Juliana Semionova. Ji kvalifikacijoje surinko 1137 taškus ir pasiekė geriausią rezultatą tarp visų 25 dalyvių. Per dvi šaudymo serijas iš 25 m atstumo ji surinko 570 taškų ir net 8 taškais pagerino nuo 2010 metų gyvavusį Lietuvos rekordą.

Tiesa, atkrintamosiose varžybose sėkmė nuo J. Semionovos nusisuko. Lietuvė antrajame rate 6:0 nugalėjo estę Luigę Karoli, bet ketvirtfinalyje po papildomo šūvio 5:6 pralaimėjo vėliau čempione tapusiai latvei Marinai Rjabkovai. Galutinėje įskaitoje J. Semionova liko penkta.

M. Rjabkova pusfinalyje 6:4 įveikė kitą lietuvę Ingą Timinskienę („Žaliasis lankas“). Ši Lietuvos šaulė mažajame finale 6:0 nepaliko vilčių latvei Rimmai Matvejevai ir pasidabino bronzos medaliu.

Vyrų olimpinių lankų varžybose triumfavo LSK atstovas Dovydas Bagdanavičius. Jis atrankoje buvo trečias (1121 tšk.), aštuntfinalyje 7:1 įveikė tautietį Ramūną Kašėtą (KSA), ketvirtfinalyje 6:4 nugalėjo latvį Makss Hmelevskį, pusfinalyje 6:4 pranoko estą Kivilo Karlą, o finale 7:3 įrodė pranašumą prieš latvė Davis Blaze.

Lietuvos rekordas krito moterų olimpinių lankų komandų varžybose. Čia Vilniaus komanda – Miglė Pranevičiūtė, J. Semionova ir Meda Večkytė – per tris šaudymo serijas iš 25 m atstumo surinko 1636 taškus ir 5 taškais pagerino šalies rekordą.

Ši komanda tapo Baltijos čempione. Finale vilnietės po dramatiškos kovos 5:4 nugalėjo pirmąją Latvijos komandą. Įdomu tai, kad po papildomų šūvių rezultatas vėl buvo lygus 26:26 ir tada teko vertinti strėlių atstumą nuo centro. Pamatavus šį atstumą, čempionėmis paskelbtos lietuvės.

Bronzos medalius iškovojo „Žaliojo lanko“ komanda – Kristina Abramaitytė, I. Timinskienė ir Paulina Ramanauskaitė. Ji mažajame finale 5:3 įveikė antrąją Latvijos ekipą. Vyrų komandų varžybose bronzą pelnė Vilniaus komanda (Justas Antanaitis, D. Bagdanavičius ir Dmitrijus Kuznecovas).

Vyrų skriemulinių lankų varžybose du lietuviai susikovė dėl bronzos medalio. Šioje akistatoje Vladas Šigauskas (KSA) 142:139 pranoko Žydrūną Karpavičių (KSA).

Komandų varžybose aukso medaliais pasidabino Rolandas Baranauskas, Ž. Karpavičius ir V. Šigauskas, o bronzos – Justinas Kosteckas, Arvydas Prapuolenis ir Linas Vengelis.

Dar vienas Lietuvos rekordas buvo užfiksuotas moterų paprastų lankų varžybose. Kvalifikacijoje Jolita Antanaitytė-Garškienė (LSK), šaudydama iš 25 m atstumo, surinko 467 taškus ir 19 taškų pagerino lygiai metus galiojusį Lietuvos rekordą. Finale mūsiškė 2:6 pralaimėjo latvei Esterei Ukstinai ir turėjo tenkintis sidabro medaliu.

Vyrų paprastųjų langų grupėje bronzą iškovojo Ernestas Vilkauskas (LSK). Jis mažajame finale 6:0 pranoko latvį Arenieks Viesturs. Komandų varžybose LSK ekipa (Aidas Jurgaitis, Vladimiras Mosinas ir E. Vilkauskas) užėmė antrąją poziciją.

Ilgųjų lankų varžybose V. Mosinas nukeliavo iki finalo ir tik jame 0:6 nusileido latviui Kristaps Novads.