Lietuvos sporto savaitė: LKL favoritų mūšis, medaliai pasaulio taurėje ir R. Berankio rezultatas

Visi keturi Lietuvos krepšinio klubai laimėjo Europos turnyrų rungtynes, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šventė dar vieną pergalę LKL lyderių dvikovoje, tenisininkas Ričardas Berankis įveikė vieną varžovą pirmajame sezono Didžiojo kirčio turnyre, Saulius Ambrulevičius su Allison Reed užėmė vienuoliktąją vietą Europos dailiojo čiuožimo čempionate.

Sekmadienį LKL kovėsi lygos favoritai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 27, 2020, 10:37 AM

Tuo tarpu krepšininkas Domantas Sabonis surinko antrą trigubą dviženklį NBA Čempionate, o dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė bei burlentininkas Juozas Bernotas iškovojo prizines vietas pasaulio taurės etapuose.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 20 d. Abu klubai, kuriuose žaidžia Lietuvos krepšininkai, nutraukė pergalių serijas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate. „Indiana Pacers“ (Domantas Sabonis) svečiuose pralaimėjo „Utah Jazz“ 88:118, „Memphis Grizzlies“ (Jonas Valančiūnas) namie pralaimėjo „New Orleans Pelicans“ 116:126. „Pacers“ pralaimėjo po penkių iš eilės pergalių, „Grizzlies“ – po septynių iš eilės pergalių.

Sausio 20 d. Ričardas Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate Melburne nugalėjo ispaną Roberto Carballesą Baeną 6:4, 6:2, 6:2 (mačas truko 2 val.).

Sausio 21 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Torūnės „Polski Cukier“ 85:81. „Lietkabelis“ laimėjo 5 iš 12 rungtynių ir grupėje užima šeštąją vietą.

Sausio 22 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo „Monaco“ 80:75. „Top 16“ etape „Rytas“ laimėjo 2 iš 3 rungtynių ir grupėje dalijasi pirmąją vietą. Čempionų lygoje Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo Bonos „Telekom“ 93:68. „Neptūnas“ laimėjo 5 iš 12 rungtynių ir grupėje dalijasi penktąją vietą.

Sausio 22 d. Ričardas Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate pralaimėjo amerikiečiui Samui Querrey 6:7, 6:4, 4:6, 4:6 (mačas truko 2 val. 46 min.). R.Berankis septintą kartą dalyvavo Australijos čempionate. Jis du kartus pateko į trečiąjį ratą (2011 ir 2013 m.) ir antrą kartą iškrito antrajame rate (2015 ir 2020 m.). Australijos čempionatas – vienintelis Didžiojo kirčio turnyras, kuriame R.Berankis yra patekęs į trečiąjį ratą.

Sausio 22 d. Gondumare (Portugalija) stalo teniso olimpinio atrankos turnyro pirmajame rate Lietuvos moterų rinktinė pralaimėjo Korėjai 0:3, Lietuvos vyrų rinktinė – Lenkijai 0:3.

Sausio 23 d. Ričardas Berankis su olandu Sanderiu Arendsu Australijos atvirojo teniso čempionato dvejetų varžybų pirmajame rate pralaimėjo austrui Jurgenui Melzeriui ir prancūzui Edouard‘ui Roger-Vasselinui 2:6, 7:6, 6:7.

Sausio 23-24 d. Pokliukoje (Slovėnija) biatlono pasaulio taurės vyrų asmeninėse lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 33-iąją vietą, Vytautas Strolia – 55-ąją, Tomas Kaukėnas – 105-ąją. Moterų asmeninėse lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 73-iąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 90-ąją. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po šešių etapų V.Strolia užima 50-ąją vietą, K.Dombrovskis – 71-ąją, T.Kaukėnas – 73-iąją. Lietuvos moterys pasaulio taurės taškų neiškovojo.

Sausio 24 d. Lietuvos moterų krepšinio lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Kibirkštis“ namie nugalėjo čempionės vardus ginančias Kauno „Aistes“ 78:54. Turnyre pirmauja „Kibirkštis“ (8 pergalės per 8 rungtynes), „Aistės“ (5/7) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (3/6).

Sausio 24 d. Miltone (Kanada) dviračių treko pasaulio taurės šeštojo etapo komandų sprinto lenktynėse Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė trečiąją vietą. Per pirmuosius penkis pasaulio taurės etapus Lietuvos dviratininkai prizinių vietų nebuvo užėmę.

Sausio 24 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Berlyno ALBA 104:80. „Žalgiris“ per Eurolygos rungtynes 100 ar daugiau taškų pelnė pirmą kartą nuo 2018 m. balandžio. „Žalgiris“ per 21 rungtynes iškovojo 7 pergales ir dalijasi paskutinę vietą su ALBA, Miuncheno „Bayern“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“. Šios komandos nuo aštuntosios vietos atsilieka 3 taškais.

Sausio 24 d. Grace Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybų trumpojoje programoje Aleksandra Golovkina užėmė 26-ąją vietą (teisę atlikti laisvąją programą gavo 24 sportininkės).

Sausio 25 d. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė Lietuvos moterų rankinio lygos lyderis Kauno „Žalgiris“, namie nusileidęs čempionės vardą ginančiai „Garliavai“ 27:37. Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (15 taškų per 9 rungtynes), „Garliava“ (10/8) ir Vilniaus „Eglė“ (9/8).

Sausio 25 d. Majamyje buriavimo pasaulio taurės etape „RS:X“ burlenčių klasės varžybose Juozas Bernotas užėmė trečiąją vietą. „Laser Radial“ klasės varžybose Viktorija Andrulytė užėmė 9-ąją vietą.

Sausio 25 d. Plaukimo turnyre Liuksemburge („LEN Cup“) Giedrius Titenis užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m krūtine.

Sausio 25 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderės Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 80:73 ir nutraukė 6 pralaimėjimų seriją LKL čempionate bei 7 pralaimėjimų seriją skaičiuojant visus turnyrus. Po 20 turų LKL čempionate paskutinę vietą dalijasi po 6 pergales iškovoję „Šiauliai“, „Pieno Žvaigždės“, Kėdainių „Nevėžis“ ir Alytaus „Dzūkija“ (žaidė 19 rungt.).

Sausio 25 d. Pokliukoje biatlono pasaulio taurės mišrioje estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 16-ąją vietą (tarp 26 komandų). Vienetų mišrioje estafetėje Vytautas Strolia ir Natalija Kočergina užėmė 20-ąją vietą (tarp 26 komandų). Pasaulio taurės vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 17-ąją vietą (klasifikuotos 30 šalių), moterų Tautų taurės įskaitoje – 25-ąją vietą (klasifikuota 31 šalis).

Sausio 25 d. Europos dailiojo čiuožimo ledo šokių varžybose Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė 11-ąją vietą. Lietuviai ritminėje programoje užėmė 8-ąją vietą, laisvojoje – 13-ąją. Tai – geriausias jų rezultatas Europos čempionatuose (pernai ši pora užėmė 13-ąją vietą).

Sausio 26 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 71:61. Po 20 turų pirmauja „Žalgiris“ (18 pergalių), „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ (po 13) ir Utenos „Juventus“ (12).

Sausio 26 d. Lietuvos moterų salės riedulio rinktinė Šv.Ivane Zelinoje (Kroatija) Europos čempionato antrosios pakopos turnyre per 6 rungtynes surinko 9 taškus ir užėmė 5-ąją vietą tarp 7 komandų. Lietuvės nugalėjo Turkiją, Velsą ir Kroatiją, bet pralaimėjo Škotijai, Rusijai ir Lenkijai. Dvi pirmąsias vietas užėmė ir kelialapius į aukščiausią pakopą iškovojo Rusija ir Turkija.

Sausio 26 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) pasiekė antrą trigubą dviženklį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate. Jis per rungtynes svečiuose su „Portland Trail Blazers“ pelnė 27 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet „Pacers“ pralaimėjo 129:139. „Pacers“ laimėjo 30 iš 47 rungtynių ir Rytų grupėje užima penktąją vietą. D.Sabonis pelno 18,1 taško, atkovoja 12,8 kamuolio ir atlieka 4,6 rezultatyvaus perdavimo. „Memphis Grizzlies“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, laimėjo 22 iš 46 rungtynių ir Vakarų grupėje užima aštuntąją vietą. J.Valančiūnas pelno 14,8 taško ir atkovoja 10 kamuolių.