Lietuvos sporto savaitė. spaudimas rinktinei, kylantis „Žalgiris“ ir kovos Baltijos lygose

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo Europos čempionato atrankos turnyrą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dar labiau priartėjo prie Eurolygos atkrintamųjų varžybų, pasaulio biatlono čempionato antrąją savaitę geriausią rezultatą tarp lietuvių pasiekė Karolis Dombrovskis, „Kauno“ tinklininkės ir Kauno „Aisčių“ krepšininkės pateko į Baltijos lygų finalo ketvertus, rankininkai baigė Baltijos lygos grupių varžybas, o Šiaulių „GinStrektės“ salės riedulininkės apgynė teisę žaisti antroje pagal pajėgumą Europos turnyrų pakopoje.

Lietuvos rinktinė surengė treniruotę Vilniuje.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Feb 24, 2020, 3:48 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 17 d. Buvęs Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Gintaras Savukynas sudarė sutartį su Zaporižės „Motor“. Sutartis įsigalios 2020 m. vasarą. G.Savukynas nuo 2016 m. treniruoja Ryhimiakio „Cocks“.

Vasario 18 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) pasaulio biatlono čempionate moterų asmeninėse lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 61-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė iki finišo nenušliuožė (finišavo 98 sportininkės, čempione tapo italė Dorothea Wierer).

Vasario 19 d. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubo vyriausiuoju treneriu paskirtas Tomas Gaidamavičius. Dvi savaites vyriausiojo trenerio pareigas ėjęs Jurica Žuža, kuris vasario 5 d. pakeitė atleistą Tomą Rinkevičių, grąžintas į trenerio padėjėjo pareigas.

Vasario 19 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų asmeninėse lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 30-ąją vietą, Vytautas Strolia – 55-ąją, Tomas Kaukėnas – 74-ąją (finišavo 103 sportininkai, čempionu tapo prancūzas Martinas Fourcade‘as).

Vasario 20 d. Atsistatydino Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Romualdas Bakutis, šias pareigas su pertraukomis ėjęs nuo 2008 m. Laikinuoju vadovu paskirtas LDSF viceprezidentas Elijus Čivilis.

Vasario 20 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ 74:60. „Žalgiris“ laimėjo 10 iš 25 rungtynių, užima 12-ąją vietą ir nuo aštuntosios vietos atsilieka vienu tašku. „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 10 pastarųjų rungtynių.

Vasario 20 d. Pasaulio biatlono čempionate vienetų mišrioje estafetėje Natalija Kočergina ir Karolis Dombrovskis užėmė 24-ąją vietą (dalyvavo 30 komandų, čempionais tapo norvegai Marte Olsbu Roiseland ir Johannesas Thingnesas Bo).

Vasario 21 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuriai pirmą kartą vadovavo treneris Darius Maskoliūnas, pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse Monse pralaimėjo Belgijai 65:86. Lietuvos rinktinė pirmą kartą atrankos turnyruose pralaimėjo didesniu nei 20 taškų skirtumu.

Vasario 22 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 24-ąją vietą (dalyvavo 27 komandos, čempionais tapo prancūzai). Moterų estafetėje Lietuvos rinktinė nedalyvavo (čempionėmis tapo norvegės).

Vasario 23 d. Šiauliuose baigėsi salės riedulio moterų Europos Klubų taurės („Trophy“; Europos turnyrų antrosios pakopos) turnyras. Šiaulių „GinStrektė“ užėmė penktąją vietą tarp aštuonių komandų ir išsaugojo teisę žaisti šioje pakopoje. „GinStrektė“ pirmajame etape nugalėjo „Douai“ (Prancūzija) 6:1, bet pralaimėjo Vaterlo „Ducks“ (Belgija) 2:4 ir Prahos „Slavia“ (Čekija) 4:6, antrajame etape (dėl 5-8 vietų) nugalėjo „Lorenzoni“ (Italija) 3:1 ir „Zelina“ (Kroatija) 10:1. Kelialapius į stipriausiąją pakopą iškovojo „Ducks“ ir Vetingeno „Rotweiss“ (Šveicarija).

Vasario 23 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos grupių etapas. Stipresniojoje A grupėje Klaipėdos „Dragūnas“ užėmė ketvirtąją vietą (9 taškai per 10 rungtynių). Silpnesniojoje B grupėje Vilniaus „Šviesa“ užėmė pirmąją vietą (15 taškų), Kauno „Granitas“ – ketvirtąją vietą (10 taškų). „Dragūnas“ ir „Šviesa“ pateko į atkrintamąsias varžybas.

Vasario 23 d. Baltijos moterų tinklinio lygos ketvritfinalio serijoje „Kaunas“ nugalėjo „Jelgava“ 2:1 ir pateko į finalo ketvertą. Čempionės vardą gynusi Alytaus „Prekyba“ ir Jonavos „Aušrinė“ pralaimėjo ketvirtfinalio serijas.

Vasario 23 d. Baltijos moterų krepšinio lygos ketvirtfinalio serijoje Kauno „Aistės“ nugalėjo „Tartu Ülikool“ ir pateko į finalo ketvertą.

Vasario 23 d. Pasibaigus pasaulio čempionatui, biatlono vyrų pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje Vytautas Strolia užima 45-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 70-ąją, Tomas Kaukėnas – 79-ąją. Moterų pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje Natalija Kočergina užima 86-ąją vietą. Vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 16-ąją vietą, moterų – 25-ąją vietą.