Dviratininkas E. Šiškevičius sunkioje trasoje laikėsi 200 kilometrų, bet iki finišo nenuvažiavo

Sekmadienį baigėsi Imoloje (Italija) surengtas 93-iasis pasaulio dviračių plento čempionatas. Paskutinę varžybų dieną vyko 258,2 km (9 ratai; bendras pakilimas – 5000 m) vyrų grupinės lenktynės. Jose dalyvavęs vienintelis Lietuvos atstovas Evaldas Šiškevičius finišo nepasiekė.

J.Alaphilippe'as pabėgo nuo persekiotojų.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

ldsf.lt

Sep 27, 2020, 8:16 PM, atnaujinta Sep 27, 2020, 8:20 PM

Jis su pagrindine grupe pravažiavo 200 km, o pasirodymą baigė po 7 ratų, likus iki finišo 56,6 km.

„Trasa buvo tikrai sunki. Tokios sunkios turbūt nesu važiavęs. Jaučiausi neblogai ir atidaviau visas jėgas. Savo pasirodymą vertinčiau teigiamai. Dabar reikia tikėtis gerų rezultatų ateinančiose varžybose, kurių trasos man bus daug parankesnės“, – sakė 31 metų E. Šiškevičius.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo 28 metų prancūzas Julianas Alaphilippe'as – 6 val. 38 min. 34 sek. (vid. greitis – 38,869 km/h).

2-6 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 24 sek. Sidabro medalį pelnė pasaulio asmeninių lenktynių vicečempionas belgas Woutas van Aertas, o bronzos – šveicaras Marcas Hirschi.

Ketvirtas liko 2014 metų pasaulio čempionas lenkas Michalas Kwiatkowskis, penktas – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas danas Jakobas Fuglsangas, o šeštas – šių metų „Tour de France“ lenktynėse antrą vietą iškovojęs Slovėnijos čempionas Primožas Rogličius.

J.Alaphilippe'as atakavo paskutinėje įkalnėje, iki finišo likus 12 km. Prancūzijos dviratininkas įgijo nedidelę persvarą ir ją išsaugojo iki pat finišo.

29-ą vietą užėmė latvis Tomas Skujinis (+3.40).

Lenktynėse dalyvavo 174 dviratininkų iš 43 šalių. Danijai, Slovėnijai, Italijai, Belgijai, Prancūzijai, Nyderlandams, Kolumbijai, Ispanijai ir Australijai atstovavo po 8 dviratininkus. Finišavo 88 lenktynių dalyviai.

E. Šiškevičius pasaulio čempionate dalyvavo 9-ą kartą (elito grupėje – 4-ą). Evaldas asmeninėse lenktynėse penktadienį užėmė 36-ą vietą.