Dėl koronaviruso be tarptautinių varžybų šiemet likę orientacininkai sezoną užbaigė Kazokiškėse

Baigėsi Lietuvos orientavimosi sporto varžybų sezonas. Paskutinėse šį sezoną – Lietuvos taurės – varžybose startavo net 706 sportininkai. Dėl Lietuvos taurės orientacininkai Kazokiškėse kovojo bėgte ir kalnų dviračiais.

Lietuvos taurės varžybose startavo 706 sportininkai.<br> D.Lazausko/Orienteering.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Oct 20, 2020, 1:45 PM, atnaujinta Oct 20, 2020, 1:49 PM

Moterų varžybų bėgte dalyvėms pirmą varžybų dieną teko įveikti 4,7 km su 18 kontrolinių punktų, antrą dieną – 6,7 km su 18 kontrolinių punktų. Dar vieną užtikrintą pergalę iškovojo Sandra Paužaitė iš Alytaus „Dainavos“ klubo. Abi trasas nugalėtoja įveikė per 1 val. 19 min. 35 sek. ir artimiausias persekiotojas aplenkė beveik 10 min. Antrą vietą užėmė Kristina Trimakė iš „Kopos“ komandos, trečia finišavo Kristina Masevičiūtė iš „Dainavos“.

Iškovota Lietuvos taurė vainikavo įspūdingą S.Paužaitės sezoną. Šiais metais S.Paužaitė laimėjo net tris Lietuvos čempionatus – ilgoje, vidutinėje ir naktinėje trasose, o labai ilgoje trasoje tapo Lietuvos vicečempione.

Vyrų varžybų dalyviai pirmą dieną įveikė 6,2 km su 20 kontrolinių punktų, o antrąją dieną – 8,3 km su 25 kontroliniais punktais. Lietuvos taurę iškovojo Vytautas Beliūnas iš OSK „Šilas“ ekipos. Trasas nugalėtojas įveikė per 1 val. 22 min. 33 sek. Antrą vietą užėmė Mindaugas Nakvosas iš „Sako“ komandos, trečias finišavo Donatas Stulgys iš „Dainavos“.

Dėl Lietuvos taurės orientacininkai dvi dienas varžėsi ir kalnų dviračiais. Moterų varžybose pirmą dieną orientacininkės įveikė 17,5 km su 16 kontrolinių punktų, antrą dieną – 17 km su 17 kontrolinių punktų.

Lietuvos taurę iškovojo Gabrielė Andrašiūnienė iš „S-Sportas“ klubo. Nugalėtoja abi distancijas įveikė per 2 val. 36 sek. Praėjusių metų pasaulio čempionato prizininkė G. Andrašiūnienė šiais metais susižėrė net 5 aukso medalius Lietuvos čempionatuose – sprinto, vidutinėje, ilgoje, bendro starto ir estafečių trasose.

Vyrų varžybose pirmą dieną reikėjo įveikti 19,5 km su 18 kontrolinių punktų, antrą dieną – 20,5 km su 18 kontrolinių punktų. Distanciją greičiausiai per 1 val. 42 min. 58 sek. įveikė ir Lietuvos taurę iškovojo Jonas Maišelis iš „Perkūno“ klubo. Šių metų Lietuvos čempionatuose J. Maišelis laimėjo tris aukso medalius – sprinto, vidutinėje ir bendro starto trasose.

„Mūsų lyderiai šiais metais demonstravo puikią sportinę formą. Gaila, kad jie negalėjo išbandyti jėgų svarbiausiose varžybose – pasaulio ir Europos čempionatuose. Visos tarptautinės orientavimosi sporto varžybos bėgte ir kalnų dviračiais buvo atšauktos dėl koronaviruso pandemijos.

Metų pradžioje spėta surengti pasaulio ir Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatus, kur Lietuvos atstovė Judita Traubaitė iškovojo bronzos medalį pasaulio jaunimo pirmenybėse, o Europos čempionato estafečių varžybose Lietuvos vyrų rinktinė užėmė aukštą 6 vietą, – sakė Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas. – Džiaugiamės, kad nors ir koregavus tvarkaraščius, pavyko surengti visus Lietuvos čempionatus.

Orientacininkai bėgte varžėsi sprinto, vidutinėje, ilgoje, labai ilgoje, naktinėje ir estafečių trasose. Kalnų dviratininkai išsidalijo medalius sprinto, vidutinėje, ilgoje, bendro starto ir estafečių trasose bei Lietuvoje vykusiame Baltijos šalių čempionate, kuriame dalyvavo ir Latvijos, Estijos bei Suomijos sportininkai.“