Pasaulio sporto savaitė: Europos ir Pietų Amerikos futbolo karštinė bei ypatingos N. Džokovičiaus ir B. Krejčikovos pergalės

Futbolininkai sužaidė pirmąsias Europos ir Pietų Amerikos čempionatų rungtynes, serbas Novakas Džokovičius ir čekė Barbora Krejčikova triumfavo Prancūzijos atvirajame teniso čempionate, Japonijos sportininkai iškovojo daugiausiai aukso medalių pasaulio dziudo čempionate, Nyderlandų vyrų ir moterų žolės riedulio rinktinės buvo stipriausios Europos Tautų čempionate, o „Barcelona“ susigrąžino stipriausios Europos rankinio komandos vardą.

N.Džokovičius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynės buvo nutrauktos.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jun 14, 2021, 1:58 PM, atnaujinta Jun 14, 2021, 2:22 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 8 d. Etiopė Letesenbet Gidey pagerino 10000 m bėgimo pasaulio rekordą. Ji Hengele (Nyderlandai) vykusiose lengvosios atletikos varžybose nuotolį nubėgo per 29 min. 1,03 sek. Iki tol rekordas priklausė olandei Sifan Hassan, kuri prieš dvi dienas (birželio 6 d.) kitose Hengele vykusiose varžybose šį nuotolį nubėgo per 29 min. 6,82 sek.

Birželio 9 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl kyšininkavimo ir įtarimų sutartomis rungtynėmis iš Europos turnyrų iki 2028 metų diskvalifikavo buvusį Latvijos čempioną „Ventspils“ klubą. Jo prezidentui Adlanui Šišhanovui iki gyvos galvos uždrausta užsiimti futbolo veikla.

Birželio 10 d. Florencijoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė olandė Sifan Hassan (1500 m), norvegas Jakobas Ingebridtsenas (5000 m; jis taip pat pasiekė Europos rekordą), jamaikietis Omaras McLeodas (110 m su barjerais) ir marokietis Soufiane‘as El Bakkalis (3000 m su kliūtimis).

Birželio 11 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius nugalėjo 13 kartų šio turnyro čempionu tapusį ir titulą gynusį ispaną Rafaelį Nadalį 3:6, 6:3, 7:6, 6:2 (mačas truko 4 val. 13 min.), graikas Stefanos Tsitsipas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3 (mačas truko 3 val. 40 min.). N.Džokovičius į Didžiojo kirčio turnyro finalą pateko 29-ąjį kartą, S.Tsitsipas – pirmąjį.

Birželio 11 d. Prasidėjo 16-osios Europos vyrų futbolo pirmenybės. Romoje atidarymo rungtynėse Italija nugalėjo Turkiją 3:0. Turnyras, kuris dėl pandemijos buvo atkeltas iš 2020 m., vyksta 11 šalių, jame dalyvauja 24 komandos, čempionės vardą gina Portugalija.

Birželio 12 d. Kopenhagoje vykusios Europos futbolo čempionato rungtynės tarp Danijos ir Suomijos buvo nutrauktos pirmojo kėlinio pabaigoje, nes aikštėje širdies smūgis ištiko Danijos rinktinės žaidėją Christianą Erikseną. Jam atgavus sąmonę, rungtynės buvo pratęstos po beveik dviejų valandų. Jas laimėjo Suomija 1:0.

Birželio 12-13 d. Amstelvene (Nyderlandai) vyrų žolės riedulio Europos Tautų čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Vokietiją 2:2 (baudiniai 4:1). Trečiąją vietą užėmė titulą praradusi Belgija. Olandai Tautų čempionato (aštuonių stipriausių žemyno komandų turnyro) nugalėtojais tapo šeštąjį kartą ir pagal titulus atsilieka tik nuo aštuoniskart čempionės Vokietijos. Moterų žolės riedulio Europos Tautų čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Vokietiją 2:0. Bronzos medalius laimėjo Belgija. Olandės čempionėmis tapo trečią kartą iš eilės ir 11-ąjį kartą per turnyro istoriją.

Birželio 12 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale čekė Barbora Krejčikova nugalėjo rusę Anastasiją Pavliučenkovą 6:1, 2:6, 6:4. Abi tenisininkės iki tol nė karto nebuvo patekusios į Didžiojo kirčio turnyrų vienetų varžybų pusfinalį. Tačiau 33-ioji pasaulio vienetų raketė 25 metų B.Krejčikova anksčiau buvo WTA dvejetų reitingo lyderė ir laimėjo penkis Didžiojo kirčio dvejetų titulus. Čempionės vardą gynusi lenkė Iga Swiątek iškrito ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo graikei Mariai Sakkari. Birželio 13 d. B.Krejčikova su kita čeke Katerina Siniakova tapo Prancūzijos čempionato moterų dvejetų varžybų nugalėtojomis.

Birželio 13 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 (mačas truko 4 val. 20 min.). Pirmoji pasaulio raketė 34-erių N.Džokovičius antrąjį kartą tapo Prancūzijos čempionu (pirmąjį – 2016 m.) ir iškovojo 19-ąjį Didžiojo kirčio titulą. Pagal šį skaičių jis atsilieka tik nuo šveicaro Rogerio Federerio ir ispano Rafaelio Nadalio (po 20 titulų).

Birželio 13 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Suisse“ nugalėtoju pirmą kartą tapo ekvadorietis Richardas Carapazas („Ineos“), antrąją vietą užėmė kolumbietis Rigoberto Uranas („EF Education“), trečiąją – danas Jakobas Fuglsangas („Astana“). Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour of Slovenia“ nugalėtoju pirmą kartą tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė nugalėtojo vardą gynęs italas Diego Ulissi („Team Emirates“).

Birželio 13 d. Štutgarto teniso turnyro („ATP 250“) finale kroatas Marinas Čiličius nugalėjo kanadietį Felixą Augerą-Aliassime‘ą 7:6, 6:3. 32-ejų M.Čiličius iškovojo 19-ąjį titulą, bet pirmąjį – nuo 2018 m. vasaros.

Birželio 13 d. Budapešte baigėsi pasaulio dziudo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Japonija (6 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos). Čempionais tapo dešimties šalių sportininkai, bet nė vienos kitos šalies imtynininkai nelaimėjo daugiau negu vieno aukso medalio.

Birželio 13 d. Varnoje baigėsi Europos meninės gimnastikos čempionatas. Daugiakovės nugalėtoja tapo rusė Arina Averina, komandų varžybų – Rusijos komanda. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (9 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos), kurios sportininkės laimėjo 9 iš 12 rungčių varžybas.

Birželio 13 d. Kiolne vyrų rankinio Čempionų lygos finale „Barcelona“ nugalėjo „Aalborg“ 36:23. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas Gonzalo Perezas de Vargasas („Barcelona“). Turnyro rekordininkė „Barcelona“ nugalėtoja tapo dešimtąjį kartą (praėjusį – 2015 m.). „Aalborg“ pirmą kartą žaidė finale.

Birželio 13 d. Brazilijoje prasidėjo Pietų Amerikos futbolo pirmenybės. Jos turėjo vykti Argentinoje ir Kolumbijoje, bet Kolumbija neteko šeimininkės teisių dėl joje kilusių protestų pireš vyriausybę, o Argentina – dėl blogos epideminės padėties. Brazilijos mieste atidarymo rungtynėse čempionės vardą ginanti Brazilija nugalėjo Venesuelą 3:0.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų