Rekordų plaukimo takelyje kritimo metas – amerikietis iškovojo jau trečią medalį Tokijuje

Tokijo olimpiniame baseine šeštadienį krito olimpiniai ir pasaulio rekordai. Vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje sulaukta amerikiečio Caelebo Dresselo ir vengro Kristofo Milako akistatos. Mat abu plaukikai pusfinalyje pagerino olimpinius rekordus.

C. Dresselas čia jau laimėjo trečiąjį aukso medalį.<br> zuma press/Scanpix. com nuotr.

Jul 31, 2021, 9:36 AM

Šį kartą pajėgesnis buvo C.Dresselas, kuris nuotolį įveikė per 49.45 sek. ir pagerino sau nuo 2019-ųjų priklausiusį pasaulio rekordą (49.50).

Du aukso medalius komandinėse rungtyse Rio iškovojęs C. Dresselas čia jau laimėjo trečiąjį aukso medalį. Jis Tokijuje dar tapo čempionu 100 m laisvu stiliumi nuotolyje ir 4x100 m laisvo stiliaus estafetėje.

K.Milakas liko antras su 49.68 sek. rezultatu.

Moterų 800 m laisvu stiliumi rungtyje antrąjį aukso medalį Tokijuje iškovojo amerikietė 24-erių Katie Ledecky: ji finišavo per 8 min. 12,57 sek. ir aplenkė pagaliau savo konkurentę Japonijoje australę dvidešimtmetę Arierne Titmus 1,26 sek. Australė pasiekė savo šalies rekordą. Bronzą laimėjo italė Simona Quadarella, kuri atsiliko nuo laimėtojos 5,78 sek.

K. Ledecky šią rungtį laimėjo trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės ir pasidabino antru aukso medaliu Tokijuje. Čia ji dar laimėjo ir pirmą kartą moterims rengtą 1500 m laisvu stiliumi rungtį.

Pasaulio rekordas krito mišrioje kombinuotoje estafetėje 4x100 m. Ją laimėję britai Kathleen Dawson, Adamas Peaty, Jamesas Guy ir Anna Hopkin finišavo rekordiniu greičiu – 3 min. 37.58 sek.

Olimpinį rekordą pagerino australė Emma McKeown, kuri jau pusfinalyje 50 m laisvuoju stiliumi nuplaukė lygiai per 24 sek.