Europos plaukimo čempionate – Rūtos Meilutytės bronza K. Teterevkova liko ketvirta

Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate – lietuviškas pergalės skonis. Šeštadienį 100 m plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė pasidabino bronzos medaliu.

R.Meilutytė Romoje iškovojo bronzos medalį.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
R.Meilutytė.<br>D.Kibirkščio nuotr.
K.Teterevkova.<br>LPF nuotr.
R.Meilutytė ir K.Teterevkova.<br>LPF nuotr.
K.Teterevkova ir R.Meiltutytė<br>LPF nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2022-08-13 18:58, atnaujinta 2022-08-13 20:52

Kartu su 25-erių kauniete finalinėje kovoje varžėsi ir 20-metė Kotryna Teterevkova, kuri finale liko ketvirta.

R.Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 6,5 sek., tuo metu K.Teterekvova finišavo per 1 min. 6,61 sek.

Auksą finale iškovojo italė Bernedetta Pilato. Ji distanciją įveikė per 1 min. 5,97 sek, sidabras atiteko taip pat Italijos sportininkei Lisai Angiolini (1 min. 6,34 sek.).

Po pirmųjų 50 metrų R.Meilutytė buvo antroje pozicijoje, tačiau jos lietuvei išsaugoti nepavyko. Distancijai artėjant pabaigos link kaunietė varžėsi kartu su K.Teterevkova dėl bronzos medalio. Šioje kovoje triumfavo labiau patyrusi sportininkė.

Finaliniame plaukime iš viso dalyvavo aštuonios geriausią laiką penktadienį vykusiame pusfinalyje pademonstravusios plaukikės

Primename, kad birželį Budapešte vykusiame pasaulio plaukimo čempionate R.Meilutytė 100 m plaukimo krūtine finale iškovojo bronzos medalį, perpus trumpesnėje distancijoje kaunietė tapo pasaulio čempione.

Per savo karjerą R.Meilutytė Europos čempione buvo tapusi du kartus. 2016 metais Londone ji triumfavo būtent 100 m krūtine rungtyje.

Tuo metu K.Teterevkovai apskritai tai buvo tik pirmasis Europos plaukimo čempionato finalas jos karjeroje.

100 m plaukimo krūtine Lietuvos ir Europos rekordas priklauso R.Meilutytei. 2013 metais lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek.

Tiek R.Meilutytė, tiek ir K.Teterevkova tęs toliau tęs savo pasirodymą Europos plaukimo čempionate. K.Teterevkova jau sekmadienį šoks į baseiną 200 m plaukimo krūtine atrankoje.

R.Meilutytė kitą savaitę kovos 50 m plaukimo krūtine kovose.

Primename, kad penktadienį Andrius Šidlauskas iškovojo bronzos medalį 100 m plaukimo krūtine varžybose.