Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Istorija
2014-07-12 12:07

Istorinės prezidentų inauguracijų kalbos: Valdas Adamkus (II)

3

Prisiekiau saugoti Lietuvos žemių vientisumą, būti visiems lygiai teisingas, būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai. Tai tolesnio Lietuvos valstybės stiprinimo priesaika. Dirbsime drauge su Jumis, Seimo nariai. Drauge su visais Lietuvos žmonėmis. 


2014-07-12 12:07

Istorinės prezidentų inauguracijų kalbos: Dalia Grybauskaitė

6

Prisiekiau būti lygiai teisinga visiems. Suprantu tai ir kaip teisingus santykius tarp valdžių - Prezidento, Seimo, Vyriausybės.  Būsiu aktyvi Prezidentė. Išnaudosiu visas Konstitucijos man suteikiamas galias. Piliečių interesus ryžtingai ginsiu ir Prezidento žodžio, ir moralinio autoriteto galia.


2014-07-12 12:06

Istorinės prezidentų inauguracijų kalbos: Valdas Adamkus (I)

Šiandien, priimdamas tautos, Lietuvos žmonių, Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei įstatymų man suteiktus Prezidento įgaliojimus, po savo priesaikos pirmiausia norėčiau tarti padėkos žodį Tautai ir Tėvynei. 


2014-07-12 12:06

Istorinės prezidentų inauguracijų kalbos: Rolandas Paksas

7

Prieš kelias minutes Dievo ir Tautos akivaizdoje priėmiau man suteiktus Lietuvos Respublikos Prezidento įgaliojimus.  Jaučiu didžiulę atsakomybę Tėvynei ir Tautai. Jaučiu pagarbą ir dėkingumą visiems, kurių meile, pareigos suvokimu, auka ir darbu yra gyva Lietuva.


2014-07-12 12:06

Istorinės prezidentų inauguracijų kalbos: A. M. Brazauskas

Šiandien atverčiame dar viena ilgaamžės mūsų valstybės istorijos puslapį. Lietuvių tauta pirmą kartą tiesioginiuose ir demokratiškuose rinkimuose išsirinko Prezidentą. Aš, vykdydamas Lietuvos piliečių valią, prisiimu sunkią atsakomybės naštą - Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas.


2014-07-12 05:00

Miesto pakraštyje – įdomus atradimas

Prie Marvelės gyvenvietės atrastas iki šiol nežinomas piliakalnis. Čia aptikta molio tinko, kurį senovės baltai naudojo įtvirtinimų statyboje. Spėjama, kad piliakalnio amžius gali siekti net tūkstantį metų. Ilgus šimtmečius Kauno pašonėje stūksojusį protėvių gynybinį įtvirtinimą pirmasis pastebėjo Kauno marių regioninio parko biologas, vyriausiasis specialistas Giedrius Vaivilavičius. Apžiūrint Kamšos draustinį gamtos puoselėtojo akis užkliuvo už taisyklingos formos pylimo.


2014-07-11 09:23

JAV prezidento F. D. Roosevelto trūkumas – noras patikti visiems

F.Roosevelto bendravimo žavesys traukė moteris. Daugelis pastebėjo, kad FDR turėjo daug draugių moterų ir mėgo flirtuoti. Vėliau tyrinėtojai, remdamiesi patvirtintais dokumentais, atskleidė, jog kai kurie šių santykių buvo kartu ir lytiniai, nesantuokiniai (kaip antai su Baltųjų rūmų padėjėjomis Lucy Mercer ir Missy LeHand), nors, skirtingai nei Johnas Kennedy, F.Rooseveltas tokių ryšių turėjo mažiau ir juos išsaugodavo ilgiau (dešimt, dvidešimt metų su kiekviena minėtąja moterimi).


2014-07-10 13:56

Tautų tėvai – iškrypėliškų aistrų ir didybės manijos vergai

3

Tie, kuriems teko gyventi sovietų epochoje, turėtų prisiminti ir jai būdingą asmenybės kultą: stūksančius „didžiųjų vadų“ paminklus, per raudonąsias demonstracijas nešamus jų portretus, „idėjiškai teisingus“ literatūros kūrinius bei kino juostas, kuriuose suderinus su partine linija „tinkamai nušviečiamas“ pavyzdingų komunistų gyvenimo kelias.


2014-07-10 10:20

Kaune – unikalus viduramžių epochos radinys

3

Kauno bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios komplekse specialistai aptiko unikalų radinį - XV amžių menantį grindų fragmentą. Jį archeologai vertina kaip vieną seniausių Lietuvoje aptiktų išlikusių grindų fragmentų.


2014-07-08 14:37

Sovietų šnipai buvo beviltiški girtuokliai ir ilgaliežuviai

Sovietų šnipai buvo beviltiški girtuokliai. Tokią informaciją atskleidė pirmąsyk paviešinti buvę slapti KGB archyvai, kuriuos į Vakarus išsivežė sovietų agentas Vasilijus Mitrochinas. Sovietų saugumo operacijas Vakaruose, ypač Jungtinėje Karalystėje, praėjusio amžiaus šeštajame ir septintajame dešimtmečiais nuolat lydėjo sėkmė, remdamasis britų žiniasklaida rašo „Lietuvos rytas“.


2014-07-08 11:46

Biržuose atidengtas paminklas Salaspilio mūšiui atminti

6

Biržuose Valstybės dieną atidengtas Salaspilio mūšį įamžinantis paminklas. Iškilmingą paminklo atidengimą lydėjo teatralizuota istorinė improvizacija ir senovinės patrankos šūviai.


2014-07-07 20:25

Patriotiškai nusiteikę baltarusiai odą margina Vyčio ženklu

9

1991 m. Baltarusija, paskelbusi savo nepriklausomybę, nacionaliniu herbu pasirinko šarvuotą raitelį su kalaviju ir skydų – mums gerai žinomą kaip Vytį. Tiesa, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menantis simbolis Baltarusijoje neužsibuvo ilgai – jau 1995 m. jį uždraudė Aliaksandras Lukašenka.


2014-07-07 07:07

„Vilniaus brigada“ nepaklusniuosius baudė pasiutusiai žiauriai

12| 

Ar praeityje garsios nusikaltėlių grupuotės „Vilniaus brigada“ vieno pagrindinių vadeivų Igorio Tiomkino-Timocha nužudymas kaip nors susijęs su jo praeitimi ir darbais „Vilniaus brigadoje“? Kol kas galima tik spėlioti. Šiaip ar taip, tokio įžūlaus nusikaltimo Vilniuje nebuvo jau seniai. O „Vilniaus brigados“ klestėjimo laikais dar įžūlesnės ir žiauresnės žmogžudystės buvo kone kasdienybė.


2014-07-06 15:12

E.Aleksandravičius: „Lietuviams labiau rūpi nauda, o ne grožis“

2

„Jei kokie piktavaliai, vedami paranojos, teigtų, kad istorikas Edvardas Gudavičius sukūrė liepos 6-osios šventę, aš atsakyčiau: „Na, ir kas“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo 56 metų istorikas Egidijus Aleksandravičius. E.Aleksandravičius nemato ryškių įrodymų, susijusių su valstybingumu ikimindauginėje Lietuvoje, todėl lietuvių pastangas puoselėti savo valstybės atmintį nuo XIII a. ir liepos 6-ąją švęsti Mindaugo karūnavimo ir Lietuvos valstybės dieną laiko žaviu ir kilniu dalyku. „Duok Dieve, šiai šventei daugiau kultūros ir mažiau politikos, susijusios su dabartinių valdovų manipuliacijomis“, – sakė E.Aleksandravičius.


2014-07-04 11:27

Vokiečių karys Rytų fronte: kai nepavykęs puolimas virto košmaru

3

1941 m. H. B. Christiansenas, vos septyniolikos metų vaikinas, stojo tarnauti į kariuomenę ir pateko į dalinius, kodiniu pavadinimu „Brandenburgas”. Tai buvo elitinės Vokietijos specialiosios pajėgos, vykdžiusios įvairiausias operacijas visuose frontuose.


Populiariausi per 24 val.