Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-22 09:37

Lietuvai koją kiš lėtėsianti Rusijos ekonomika

7

Su krize Ukrainoje susijusi geopolitinė įtampa turės reikšmingos įtakos Pabaltijo šalių ekonomikų augimui. Maža to, tolesnis įtampos eskalavimas gali pakenkti ir visuotiniam investuotojų požiūriui į Baltijos valstybes.


2014-08-21 13:08

R. Vilpišauskas: „Sutartą dujų kainą vertinti dar anksti“

6

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad Lietuvos pasirašyta sutartis su Norvegijos įmone „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo mažina Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos ir sudaro galimybės derėtis dėl geresnių kainų iš bendrovės „Gazprom“, tačiau sutartą kainą vertinti kol kas anksti.


2014-08-21 10:15

Rusija prieš ES: kuriai sunkiau kariauti ekonominį karą

15

ES ir Rusijos ekonomikos šiuo metu primena du chroniškai sergančius ligonius, kurie dėl principinio nesutarimo Ukrainos atžvilgiu nusprendė prispjaudyti vienas kitam į sriubą. Negana to, kai kurie ekonomistai nerimauja, kad ES paskirti vaistai gali būti netinkami, o Rusiją ėmė kamuoti pirmieji pingančios naftos uždegimo simptomai.


2014-08-19 17:56

Nerandate tinkamo darbuotojo? Tai išsinuomokite

20

Lietuvoje darbuotojų nuoma dar apipinta mitais ir daug kam yra panaši į žmonių pardavinėjimą. Bet naujovėms imliame Kaune verslininkai ir darbuotojai vis dažniau renkasi šią laikinojo darbo formą ir kūrybiškai pasinaudoja jos galimybėmis. Nuolatinio darbo neradę ar negalintys dirbti visu etatu gyventojai vis dažniau kreipiasi į laikinojo įdarbinimo, dar žinomas kaip darbuotojų nuomos, agentūras.


2014-08-18 19:11

Gamybos sektoriaus žingsniai - jau lėtesni

2

Praėjusią savaitę paskelbtos naujienos ypač nuvylė laukiančius spartaus euro zonos atsigavimo. Skirtingų šalių BVP augimo rezultatai, Vokietijos užsakymų bei verslo lūkesčių duomenys signalizuoja apie ekonomikos tempų lėtėjimą.


2014-08-18 13:38

Skolų naštą tempia ir statybininkai, ir gamintojai

1

Įmonių pradelstų skolų portfelis liepos mėnesį sumažėjo 7 mln. litų ir laikotarpio pabaigoje sudarė 5,1 mlrd. litų, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys. Verslo skolų suma nežymiai sumenko finansų įstaigoms, telekomunikacijų, komunalinių paslaugų, taip pat ir kitoms bendrovėms. Joms skolingos nekilnojamojo turto, statybos, prekybos ir kitų sričių įmonės.


2014-08-16 11:46

Lietuvai laikas pasimokyti iš Graikijos klaidų

2

Dujų ir elektros energijos rinkų liberalizavimas, kurį skatina ir įvairiais privalomojo pobūdžio teisės aktais reguliuoja Europos Sąjunga (ES), neretai sukelia teisinius ginčus tarp nacionalinių teisės aktų leidėjų bei privačių ūkio subjektų.


2014-08-15 15:00

Griebtis sankcijų V. Putinui patarė surusėjęs vokietis

166|4

Vieną dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarinėjo su vokiečiu Stefanu Dürru, ar nevertėtų imtis atsakomųjų veiksmų. Užsieniečiui pritarus, kitą dieną Kremlius jau paskelbė embargą vakarietiškiems maisto produktams. S.Dürras yra vienas iš svarbiausių Rusijos žemės ūkio veikėjų. Jam priklausanti bendrovė yra trečia didžiausia šios valstybės pieno tiekėja. Dar Michailo Gorbačiovo laikais į Rusiją atvykęs vokietis patarinėjo šios šalies valdžiai sprendžiant žemės ūkio reformos klausimus. Vėliau jis pats ėmėsi verslo, tapo pirmuoju vokiečiu, kuriam rusai suteikė Piotro Stolypino vardo nacionalinę premiją, skiriamą už nuopelnus žemės ūkiui.


2014-08-14 12:56

Europos ūkis atsparus Rusijos sankcijoms

11

Prekybos srityje išsirutuliojęs ekonominis karas nenaudingas nei Rusijai, nei Europos Sąjungai, o padėtis nėra stabili. Būtent todėl „Danske Bank“ prognozuoja, jog ES sankcijas turėtų atšaukti per keletą mėnesių, atitinkamai Rusija tokiu atveju atšauktų savąsias. Tačiau krizei užsitęsus ar konfliktui dar labiau paaštrėjus, rimtos ekonominės pasekmės priverstų koreguoti bazinius scenarijus.


2014-08-14 12:36

Ekonomistai apie sankcijas: „Valstybė neturi kištis į verslą“

34|2

Žemės ūkio ministerija teigia parengusi planą, kaip padėti nuo Rusijos sankcijų nukentėjusioms įmonėms. Kalbama apie tam tikras lengvatas žemdirbiams bei gamintojams, o supirktą vietos produkciją siūloma siųsti į Ukrainą. Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ su žurnaliste Daiva Žeimyte kalbėjo ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Rūta Vainienė.


Populiariausi per 24 val.