Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-07-31 16:40

Lenkų pyktis auga – jį kursto praraja tarp turto ir skurdo

22

Dailius marškinius vilkintis 35 metų investicijų direktorius Marekas Bogackis mano, kad prieš 26 metus išsivadavusioje iš komunistinio režimo Lenkijoje vargu ar kada nors buvo geresnis, nei dabar. Valgydamas priešpiečius vienoje prancūzų kepyklėlėje Varšuvoje jis vardijo vietas, kuriose yra atostogavęs – nuo Niujorko iki Tailando ir Paryžiaus. Tačiau už dviejų valandų kelio į pietus esančiame Pionkų miestelyje Michalas Nowocienis gyvena visiškai kitokiomis sąlygomis.


2015-07-31 10:44

Rusija kasė duobę kitiems, bet pati įkrito

23

Maždaug po savaitės – embargo metinės. Ar Rusija, užkirtusi kelią „kapitalistinių“ maisto produktų importui, dabar vaikšto iškelta galva? Anaiptol. Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, ekonominis embargas didžiausios neigiamos įtakos turėjo pačiai Rusijai, kur sumažėjo maisto produktų asortimentas ir pakilo maisto kainos.


2015-07-30 13:43

Lietuva išvengė recesijos

16

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį augo tiek pat, kiek ir pirmąjį – 1,3 proc., palyginti su praėjusių metų atitinkamų laikotarpiu. Tuo tarpu palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu, augimas siekė 0,6 proc. Tai reiškia, kad Lietuva išvengė vadinamosios techninės recesijos, kuomet ekonomika traukiasi du ketvirčius iš eilės.


2015-07-30 10:39

Spartesnės BVP plėtros ilgai laukti nereikės

Išankstinio Statistikos departamento vertinimo duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį BVP palyginamosiomis kainomis buvo 1,3 proc. didesnis nei prieš metus. Rezultatas nėra užburiantis, tai net mažas žingsnelis atgal, palyginti su pirmojo ketvirčio tendencijomis.


2015-07-28 13:43

Iš Rytų nutįsęs įtampos šešėlis vidaus paklausos nepakirto

2

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (palyginamosiomis kainomis) birželį, palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, išaugo 7,5 proc. Itin sparčiai augo mažmeninės prekybos ne maisto prekėmis apyvartos. Jos per metus šoktelėjo 8 proc. Intensyvi buvo ir prekyba degalais.


2015-07-28 10:02

3,5 milijono gyventojų: verta stengtis?

23

Prieš mėnesį politinių partijų lyderiai pasirašė nacionalinį susitarimą, kuriuo bus bandoma pasiekti ambicingą tikslą – vykdant efektyvią demografinę politiką pasiekti, kad 2025 metais Lietuvoje gyventų 3,5 milijono gyventojų. Nesunku parodyti, kad šio tikslo vadinimas „ambicingu“ yra didelis eufemizmas. Tačiau lygiai taip pat nesunkiai jau šiandien galima įvardinti, kokia turi būti ta „efektyvi demografinė politika“, kuri leistų išspręsti bent dalį Lietuvos ateities problemų.


2015-07-28 09:38

V.Putinas „problemų turintiems lietuviams“ siūlo vykti į Rusiją

1354|2

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Kaliningrado srityje, Svetlogorske, susitikęs su jaunimo festivalio „KVN 2015“ organizatoriais bei dalyviais, prakalbo apie tai, kad iš Lietuvos bėgte bėga žmonės. Bėga, nes jiems ten bloga gyventi. Tad naudodamasis proga V.Putinas pakvietė Lietuvos žmones tiesiog imti ir apsigyventi Rusijoje.


2015-07-27 15:31

Laukiama stipraus JAV ekonomikos augimo

15

Investuotojų akys šią savaitę kryps į JAV, kur savaitė bus ganėtinai įdomi. Ketvirtadienį laukiama išankstinio JAV bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklio duomenų, kurie, manoma, bus pakankamai stiprūs.


2015-07-26 10:12

Rusijos ekonomika kapanosis dugne tol, kol ją murdys korupcija

239

Rusijos bankas „Sberbank“ paskelbė apžvalgą, kurią ekonomistai netruko sumalti į miltus. Anot banko, Rusijos ekonomika skrydžiui iš dugno sparnelius išskleis nebent po poros metų. „Sberbank“ teigimu, neverta tikėtis, kad 2016-aisiais vidutinės naftos kainos pasistiebs nors tiek, kad pasiektų 65 JAV dolerius. Manoma, kad joms įtakos turi ir lėtėjanti Kinijos ekonomika, ir auganti Irano naftos pasiūla. Todėl kitąmet vidutinė didelio sieringumo „Urals“ naftos kaina gali suktis vos apie 55 JAV dolerius už barelį. O ir vėliau, 2017-2018 metais, naftos kainos nė nebandys kopti į viršukalnę, nors to ir labai norėtųsi politikams bei naftininkams.


2015-07-23 16:10

Kainos po euro įvedimo, arba Kodėl skiriasi statistika

83|2

Viena iš pagrindinių baimių, susijusi su euro įvedimu, buvo nepagrįstas kainų augimas. Kokias išvadas galime daryti, kai jau pusmetį kainas skaičiuojame eurais? Statistikos departamento duomenimis, birželio mėnesį paslaugos Lietuvoje buvo 2,7 proc. brangesnės nei prieš metus, o prekės per metus atpigo 1,7 procento.


Populiariausi per 24 val.