Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-08-27 11:05

Turizmo verslui sukti į Vakarus ar vis dar žvelgti į Rytus?

3

Visiškai persiorientuoti į Vakarus, ar, vertinant įdirbį bei gebėjimą suprasti kaimynų mentalitetą, dar skirti resursų ir Rytų kryptimi? Tokius klausimus, analizuodami ne tik ekonominius bei finansinius rodiklius, bet ir nuotaikas kaimyninėse šalyse, kelia daugelio verslų atstovai. Turizmo sektorius – ne išimtis.


2015-08-27 10:36

Ką turime daryti, kad neliktume tarptautinės arenos užribyje?

Laikant pirštą ant eksporto rodiklių pulso, vis daugiau nerimo kelia šio Lietuvos ekonomikos variklio techninė būklė ir atsparumas. Iššūkių išorinėje aplinkoje kaip niekad daug, o jų priežastingumo ryšius tampa vis sudėtingiau nustatyti.


2015-08-26 11:08

Kylančios rinkos krenta – kaip tai paveiks Lietuvą?

3

Tiesioginis poveikis Lietuvai dėl Kinijos ir kitų kylančių rinkų akcijų smukimo nebus didelis – Lietuvos eksportas į Indijos, Kinijos ir visų Pietryčių Azijos šalis kartu sudėjus sudaro mažiau nei 1 proc. Lietuvos eksporto. Daugiau problemų kels dar labiau susitraukusi Rusijos ir kitų NVS šalių perkamoji galia, tačiau situaciją gelbės atpigusi nafta.


2015-08-25 15:16

Imatės naujo darbo? Nepulkite iš karto ieškoti ir naujų draugų

2

Įsidarbinote naujame darbe? Ir, bandydami pritapti naujoje darbo vietoje ir naujame kolektyve, nejučiomis šliejamės prie vieno iš naujų kolegų? Specialistai netrunka nuo tokio žingsnio atgrasyti. Esą, norint sėkmingai dirbti naujojoje darbovietėje, negalima ieškoti draugų. Ypač pirmaisiais mėnesiais.


2015-08-25 14:41

Lizingo banga kyla: vieni graibsto mašinas, kiti – traktorius

3

Verslininkai sujudo. Vieni suskato dairytis naujos įrangos, kiti tiesia ranką į naujus lengvuosius automobilius, treti – sunkvežimius. Pastarųjų pardavimas per pusmetį paaugo ne viena dešimtimi procentų. Maža to, grūdai gausiai byra į ūkininkų aruodus, ir didesnės pajamos juos jau gundo dairytis naujos žemės ūkio technikos. O ir naudotų automobilių pardavimų krytį, prognozuojama, pakeis augimas.


2015-08-25 13:27

„Juodasis pirmadienis“ – vakar. O kaip atrodo diena po griūties?

4

Finansų rinkos mėgsta stebinti ir tikrai nepasižymi pastovumu. Jose vykstančius procesus neretai esame linkę apibūdinti įvairiomis frazėmis, ir kaskart jas vis tenka traukti iš kišenės vėl ir vėl. Dabartinę rinkų korekciją galime vadinti amerikietiškais kalneliais, galime įvardyti kaip audrą stiklinėje, galime sugalvoti dar kokią nors skambią frazę, tačiau bene tiksliausia būtų pasakyti – dabar rinkose viskas blogai.


2015-08-25 11:26

Ar šįkart ES paramos lėšas investuosime atsakingai?

1

Lietuvos įmonės vis rasdavo priežasčių atidėti investicijas – iš pradžių nerimas dėl euro zonos ateities, vėliau dėl Rusijos krizės įtakos Lietuvai, dabar – naujų ES pinigų laukimas. Po 2020 metų finansinių injekcijų iš Europos Lietuvai turėtų gerokai sumažėti, todėl dabar gaunamas lėšas reikia naudoti labai atsakingai.


2015-08-25 11:12

Alga po truputį didėja? Anaiptol ne visiems – bedarbių dar jūra

Atlyginimų augimas antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, paspartėjo iki 4,6 procentų. Privačiame sektoriuje augimas siekė dar daugiau ‒ 5,4 procento. Tikėtina, kad ateityje, kai vis labiau stigs kvalifikuotų darbuotojų, atlyginimai tik dar sparčiau augs. Tai turės teigiamos įtakos vartojimui ir biudžeto pajamų surinkimui.


2015-08-24 15:56

Per rinkas nusirito nuosmukio banga

Praėjusią savaitę per besivystančių ekonomikų rinkas nusirito nuosmukio banga. Krito tiek pagrindiniai akcijų indeksai, tiek ir valiutų kursai. Didžiausią griūtį patyrė „pažeidžiamasis penketukas“ – Brazilija, Pietų Afrikos Respublika, Indija, Turkija ir Indonezija – ekonomikos, kuriose pastaruoju metu buvo išryškėję didžiausi makroekonominiai disbalansai.


2015-08-24 14:35

Pasaulio ekonomika – rugiuose prie bedugnės

21

Aplinkybės spartesniam pasaulio ekonomikos augimui – palankios. Nafta ir kitos žaliavos išlieka pigios, augimo nebeslopina biudžeto deficito mažinimo kančios, mažėja nedarbas, didėja atlyginimai, gerėja gyventojų ir įmonių lūkesčiai. Kitais metais spartesnis augimas prognozuojamas beveik visoms išsivysčiusioms pasaulio ekonomikoms. Tačiau tuo pačiu metu išryškėja vis labiau apčiuopiama rizika, kad priešakyje gali laukti dar viena pasaulinė krizė.


Populiariausi per 24 val.