Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-30 16:38

Euro zonos infliacija lėtėja

3

Šią savaitę bus paskelbta euro zonos kovo mėnesio infliacija. „Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad defliacijos tempai kovą šiek tiek sumažėjo – nuo -0,3 proc. vasarį iki -0,1 proc. kovą.


2015-03-30 13:13

Eksportas blėsta, o vartotojų lūkesčiai – ant bangos

1

Traukiantis eksportui ir silpstant pramonės augimui, namų ūkių vartojimas tampa vis svarbesniu ekonomikos augimo veiksniu. Iki aukščiausio lygio nuo 2007 metų pabaigos išaugęs vartotojų pasitikėjimas leidžia tikėtis, kad neigiamą mažėjančio eksporto į NVS rinkas poveikį bent iš dalies atsvers augantis vartojimas. Kita vertus, panašu, kad šiemet gyventojai bus linkę daugiau taupyti.


2015-03-30 10:22

Šiemet gyventojų vartojimo apetitas bus mažesnis

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (palyginamosiomis kainomis) vasario mėn. palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus išaugo 4,3 proc. Palyginti su sausio mėn. (panaikinus darbo dienų ir sezono įtaką) mažmeninės prekybos apyvarta padidėjo 1 proc.


2015-03-30 10:18

Kodėl į įmonių valdybas bijoma įsileisti nepriklausomus narius?

1

Ūkio ministerijoje derinama nauja kandidatų į valstybės ir savivaldybės įmonių valdybas parinkimo tvarka, pagal kurią bent trečdalį narių didžiųjų valstybės įmonių valdybose privalėtų sudaryti nepriklausomi atstovai. Taip siekiama užtikrinti skaidrią šių įmonių veiklą, užkirsti kelią interesų konfliktams ar galimam vadovų piktnaudžiavimui.


2015-03-27 15:38

A. Avulis patarė, kaip „papirkti“ darbdavį

37

Dažnai jaunuoliai susimąsto, kas geriau: karjera ar nuosavas verslas? Ypač, kai vis dažniau girdime apie sėkmingus lietuviškus startuolius. Bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pastebi, kad kai vieni mato tik problemas, kiti už kiekvienos problemos įžvelgia galimybes.


2015-03-26 14:26

Vilniaus registracijos į darželius sistema IT eksperto akimis

5

Vilniaus savivaldybės tinklapyje skelbiama, jog „Vienos geriausios IT kompanijų, tarp kurių ir IBM, „DPA“ ir „BAIP“ šiuo metu dirba, kad garantuotų tuos duomenų apdorojimo greičius, kuriuos buvo įsipareigoję užtikrinti“.


2015-03-26 13:12

Kur link FED veda rinkas?

Tampa gana įprasta, kad rinkose diriguoja centriniai bankai. Kai Europos centrinis bankas (ECB) prakalbo apie obligacijų supirkimo programą, visas finansinis pasaulis pasiraitojęs rankoves kibo į darbą, kad tam pasiruoštų. Dabar visos akys nukreiptos į Federalinę rezervų sistemą (FED) ir kruopščiai matuojamas jos kantrybės lygis. Paskutinis FED posėdis nustebino, rinkų dalyviai po gana ilgo tikrumo laikotarpio susimąstė. Ką naujoji FED retorika reiškia pasaulio ekonomikos augimui bei visiems investuotojams, ypač dabartinės ekspansinės ECB politikos kontekste?


2015-03-25 16:59

G. Sorosas: „V. Putinas rado visraktį savo įtakai primesti“

22

Pasak George`o Soroso, Kijevas pralaimi Maskvai, nes negauna reikiamos paramos, rašo Italijos laikraštyje „La Repubblica“ Federico Fubini. Amerikiečių investuotojas ir filantropas G.Sorosas laiko „Nacionalinio fronto“ proveržio nebuvimą regioniniuose rinkimuose Prancūzijoje „gera naujiena“. Jo nuomone, daugiau teigiamų momentų Europoje nėra.


2015-03-25 13:01

Iškėlė dar vieną reikalavimą Graikijai

Europos centrinis bankas (ECB) nurodė didžiausiems Graikijos bankams atsisakyti naujų investicijų į šalies valstybines obligacijas, informuoja „MarketWatch“ remdamasi gerai informuotais šaltiniais.


2015-03-25 12:09

Valstybės informaciniai ištekliai: pajudės stovintis traukinys?

Sunku būtų rasti Lietuvoje žmogų, kuris nebūtų girdėjęs pagyrų mūsų interneto greičiui, mobilaus ryšio vartotojų skaičiui ar piliečių aktyvumui socialiniuose tinkluose. Taip pat nieko nebestebina, kad verslo įmonės vis aktyviau perkelia savo klientų aptarnavimą, tarpusavio bendradarbiavimą į internetą. Tačiau dažnai nutylima kita pusė – kaip mes išnaudojame turimą infrastruktūrą ir technologinį potencialą.


Populiariausi per 24 val.