Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-10-30 11:26

G. Nausėda: „Laukia turbulencija, o ne laisvasis kritimas“

1

Koks dar laisvasis kritimas, suglumtų tūlas pilietis, išvydęs šiandien Statistikos departamento paskelbtą trečiojo ketvirčio Lietuvos BVP augimo rodiklį – 2,6 proc., palyginti su tuo pačiu 2013 m. ketvirčiu. Tai vis dar yra vienas iš sparčiausių plėtros tempų visoje Europos Sąjungoje. Vis dėlto realioji ekonomika gyvena panašia nuotaika kaip lėktuvo keleivis, į


2014-10-27 17:09

Euro zonos bankų būklė geresnė nei tikėtasi

1

Sekmadienį paskelbta, kad 25 euro zonos bankams pritrūktų kapitalo, jei išsipildytų streso testuose įvardijamos prielaidos. Daugiausia sunkumų kiltų Italijos, Ispanijos, Graikijos ir Kipro bankams. Nors toks rezultatas atrodytų prastas, iš tiesų padėtis yra palyginti nebloga.


2014-10-27 09:43

ECB: stresų testų rezultatai padidins pasitikėjimą bankais

Europos centrinio banko (ECB) pareigūnai įsitikinę, kad atliktas auditas „padidins visuomenės pasitikėjimą bankininkystės sektoriumi“. Tokią nuomonę spaudos konferencijoje išsakė banko viceprezidentas Vitoras Konstancijus (Vitor Constancio). Apie tai praneša naujienų portalas „EUbusiness“. „(Auditas) turėtų palengvinti Europai lėšų skolinimąsi ir paspartinti ekonomikos augimą“.


2014-10-25 15:58

G. Sorosas: „Prabusk, Europa – Putino Rusija pranašesnė“

240

„Rusija metė iššūkį pačiam Europos egzistavimui. Nei Europos lyderiai, nei patys europiečiai pilnai nesuvokia šio iššūkio ir nežino, kaip su juo geriau susidoroti , - rašo JAV finansininkas ir mecenatas George'as Sorosas leidinyje „The New York Review of Books“ . – Aš tai aiškinu tuo, kad ES apskritai ir euro zona konkrečiai išsimušė iš kelio po 2008 metų finansų krizės“.


2014-10-24 13:33

ES augimą stumtų investicijos

3

Ekonominę stagnaciją išgyvenančiai ES būtinos investicijos, kurios skatintų Bendrijos konkurencingumą globaliose rinkose ir kurtų naujas darbo vietas. Todėl ypatingo dėmesio reikia pramonės modernizavimui ir strateginių projektų energetikos srityje, kurie mažintų gamybos sąnaudas, įgyvendinimui.


2014-10-24 13:23

Biudžetą rikiavusiai Vyriausybei - kaltinimai pažeidus įstatymą

10

Vyriausybė, šiemet suplanavusi daugiau kaip 1 mlrd. litų didesnes išlaidas nei 2013 metais, tačiau nesugebėjusi sumažinti fiskalinio deficito, galėjo pažeisti Fiskalinės drausmės įstatymą, teigia Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.


2014-10-23 17:30

Iš turistų pavogti pinigai atsidūrė laiptų fabrike?

15|4|

Kai nemokios „Go Planet Travel“ turizmo bendrovės klientai buvo įkalinti oro uostuose, o kiti viešbučiuose buvo laikomi įkaitais, nes dėl bendrovės skolų jiems nebuvo atiduodami pasai, keli įmonės investuotojais prisistatantys asmenys ramia sąžine dalinosi jų pinigus. Taip tvirtino su šia kompanija dirbusios įmonės „Grand Cru Airlines“ vadovas Valdas Barakauskas.


2014-10-23 10:57

Nejaugi didesni atlyginimai stabdys įmonių plėtrą?

39|2

Minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas trikdo dalies Lietuvos įmonių veiklą ir gali atsisukti prieš pačius darbuotojus. Tą rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atlikta įmonių apklausa. Iš 181 apklaustos įmonės, kas trečia teigė, kad 2012–2013 MMA didinimas jų veiklą paveikė neigiamai.


2014-10-22 18:44

Rusijos sankcijos Lietuvai: baisoka buvo tik iš pradžių

46

Rusijos paskelbtos ekonominės sankcijos Lietuvos pramonei smūgio nesudavė. Po mėnesio pertraukos apdirbamoji gamyba rugsėjo mėnesį vėl grįžo į spartaus augimo kelią. Paspartėjusį lietuviškos kilmės prekių eksporto augimą rodo ne tik pramonės, bet ir rekordus mušantys transporto įmonių duomenys.


2014-10-21 11:35

Mokslininkas apie eurą: „Gerų dalykų daugiau nei blogų“

1

Ir įmonių vadovai, ir ekonomikos ekspertai sutaria, kad psichologiškai ir verslininkai, ir dauguma Lietuvos žmonių jau pasiruošę eurui – išlaidas ir pajamas, atlyginimus skaičiuoja eurais. Dėl to, pasikeitus valiutai, gyvenimas netrukus turėtų grįžti į įprastas vėžes. Tačiau yra ir grėsmių, kad Lietuva praras patrauklumą konkurencinėje erdvėje.


Populiariausi per 24 val.