Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-01 17:18

Finansų rinkos laukia ECB prezidento M. Draghi kalbos

Europos finansininkai laukia svarbiausio savaitės įvykio, - ketvirtadienį, rugsėjo 4-ąją vyks Europos Centrinio Banko (ECB) susirinkimas. Laukiama ypatingai pesimistinės Mario Draghi kalbos: ECB prezidentas turėtų būti ypač nusivylęs infliacijos rodikliais.


2014-09-01 15:52

Lietuvos BVP į priekį stumtelės šešėlis ir pornografija?

24

Netrukus paaiškės, kad šių metų Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) sieks ne 126 milijardus, kaip dabar prognozuoja Finansų ministerija, o, greičiausiai, apie 130 milijardų litų. Ne, rudenį nesulauksime milžiniškų tiesioginių užsienio investicijų, nepagaminsime daug daugiau pramonės produkcijos, nepradėsime išgauti ir eksportuoti skalūnų dujas. Šį Lietuvos, kaip ir, beje, beveik visų kitų ES valstybių BVP šuolį lems jo skaičiavimo metodologijos pokyčiai.


2014-09-01 13:12

Rusijos sankcijos turto areštų statistikos dar nepaveikė

Maisto produktų bei transporto sektoriuose, į kuriuos buvo nutaikytas Rusijos įvestas embargas, turto areštų skaičius kol kas lieka panašus kaip ir pernai. Tačiau tarp didžiausių įmonių, kurių turtas yra areštuotas, atsidūrė tos, kurios dirba su nekilnojamuoju turtu. O juk būtent dabar fiksuojamas šios rinkos pakilimas.


2014-09-01 13:04

Mėgstamo darbo paieška – puiki investicija į kokybišką ateitį

2|3

Vienas svarbiausių dalykų renkantis darbą yra atlyginimo dydis. Tik pradėjus dirbti susipažįstama su vidiniu įmonės gyvenimu, darbo privalumais ir trūkumais. Kas svarbiau: pasitenkinimas darbu ar užmokestis mėnesio pabaigoje? Tai vienas aktualiausių klausimų šiandienos darbo aplinkoje.


2014-08-28 09:19

Vakarienė - prie televizoriaus ar interneto?

8

Anot pasaulinės tyrimų bendrovės TNS, suaugusieji visame pasaulyje lieka ištikimi televizijai, keičiasi tik jos vartojimo įpročiai. Tai patvirtina trys ketvirtadaliai interneto vartotojų (75 proc.), kurie atsakė, kad prie televizoriaus laiką leidžia kiekvieną dieną. Vakarienė prie ekrano taip pat išlieka gyva tradicija: 76 proc. respondentų prisipažino skiriantys televizijai visą savo dėmesį valgant vakare, parodė tarptautinės tyrimų kompanijos TNS atliktas pasaulinis tyrimas, kurio metu buvo apklausta per 55 tūkst. interneto vartotojų visame pasaulyje.


2014-08-26 15:35

Ekonomistas N. Mačiulis įvardijo didžiausias grėsmes Lietuvai

80| 

Santykiai tarp Vakarų ir Rusijos gali dar labiau aštrėti, o tokia rizika slopins ir ekonomikos lūkesčius bei investicijas. Tačiau sankcijų poveikis bus ribotas. Taip mano „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Kaip vieną didžiausių bėdų Lietuvai jis nurodo ne pavojus iš Rusijos pusės, o retėjančias lietuvių gretas – ekonomikai jau artimiausiais metais kirs prastėjanti demografinė padėtis.


2014-08-22 09:37

Lietuvai koją kiš lėtėsianti Rusijos ekonomika

29

Su krize Ukrainoje susijusi geopolitinė įtampa turės reikšmingos įtakos Pabaltijo šalių ekonomikų augimui. Maža to, tolesnis įtampos eskalavimas gali pakenkti ir visuotiniam investuotojų požiūriui į Baltijos valstybes.


2014-08-21 13:08

R. Vilpišauskas: „Sutartą dujų kainą vertinti dar anksti“

8

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad Lietuvos pasirašyta sutartis su Norvegijos įmone „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo mažina Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos ir sudaro galimybės derėtis dėl geresnių kainų iš bendrovės „Gazprom“, tačiau sutartą kainą vertinti kol kas anksti.


2014-08-21 10:15

Rusija prieš ES: kuriai sunkiau kariauti ekonominį karą

26

ES ir Rusijos ekonomikos šiuo metu primena du chroniškai sergančius ligonius, kurie dėl principinio nesutarimo Ukrainos atžvilgiu nusprendė prispjaudyti vienas kitam į sriubą. Negana to, kai kurie ekonomistai nerimauja, kad ES paskirti vaistai gali būti netinkami, o Rusiją ėmė kamuoti pirmieji pingančios naftos uždegimo simptomai.


2014-08-19 17:56

Nerandate tinkamo darbuotojo? Tai išsinuomokite

19

Lietuvoje darbuotojų nuoma dar apipinta mitais ir daug kam yra panaši į žmonių pardavinėjimą. Bet naujovėms imliame Kaune verslininkai ir darbuotojai vis dažniau renkasi šią laikinojo darbo formą ir kūrybiškai pasinaudoja jos galimybėmis. Nuolatinio darbo neradę ar negalintys dirbti visu etatu gyventojai vis dažniau kreipiasi į laikinojo įdarbinimo, dar žinomas kaip darbuotojų nuomos, agentūras.


Populiariausi per 24 val.