Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-30 17:39

Tartis su valdžia neverta, nes ji nepaiso susitarimų

29

Nuo 2014 m. spalio 1 d. minimali mėnesinė alga didinama 35 Lt iki 1035 Lt. Tam nepritaria daugiau nei 60 proc. smulkiųjų verslininkų ir tokį Vyriausybės sprendimą vadina susitarimo tarp valdžios ir verslo sulaužymu.


2014-09-30 15:00

Ar iš balos tas mūsų valdžios dosnumas?

7

Valdžia mestelėjo dosnumo. Net nelaukdama Naujųjų, nuo spalio pakėlė minimalią algą iki 1035 litų. Nuo Naujųjų nežino, ar dar kels, bet visko gali būti. Kitais metais pakels ir pensijas, vidutinė senatvės pensija didės maždaug 3,5 lito. Ir kompensacijas pensininkams mokės, 90 milijonų litų šiemet, po 180 milijonų per ateinančius dvejus metus.


2014-09-30 14:35

Neprognozuojama Rusija įvarė nerimo Lietuvos vartotojams

8

Pernai ir šių metų pirmojoje pusėje stebėtas vidaus paklausos atsigavimas buvo atsitiesusių verslo ir vartotojų lūkesčių rezultatas. Deja, geopolitinė įtampa ir dėl išorės grėsmių padidėjęs ateities neapibrėžtumas vėl spaudžia lūkesčių kreives žemyn.


2014-09-29 09:22

Robertas Dargis: „Lietuvos ant Kinijos žemėlapio net nesimato“

2

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis įsitikinęs, kad gamintojų kooperacija yra vienas svarbiausių komponentų atveriant didžiules rinkas lietuviškoms prekėms. Anot R.Dargio, verslo sektorius pernelyg nesureikšmina Lietuvos banko ekonomistų sumažintų bendrojo vidaus produkto (BVP) ir kitų ekonominių rodiklių prognozių.


2014-09-29 09:05

Ar galima suvaldyti emigraciją?

94

Manau, kad ne tik galima, bet tik tokiais metodais ir reikia veikti. Aišku, tai nereiškia, kad reikia užverti sienas ir nieko neišleisti iš valstybės. Tuomet turėsime tokią pat prievartą, kokia yra dabar, kuomet žmonės dėl nepakeliamų sąlygų Lietuvoje tiesiog yra išvaromi – priverčiami emigruoti. Su laisva žmogaus valia tokia emigracija neturi nieko bendro. Tai ką tada tvarkyti biurokratiniais metodais? Bandysiu išvardinti bent pagrindines sritis.


2014-09-25 16:12

Kaip iki euro grūdinosi lietuviai

3

Daugumos šalių piliečiai visą gyvenimą nugyvena atsiskaitydami vienos rūšies pinigais - amerikiečiai turi savo dolerį, rusai - rublį, kinai - juanį, švedai - kroną ir taip toliau. Nacionalinė valiuta tarsi įaugusį į žmonių kraują ir, regis, yra nepakeičiama. Tuo tarpu Lietuvoje situacija visai kitokia. Šiuo metu mūsų šalyje gyvena 354 žmonės, kuriems nuo naujų metų litą pakeisiantis euras bus jau aštuntoji valiuta jų gyvenime.


2014-09-25 08:46

Kaip apskaičiuoti, kas geriau - būstą pirkti ar nuomotis?

62|2

Lygindami nuomos ir įsigijimo alternatyvas, gyventojai dažnai naudoja klaidingą argumentą. Sumokama nuoma yra vadinama „pinigais į balą“, nes pasibaigus nuomos periodui žmogus nieko negauna, o būstą įsigijus net su būsto paskola, ją gražinus lieka nuosavybė – būstas. Toks palyginimas nėra teisingas – ir sumokėta nuoma, ir bankui mokamos palūkanos yra mokestis už stogą virš galvos.


2014-09-24 18:13

Jei norai virstų bandelėmis, pasaulis seniai būtų pavalgydintas

4

Dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo ginčytis šiek tiek beprasmiška, ir ne vien todėl, kad sprendimas didinti MMA simboliniais 35 litais jau priimtas. Paprasčiausiai – ginčijamasi ne dėl faktų, priežasčių ir pasekmių, o dėl norų ir emocijų. Visi, tiek kairieji, tiek dešinieji, norėtų, kad žmonės uždirbtų daugiau. Bet jei norai virstų bandelėmis, pasaulis jau seniai būtų pavalgydintas.


2014-09-24 13:06

Pajamų nelygybės dydis: įsivaizdavimas ir tikrovė

13

Pajamų nelygybės mažinimas – vienas iš dabartinių Vyriausybės prioritetų. Ar turi valstybė perskirstyti pajamas atimdama jas iš pertekusių (ir kiek jų atimti) ir atiduodama stokojantiems – ko gero, pati ryškiausia ekonominių pažiūrų takoskyra tarp kairiųjų ir dešiniųjų. Bet ir žmonės, nelaikantys savęs nei kairiaisiais, nei dešiniaisiais, turi skirtingus požiūrius.


2014-09-23 15:24

Lietuviai sunerimę: reikalai šalyje krypsta į blogąją pusę

38| 

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje du iš trijų - 65 proc. - suaugusių šalies gyventojų atsakė maną, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o trečdalis - 34 proc. - manė, kad reikalai šalyje gerėja.


Populiariausi per 24 val.