Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-02 13:47

Vyrų vieta versle, moterims į jį geriau nekišti nosies?

1

Remiantis statistika, daugiau nei trečdalis besikuriančių jaunų įmonių priklauso moterims. Įvairaus pobūdžio verslais užsiimančios moterys ir merginos neabejoja: verslas – rizikos sinonimas, todėl, siekiant svajonės išpildymo, baimės užuomazgas reikia nustumti šalin.


2015-02-27 15:47

Matote tik rezultatą? Rizikuojate būti išvadintas bukagalviu

3|2

Tiek versle, tiek sporte bet kokį galutinį rezultatą galima suskaidyti į tam tikrus rodiklius, o rodiklius galima papildomai susmulkinti į veiksmus, lemiančius jų įgyvendinimą. Tarkime, jei norite pasiekti milijono apyvartą mažmeninėje prekyboje, galite siekti, kad pas jus apsilankytų 20 tūkst. klientų, jų konversija būtų 50 proc., o vidutinė kliento krepšelio vertė siektų 100 eurų.


2015-02-27 14:15

Ar pirkti loterijos bilietą norint praturtėti?

22|2

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, 2014 metais Lietuvoje nupirkta loterijos bilietų už maždaug 58 mln. eurų. Loterijos laimėjimų išmokėta maždaug 31 mln. eurų. Neužtrunka apskaičiuoti, kad, išleidę vieną eurą loterijos bilietui, galėjome laimėti maždaug 53 euro centus. Kitaip tariant, investicijos į loterijos bilietus grąža yra neigiama – visi loterijos dalyviai kartu ne gauna pelną, o patiria nuostolį.


2015-02-27 09:15

Degalai jau pigesni: ką pirks Lietuvos vairuotojai?

9|2

Kelerius metus iš eilės kantriai stebėję kylančias kuro kainas, Lietuvos vairuotojai gali lengviau atsikvėpti – antroje metų pusėje drastiškai kritus naftos kainoms, už kurą jau penktą mėnesį mokama mažiau. Žinoma, Lietuvos vartotojas yra matęs ir šilto, ir šalto, todėl ir trečdaliu sumažėjusios kainos nors ir vertinamos pozityviai, tačiau visgi nepatikliai – ir didesnės įtakos vartojimo įpročiams, regis, neturi.


2015-02-26 12:23

Analitikas perspėja Lietuvą: daugiau dėmesio vidaus plėtrai

4

„Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Europai Holgeris Sandte perspėja Lietuvą daugiau dėmesio skirti vidaus vartojimo rinkos plėtrai. Pasak Lietuvos ekonomikos konferencijoje pranešimą skaičiusio ekonomisto, pastebima tendencija, kad pasaulio ekonomika auga daug sparčiau, nei plečiasi eksporto rinkos. O tai kelia grėsmę daug eksportuojančių šalių ekonomikoms.


2015-02-26 11:54

Ekonomistas: „Atkurti investicijų srautą turi imtis Vyriausybė“

Pernai tiesioginių užsienio investicijų srautas į Lietuvą sumažėjo 859 mln. eurų. „SUMMA Advisers“ vadovas Žygintas Mačėnas teigia, kad investicijų srautą galima atkurti, tačiau tam vien mažų ir vidutinių investuotojų aktyvumo nepakaks – reikalingas kryptingas Vyriausybės indėlis.


2015-02-26 11:19

G. Nausėda: „Euro zonos ekonomika JAV vejasi švininėmis kojomis“

8

SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda šiemet prognozuoja spartų JAV ekonomikos augimą. O euro zonos ekonomikai koją pakišti gali planuojamas Rusijos rinkos smukimas, Europos skolų krizė, griežtesnis darbo rinkos reguliavimas, didelė priklausomybė nuo eksporto ir nenuosekli pinigų politika.


2015-02-26 11:00

Rusijos ekonomika – tarp nokdauno ir nokauto

10

Pasak „Danske Bank“ vyriausiojo analitiko Roko Grajausko, Rusijos ekonomika šiemet turėtų susitraukti apie 5,5 procento. Šią tendenciją pirmiausia nulėmė dėl naftos kainų kritimo nuvertėjęs rublis. Su Rusijos taikomu embargu importuojamai produkcijai bei ES ir JAV paskelbtomis sankcijomis šie pokyčiai labai stipriai pabrangino importą ir nusmukdė vartojimą šalies viduje.


2015-02-26 10:42

Kas trukdo lietuviams nusipirkti butą ir automobilį?

11

Lietuva po ekonominės krizės buvo viena pirmųjų šalių Europoje kone griežčiausiai apribojusi paskolų teikimą gyventojams. 2011 metais Lietuvos bankas patvirtinto Atsakingo skolinimo nuostatus gerokai apribojusius gyventojų galimybę skolintis. Nuo to laiko padidėjo minimali ir vidutinė alga, sumažėjo nedarbas, ekonomika grįžo į prieškrizinį lygį, bet skolinimosi sąlygos nebuvo atkurtos. Ar ne laikas atleisti varžtus?


2015-02-23 15:55

„Danske Bank“: Graikija ir toliau žais investuotojų kantrybe

Antradienis bus neeilinis. JAV Federalinio rezervų banko (FED) pirmininkė Janet Yellen vasario 24-ąją sakys kalbą JAV Kongrese. Rinkos dalyviai, jos klausydamiesi, iš kalbos intonacijos ir žodžių žaismo spėlios, kada gi FED pakels bazinę palūkanų normą. Be abejo, su Graikija susijusias temas ir šią savaitę investuotojų radarai gaudys kaip pačias svarbiausias.


Populiariausi per 24 val.