Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

Paskutinės lato dienos: džiugesį keičia rimtis

- Latvijos gyventojai nuo sausio iš tiesų uždirbs daugiau, nes didėja minimalus atlyginimo dydis. Kaip vertinate tai, kad euro įvedimas sutampa su algos kilstelėjimu?

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-10-23 17:30

Iš turistų pavogti pinigai atsidūrė laiptų fabrike?

13|4|

Kai nemokios „Go Planet Travel“ turizmo bendrovės klientai buvo įkalinti oro uostuose, o kiti viešbučiuose buvo laikomi įkaitais, nes dėl bendrovės skolų jiems nebuvo atiduodami pasai, keli įmonės investuotojais prisistatantys asmenys ramia sąžine dalinosi jų pinigus. Taip tvirtino su šia kompanija dirbusios įmonės „Grand Cru Airlines“ vadovas Valdas Barakauskas.


2014-10-23 10:57

Nejaugi didesni atlyginimai stabdys įmonių plėtrą?

33|2

Minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas trikdo dalies Lietuvos įmonių veiklą ir gali atsisukti prieš pačius darbuotojus. Tą rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atlikta įmonių apklausa. Iš 181 apklaustos įmonės, kas trečia teigė, kad 2012–2013 MMA didinimas jų veiklą paveikė neigiamai.


2014-10-22 18:44

Rusijos sankcijos Lietuvai: baisoka buvo tik iš pradžių

42

Rusijos paskelbtos ekonominės sankcijos Lietuvos pramonei smūgio nesudavė. Po mėnesio pertraukos apdirbamoji gamyba rugsėjo mėnesį vėl grįžo į spartaus augimo kelią. Paspartėjusį lietuviškos kilmės prekių eksporto augimą rodo ne tik pramonės, bet ir rekordus mušantys transporto įmonių duomenys.


2014-10-21 11:35

Mokslininkas apie eurą: „Gerų dalykų daugiau nei blogų“

1

Ir įmonių vadovai, ir ekonomikos ekspertai sutaria, kad psichologiškai ir verslininkai, ir dauguma Lietuvos žmonių jau pasiruošę eurui – išlaidas ir pajamas, atlyginimus skaičiuoja eurais. Dėl to, pasikeitus valiutai, gyvenimas netrukus turėtų grįžti į įprastas vėžes. Tačiau yra ir grėsmių, kad Lietuva praras patrauklumą konkurencinėje erdvėje.


2014-10-21 11:15

Kitų metų biudžetas - lyg vaikščiojimas peilio ašmenimis

14

Pirmasis „eurinis“ valstybės ir savivaldybių biudžetas šiandien bus pristatytas Seimui. Finansų analitikai itin didelių naujovių biudžeto sandaroje neįžvelgia. Nebent trečdaliu didesnes nei 2014-ųjų metų biudžete išlaidas gynybai, sieksiančias 1,5 mlrd. litų. Vis dėlto Finansų ministerijos užsibrėžtas pajamų iš išlaidų planas kažkiek primena balansavimą ant lyno. Šiuo metu Seime kaip tik ir svarstomas 2015-ųjų biudžeto projektas.


2014-10-21 08:48

Geriau taikyti PVM lengvatą, nei tikrinti kiekvieną šeimą

16| 

Valdančioji dauguma nesutaria, ar reikia kitąmet tęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui ir karštam vandeniui. Ar ši lengvata reikalinga? Apie tai LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo socialinių mokslų daktaras, profesorius Romas Lazutka.


2014-10-18 18:46

V. Putino reakcija į sankcijas griauna šalies ekonomiką

90| 

Vladimirą Putiną ir Rusijoje įsigalėjusią kleptokratiją gali palaužti ne Vakarų sankcijos, o paties V. Putino atsakas į jas. Šaliai nepadės net Kinija, į kurią daugybę vilčių deda Rusijos prezidentas. Taip savo straipsnyje „V. Putino reakcija į sankcijas griauna Rusijos ekonomiką ir Kinija nepadės“ teigia Hoover instituto bendradarbis Paulas Roderickas Gregory.


2014-10-17 11:46

Kas vyksta rinkose?

Šią savaitę ėmėme gūžčioti pečiais, stebėdami finansų rinkų judesius. Iš tiesų labiau pagrįstus paaiškinimus tokiais atvejais įmanoma suformuluoti šiek tiek vėliau, kai baigiama mąstyti šauktukų kategorijomis.


2014-10-16 17:30

Rockefelleriai tepa slides?

57

Panašu, kad JAV bręsta permainos, galinčios pakeisti ne tik naftos kainas, bet ir geopolitinių jėgų pusiausvyrą pasaulyje. Šių metų rugsėjo pabaigoje „ABC News“ paskelbė, kad Rockefellerių - garsiausių naftos magnatų - šeimos kontroliuojamas fondas “The Rockefeller Brothers Fund” prisijungia prie klimato kaitos koalicijos „Divest-Invest“ ir traukiasi iš iškastinio kuro verslo.


2014-10-16 11:50

Finansų analitikas: „Gaila, neturiu telefono linijos į Maskvą“

15|4

Kur nuves nestabili politinė padėtis Rytų Europoje, kiek ilgai išliks pati Europos Sąjunga ir kokį stabilumą garantuoja euras? Tai tik keletas klausimų, nuo kurių šiuo metu rimtai skauda galvą ekonomistams ir politikams. Kas laukia Europos ekonomikos ir prie euro zonos prisijungusios Lietuvos? Apie tai lrytas.lt kalbėjosi su Lietuvoje viešėjusiu „Danske Capital“ vyriausiuoju analitiku Bo Bejstrupu Christensenu.


Populiariausi per 24 val.